DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Lehetőségem volt kipróbálni egy bluetooth hangszórót.
Laptopon, windows 10 és bionicpup 8, dpup stretch 7.5, eti-pup32_ds1 puppykon.

Windows 10:
ezen volt a legjobb, a médialejátszók, radiosure és a firefox is együttműködött vele, szinte minden ami hangot adhat ki. Hangerőt mindenhol tudtam változtatni. A lejátszókban és a windows rendszerszinten is.

BionicPup-8_32_hu_Pmoon_K5.0.1_Pae:
vlc, smplayer, deadbeaf lejátszók működtek vele illetve az ezeket használó smtube, gtk-youtube viewer. Hangerőt a lejátszókban tudtam változtatni, puppy rendszerszinten nem.

ETi-pup32_DS1_HU_K5.0.1_Pae és DPup_Stretch_7.5_RC4_HU_PMoon_TV_Bt_K4.19.20_Pae:
itt vlc nem volt, smplayer nem működött együtt a bluetooth-szal.
Csak a deadbeaf lejátszó működött. Hangerőt a lejátszóban lehetett csak változtatni, puppy rendszerszinten nem.

Most használtam először ilyen kütyüt.
A laptopom csak 1,5 méter távolságon belül tudott együttműködni a
hangszóróval. Telepítéskor vigyük közel. Ne feletsük el ha kell, és lehet, a lejátszó hangkimenetét átállítani (BT, bluetooth, headset).
Az eszköz keresést szinte mindegyik rendszeren többször kellett megismételni hogy felismerje az eszközt.
Lehet hogy megnézek más puppykat is.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia ! janugsa, köszönöm az infót, örülök, hogy Te is próbálgatod, hátha egyszer sikerül jobb eredményeket kicsikarni. Érdekes, pl. a Sparky, MX linux simán tudja rendszer oldalról is kezelni, mint win 10-nél. Ezért remélem, hogy csiszolgatással valakinek össze jön rendesen puppy alatt is. Ez olyan bónusz lenne ennek a kis rendszernek, szerintem.
Ticoo1 nagyon odatette magát, a legtöbb siker talán neki köszönhető, mivel neki is van kékfog hangfala, tudja rendszeresen tesztelni a saját konfigján.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm a tesztet!

Kedves "janugsa" Köszönöm a hiba kiszűrését! !

"ETi-pup32_DS1_HU_K5.0.1_Pae és DPup_Stretch_7.5_RC4_HU_PMoon_TV_Bt_K4.19.20_Pae:
itt vlc nem volt, smplayer nem működött együtt a bluetooth-szal.
Csak a deadbeaf lejátszó működött."

Igen hibáztam, mert az smplayer.ini-t rosszul adtam meg. A mellékelt képen a baloldali a helyes, a jobboldali a hibás, s az van mindkét ISO-ban. Ki kell javítani a 47-ik sorban az mpv-t mplayer-re!. :mrgreen: Feltettem a helyes ini fájlt, SMPlayer-ini.tar. https://sourceforge.net/projects/puppys ... leted=true

Kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (222.56 KiB) Megtekintve 3607 alkalommal
Nekem a BT-4.2-es adapterrel a párosítás 5-6 m-ről is simán megy elsőre, a Bt-2.1-essel 20-25 cm-ről, majd 60 cm-ig jó, de sajnos a 2.1-esem csak ennyit tud. Eszköz!!!

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ez ugyanaz lehet mint az smplayer.....
Opciók- Beállítások- Általános- Általános- Multimédia motor alatt választható mpv és mplayer. Csak az smplayer .ini 47.sorába ekkor
=mpv vagy =mplayer kerül. Esetleg a Más fül alatt az eléresi utat írjuk be.
Nincs már nálam a bluetooth hangszóró, így kipróbálni már nem tudom.

Tegnap még a ticoo1 Tahr606 és a csipesz Tahrlite puppykat próbálgattam, de egyiken sem tudtam összepárosítani.
A bionic64 puppyban van Janky bluetooth.
A fájljai között van valami leírás, konzollal kell használni, össze tudtam párosítani, de azután semmi több..... túl macerás abbahagytam.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "janugsa"!

Igazad van, a beállításoknál is megadható. Igazából azért tettem ki a képeket és emeltem ki pár sort, mert az SMPlayer alapból nem tudja a Bt-t kezelni, s csak akkor küldi ki a hangot, ha az .ini-be beírod, ahogy képeken van (49. sor).

A Tahr-606-nál mindenképp a fejhallgatót kell választani, mert csak azt kezeli, s csak ezen esetben lehet párosítani, egyébként sikertelen lesz. (Írtam.)

A "Janky bluetooth" szerintem egy egyszerű halandónak kezelhetetlen. :mrgreen:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nem nyitottam neki külön topicot, így itt jelzem csak, hogy pár napja szép csendben kikerült a webre a Dpup Stretch 7.5 CE (RC-5) verzió,
• Puppy Linux built with 32-bit Debian Stretch binary packages •
két iso formában, a szükséges dolgokkal egyetemben, lehet ezzel is kísérletezgetni.
Kép

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: DPup Stretch-7.5 RC4 HU

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

Ez egy teszt! Nem a Stretch-7 a lényeg (lehet, hogy kuka lesz a vége), hanem az, hogy csak akkor tudjuk az új 32 bites böngészőket „kézben tartani“, ha a saját repónkra rakjuk fel őket
(valahogy így), karbantartjuk és onnan telepítjük egy-egy adott puppy-ba.

A Stretch-7 nem tartalmaz böngészőt, azt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy melyiket szeretné használni, majd egy klikk és kész. Persze ez csak akkor működik, ha van élő internetkapcsolat. Ez a puppy nem csatlakozik automatikusan a netre. Miért, mert a, ha WiFi-n van net, akkor úgyis be kell állítani. Én az internethez való csatlakozáshoz a „KNS Internetkapcsolat beállítót“ javaslom (KuLuSz-tól). „Menü-Beállítás-"KNS Internetkapcsolat beállítása".

Megjegyzem a Debian Stretch még folyamatos „karbantartás“ alatt van és a programokat is fejlesztik (lásd. vlc).

Itt van Pae és NoPae formában: https://sourceforge.net/projects/puppys ... retch-7.0/

Egy kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (118.89 KiB) Megtekintve 1799 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”