Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Életemben most láttam először.
Gondoltam egy nagyot.

https://youtu.be/Dq_leIWgP4U
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Skami !
Mint már említettem, ez a Cinnamon számomra is egy bugware és nem kényelmes a használata, ráadásul a videód alatt bazi nagy a memória használata. Egy nagy rendszer, az archlinux xfce felülettel 350 mega körül használ, ez nem megengedett egy puppynak, szerintem. Viszont Openbox alatt meglepően szépen használta a RAM-ot 176 megát, az már kellemesebb. De, érdekes volt a "kalandozás"-od legalább kibuktak a hibák, a többi is :) Ne érezd cikinek, a videó alatti szerelést, végre életszerű a dolog, és marha jól oldottad meg, más egyszerűen kikapcsolta volna az egészet, és törlés. De, így belelátunk egy probléma megoldásába is, ezért nagy respect jár :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Na! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást és az észrevételeket.
Igen, ez a puppy már nem való régi gépre, minden benne van, ami egy pupletben rossz irány.
Nagy, lomha és bugos, de ettől függetlenül van egy sajátos bája, ami abban rejlik, hogy emberek mindig hajlamosak kísérletezni.

Ez a tökéletes példa arra, amikor ugyan a beteg meghal, de a műtét technikai értelemben tökéletes siker.
Jó az integráció és nagyon mutatós, de nem raknám fel egyik gépemre se, az openbox lehet a jó irány ez eesetben.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

k(n)andi
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.01.16. 01:02

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: k(n)andi »

Üdvözlök minden fórumozót!

A Bionic Dog 64 nyilván nem is Puppy linux, ha minden igaz.
(" DebianDog is very small Debian Live CD shaped to look and act like Puppy Linux" https://debiandog.github.io/doglinux/)

A bemutatás minden esetre jól jött. Már egy korábbi Dog verziónál (StretchDog64) tapasztaltam, hogy hatalmas munkaráfordítással, egy kissé "összekuszált" rendszert kapott a leendő felhasználó. Bizony ez a kiadás sem biztat semmi jobbal. (Úgy tűnik, hogy nem igazán különbözik sem a Debiános, sem az Ubuntus Dog-fejlesztés.)

Köszönöm a szorgalmasan elkészített videókat!

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Légy üdvözölve körünkben!

Azért az érdekes, hogy példának okáért a TrinityDog Jessie & Stretch verziókkal nekem semmi bajom nem volt, sőt!
Kifejezetten szép munka volt....

Úgy látszik, hogy ebben az esetben nem előre fejlődünk néha....
Az OpenBox verziót viszont még nem próbáltam és wiily36 jót ír róla.

Az tény, hogy szerintem egy jelenleg egy ilyen versenyben, kb. az első az Antix, a második helyezett lenne feltehetőleg a Devuan minimál install és csak valahol az utolsó hely környékére kullogna be a projekt...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Kipróbáltam CD-ről és frugal módban. CD-ről a ram szükséglete nálam 570 MB, de állandóan a CD-hez fordul, ha valamit elindítok. Frugál esetében "kevesebb" a ram igénye, mert "csak" 1,52 GB! :lol:

A puppy-hoz szerintem csak annyi köze van, mint a "macsekomnak", ugyan a nyomai fellelhetők benne. Rengeteget kellene küzdeni vele. A pet csomagokat nem tudja debiánba átforgatni, nekiáll aztán nincs megfelelő eredmény. A nyelvet nem lehet egyszerű módon átállítani, a nyelvi segítség csak pár mo fájl. Kernelcsere után már jól látja a monitor típusát.

Szép, tetszetős, de ezzel részemről az összes pozitívum letudva. :mrgreen:
K1.jpg
K1.jpg (396.84 KiB) Megtekintve 4109 alkalommal
K2.jpg
K2.jpg (467.84 KiB) Megtekintve 4109 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Az az össz ram mennyiségének közel egynegyedének a lefoglalása még nem is sok főleg 64 bit esetében.
Ráadásul ez csak a memória előre lefoglalásának tűnik, nem a tényleges memóriahasználatnak.
Meg különben is, a gépben lévő ram arra való, hogy használják, főleg a modernebb szoftverek, és nem arra, hogy dísznek és dicsevésnek legyen csak a gépben, ahhoz túl drága, szerintem.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves NTamas!

S-kami vetette fel, hogy ez a puppy nem régi gépekre való és az erőforrás igénye "idegen a puppy világától". Na ezért úgy gondoltam, ráeresztem egy komolyabb, újabb gépre. Adtam neki 8 GB RAM-ot (igaz csak 6-t kapott meg!), hogy megtudjam mi történik. Hidd el nem azért van a ezen gépemben 8 GB (olykor több), hogy minden pillanatban nézegessem és örvendjen a lelkem, hogy mennyi van. Használni is szoktam! Tudod az a baj, hogy ezen "puppy" nem ad annyi pluszt, mint amennyit várnánk tőle ezen összeállításban. Maga a rendszer közel 2,4 GB (pontosabban 2,317 GB) helyet igényel, de miért? Erre voltam kíváncsi. Meg arra, hogy könnyen kezelhető-e, alakítható-e, vagy sem. Hát nem!!! Viszont maga az ötlet, az remek!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Talán azért akkora, amekkora, mert eleve 64 bites a cucc, és ahogy skami videójából is kitűnt, azért van benn jó pár program, és nyilván az azokhoz kellő függőségek, meg azok + függőségei.
Na,ezek eleve már megdobják a kérdéses rendszer méretét, így nem csoda az a 2.4 GB méret.
Mit szólnál pl. ahhoz, ha látnád az én általam feljavított kros54 féle 32 bites Precise Pr571 Lite rendszer méretét, a képről leolvasható, hogy a kellő dolgok után majdnem 4 GB-nál tartok!
Kép

És ennyi cucc van benne csak a Multimédia részben.
Kép
és akkor még ott a Gimp, ott a Softmaker Office, a Rox mellett még ét filekezelő is, és hát ott van az 5 db webböngésző, ebből 2 a legfrissebb verzió(a Palemoon és a Seamonkey) a Firefox egy 52-es esr verzió.
Szóval.....kb. ennyit a méret okáról.
Ja, igen, és ez egy Openbox-os Puppy verzió. :)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionic Dog 64 Cinnamon edition

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Pompás!

A Dog-ot kipróbáltad? Ha nem, akkor amit írtam az félreérthető...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”