UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Úgy gondoltam, hogy az egyik utolsó precise variánst kicsit átalakítom, megpróbálom egy picit modernizálni. Készítettem 4 változatot belőle, az utolsó 32 bites Google-Chrome_48-cal, a Firefox-62-vel és a PaleMoon-28-cal. A g-chrome, a firefox tovább nem frissíthető, de a palemon igen (az is van benne). A Google_Chrome annak ellenérő, hogy csak 48-as, remekül működik és ezen felbátorodva hozzátettem a LbOffice-6.2 "alfa-beta" kiadását, vagyis ezen összeállítás így teszt! :!:

A repónkra tettem fel, ha érdektelen jelezzétek, s leveszem (meg, ha kell mást is :mrgreen: ).

Itt találhatók: https://sourceforge.net/projects/puppys ... 203.9.9.2/

A devx, stb. a "gyors telepítőjéből" (quickpet) elérhetők, az NVIDIA és az AMD driver-ek is. Meglepő módon az AMD-s csomag tökéletesen kezeli HD 8400-is, pedig régi!
Raring_Gchrome.jpg
Raring_Gchrome.jpg (654.19 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
Raring_Off.jpg
Raring_Off.jpg (371.64 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal
Raring_Radeon.jpg
Raring_Radeon.jpg (556.17 KiB) Megtekintve 5338 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Sziasztok!

Nos, még egyszer nekifutottam a Raring-nak és készítettem 4 új ISO-t, a legújabb böngészőváltozatokkal.

PaleMoon-28.3.1
SeaMonkey-2.49.4 (már tudja frissíteni magát!)
Firefox-64.0.2 és
Firefox-60.4.0 ESR kiadássokkal.

1 GB rendszer-memória mellett a Pmoon használható leginkább és talán még a SeaMonkey ("tisztán frugál telepítésről van szó!). A firefox mindkét variációjának 1,5-2 GB ram kell (inkább 2), ha nincs elég, akkor fagynak. Az új firefoxok már nem omlanak össze, legalábbis én nem tapasztaltam 3 GB ram esetében. Egyébként úgy tűnik, hogy semmilyen rendszeren sem lehet az új firefoxokat 2 GB ram alatt rendesen használni (magánvélemény :mrgreen: ).

Egy picit változtattam is a Raring-on.
Az új böngészőkből készítettem pet-eket és azokat is felraktam (remélem jók :oops: ).

Minden az előzőekben megadott helyen van a repón.
SeaM-Youtube-élő.jpg
SeaM-Youtube-élő.jpg (444.7 KiB) Megtekintve 5206 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ticoo1!

Kipróbáltam a Seamonkey-es iso-t, és a seamonkey ugyanazt a hibajelenséget produkálja mint régen a palemoon. Discordon szaggat, villódzik, használhatatlan. Én javaslom a már xenial 64 alá betett sourceforge repoban található 3 fájl telepítésével a firefox 64.0.2 használatát. Ezeket kell telepíteni hozzá:

Az emitt található mappában van a leírás a libatomic1 deb csomag járulékos letöltéséhez. Először telepítsük azt. Majd az ott található i386-linux-gnu-s apulse-ot. Utána az ugyanott található firefox 64.0.2-es pet csomagot ami már tartalmazza a libkorrekciós szkriptem, és eleve azzal indul a menüből. Megosztom nagyon sokadjára, érdemes élni vele, mert a Cosmic Ubuntuba és valószínű az összes linuxba ez szükséges volna. (Eddig nagyon úgy néz ki.)


ff

Kód: Egész kijelölése


#!/bin/bash

LD_LIBRARY_PATH=/opt/firefox

export LD_LIBRARY_PATH
# exec /opt/firefox/firefox "$@"
apulse /opt/firefox/firefox "$@"


Így már sokkal használhatóbb és élvezhetőbb a raring puplet, bár azért vannak benne érdekességek, ilyen Discord alatt a scroll.

image-1.png
image-1.png (165.38 KiB) Megtekintve 5188 alkalommal
Persze mindezek csak javaslatok, nem kötelezőek...
image-2.png
image-2.png (467.84 KiB) Megtekintve 5188 alkalommal
A live-ot is viszi ami szintén dicséretes, és hang is van az apulse-nak köszönhetően.

Egyébként nagyon jó csontváz alap, szerintem szép munka! ;)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: nocsak »

No, már kezdtem mindennek örülni, amikor szembesültem, hogy a PPM adatbázis frissítője kilép és nem frissít... mondom ez mi?
Mire rommá google-ztem magam, rommá túrtam a rendszert is, kiderült, hogy az archive.ubuntu.org vagy .com már nem tartalmazza a raring dolgait. Lukra futott a frissítő szkript. No igen ám, de akkor mit és hol kell átírni, hogy a már helyes old-releases.ubuntu.com helyen nézelődjön nekem a PPM. Oké megfelelő helyen a megfelelő fájlt, felülírtam, frissítés oké, de! telepítésnél hiába telepítettem én a csomagot, a válasszon tárhelyet ablakban csak a helyi mappa opció volt. Már minden irányból felforrt az agyvizem, mire addig tököltem a felülírandó fájllal, hogy végül nagynehezen a függőségek megvizsgálása ablakon, mert hát cifs-utils csomag nem volt a rendszerben, ki kell szedni az összes olyan fülön a pipákat, amik a régi archive.ubuntu.com -ra mutattak, és a --main nevű (nem értem miért nem írja normálisan) -ből levőeket meghagyni. Ekkor újra feljön a nevezett ablak, de már ki tudtam választani, az old-releases tárhelyet, és méltóztatott felrakni a cifs-utils-t és annak függőségeit. Oké, leizzadás meg volt, lássuk működik e. Nyitom a no_GiD-s samba csatoló szkriptemet, hát semmit nem csatolt. Mondom még mi tud történni? Nézem terminálból, permission denied, mondom mivan?
Mire kisült, hogy a cifs -o kapcsoló után vesszővel elválogatva még hozzá kellet írnom ezeket: ,sec=ntlmv2,vers=1.0

Link

Nehéz lesz ezt a pupletet kikupálni... de mivel a precise repo elvileg idén áprilistól, vagy mikortól, szintúgy át fog kerülni az old-releases ubuntu tárolókba, lehet hogy ott is lesznek meglepik. Gondolok itt a híres-hirhedt LX7-re például. Viszont vlc-t, gimpet, wine-t telepítettem, mindennek van menübejegyzése, és működnek, továbbá levadásztam a devx kernel forrásokat is, és még pár petet, pl openshot a raring linkekből, meg qt library sfs-t vlc-hez. Nem tudom a 32 vs 64 bit harcokban, mennyire helytálló egy nopae 32 bites puppy ráncfelvarrás, de megadtam az esélyt neki.

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm, hogy szántál rá időt!

A helyzet az, hogy mindenben teljesen igazad van (sajnos!). Természetesen az általad kialakított megoldást a böngészőkhöz kipróbáltam. De egyenlőre úgy tűnik, hogy a puppy-kat (ideértve az újakat is) egy-egy böngészőhöz, vagy médialejátszóhoz kell „szabni“. Nem lehet egy „alapot“ csinálni és aztán abból kiindulva csak „bedobálni“ az egyes alkalmazásokat. Akár a Qt környezet változtatása, akár a ffmpeg frissítése már „remekül“ keresztbe is tesz nekem. Az újak esetében is hasonló a helyzet, egyre több a probléma, az összeférhetetlenség. Egy hétig gondolkodtam azon, hogy az új ScPup-okat egyáltalán érdemes-e kipróbálásra feltenni. A hibák, hiányosságok keresésében a szkriptjeitek sokat segítenek.

Nos a fentiek végett készítettem a változatokat. A SeaMonkey is csak azért lett felhozva, hogy a legutolsó változat ilyen, s kész.

Végül is a régieket lehet alkalmazni a legújabb böngészőkkel, de 1 GB ram esetében csak a PaleMoon jöhet számításba, de akkor meg nem lehet mindent „elérni“ vele.

A tárolókról csak annyit, hogy már senki sem gondozza a régi puppy-kat. Vagyis az van amit írtál, hogyha valaki valamely régi puppy-t kívánja használni, akkor meg kell szenvednie érte. :mrgreen:

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nocsak írta: 2019.01.29. 03:04 Mire rommá google-ztem magam, rommá túrtam a rendszert is, kiderült, hogy az archive.ubuntu.org vagy .com már nem tartalmazza a raring dolgait. Lukra futott a frissítő szkript. No igen ám, de akkor mit és hol kell átírni, hogy a már helyes old-releases.ubuntu.com helyen nézelődjön nekem a PPM.
1. elég lett volna ha nekem szósz
2. A csomagkezelő a /root/.packages/ könyvtárból csemegézi össze a dolgokat . Az alábbi fájlokban lehet beállítani a csomagok (URL) elérési útjait :

DISTRO_COMPAT_REPOS - Ebben vannak az (UBI tárolók) elérési útjai
DISTRO_PET_REPOS - Ebben vannak a hagyományos puppyhoz készült (PET tárolók) elérési útjai
DISTRO_PKGS_SPECS - Ez pedig nem ide tartozik de azért leírom - Ebben található az összes csomag amiből épült a rendszer.
A repos fájlokban a linkek a további fájlokra mutatnak , amik ugyanebben a könyvtárban vannak(nálam pl) :
Packages-puppy-2-official
Packages-puppy-3-official
Packages-puppy-4-official
Packages-puppy-5-official
Packages-puppy-common-official
Packages-puppy-noarch-official
Packages-puppy-precise-official
Packages-puppy-quirky-official
Packages-puppy-wary5-official
Packages-ubuntu-precise-main
Packages-ubuntu-precise-multiverse
Packages-ubuntu-precise-universe

Ezt azért külön egyesével nem írnám le hogy melyikben mivan mert elég egyértelmü , de azért ezt is leírom az utókornak. Ezekben vannak az elérhető csomag listák. Aki szeretné jobban érteni az látogasson el a https://distro.ibiblio.org/puppylinux/ oldalra , ahol megtalálhatók a puppy csomagok könyvtárakban , és a link fő könyvtárában a már említett official csomaglisták.

Tehát ha valaki frissíteni akarja manuálisan a PPM-et akkor ezekkel kell bíbelődnie .
1. keres 1 megbizható ftp szervert ahol a csomagok vannak
2. letölti az official fájlt
3. beállítja azt a repo fájlokban

Ha valakit érdekel ezen fájlok szerkesztése az jelezze . :D
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi! Engem érdekel.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A LINK-re nyomva megkapod :D

(.L.I.N.K.)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm! :D

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: UPup Raring 3.9.9.2 frissítve

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Készítettem egy utolsó változatot a Raring-3.9.9.2-ből. Beleraktam a tárolókhoz szükséges módosítást - köszönet "nocsak-nak" és "KuLuSz"-nak. Frissítve van benne a PPM, remélem egy darabig nem kell frissíteni. Az előfordulhat, hogy a ffmpeg változása végett (a böngészők miatt kellett), a telepítésre kiszemelt program, még ha függőségeivel együtt is telepítjük, nem fog rendesen működni. :!:

Az újban van Firefox és PaleMoon is, de ha valakinek csak az egyik kell, akkor a másikat egyszerűen le kell törölni. Egy-két apróság is került bele.

Mivel nekem könnyebb volt Pae-s Raring-gal "matatni benne", ezért készítettem egy "Huge" változatot is. Tesztként kitettem, hátha valakit érdekel (K-4.6.3 Pae, így már "Raring-3.9.9.2-Hugi"... :lol: ). A Huge kernel a szokásos módon cserélhető.
image-1.jpg
image-1.jpg (221.79 KiB) Megtekintve 4930 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2019.02.06. 15:20-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”