Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadások

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadások

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok. Készítettem egy Xenialpup64 7.0.8.6 változatot.
Tettem bele:
openbox/lxpanel kombó, bleachbit, quickpet, takeashot, cheese, tvtime, baka mplayer, pupradio, fbreader, pwidgets, xvkbd, wine.
(A zdrv és 32 bit libs sfs-ek tartalma integrálva lett a rendszerbe!)
Hogy CD-méreten belül maradhassak, sajnos rengeteg beépített cuccot ki kellett dobjak belőle - ezért lett a neve "csak semmi ballaszt!" kiadás...
(Figyelem: A cuccomban található quickpet is, abban pedig 340-es és asszem 384-es nvidia driver pet-ek - és most gyün a poén: Mindkettő drájver egy katasztrófa, nálam alapból kivégezték mindkét ps2 portot, nem ment az egér, nem ment a billentyűzet többé. 2 gépen teszteltem, egy "vendég" inteles meg a fő amd dual core gépemen egyaránt, ugyanezzel az "eredménnyel"... bár, ha ekkor bedugtam egy tartalék usb-s egeret, akkor az ment - na de akkor is, milyen támogatottság ez már? - csak szóltam, mást már ne érjen meglepetés...)
A cd mérete 699 Mb.
Letölthető innen:
Xenialpup64_7086NoBallastEdEngHun2018Nov.iso
https://drive.google.com/file/d/1p7uPD0 ... sp=sharing
Xenialpup64_7.0.8.6NoBallastEditionScreenshot.jpg
Xenialpup64_7.0.8.6NoBallastEditionScreenshot.jpg (53.94 KiB) Megtekintve 5187 alkalommal
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.11.11. 17:45-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv Csipesz!

Pár kérdésem lenne:

1. A 32 bites libek ldconfig-gal lettek integrálva a pupletbe?
2. Ha natív módon szeretnék telepíteni nvidia drivert (nouveau tiltás, nvidia_x64.run futtatása utána devx kernel src-vel) akkor a már előzőleg ldconfig-olt 32 bites libekkel, nem fog kivágni az nvidia telepítő, hogy hiányoznak a 32 bites modulokhoz szükséges fájlok/mappák?
3. Tudok 32 bitre fordítani a benne lévő 32 bites libekkel?
4. Tudok konfigurálni benne 32 bites fordításhoz?
5. Mennyire léteznek hozzá 64 bites natív telepítő és program csomagok amik hibátlannak mondhatóak, vlc, audacity, stb.
6. A legújabb csomagkészítő szkriptek gondolom kellenek bele, úgy mint newer2dir dir2pet new2dir szkriptek és a dir2sfs is?

Hátha tudod ezekre (vagy valamelyikre) a választ, előre is köszi!

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv csipesz!
Majd a 4 nap valamelyikén megtekintem! :)(nvidia 390.59)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hello, Asterix, bocs, eddig aludtam úgyhogy most próbálok felelni vagy visszakérdezni :) :
1. szerintem igen... túl sokat nem szagolok ehhez az ldconfig dologhoz, de annyit igen, hogy 64 bites cuccokon a wine csak akkor működhet normálisan, ha a /root/startup mappában ott az ldconfig indító. És ott van.
2.fogalmam sincs - elméletileg nem szabadna neki.
3.Szerintem megfelelően bekerült minden, amit csak tartalmazhatott a 32 bit libs sfs.
4. Életemben nem "fordítottam" még semmiről semmit, ehhez sajnos nem konyítok...
5. Amiket a korábbi, 7.0.8.5 dvd készítése idején tapasztaltam, - igen: a telepítőcsomag-támogatottsága egész jó - bár lehet hogy nem pontosan értettem, mit értesz natív-on? - komplett pet/sfs csomagokat, bennük minden szükséges függőséggel?
utóbbi esetben: nincs elég tapasztalatom, többnyire a PPM-et igyekszem használni, wine-nál, pwidgets-nél, Baka-Mplayer-nél használtam pet-es/deb-es telepítőket, vagy ott a rendszerben a quickpet xenial, vagy a getlibreoffice - de figyu, Te nem ismerted ezt az oldalt pl.?:
https://archive.org/download/Puppy_Linux_Xenialpup64 --- itt is akad számos cucc...
vagy a saját full tár - még ott is akad 64 bites holmi, csak már jóval kevesebb - én inkább precízre "szakosodtam":
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
6.biztosat nem tudok mondani, de a /usr/local/apps/helyen mintha láttam volna ilyesmi nevűeket... most épp win 8.1 64 bit alól írok, nem soká megnézem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.10.31. 15:32-kor.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nocsaknak:
Tehát ezek a "jobbegeres" és egyéb segéd-dolgok találhatóak e rendszerben:
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (81.91 KiB) Megtekintve 5262 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.11.01. 16:17-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Köszönöm Csipesz!

A 4. kérdésre visszatérve, szerintem a devx-ben 64 bites gcc van kizárólag. Azt sem tudom, hogy kéne előjelezni a 64-es rendszernek, hogy "figyi má" most 32 bites módba legyél gcc.... ahhoz vagy külön gcc kellene, vagy valahogy előjelezni kéne a 64-esnek ha tudja ezt, hogy most én 32 bites csomagot szeretnék... - vagy pedig, fordítani kénytelen leszek én magam 64 bitre, miközben azért a 32 bitnek meg engednem kell, hogy 32 biten fussanak... na mindegy erre majd google fogja megadni (idővel) a választ ha más valaki nem.

Tovább megyek... (sajnos)

A modernebb gépek miatt jövője az ú puppyknak van/lesz, ezt értjük. Erre meg azért van szükség, mert a kernelek mellett a hardver is változik és néha se oda se vissza nem kompatibilisek egymással (se).

Így, mivel aztán PPM-ből vagyok kénytelen a rendszert és sajnos hízlalni, így nem tudom megtenni hogy mindent lefordítok és akkor jaj de jó van külön álló telepítő csomag, sajnos kellenek majd függőségek amik aztán remasztert is jelentenek idővel. De mivel még hibrid megoldások léteznek csak a 32 bit kizárhatatlansága végett, így én is CD feletti iso méretekben kényszerülök gondolkodni, ha LX7 tudású pupletet óhajtok modernebb vasakra. Már pedig a jövő ezt követeli.


Erről meg az jut eszembe, bocsánat a konstans offolásért, ahogy haladunk kernel meg hardver vonalon, mint ahogy egyes repülő járatok melyek nagyobb távolságokat tesznek meg, (gondolom óceánok felett inkább) mivel nem tudnak leszállni útjuk közben tankolni van az a fogalom, hogy "Point of no return" avagy a pont ahonnan már nem lehet visszafordulni. Gondolom ez a modern kernelekre is és hardvertámogatásra is igaz, ami újabb nem biztos, hogy a régit vagy régebbit is viszi. Kéne egy hardvertáblázat, amiben meg van hogy pl 7th gen i7 már melyik kernelen nem, de még melyiken evez jól. Csak egy példa... így könnyebb lenne mindenkinek tájékozódni, hogy mely puppyktól kezdjenek gondolkodni egyáltalán. (Csak egy kósza ötlet...) ;)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ó, kedves nocsak, hát nem asterix kérdezett, elnéztem a neveteket, ég is a pofámról a bőr :oops: ! - ez van, mikor már rohannom kell valahová és kapkodósabb vagyok olyankor már...
A kósza ötletedet pedig igen jónak találom: különösen a "puppy hitre megtért újabb hívek" számára, akik ilyen infók birtokában némi időt spórolnának.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves mindenki, megint kapkodtam és nem elegendő teszt után adtam közre valamit...
A tegnap közreadott cuccon is észrevettem azt a hibát, hogy a wine beállításokban a meghajtók hozzáadása fül nem funkcionált... No, gyorsan előkaptam még egyszer, előző wine gyökerestől törölve, wine64 3.18 felrak, ellenőriz, remaster - most már jó minden. Kezdő posztban letöltőlink, képernyőkép cserélve.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadás

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Csipesz !
Igazán elnézőek tudunk lenni, ezen kis hibák miatt, mivel egyedül csinálsz ilyen monumentális munkát, miközben pl. a microsoft, profi fizetett világ legjobbjai ? a saját rendszerükben a legnagyobb szarvashibák mellett húzzák ki a pénzt az emberek zsebéből :). Egyáltalán nincs szégyenkeznivalód emiatt, csak dicséret illeti a munkád. Tesztelni, meg van segítséged, az itteni tényleg értő szakemberek személyében, mint jelelnleg nocsak, de bárkit fel lehetne sorolni. Ezért vannak a verziók, majd a 2.0-ásban tovább fejlődik. Így is sok örömöt okoz a munkád. köszönet érte !

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Xenialpup64 7.0.8.6 "csak semmi ballaszt!" kiadások

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Helló. - Közben elgondolkodtam azon, hogy rendben van, hogy én wine-kedvelő vagyok, de lehet, hogy nem mindenki csipázza a wine-t ugyanennyire... Rájuk gondolván, készítettem a "csak semmi ballaszt" cuccból egy No Wine kiadást is!
Érdekesebb dolgok ebben a változatban:
Baka Mplayer, Bleachbit, Cheese, Dosbox, Fbreader, Fotoxx, Google Earth, Gzdoom, Imagination, Kodi, Mpv, Psensor, Pupradio, Scummvm, Simplegtkradio, Simplescreenrecorder, Streamtuner2, Takeashot, Tvtime, Vlc, Waterfox Webbrowser.
Ennyi fért egy CD-méretbe, amiben nincs 32 bit libs és wine. Sőt, még maradt is egy kis hely, bő 15 Mb...
Letölthető innen:
https://drive.google.com/file/d/17oD_X- ... sp=sharing
A kinézete meg hát eléggé hasonlít az előzőre de azért mégse teljesen:
Uj64bitesNoWineVerzio.jpg
Uj64bitesNoWineVerzio.jpg (88.35 KiB) Megtekintve 5024 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”