Bionicpup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Bionicpup64 7.9.7 CE beta a Murgáról ez indul.
bionicpup64_32_7.9.6_HU_PMoon_Office_wine_K4.19.4.iso ez nem indul, a Google driveről letöltve a fentebb általad megadott linkről.

Az Etcher kiváló arra hogy isot usbre tegyünk viszont van egy nagy hátránya puppy vagy mx rendszernél hogy a megformázott usbre nem tudnak mentést készíteni a különleges patició kialakítás miatt.
Vagyis kipróbálni telepíteni róla arra tökéletes, hogy mentsd a rendszert beállítások után az usbre arra nem.
Erre figyeljünk mert más szoftverek is készítenek ilyen különleges formátumot.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

azami !

A Bionicpup64 7.9.7 CE beta nem UEFI-s! :!: , "bármivel" ki lehet írni.

A bionicpup64_32_7.9.6_HU_PMoon_Office_wine_K4.19.4.iso UEFI-s, nem minden írja ki az uefi-s képfájlokat, sajnos.
Az utolsó előtti képem erről a variációról készült Rufus-szal készített USB-ről indítva, de a saját UEFI installer-je is jó! :!: Menteni is lehet rá! Kipróbáltam, leírtam, s ezért kellene használni...nem csak UEFI-s gépeken fut. :mrgreen:

Ezek után viszont, vissza kell térnem a nem UEFI-s ISO-khoz. Ehhez idő kell, nem az átíráshoz, hanem a feltöltéshez. Ez van....

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Sajnálom Rufus nincs, egyéb linuxos lehetőséget meg mind kipróbáltam tegnap, több órát rászánva hogy kipróbáljam milyenre sikerült a fejlesztésed.:(
Megjegyzem szerintem a Manjaro vagy az Ubuntu, Mint, Fedora, Mx, amit párnap alatt kipróbáltam, szintén UEFI-s és nem volt gond vele.
Talán majd a következő változatot....
További jó munkát, remélem a következő változatoddal már sikeres lesz a bootolás.
Előre megígérem hogy ki fogom próbálni! :)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "azami" !

Valószínűleg nem voltam elég pontos. Én nem egy OS UEFI-s "rendszerére" gondoltam (GPT, stb). Jelenesetben arról van szó, hogy a CD/DVD képfájl milyen. Leegyszerűsítve kétfajta képfájl van, az UEFI-s és a Legacy (UEFI and Legacy OPROM, ez így nagyon le van egyszerűsítve!!!, de a továbbiak végett fontos).

A bionicpup64-7.9.5-6 uefi-s cd kép (megjegyzem ezt egy az egyben megtartottam), a ....7.9.7 nem. Az UEFI-s cd képet nem ismeri fel a BIOS, hacsak már nem "kutyulta" meg valaki, hogy Legacy-t is tudja. A régi gépek egyszerűen nem indulnak el az UEFI-s cd/dvd-kel, mert nem ismerik a lemez struktúráját. Vannak olyan új gépek, laptopok, amelyek viszont csak ilyenekkel hajlandók boot-olni.

Ha pendrive-ra ki akarod írni, akkor mindenképp a "lemezstruktúra" létrehozásánál engedélyezni kell az UEFI és a Legacy módot. Nem minden USB installer progi tudja kezelni az UEFI-s lemezképet (nem ismeri fel, akárcsak a BIOS sem) és nem mindegyik tudja a kombinált boot kialakítását. A puppy-kban már egy ideje megtalálható az UEFI installer ami erre kiváló, csak a vége felé, amikor megkérdezi, akkor engedélyezni kell a Legacy módot is! És akkor olyan pendrive-ot kapsz, ami már minden gépen indul.

A feltett ISO-k jók!, a tartalmuk, a program összeállítás.... az más kérdés.
Részemre a tanulság, hogy "sima" ISO-okká kell alakítanom őket, ha ezeket nehézkes kezelni. (UEFI installer pedig egyszerű és a mienk :mrgreen: ).

Az Ubuntu, a L-Mint, stb., a Windows általában "sima" CD/DVD kép, függetlenül attól, hogy az OS "tudja az uefi-t, de pl. ezek "szerverkiadásaik" között a CD/DVD képen már zömmel az efi-s struktúra van.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Szerintem jó választás az "Úgy mint mások!", ha az ubuntu és többi nagy distronak megfelel akkor nekünk is. :)

A fejlesztéshez ha megengedsz egy javaslatot, érdemes megnézni linuxos körökben mely a legjobbra értékelt és a legtöbbet használt szoftver.
Ha nem valami különlegességben gondolkodsz egy ilyen összeállítás jó irány lehet, mert a lényeg hogy minél többen használják és használni tudják.
Az lélekben jó a fejlesztőnek is! ;)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

"azami", még egy gondolat.

"Szerintem jó választás az "Úgy mint mások!", ha az ubuntu és többi nagy distronak megfelel akkor nekünk is." Ez így van. Eddig, miután az év elején már rájöttem, hogy az UEFI-s ODROM sokaknak problémát jelent, szinte valamennyi általam készített lemezképet "hagyományos", Legacy-s ODROM formában készítettem el, függetlenül attól, hogy eredetileg milyen volt.

A bionicpup64-es ISO-kat (...7.9.5-6) "666philb" UEFI-s ODROM formában készítette, nem én és ezt vittem tovább. De, ha a repónkat megnézed, elolvasod a leírást (sokan nem veszik komolyan), ott akkor a következőt látod:

"A bionicpup64_7.9.5_HU_Alap....uefi.iso nem tartalmaz böngészőt.
A bionicpup64_7.9.5_HU_Alap....iso nem tartalmaz böngészőt, nem "uefi"-s régebbi gépekhez javasolt."
Az utóbbinál más a cd kép tartalma, mármint ami a struktúrát illeti.

A továbbiakban nem alakítottam át, mivel a programok között megtalálható az UEFI installer és azzal át lehet pakolni egy pendrive-ra úgy, hogy minden gépen induljon. Ennél azt is figyelembe vettem, hogy sokan a Rufus-t használják, ami szintén mindenen működőt tud készíteni. Hiba volt, hogy ezen progik használatát általánosnak gondoltam, illetve, hogy azt feltételeztem, hogy ezt, mármint az ISO átalakítását "egy-két kattintással" mindenki meg tudja oldani (ISOMaster). De nem és teljesen igazad van, hogy legyen olyan, amit csak egyszerűen ki kell írni pendrive-ra, osztán hajts... :mrgreen:

Megjegyzem, hogy a remaster-elésnek igen kevés köze van a CD kép jellegéhez, mivel azzal nem foglalkozik, hanem ami az eredeti CD-én van azt használja, alapvetően 4 fájlt változtat meg.

A két CD kép közötti eltérés, tartalom:
ISO-k tartalma.jpg
ISO-k tartalma.jpg (243.78 KiB) Megtekintve 4095 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem tudom hányan használnak szemüveget és laptopot, de ezzel kapcsolatban lenne kérésem vagy javaslatom.
Szemüveggel igen zavaró az erős fényerő ezért valami szabályozó szoftvert talán be lehetne építeni.
A /sys/class/backlight/intel_backlight/brightness fájl 234-es értékét átírva mondjuk 54-re az egész elviselhető fényerő laptopokon.
Másik javaslatom,mivel a felbontás már sokszor megközelíti az 1920x1080-at ezért nehezen olvasható apró betűk jelennek meg, valami módon egyből elérhetővé kellene tenni a DPI beállítást.
Nálam ez az első, egyből felhúzom 120-ra.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló!

Segítséget szeretnék kérni, mivel a laptopok fényerejének változtathatósában adódó problémákat nem értem.

Elég sok laptoppal kerülök kapcsolatba és mindegyiken az "Fn" gomb és egy másik gomb (általában a két funkcióban -- nem feltétlen "F" gombra gondolok, lehetnek ezek a nyilak is -- idetartozó billentyűn egy-egy "napocska" van) segítségével tudom a kijelző fényerejét változtatni, függetlenül az alkalmazott OS-től (valamelyik laptopnál csak nyomi kell, valamelyiknél "pöcögtetni" kell és úgy változik). Ez a laptopok sajátossága, beleértve a hangerő szabályozást, stb. Akkor nem szokott működni rendesen, vagy sehogy, ha valaki a BIOS-t megfrissítette, de a frissítés nem egészen kompatibilis a laptoppal, vagy egy angol, német, stb. billentyűzetet magyarra cseréltek. Mert ekkor a piktogramok esetleg nem ott vannak, ahol lenniük kellene. Ha a cserebillentyűzet nem teljesen egyezik meg az eredetivel (részleges típuseltérés), akkor ugyanez a helyzet.

"azami" a képernyő felbontást már az indulásnál tudod változtat, amikor a rendszer betölt. Mindig kiírja az aktuális felbontást (első indítás), csak le kell gördítened a menüt és már lejjebb is veheted (általában az a baj, hogy nem elég nagy és nem is lehet magasabb felbontást választani) , vagy az Xorg videóvarázslóval bármikor (a beállítás menüben mindig megtalálható). Egyébként feltettem már a másik mellé az átalakított ISO-t, ...normal.iso néven.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Nem tudom, hogy segít e valamit...
:geek:

https://youtu.be/x7BSTuSjpIs
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm!

S-kami, ebben a videóban gyakorlatilag pont arról beszélsz, hogy szoftveresen érhetem el azt, amit a laptop billentyűzetével azonnal el lehet érni. Nos, én ezért nem értem, mikor az Fn+ még egy gomb segítségével a fényerőt azonnal meg tudom változtatni. Akkor minek gépeljek? :?:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”