Bionicpup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Még mindig a 32-64 bit.

Készítettem egy új ISO-t. Kivettem a Google-Chrome-t, az Abiword-t és a Gnumeric-t.
Beépítve (visszarakva):
PaleMoon,
LibreOffice.

A Google-Chrome csak azért került ki, hogy a repóra egyszerűen tudjam feltölteni az ISO-t. Egyelőre nem sikerült felraknom a repóra még sem (egy picit nagyobb 1 GB-nál mégis), úgyhogy itt van:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... nPPbKDyx_t

A G-Chrome, a SkyPe a saját honlapjukról letölthető és a ....deb csomag azonnal telepíthető. Helyesen illeszkedik a rendszerbe (úgy tűnik :mrgreen: ). Egyébként a repón a Bionicpup64/deb mappában is bent vannak.

Az aktuális Firefoxból (63.0.3) készítettem egy .pet csomagot, a repón a Bionicpup64/pet-ben megtalálható. Apulse nem kell egyikhez sem.

Közben megjelent egy új változat (7.9.7), de van benne egy rakás hiba, túl sok idő lenne kijavítgatni, szerintem célszerű megvárni a javításokat.

A DOSBox-hoz annyit, hogy a repón a Teszt-be tettem fel egy DOS Games.tar.gz-t. ez egy "portable" DOSBox, 32 bites, leírással együtt. Újabb és régebbi puppy-val is működik, a feljebb említett .bat-okat, a programok indításához tartalmazza.

Egy kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (98.08 KiB) Megtekintve 4396 alkalommal

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Így menni fog - nyilván a felhasználónevet meg a Precise mappát át kell írni:

scp test.iso felhasznalonev@frs.sourceforge.net:/home/frs/project/puppyszoftver/Precise

a497bab1864e59afb07e063b93120c0b.0.png
a497bab1864e59afb07e063b93120c0b.0.png (80.91 KiB) Megtekintve 4390 alkalommal
sftp felhasznalonev@frs.sourceforge.net

Jah, és gyertek fel legyetek szívesek a csetre...
https://discord.gg/74tBqJk

Mindenki vár már benneteket nagy szeretettel, Ticoo1 és csipesz és természetesen mindenki mást is !
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm, kipróbálom.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

DeepinScreenshot_kiválasztott terület_20181128081725.png
DeepinScreenshot_kiválasztott terület_20181128081725.png (22.25 KiB) Megtekintve 4348 alkalommal
.

Goggle fordítóval a jelentése:
"úgy tűnik, ez nem egy indítható kép
Úgy tűnik, hogy a kép nem tartalmaz partíciós táblát, és előfordulhat, hogy a készülék nem ismeri fel vagy indíthatja el"

Virtual boxban elindul, usbre kiírva viszont nem, pedig amit az Etcher eddig még kiírt azzal semmi gondom nem volt, a hibaüzenetet is ez a program jelezte írás előtt.

Kérdésem ti mivel írjátok ki, milyen jelzőket állíttok az induló partíciónak?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Bocs főnök :) de kész megoldás érdekelne, mert így is rengeteget próbálkozom.
Szóval aki próbálta és elindult az legyen szíves bemásolni : mivel, milyen jelzővel ellátott partícióra?
Köszönöm!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "azami"!

Ezek a bionicpup64-ek döntően uefi-sek. Ha windows-ból írod akkor a "Rufus" teljesen jó, csak rá kell hagyatkozni. Ha már elindítottad virtual box-ban, akkor használd az "UEFI Installer - Flash Drives" progit az is tökéletes hozzájuk. Én feljebb említettem egy gondolatban. " Mivel ki kellett próbálnom a mentését is, így "megcsodáltam" az UEFI installer progit. Ez egy remek program, igen egyszerű használni, csak az a fontos, hogy amikor meghívja a GParted-t, hogy tegyük boot-olhatóvá a kiválasztott pendrive-t. Az általa készített pendrive-ra lehet menteni és újraindításnál be is olvassa rendesen, ergo a windows-os progik részemről végre kiestek. Nem uefi-s gépen is kipróbáltam és azon is azonnal boot-olt, rendben települt, mentett a puppy. "

Rufus-os kép:
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (120.61 KiB) Megtekintve 4330 alkalommal
GParted-usb.jpg
GParted-usb.jpg (38.8 KiB) Megtekintve 4330 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Nincs windows csak linux .
Ilyen beállításokkal az unetboot nem tudta felrakni, mint írtam más sem....:(

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Van egy rossz hírem, hibás az ISO-d.
A nap végére eszembe jutott hogy készítek egy próbát az eredetivel és láss csodát az indul:
.
1.jpg
1.jpg (111.15 KiB) Megtekintve 4299 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

azami !

Légy szíves írd meg melyikről beszélsz, mert így nem tudom megnézni, hogy esetleg melyik sérült meg feltöltés, vagy vírusellenőrzés közben. Én mindegyiket kipróbáltam, s mint láthatod a képeken is cd-ről, usb-ről is rendesen működnek, akár Rufus-szal, akár az UEFi installer-rel próbálom. A BootFlash USB telepítő nem tudja kezelni, ugyanúgy, mint az Etcher 1.3.1 előttiek sem, de ezentúl bele fogom rakni a puppy-ba Etcher portable változatát (ha sikerül :mrgreen: ).

Bocsi, de még egy kérdés, hogy amit "eredetit" kipróbáltál az melyik? Csak azért érdekel, mert a bionicpup64-7.9.7.iso az nem UEFI-s. ;), s csak ez van fent.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”