Bionicpup64

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: azami »

Fentebb írtad így nem is a te gépedre gondoltam, hanem általánosságban.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Teljesen érthető amit írsz. Csak az a baj, hogy "hiába csinálok egy pudingot, de ha nem tudom megkóstolni sosem tudom meg. hogy jó lett-e". S így nagyon nehéz. :mrgreen:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

azami!

Jut eszembe, hogy a bionicpup64-nek van egy "hibája". Ha egyes külső, portable programot futtatsz (pl. DOSBox), akkor a jobbra-balra nyíl, a numerikus billentyűzetre kerül! Ezért is kell beépíteni a DOSBox-ot, különben a progikat körülményes kezelni. Lehet, hogy a fényerő szabályozást is odarendeli (Fn+ nyilak). Puding! :lol:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Mostanában ezt használom:
Redshift Gui Light Alternative (portable)
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 92#1005692
Nálam nem egészen úgy működik mint ahogy vártam, de főleg a szinhőmérséklet beállítása miatt alkalmazom (kék szín káros hatása).
/root/Startup mappába rakom, tálcán jelenik meg az ikonja.
Csak manuális módban van benne fényerőszabályozás, automatában is ezt az értéket használja.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.12.13. 13:36 Redshift Gui Light Alternative (portable)
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 92#1005692
Nálam nem egészen úgy működik mint ahogy vártam, de főleg a szinhőmérséklet beállítása miatt alkalmazom (kék szín káros hatása).
/root/Startup mappába rakom, tálcán jelenik meg az ikonja.
Csak manuális módban van benne fényerőszabályozás, automatában is ezt az értéket használja.
A linkelt portable verzió, kibontva, és csak simán elindítva
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2LbUNRiBmc
a Precise Pupy 571-en is hasonlóan működik, manualisan alapból a 6500K színhőmérsékletre áll be, automatán gondolkodik kicsit, és ugyanazt az értéket adja meg, a geotagelése viszont némi kívánnivalót hagy maga után, -annak ellenére, hogy a Buglist-ben már a javításáról írtak!- csak egy fél országnyit tévedett, és a city megadás sem helyes, de ez most mellékes dolog.
A tálcán megjelenő Redshift Gui Light ikonra a bal egérgombra feljön az állítási ablak, ahol valóban manuálisan lehet a csúszkán állítani a kellő értékeket, majd ezt el kell menteni.(Save gomb) Ezután az egér jobb gombjára feljövő kis menüben lehet az automata módot választani, az infó-ra meg megkapod a színes, mozgó gif-es adatáblázatot.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A portable csomagban -az rshift-portable-32 file- benne van a program működéséhez kellő yad(0.38-as) csomag is, legalább is a fentebb linkelt fórumban ezt írta s fejlesztője. A portable programból van 64 bites verzió is.

Utóirat.
Kezdődik az éjszakai műszak, legalább is az automatikus beállítás szerint!
Kép
Mindenesetre a színhőmérsékleti beállítás éjszakai része eléggé hervasztó tud lenni!
A fehérek kifakult sárga színűek lettek, ez minden, csak nem megfelelő beállítás. :oops:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszönöm! :!:

A portable verziókat (32-64 bit) kipróbáltam, rendben működnek az új puppy-kon (bionicpup64, xenial64-7.5, UPupCosmic, xenial-7.5). Végre nekem is működik valami! :mrgreen: . A terminálban remekül listázza menet közben a változásokat, sehol egy "error".
"janugsa" ezentúl része lesz a puppy-knak, a /Startup-ból indítva.
"NTamas" én is elköltöztem... :lol:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv!

Mégiscsak rábeszéltem magam a ...7.9.7-re, hogy megnézem közelebbről és készítettem egy változatot. A bionicpup64-7.9.7, ha közelebbről megnézzük, akkor rájövünk, hogy alapvetően egy irodai puppy-val állunk szembe. Nincs benne Abiword, Gnumeric, mtPaint. Helyettük a LbOffice és a Gimp került bele. Ahhoz viszont, hogy az ISO mérete csak 400 MB legyen, úgy tűnik, hogy egy csomó kiegészítő is "repült". Ha egy SMPlayer-t és egy SMTube-t belerakunk, akkor bizony 80-100 MB-tal rögtön több lesz a lelkem. Sajnos vannak programok amik a ...7.9.6-ban rendben futnak, s ebben meg sem nyikkannak és még "kitalálni" sem könnyű, hogy mi hiányzik, vagy éppen mi nem tetszik neki. Egyébként egy kicsit megváltoztattam, ami a JWM kezelését illeti, elsőre úgy tűnik rendben is van. A "pmount" hibásan jelzi, azaz valójában sehogyan sem a partíciók méretét-foglaltságát. Ez csak akkor van így, ha nyelvet váltunk, nem csak a magyar nyelvet érinti. A murgán is felvetették, de még nincs válasz. (a ...7.9.5-6 is alapvetően ezt csinálta, de ott ki tudtam javítani, itt nem).
Persze gondolom, hogy van benne más hiba is, úgyhogy szerintem erősen csak teszt! :mrgreen:

Itt van a kiegészítőivel együtt : Bionicpup64_7.9.7.........iso
https://sourceforge.net/projects/puppys ... onicpup64/
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (82.14 KiB) Megtekintve 5307 alkalommal
Képenyő kép2.jpg
Képenyő kép2.jpg (138.26 KiB) Megtekintve 5307 alkalommal
Képenyő kép3.jpg
Képenyő kép3.jpg (151.78 KiB) Megtekintve 5307 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv, vagyis Re hosszú idő után újra...

Kipróbáltam ezt a puppy-s LX7 bejáratott notin, hát vegyesek a tapasztalatok, de megjegyzem előre, hogy ehhez a 4.19.4-hez nagyon öreg a noti.
a leszedett iso a Bionicpup64_7.9.7_Office_HU_K4.19.4.iso ami élbojban szerepel a letöltések statisztikájában. Nem véletlen a kb 2-3 perc boot után kaptam egy stabil vázat.

Ráraktam nekifutásból ezt meg ezt meg ezt. Játsza az így frissített 64 bites firefox libkorrekciós ff szkripttel a hangot és live-ot is (ezt tartalmazza csomag erre van beállítva). Az ffmpeg ezt dobta vissza erre: ffmpeg -version

Kód: Egész kijelölése

root# ffmpeg -version
ffmpeg version 3.4.4 Copyright (c) 2000-2018 the FFmpeg developers
built with gcc 7 (Ubuntu 7.3.0-27ubuntu1~18.04)
configuration: --prefix=/usr --libdir=/usr/lib --enable-libmp3lame --enable-libx264 --enable-libx265 --enable-libfdk-aac --enable-pthreads --enable-small --enable-postproc --enable-libvorbis --enable-gpl --enable-shared --enable-nonfree --enable-libopencore-amrnb --enable-libopencore-amrwb --disable-debug --enable-bzlib --enable-zlib --enable-libspeex --enable-version3 --enable-runtime-cpudetect --enable-libtheora --enable-libxvid --enable-swscale --enable-libvpx --enable-libass --enable-gnutls
libavutil      55. 78.100 / 55. 78.100
libavcodec     57.107.100 / 57.107.100
libavformat    57. 83.100 / 57. 83.100
libavdevice    57. 10.100 / 57. 10.100
libavfilter     6.107.100 /  6.107.100
libswscale      4.  8.100 /  4.  8.100
libswresample   2.  9.100 /  2.  9.100
libpostproc    54.  7.100 / 54.  7.100


idáig bíztató, csak nem tudom ez a 4.19.4-es kernel modernebb gépeken hogy bootol? Aminek örülök, hogy kernel forrás és devx elérhető hozzá, azt szintén köszi!

Friss info!


Kipróbáltam egy 2010-es ("újabb") notin is, és ott rendesen azonnal bootol. Viszont mivel VIA1708S van benne nincs hang :D
Úgyhogy marad a percekig tartó boot idő és a régi noti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nocsak 2019.03.03. 11:13-kor.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Nekem a boot-tal semmi gondom, megy rendesen. A régi Asus laptopomon USB-ről 2 perc alatt fent van.

Kicsit rendezkedtem benne. Az „útmutatásod“ szerint beleraktam az FF-et és egy újabb VLC is került bele.

Kernelek is mások, K-3.14.54 és K-4.6.3. Arra kíváncsi lennék, hogy az általad az LX-hez készített NVDIA csomagodat a K-4.6.3-as „megeszi-e“?...

A Bionicpup64 alatt vannak, a kernel-s... együtt. Remélem gyorsabbak lettek.
Képenyő kép.jpg
Képenyő kép.jpg (82.3 KiB) Megtekintve 4964 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Bionicpup64

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szia ticoo1!

Nincs semmi gond ezzel a k4.19.4 -gyel, egyszerűen csak régiek a gépeim, de mint előbb szerkesztettem az ezt megelőző hsz-em, a 2010-es notin jól bootol. A régin is jó minden csak a boot idő... sőt mindent megtalál azon is és a régin ugye hang is van... csak az lassúcska. Kíváncsi lennék erre a k4.19.4-re meg erre a bionic-ra hogy teljesítene egy Ryzen-en, vagy egy DDR4-es platformon bármilyenen!

De megnézem amit most kínálsz azt is!

Még egy apróság:

A k4.6.3 egy 2 TB-os HDD-t ami fat32 fájlrendszerű percekig csatolja... míg a k4.19.4 már pillanatok alatt. Ez meg már a kernelek sajátosságai.

Ja igen!

Az LX-hez készült k4.6.3 64 bites hibrid NVIDIA driver!!!


Az 64 bites kernel object-ekkel és 32 bites bin lib-bel készült, az csak a hibridhez való volna!

Friss info!

Most, hogy rebootoltam és előtte parancssorból töröltem az /etc/asound.state fájlt, van hang a VIA1708S alatt... csak felvenni nem lehet hangot, így viszont netbook üzemmódban de legalább használható lett. Érdekes...


Friss info!


Mind a k4.6.3 mind pedig a k3.14.54 iso bootnál van ugyan hang a VIA1708S -sel, de az alsamixer-ben nem választhatóak a bemenetek... ez nem kernel sajátosság ezek szerint!

Friss info!


k4.6.3 alatt lassú a (2TB fat32) csatolás megint... mindegy így is úgy is maradok a 4.19.4-nél mert ott a VIA1708S -nek nem kernelből adódóan nincs választható bemenete.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”