3 UpupBB 18.05+12, K4.9.96 pupletem, 2018 szeptemberiek.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na ezt én se' tudtam - nem mintha égető vágyat éreznék kernelcserékre - de akik szeretik ezt tenni, végül is kísérletezni, azoknak jó hír.
Nekem meg az a jó hírem, hogy hamarosan(egy teljes kitelepítős teszt után, ha az is jó lesz,) jelentkezem egy xenialpup64 7.0.8.5 revízióval, a "közép megalomán" mezőnyben - klassz lesz :) .
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.09.24. 19:37-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2018.09.22. 10:01 Annak ellenére, hogy a kernel be van építve az sfs fájlba, lehetséges kernelt cserélni rajta.
Az új kernel zdrv fájlját a frugal telepített puppy fő mappájába másoljuk, az ugyanott levő vmlinuz fájlt lecseréljük az új vmlinuz-ra.
Hiába van a régi kernel a puppy sfs fájljába beépítve, a zdrv felülírja azt.
Ezt értem, de akkor a videódriver kérdés hogy alakul? - ezután a kernelcsere után melyik kernel lesz a mérvadó, melyikhez kell videódrivert keresni avagy készíteni?

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Tisztelt "csipesz"!

"...nem mintha égető vágyat éreznék kernelcserékre - de akik szeretik ezt tenni..." Nem szereti,de a gépe megkívánja!

A Te általad készített puppy-k az én gépemen, vagy csak a parancssorig jutnak el, s aztán onnan csak a "reboot" visz ki, vagy olyan grafikus felületet kapok ahol csak "maszatok" vannak. Ezért szoktam mindig kernelt cserélni és csak azután tudok "élvezkedni". :mrgreen: De ezt már egypárszor leírtam az összeállításaiddal (másokéval is) kapcsolatban. Ez nem hiba!!!...csak az én problémám (ez olyan, mint az a sziszifuszi "harc" ami az nvidia-val folyik), de azért megoldom mindig.

Egyébiránt természetesen cserélhető a kernel, mivel "huge" (DISTRO_KERNEL_PET='Huge_Kernel').

Kedves "NTamas"!

Ha korrektül szeretnél eljárni, akkor mindenképp el kell távolítani az eredeti kernelt (már azon részét amit lehet), mert egy-két maradvány (úgy cirka 60-70 MB) esetleg úgy rendesen be fog "kavarni" a rendszeredbe. A kiválasztott kernel egy "eredeti huge kernel" legyen, mert az ISO-kból kinyertek nem mindig teljesek.

Nekem sikerült figyelmetlenségből egy-két alkalommal benne felejteni, melyre szerencsémre figyelmeztettek. :oops: Ha nincs szerencséd, akkor összezavarodhat és lesz egy rakás "véletlenszerű" folyományod. :mrgreen:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ne haragudj, ticoo1, hogy azt gondoltam, aki kernelt cserélget, tényleg csak passzióból teszi... - de hát milyen konfigod van, hogy ennyi a probléma vele? - és van-e vagy volt-e a régebbiek közül olyan puppy, amelyikkel "gyárilag" egybõl rendben volt minden?
NTamas - ugyan csak a saját keserû tapasztalataimból beszélek - a xenial és a upupbb megjelenésétõl kezdve a getnvidia sz*rt sem ér - de némi öröm az ürömben, hogy a nouveau driver érdekes módon viszont fejlõdött valamelyest; és míg a precise vagy vivid esetén, ha kodit vagy google earth-t akartam használni, elengedhetetlen volt egy zárt forrású nvidia driver, addig az újabb generációs, vagyis xenial de fõként a upupbb nouveau drájverei már megbirkóznak az ilyen appokkal, sõt, wine alatt bizonyos régebbi játékokkal is.
Mindazonáltal, ha én egyszer akkora nagy tojásfej volnék amekkora sajnos nem vagyok - mint mondjuk a murgás 666philb, peebee, Hesse James és társaik - biztos, hogy nem adnék úgy ki úgy új generációs puppit, hogy a legjobb minõségû nvidia meg amd drájvereket ne szállítanám velük értelemszerûen... Elõbbi személyek röhögve elõállíthatnák ezeket, mindenféle elavult segédprogi nélkül is, de e eszük ágában sincs - mintha ilyen igény nem is létezne.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló csipesz!

Pontosan tudom mire gondoltál és nem értem félre. Nekem AMD_APU-s gépem van, ráadásul mini itx. és előtte is hasonló volt. De sajnos nemcsak videóvezérlési problémáim vannak, hanem az "egzotikus vasam" többi része is "igényes". Egyébként már régóta küzdöm ezen amd-radeonos problémákkal és igen sokat kellett kutakodnom driver-ek után, mivel az AMD-t sem érdekli különösebben a linux. Nekem az új puppy-k nyitottak lehetőségeket. Egyébiránt, ha összehozok valamit a gépemre, akkor egy inteles gép azonnal "hanyatt esik" a meglepetéstől, ezért már alapból repül bele egy kis kiegészítés.

Csak most az a baj, hogy az új puppy-knak kellene "megmagyarázni", hogy fussanak már a régi gépeken is. A huge kernel nekem egy áldás, de azért csodákat nem várhatunk tőle. Tudom, hogy NTamas és valószínűleg még sokan mások is a régi eszközök problémáival közködnek.

Az upupcc-ben már ffmpeg-4.0.2 ketyeg és ezért igencsak küzdeni kell, hogy pár régi progi valamelyest elfusson. Mint írtad is, a VLC-nek is már mindig minden baja van, hát még nem áll készen az együttműködésre. Az ffmpeg-gel nem lehet úgy visszalépni, hogy akkor a többi progi futása ne sérüljön. Hát ezért nem működik a "Nagymesterek ujjgyakorlata", meg azért amiért már új kernelek bázisára építkeznek. Egy régi nvidia csomagot, ha telepítünk "azt sem tudja, hogy hová került"! Ha egy régi huge kernelt (K-3...) bepakolunk, akkor azonnal lesz pár kompatibilitási problémánk, pedig azokhoz van driver.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Virtuális billentyűzet javítás:
https://drive.google.com/open?id=0BzQqe ... EJTdFNyTnM
Cseréld ki az /etc/X11/app-default/XVkbd-hu fájlt erre
magyar ű és ő (a billentyűzet felirata maradt kalapos)
űűűűűűűűŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰőőőőőőőőŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ

Más.
Nekem nem kellene kernelt cserélgetnem, passzióból cserélek, mindig mindegyikkel működött minden puppy. Mint az eredetiekkel és a kicseréltekkel,pae, nopae. Kb 10 éves laptop Intel cucokkal.
Mégis azt mondom, ha nincs ok rá akkor ne cseréljünk kernelt.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: 2 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "janugsa"!

..." ha nincs ok rá akkor ne cseréljünk kernelt"... Teljes mértékben igazad van. Sőt, ha a kiszemelt program(ok) rendben futnak a "régi" puppy-val, akkor azt sem kell lecserélni, csak modernizálni. Az új kernel nem biztos, hogy jobb, mint a régi, de az új puppy-k jobban szeretik (már, ha valakit érdekel az újabb).

Én azért cserélem le az új puppy-k esetében a kernelt 4.9.96-ra, mert csináltak hozzá nvidia csomagokat. A K-4... közül sem mindegyik működik rendesen a gépemmel és, ha akarok valamit csinálni, akkor meg kell valami.

(NVIDIA itt: https://sourceforge.net/projects/lxpup/ ... er/nvidia/).
Sajnos csak újabb kártyákhoz van, de én nem tudom kipróbálni, mert "megrögzött AMD-s" vagyok.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 3 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Cső - na, közben végül csináltam egy utolsó, böngésző-mentes változatot is, az iso neve/mérete:
UpupBB1805+12SlimNoBrowser2018SeptCsipesz.iso - 269 Mb.
Ebbe már Nektek kell böngészőt szerelnetek - az egyik legegyszerűbb-leggyorsabb módja a második illusztráción látható. Letöltés az eddigi linkről lehetséges, lásd előző oldal legelső poszt.
1AScreenshotUpupBBSlimEnglishWithoutBrowser.jpg
1AScreenshotUpupBBSlimEnglishWithoutBrowser.jpg (59.06 KiB) Megtekintve 4472 alkalommal
1BScreenshotHowToGetAnyBrowserFast.jpg
1BScreenshotHowToGetAnyBrowserFast.jpg (60.46 KiB) Megtekintve 4472 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: 3 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Köszönjük szépen, ha már fogyókúráztattad a Slimet, a 2017-es Pepperflash-t is kivehetted volna belőle, -merthogy az véletlenül most is benne maradt- jócskán eljárt már felette az idő, és 15MB-al beljebb lettél volna a mérettel.
Időközben megjött ebből az upupBB 18.5-ből már a 13-as iso is, és ebben is alapból a webböngésző a Mozilla U-Light, mégpedig a 48-as verzió. Ennek már van 49-es verziója is, többféle kivitelben, van gtk2-es és gtk3-as, illetve glibpatches verzió is. Én egy gtk2-es verziót gyűrtem be a Slimbe, a külön letölthető magyar nyelvi .xpi-vel már magyar nyelvű lesz az U-Light webböngésző.

Kép

Egyszerűbb webböngészéshez, fórumozáshoz szerintem megfelelő választás, gyors is, de ne akarjon senki vele youtube videókat nézni, mert az nem fog menni. Legalább is nálam az nem jött össze. Az még hagyján, hogy örökké figyelmeztet valamire, leginkább a lejárt certifikátokra a klf. weboldalakon, és ezeket addig meg sem nyitja, amíg vagy nem kap megfelelő certifikátot, vagy alul a kivételekhez hozzá nem adod a kérdéses weboldalt.
Kép

De a youtube oldalon ez sem segít, maga a weboldal egésze nem jön be valamiért.
Kép

Viszont más weboldalaknál -pl. ennél is:https://vimeo.com/245670075- már szépen lejátssza a beépített videót.
Kép

Tehát úgy tűnik, csak a youtube-val van gondja, de azzal eléggé nagy. Viszont böngészésre egyszerűbb weboldalak, fórumok látogatására tökéletesen jól megfelel, feltéve, ha azokat hozzá adjuk alul a kivételek listájához. Sajnos ezt a kikönnyített verziót már nem fejlesztik tovább, pedig tök jól jönne az egyszerűbb puppykban lévő igencsak elavult böngészők helyett. Ráadásul még két olyan Firefox addont is be lehet építeni, ami nagyon jól jön a mindennapokban. A helyesírás ellenőrzéshez ezt:
hungarian_dictionary-1.6.1.1.1-typefix-fn+sm+tb+fx.xpi
és a fórumozáshoz meg igencsak jól jön ez az addons megléte:
textarea_cache-0.9.3.4-fx.xpi
Hogy mennyire jól jön az utóbbi addons, arra példa, erre a Csipesz Slim noBrowser verzióra feltett U-Light 49-ben írtam a hozzászólásomat éppen, eközben tök váratlanul elment az áram, majd amikor visszajött, a Slim-et elindítva, az U-light-ot betöltve, a textarea cashe-ben ott volt az áramszünet előtti beírt szöveg.
Kép
Na, ezért szeretem én ezt az addons-t, csak sajnos az újabb Firefoxokra már nem lehet feltenni ezt a verziót.
Persze, mindeni azt a böngészőt teszi bele, ami neki a szíve csücske, ezt a leírást is csak az érdekessége miatt tettem közzé. Ja, igen, az U-Light böngészőhöz is kell a Pulse Audio valamilyen megvalósítása, nálam ezen a Slimpuppy verzión ez a petcsomag vált be:
pulseaudio-4.0-tahr606-i386.pet
Csak ennek a csomagnak a feltelepítése után volt hang az U-Light böngészőben, a Pulse Audio indítását és leállítását a terminalba beírt pulseaudio --start és pulseaudio --kill utasításokkal végezhetjük el. Ehhez készíthetünk parancsfájlokat is, és akkor csak kattintani kell azokon a pulse emulátor indításához és annak leállításához. Ez utóbbi megoldás pl. akkor jó, ha az U-Light mellé még felteszünk egy olyan webböngészőt, pl. a Seamonkey-t, ami alapból nem igényli a PulseAudio emulátor meglétét.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: 3 drb UpupBB 18.05+12 Slim puplet, 2018 szeptember.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi az észrevételt, NTamas - tehát mostantól, ha valaki a legkisebb, a "no browser" változatért nyúl ezen a mappalinken:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
akkor már a 263,4 Mb-osra módosított méretűt találja ott.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”