DPup Stretch HU 2018.04.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
vtbr
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.01.10. 11:45

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: vtbr »

Nem végeztem komolyabb változtatást, ahhoz még okosodnom kellene a témában...

vtbr
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.01.10. 11:45

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: vtbr »

Sziasztok!
Újabb iso fájlt készítettem a "ticoo1" által magyarított DPup Stretch 7.5 CE pupletből. Nem is egyet, hanem mindjárt kettőt. Az egyik CD méretű (700 MB), a másik már csak DVD-re fér rá (2 GB). Még mindig semmi hasznosat nem csináltam, programokat nem aktualizáltam, újakat nem telepítettem kivéve a játékokat. Telepített játékok:

Kétszemélyes játékok száma 47.
Kirakós játékok száma 19. Ezek közül az egyik a Pasziánsz klub, ami több mint ezer kirakós játékot tartalmaz nem csak francia kártyával.
Logikai játékok száma 57. Ebben benne van Simon Tatham játékgyűjteménye 39 játékkal, magyar nyelvű játékszabályokkal.
Mászkálós játékok száma 14.
Ügyességi játékok száma 44.

Ezek vannak a CD változatban. Ugyanezt a DVD változat is tartalmazza, de ott a fő sfs fájl mellett van egy "extra" nevű könyvtár a következő tartalommal:

dosgames
DOSBox alá való programok benne több mint száz játék.

help
Néhány játékhoz nem tartozik súgó, itt angol nyelvű leírások vannak helyette. Ezek az előző változatban még benne voltak a fő sfs fájlban.

pet
63 program, többnyire játék pet formátumban vagyis ezek innen telepíthetők.

portable
Itt két játék van. Ezeket nem kell telepíteni csak futtatni.

sfs
devx, fdrv, kernel sources, wine, ted. Természetesen sfs formátumban.


cd változat
https://drive.google.com/file/d/1q8uplp ... sp=sharing

dvd változat
https://drive.google.com/file/d/1ogdkKC ... sp=sharing

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Játszóspuppi!!! Már betáraztam. Csak legyen rája időm...
Nagyon köszönjük
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

vtbr
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.01.10. 11:45

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: vtbr »

Észrevétel, kritika, hibalista nyugodtan jöhet.

pu21
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2021.01.28. 06:00

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: pu21 »

Hello újra vtbr!

Végre jobban is rá tudtam nézni a pupletedre. Szerintem mindenütt rendben működik, nagyon gyors, és tele van tök jó agysejtpusztító progival! :lol: Gyerekkoromban volt egy CD-nk tele olyan kis játékkal, amikhez ma már Dosbox kell, és azokat elsőre felfedezni nagyon jó volt, na pont ilyet érzek most, azt hiszem többször is fel fogom nyitni.
Minden jót kívánok!
Csak a Puppy ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Siasztok!

A N145P netbookon jól fut, a strech 7.5 mindig is a kedvence volt ennek a konfigurációnak :) az 1024x600-as nem szokványos felbontás sem okozott a játékoknál nehézséget. Egyedül a SuperTux játék volt nagyon lassu (amelyikben a pingvin hason szánkózik :roll: ) a többi rendben működött :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ha ablakban futtatod, úgy is lassú? - bár az integrált videó, ami abban a gépben van, nem világszám, de egy Classic 2D-s játékot illene normál sebességgel futtatnia.

Az én gépem sem világszám, de megy teljes képernyőn és méretezhető ablakban is akadás nélkül.
Igaz, egy saját Ati RV570 [Radeon X1950 PRO] videó kártya van benne, nem integrált egység.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/ ... rtux_2.png
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2021/ ... ux_2_2.png

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves NTamás!

Nekem ez rögvest teljes képernyőben nyílik meg :( és nem találtam meg a billentyű kódot, amivel kis ablakra tehetem. Az előbb a nevét is rosszul emlékezetből írtam, tehát a Tux Racer-ről van szó (játékok/ügyességi/Tux Racer).

vtbr
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.01.10. 11:45

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: vtbr »

Kedves fkorneli!
A Tux Racer beállításai itt tárolódnak:
/root/.tuxracer/options

Ezt a fájlt kell módosítani ha ablakban akarod futtatni a programot. Azt nem tudom hogy ettől gyorsabb lesz-e nálad a játék.

vtbr
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2021.01.10. 11:45

Re: DPup Stretch HU 2018.04.

Hozzászólás Szerző: vtbr »

Sziasztok!
Újabb játékokkal bővítettem a "ticoo1" által magyarított DPup Stretch 7.5 CE alapú pupletemet. Tartalma:
- Linuxra írt játékok száma 180. Ezek már az előző CD változatban is benne voltak.
- A DOSBox-ot amely eddig is működött, de szinte üres volt, feltöltöttem 100 DOS-os játékkal és 70 telepített játékot tartalmazó Windows 3.1-gyel. Ezek benne voltak az előző DVD változatban, de nem az sfs fájlban.
- Flash játékok száma 600. Ezek internet kapcsolat nélkül is működnek és egy előnézeti képeket is tartalmazó weboldalról indíthatók.

Az iso mérete 1680 MB, letölthető innen:
https://drive.google.com/file/d/1e0tXQK ... sp=sharing

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”