Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

SZERKESZTVE: HATODIK, 2021 OKTÓBERI KIADÁSÉRT LÉPJ KÉRLEK IDE:
viewtopic.php?p=9562#p9562
SEMMELYIK KORÁBBI KIADÁS NEM ELÉRHETŐ MÁR(legalábbis az én tárhelyemről...)

Szeva emberek - felfedeztem nemrég egy 144 mega méretű Tahrpup Lite nevű pupletet az internet arcive-on, melyet egy illutorium nevű illetõ készített - nagyon megtetszett, hát felhizlaltam a szokásos csipesz-fícsörökkel.
Eléggé rendben van, csak a guvcview-vel van valami baj, ezért raktam bele még két kisebb webkamera-kezelő szoftvert, melyek közül az egyik hajlandó is pillanatképeket készíteni...
A wine tűrhetõen műlödik, bár a képességei nem érik el a vivid beta 2-ben vagy a csipeszpup-ban található wine-ét.
Irodaszoftver az nem található benne, az eredeti készítő még az abiword-ot is kicuffolta belőle, amit hát én sem raktam vissza... - 2 böngészővel rendelkezik, Opera és PaleMoon. Nem ereszteném bő lére a leírást, akit érdekel, e két helyről hozzájuthat az eredeti iso-hoz, az én új cuccomhoz, a devx és kernel src fájlokhoz, végül egy kész, kipróbált 384-es videokártya drájverhez, amit a saját geforce 630 gt kártyám kedvéért csináltam.:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Végül néhány képecske:
AfterTheFirstStart.jpg
AfterTheFirstStart.jpg (82.07 KiB) Megtekintve 7685 alkalommal
snapshot-2018-02-01-23-30-56.jpg
snapshot-2018-02-01-23-30-56.jpg (100.67 KiB) Megtekintve 7685 alkalommal
snapshot-2018-02-01-23-22-55.jpg
snapshot-2018-02-01-23-22-55.jpg (96.53 KiB) Megtekintve 7685 alkalommal
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2020.01.20. 15:58-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Jónak tűnik, köszönjük!

Csipesz!
Egy kérdésem lenne, Te ehhez az iso-hoz: PuppyTahrLite6.1.1-Legacy-64GBRAM.iso
honnam szereztél megfelelő devx fájlt, mert ezen a weboldalon:
https://archive.org/download/Puppy_Linux_Tahrpup
ilyen nincsen, csak a tahr-6.0.6-hoz van megfelelő devx fájl, mint legmagasabb számú tahrpuphoz.
Kernel sources file az szerencsére van az oldalon:
kernel_sources-4.2.8-tahrlite_PAE.sfs
Szóval, honnam, melyik weboldalról tudtad beszerezni a megfelelő devx filét, ha megírnád az oldal nevét, megköszönném.
NTamas.

Megjegyzés:
Ráadásul a linkelt archive.org weboldalon ehhez -PuppyTahrLite6.1.1-Legacy-64GBRAM- van külön zip file is:
PuppyTahrLite6.1.1-64GBRAM-UEFI.zip
amit, ha kibontok, megkapom a Frugall módú telepítéshez szükséges állományokat, amiket egy megfelelő nevű könyvtárba bemásolva,
Kép
és azt a könyvtárnevet a grub menu.lst-jébe befüzve közvetlenül a merevlemezről lehet elindítani, kipróbálni a Tahrpup/PuppyTahrLite6.1.1-Legacy-64GBRAM nevű kiadást, ami gondolom én, még eredendően angol nyelvű.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Innen, kedves ntomi:
https://archive.org/download/Puppy_Linux_Devx
Figyelem, a 6.1 - 6.1.1 helyett - ne tévesszen meg senkit; működik az! - gondolom a devx fájl készítője kissé lezser volt, mikor a pontos nevet meg kellett adnia...
- na, azt az uefi-s dolgot én meg észre sem vettem! - hiába, több szem többet lát, köszi!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Elõször is: Skami, nagyon köszönöm a videódat! - teljesen meghatódtam :)
Kedves olyan magyar érdeklõdõk, akik estleg szeretnének azonnal magyarul kezdõ puppit, nem szeretnének a magyarításoknak a rendszerben többfelé található átállításaival bíbelõdni - nektek készítettem ezt a változatot - ez, amennyire csak lehetséges volt tahr puppy esetén, annyira magyarított felülettel vehetõ azonnal használatba. Cserébe nézzétek el nekem, hogy nem bírtam a belepasszírozó hajlamaimmal, és raktam még ebbe a változatba egy vindózos google earth-t, meg egy linuxos fotoxx nevû képmanipuláló alkalmazást, valamint a wine-t frissítettem egy picit, 1.7.35-re.
Fontos, hogy ha a fotoxx-nál magyarított felületet szeretnénk, az eljárás a következõ: menüben Tools>Change Language>itt válasszátok a "gl Galacian"-t, végül Done. Ezt nem tudtam egyszerûbben megoldani, a progi minden indításánál végre kell hajtani... Ha érdekel valakit, mit komálok ennyire ezen a fotoxx-on - nos a legjobban azt a funkcióját, hogy forgatni képes a fotót, és így ferdére sikerült képek vízszintesbe hozhatóak vele, persze a széleknél történik több-kevesebb levágás ilyenkor.
A vindózos google earthnál meg az az ábra, hogy az képes kezelni gond nélkül az új fotó-megnyitó felszínt, míg a linuxosoknak ezzel többnyire gondjai vannak. Ha valakinek ez abszolút nem kell és tud remaster-elni, gond nélkül törölheti a /root/.wine/drive_c/Program Files mappából - csökkenthet vele a rendszer méretén kb. 40 Mb-ot.
A magyarul startoló verzió letölthetõ
úJABB KIADáSHOZ kérlek, GURíTS LEJJEBB!
snapshot-2018-02-06-13-40-28.jpg
snapshot-2018-02-06-13-40-28.jpg (155.7 KiB) Megtekintve 7601 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.02.08. 06:39-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: S-kami »

csipesz írta: 2018.02.06. 13:35 Elõször is: Skami, nagyon köszönöm a videódat! - teljesen meghatódtam :)

Hát mi köszönjük neked, hogy ilyen fasza pupleteket csinálgatsz nekünk a szabadidődet nem kímélve !

Amúgy sincs sok időnk, de legalább ezzel is szeretném egy kicsit promótáni a puppy tulajdonságait,
hiszen sokan nem ismerik még a pupleteket, hátha majd így egy kicsit többen rátalálnak és jobban látják,
hogy milyen is, hiszen még akár napjaink legnépszerűbb és legnagyobb linux disztróiról is alig van valami hír.

Néha én is megnéznék, belenéznék egy - egy új Antergos, ubuntu, mint, stb... linuxba, de ilyen alig van, persze vannak,
akik csinálnak néha ilyen videókat, de ritka... angol nyelvű az viszont özön mennyiségben :-D
hát most lesz ilyen is !
:D :D :D
Amúgy nálam nagyon szépen futott, semmi hiba, azt leszámítva, hogy egyszer lefagyott az első indulásnál, de az azóta sem fordult elő többet, mostmár ott van a kosárban szépen, fut a többi kiskutya mellett mentéskönyvtárból!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szóval - tesztelgettem, tesztelgettem a magyarul induló cuccost, végül úgy éreztem, kell csinálnom egy átgondoltabb kiadást... Elgondolkodtam ugyanis, mi a fenének tettem bele két olyan dolgot, amely eléggé opengl-kényes alkalmazás, ezek a vindózos gugli föld, meg a vindózos vlc - hiszen ezek minden egyszerûbb videó hardverrel rendelkezõ ember számára úgyis csak üres ballasztot jelentenének e rendszerben; hát gondoltam, mégis csak kikapom õket, s a felszabadult helyre inkább ffconvertet, hozzá be- és kikódolókat, simple screen recordert, meg egy újrarakott firewallstate appot teszek, valamint skami rockrádióját m3u fájlként még beraktam a my documents mappában lévõ rtvstreams mappába. Így a - remélhetõleg véglegessé tisztult - rendszer a következõ általam betett fontosabb appokat tartalmazza:
openbox/lxpanel asztali környezet(a jwm is maradt!), desksetup, wm switcher, véletlenszerû háttérkép-cserélgetõ, bleachbit, gsmartcontrol, harddisk sentinel, LxRandR, wine, clamav, pwidgets, galculator, magnifyer, xvkbd, mtp phone connect, startmount, fotoxx, gpicview, hotshots, evince, fbreader, opera, palemoon, pupradio, streamtuner, simple gtk radio, transmission, avidemux, ffconvert, gnome-mplayer, simple screen recorder, luvcview, ucview, xdtv, dosbox, végül két minijáték valamint apróságok wine alá - na kb ennyi. Mostanra mindnek teszteltem a mûködését(bocsi, az avidemuxnak még nem!), remélem mennek majd rendesen másnál is.
E "tisztázott" magyarul induló cucc letölthetõ:
SZERKESZTVE:
A mindenkori legfrissebb eresztés a téma elsõ posztjában belinkelt mappákból tölthetõ le; amúgy guríts lejjebb!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2018.02.10. 02:59-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: azami »

Mindenki szive-joga olyan összeállítást készíteni mely számára a legjobbnak gondolt, de egy picit meglepő a VLC kidobása, majd két-három hasonló képességű de jóval kissebb tudású programra cserélése.
De te tudod, te adod a neved hozzá, én csak meglepődtem. :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Vindózos, azami, vindózos vlc, nem a linuxos lett visszaszedve! :) - az maradt.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: azami »

Olvastam csak én másként értelmeztem, mert fel sem merült bennem hogy két Vlc is lehet benne :D
Tényleg miért volt benne mind a kettő?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Egy kövérke Tahrpuplite 6.1.1 változat(32bitPAE, K4.2.8)

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hát... ez az én egyéni "perverzitásom" :) ... Kétlaki vagyok, épp annyira kedvelek egy-két bevált vindóz-verziót, mint amennyire néhány, arra érdemes linux rendszert. Na most, a wine az egy kis külön vindózos világ egy linux rendszeren belül, a barangolást e kis világban a Total Commander nagyon ügyesen lehetõvé teszi, exe fájlokat szépen megnyithatunk belõle, de: ha ebbõl a kommanderbõl akarnánk különféle dokumentumokat, filmeket, fotókat, zenefájlokat megnyitni, ez csak akkor fog menni, ha ennek a kis külön világnak biztosítunk saját dokumentum-kezelõket és médialejátszót... - Egyszerûen gyönyörködni tudok az ilyesmiben, na.
Viszont ennek a pupletnek a végleges kialakításakor épp ezt vizsgáltam felül s döntöttem végül úgy, hogy pár helyfoglalós vindózos cuccot visszaszedek, s az e puplet iránt érdeklõdõk közül azoknak, akik hozzám hasonlóan úgy érzik, jól jön nekik egy teljes funkcionaltású vindózos portable vlc vagy gugliörsz, lehetõségük van a tahr611 stuff tárhelyemrõl könnyen, gyorsan hozzájutni ezekhez - akinek viszont erre az égvilágon semmi szükségük - azokra viszont nem erõltetem rá.
Más: közben a cucc még átesett vagy háromszori apróbb tökéletesítgetésen, magyarítás-javítgatáson, eldugott fölösleges fájl-tisztogatáson, úgy hogy erre a dátumra(február 10) feltöltöttem a véglegesnek mondható angolul és magyarul induló két ISO-ját, ezek kerekített mérete 696 Mb; az én tárhelyeimrõl már csak ezek érhetõek el, a "prototípus" pedig meg lett örökítve a murgalinuxos ally által az internet archive-on:
https://archive.org/details/Puppy_Linux_TAHRLITE
(de a mostaniak a jobbak :) !)
Számottevõ újdonság már nem került bele, csak néhány gtk2/openbox téma.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”