Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Erről Ticoo1 többet tudna nyilatkozni ... de első tippem az lenne hogy régi verzió (hiányzó kodekkek a lejátszáshoz). De ha nem ez akkor a lejátszók kevés kessel (cache) akarják megnyitni a linket , szintugy mint a vlc-nél , már szétnéztem a neten mindegyik lejátszónál , de semmi eredményes kapcsolót nem találtam gnome-mplayer / mplayer/ ffplay ügyben . Az ffplay és mpv simán viszi az SD FIX tv-t ami alapból be van állítva a szkriptben xenialon ...

ffmpeg version 2.8.11 ezzel megy ...

Kód: Egész kijelölése

  libavutil      54. 31.100 / 54. 31.100
  libavcodec     56. 60.100 / 56. 60.100
  libavformat    56. 40.101 / 56. 40.101
  libavdevice    56.  4.100 / 56.  4.100
ebből a lényeg : libavcodec 56. verzió a régebbi rendszerekben 54 volt aszem ...
ezeket megtudod nézni terminálban ha beírod ffmpeg
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... - az onlinestream.hu-ról egy xspf fájl képében letölthető a böngésző által megjeleníteni nem bírt(mpeg ts) TV csatorna, és ebből az xspf fájlból, ami csak egy szöveges állomány - lehet "kitermelni" azt a linket, amit a puprádió tv-nézője, - csakis MPV használatával! - kezelni képes. (szomorú, hogy míg vindózra létezik olyan médialejátszó, amelyik gond nélkül kezel xspf fájlokat és ez a PotPlayer, addig linuxon mindig kell valami hókuszpókusz, hogy ugyanazt az eredményt elérjük...) ...

Azért nem ártana azt sem elfelejteni, hogy az XML Shareable Playlist Format (XSPF), kiejtve spiff, egy XML-alapú lejátszási lista formátum a digitális média számára, amelyet a Xiph.Org Alapítvány szponzorál.

Az XSPF egy fájlformátum, amellyel megoszthatja a lejátszási listákat, amelyek lejátszhatók egy személyi számítógépen vagy hordozható eszközön. Ugyanúgy, ahogy bármely felhasználó bármely számítógépen bármilyen weblapot megnyithat, az XSPF célja a lejátszási listák hordozhatóságának biztosítása.

Alapvetően a xspf 1.0 lejátszási lista xml formátuma így nézhet ki:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
<trackList>
<track>
<title>Windows Path</title>
<location>file:///C:/music/foo.mp3</location>
</track>
<track>
<title>Linux Path</title>
<location>file:///media/music/foo.mp3</location>
</track>
<track>
<title>Relative Path</title>
<location>music/foo.mp3</location>
</track>
<track>
<title>External Example</title>
<location>http://www.example.com/music/bar.ogg</location>
</track>
</trackList>
</playlist>

Jól látható, hogy megadhatunk benne helyi médiafájl elérést, (ez lehet a saját gépünkön lévő médiafájl címe, esetleg hivatkozhatunk az állományra relatív patch-ként is, már amennyiben az állomány helye, benne a média állománnyal szerepel az oprendszer Patch-ában.(fel van oda véve - kézzel, a felhasználó által) Továbbá hivatkozhatunk a megjeleníteni és lejátszani kívánt média állományra egy külső Net-es címmel is, mindezek jól lekövethetőek az xspf playlist location részében.
Eddig a szabványos megjelenítést tárgyaltuk, de pl. az említett online.hu weboldalról beszerezhető xspf fájlok tartalmaznak(a legtöbbjük már ilyen) másfajta külső elérési címmegadást is, lásd példának a Fit-tv xspf fájljának a tartalmát:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
<trackList>
<track>
<title></title>
<location>https://redirect.onlinestream.live/hbbt ... </location>
</track>
</trackList>
</playlist>

Ilyn címet tartalmaz mé például a Fishing & Hunting xspf fájl tartalma is:(csak a locations részt másolom be, az a lényeg amúgy is, a többi fájl az azonos az előző link tartalmával) <location>https://redirect.onlinestream.live/hbbt ... </location>

Jól látható, hogy ez már nem a hagyományos közvetlen média cím elérést valósítja meg, hanem csak egy ún. hivatkozást tartalmaz az online.hu-szerveren futó ún.cgi fájlra, ami azután a linkben szereplő id= azonosító alapján fogja beazonosítani a lekérést, és visszaadni a kérést indító lejátszónak a tényleges média címet, vagy streamcímet. A gond azonban az, hogy az ilyenfajta cgi-s átirányításos xspf címet a régebbi vlc-k nem jól, vagy sehogyan sem képesek lekezelni, lásd pl a 2.1.6-os verziójú Linux alatt futó vlc mit csinál ha ilyen cgi-s címet kap, hát nem túl sokat, az biztos.

Kép

Továbbá a régebbi vlc-k az Apple féle hls streamot sem képesek korrekten kezelni, legtöbb esetben szintén hibaüzit adnak ki a hls linkekre. Ilyen hls linket tartalmaz például a Balaton-tv xspf fájljában lévő két m3u fájlcím is.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
<trackList>
<track>
<title>(#1) - Balaton TV</title>
<location>https://stream.iptvservice.eu:443/hls/b ... </location>
</track>
<track>
<title>(#2) - Balaton TV</title>
<location>http://stream.iptvservice.eu:80/hls/bal ... </location>
</track>
</trackList>
</playlist>

Erre a régebbi, pl. az említett 2.16-os VLC puppylinux alatt ezt műveli.

Kép

Tanulság, a lehető legújabb verziót kell a vlc-ből is használni, de ez a régebbi puppyknál már nehezen jön össze hiszen ezekhez a már lefordított vlc verzió is eleve régi, régi a 2.1.6-os és a tahrpuppyhoz való 2.2.0 -s verzió is, továbbá ezek a régi vlc-k nem igazán jó xml-lejátszók, ahogy nem túl jó a hls lejátszó képességük sem!

A megoldás ezen régi puppyk esetében az, hogy normális iptv-s címeket kell beszerezni, és akkor nincs gond annak a megjelenítésével, lásd az általad is említett RTl Klub xspf tartalmát, és az abban lévő normális url címet.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
<trackList>
<track>
<title>RTL Klub</title>
<location>http://152.66.115.226:33390/bysid/203</location>
</track>
</trackList>
</playlist>

Ezt még a sima mplayer motorú lejátszók is simán meg tudják jeleníteni.(nem véletlenül!)
Valamint a régebbi verziójú -2.1.6- vlc is simán képes ezt lejátszani.(van kép és magyar hang is alapból)
Kép

A 3.0 és magasabb verziószámú vlc-k már jobbak ezen téren, és kb. ugyanez vonatkozik az ffmpeg lejátszókra is, az újabbakba már több lehetőség van belefordítva az ffmpeg készítésekor, és az újabb lejátszó szoftverek, mpv, potplayer stb. szintén több lehetőséget ismernek, és jobbak az xspf lejátszó képességük, ez van, sajnos.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "csaipesz"!

Nagyon szépen köszönöm e remek összeállítást, megint van miben "guberálnom". :D

Ugyanakkor megjegyezném, hogy az ffmpeg-gel valóban probléma van, hiányoznak lib-ek.

Kép..
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (73.12 KiB) Megtekintve 3933 alkalommal
Ennek valószínűleg az az oka, hogy a puppy "megtréfált" amikor a fősfs-t készítetted. Számomra teljesen ismeretlen okból, a fősfs készítésekor, olykor teljesen véletlenszerűen nem épít be mindent. Többször jártam már így, s aztán kezdhettem elölről. Itt is ez lehet a magyarázat.

De az összeállítás nagyon korrekt, mert anélkül "tuningólható", hogy bármihez is hozzá kelljen nyúlni.
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (80.93 KiB) Megtekintve 3933 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (93.49 KiB) Megtekintve 3933 alkalommal
Itt a harmadik képen látható, hogy akár az ffmpeg-4 is gond nélkül használható, de a glibc-t ebben az esetben le kell cserélni a 2.29-es verzióra. A cserék után is remekül működik minden, habár a hardinfo nem fogja látni a glibc verziót. Ez azért van, mert a hardinfo csomag régi.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm!

Bocsi elfelejtettem, az összeállítást Ryzen 3-as gépen teszteltem, vagyis a legújabb gépeken is remekül teljesít! :mrgreen:

dealora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.11.25. 10:51

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: dealora »

Bocs a szegény magyaromért. Hogyan aktiválhatom a realtek (via) hangját a kiskutya ezen verziójában? Az alsa hang nem érzékeli. Köszönöm :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szervusztok; elérkeztem a tahrlite 6.1.1 6-odik kiadásához.
Megpróbáltam magam hibajavításilag nagyon "odatenni", a maradék javítanivalókat nagy-nagy türelemmel néztem át.
Fórumtársak korábbi észrevételeit is figyelembe véve - remélem, észrevehető lesz a változás.
Először is válaszolnék dealorának, aki 2020 decemberében kérdezte, hogy mit tegyen akkor, ha a via hangcsipjét nem kezeli ez a rendszer: kedves dealora, bár soká jött meg a válaszom, ennek oka az, hogy sokára jutottam hozzá egy via hangcsipes alaplaphoz és így rájöhessek, hol "lóg ki a lóláb"; a gond az ócska Multiple Soundcard Wizard-dal volt - kicseréltem egy Tahrpup 6.0.6-oséval, azóta e segédprogi segítségével tudunk már választani a lehetőségek közül és immár ki fogja jelezni a via hangot is.
Felhasználtam végre a puppiszoftver-en található kb 60 megabájtos ffmpeg-3.4.2-i686.pet-et is, amely több dolgot is jobbá tett - többek között most már megbízhatóan mûködik a guvcview kamera-kezelő is.
A csak úgy-ahogy teljesítő korábbi wine-t is ki kellett dobnom aggódó sóhajok közepette, mivel túl sok alapvető tesztjáték nem volt hajlandó dolgozni vele még a megfelelő nvidia driver telepítése után sem; miután egy - az eddiginél ráadásul kisebb méretû! - tahrpup repóban talált wine-t raktam a helyébe, ezek a gondok is megszûntek.
Qt-s avidemuxot lecseréltem gtk-sra, mert a gtk-s hoz volt magyarítás, a qt-shoz pedig nem;
Wine-os szekcióból kidobtam a teljes gecko-t, az utóbbi időkben jöttem rá, hogy soha nem kellett semmire, viszont súlyos több tíz megabájtot vesz el hasznosabb dolgok elől; helyette ment be K-meleon böngésző meg vlc-3.0.16-win32.(figyelem! ez utóbbi elvár egy jó videókártyát avagy csipet - pl. igénytelen videócsipes, ásatagabb laptopokon ne várjunk csodákat tőle...)
És még rengeteg apróbb kis igazítás, sajnos az összes nem jut az eszembe...
A cucc valamiért nem "vetődik" automatikusan a netre, de csak egy pöccintés bal egérgombbal a tálca hálózat-ikonjára, s máris dolgozik a frisbee.
Az újabb kiadású Tahrlite6.1.1K4.2.8HunEng6BT2021OktCsipesz.iso (699,3 Mb) erről a mappalinkről tölthető le:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (55.42 KiB) Megtekintve 2123 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia csipesz !
Köszi az régi puppy-t, egész kellemesre sikeredett és meglepően jól tudtam pár alapdologgal frissíteni.
Sajnos a kékfogat nem tudtam kipróbálni, mivel nem látta, driverhiány van, gondolom. Pár képet mellékelnék, minden nyaggatás nélkül szinte egyből fel sikerült tenni, szóval van pár napi szinten használható dolog, amiből a legfrissebb vagy az utolsó legfrissebb is elindult. Az utolsó 32 bites Opera is még rendben, a YT is simán megette panasz nélkül. A Chromium --run-as-spot-al indul. A legújabb smplayer 21.8 is láthatóan rendben teszi a dolgát.
Köszi a munkád, tetszik.
ui : a palemoon-on siralmasan szaggatott a live tv így nem érdemelt képet, szégyelje magát :) . 1-2 képkocka jó esetben, a seamonkey meg fullban tolta. xnview és a softmaker freeoffice deb-böl is simán rendben volt.
A Seamonkey és az Openoffice, és a Vivaldi.sfs NTamás munkája, úgy emlékszem. Itt is köszi érte. a Walcommander egész kellemes 2 paneles program, és van terminálja, hálózati kapcsolatmódokkal is. Csak megmutattam :)
Csatolmányok
10.png
10.png (248 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
9.png
9.png (266.13 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
8.png
8.png (148.65 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
7.png
7.png (333.91 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
6.png
6.png (312.85 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
5.png
5.png (290.04 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
4.png
4.png (337.13 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
3.png
3.png (391.66 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal
1.png
1.png (715.66 KiB) Megtekintve 1962 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”