Tahrlite6.1.1 K4.2.8 BT Hun/Eng 6-ik kiadás, 2021 Okt.

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 4-ik kiadás bluetooth támogatással, 2019 Ápr.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Pompás, mert így van egy új, angolul is tudó "fogas" puppy-nk. A "Murga"-n rajongani fognak érte!

"willy36" említette a másik progit, de ez kizárólag a hangot tudja kiküldeni. pBluetooth a neve, ezt is a bluez_4.101-streaming.pet-tel kell használni. A xenial-hoz is jó és az Ubb-8-32-höz is!!! :mrgreen:

Feltettem : https://sourceforge.net/projects/puppys ... /BT_beall/

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 4-ik kiadás bluetooth támogatással, 2019 Ápr.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: 2019.04.08. 12:32 ...
Ennek az nvidia-glx-384.98-k4.2.8.pet "sfs" változatát nem tolnád fel? :roll:
Miért nem csinálod meg magad? - nem bonyi.
Innen -skami driver oldaláról- letöltöd a pet csomagot:
nvidia-glx-384.98-k4.2.8.pet 02-Feb-2018 14:58 47.3M
A pet csomagot kibontod UExtract-al, majd a kibontott -extracted- könyvtárban lévő nvidia-glx-384.98-k4.2.8 nevű alkönyvtárból készítesz egy sfs csomagot, tovább tart leírni, mint megcsinálni. :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 4-ik kiadás bluetooth támogatással, 2019 Ápr.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@asterix, nézz be újra az előző oldal közepén a 3-ik kiadásnál lévő linkre! - már ott van az sfs-ed, csak már nem 384-es, hanem frissebb, 390-es verzió.
ticoo1, willy36, köszi az újabb infót, megnézem, ha oda jutok...

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 4-ik kiadás bluetooth támogatással, 2019 Ápr.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
NTamas!
Gondoltam,kényelmesebb ha van készen, de megcsináltam én is. 8-)

csipesz!
Bocsi, nem vettem észre! :oops:

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 4-ik kiadás bluetooth támogatással, 2019 Ápr.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

csipesz írta:
Ezt az üzenetet a discord csatornán kaptam ma hajnali 02 -kor:
Illutorium:
@Skamilinux So I was be looking then "cspiesz" was be Moded at My Lightweight Modification as "Puppy Tahr Lite" (Very good distro' for Me because it's has a now a Direct3D support) then You can be him inform' then I have a Latest libraries instead of "6.1",so I can be upload at Libraries again if he be want...
So you can add own Database of Runups of WINE/Steam Games/Apps because so ProtonDB doesn't accept of Old Mesa's.
Az eredeti bejegyzés a murga fórumon, amiről szó van konkrétan:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 2&t=112657

A Magyar Puppy linux discord chat:
https://skamilinux.hu/chat/

A külföldi Puppy linux user group discord csatornája, ahol többek között Illutorium is fenn van:
https://discord.gg/Zaa4FrF
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - frissítettem picit ezen a Tahrpuplite rendszeren - semmi drámai, csak sok apró kényelmi módosítás, vagy ha valami nem működött már, mint pl. a getlibreoffice segédprogi, ami újabban már semmit nem volt hajlandó letölteni, nos helyette bekerült 2 gyorsgomb, amely egyenesen NTamas yandex tárhelyére vezérli a tisztelt érdeklődőt, ahonnan módja van letölthetni a LibreOffice 6.0.1.1-es, 32 bites verzióját, pet vagy sfs formátumban(megjegyezném még ezzel kapcsolatban, hogy a tahrpup-hoz készült és - pedig frissített - Quickpet segédprogiból SEM lehet már Openoffice-t vagy Libreoffice-t letölteni);
Pupradio rádió- és tv csatornái frissültek - pillanatnyilag fogható vele a TV2, RTL Klub, Fishing & Hunting, a sima NatGeo, a Natgeo Wild, Fix.tv, ATV; - Akinek esetleg új lenne, hogy lehet ezt megvalósítani - az onlinestream.hu-ról egy xspf fájl képében letölthető a böngésző által megjeleníteni nem bírt(mpeg ts) TV csatorna, és ebből az xspf fájlból, ami csak egy szöveges állomány - lehet "kitermelni" azt a linket, amit a puprádió tv-nézője, - csakis MPV használatával! - kezelni képes. (szomorú, hogy míg vindózra létezik olyan médialejátszó, amelyik gond nélkül kezel xspf fájlokat és ez a PotPlayer, addig linuxon mindig kell valami hókuszpókusz, hogy ugyanazt az eredményt elérjük...)
Néhány újabb jövevény app befért még: avidemux-qt, tickr, clamav, rutilt...
Utóbbi időben sokat kísérleteztem egyéb cuccaimon ugyanilyen használható bluetooth-kezelés megvalósításával - de a sok hiába beleölt idő ellenére az általam buherált Puppy Linuxok közül továbbra is ez az EGYETLEN, amelyben a bluetooth kezelése valami csoda folytán a legtöbb igényhez megfelelően, megbízhatóan működik, és ezt is csak ticoo1 tekepítőcsomagjainak kösznhetem.
Na hát csak ennyi - a cucc letölthető innen:
Tahrlite6.1.1K4.2.8HunEng5thBTed2020JanCsipesz.iso 697,9 Mb
https://drive.google.com/file/d/1C7nznw ... sp=sharing
Tahrpuplite gyűjtőmappa link egyéb fájlokhoz:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Tahrlite5ikKiadas16per9Screenshot.jpg
Tahrlite5ikKiadas16per9Screenshot.jpg (115.64 KiB) Megtekintve 5125 alkalommal

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A VLC képes kezelni az xspf fájlokat ... továbbá ezt az online lejáccós dolgot már kimaxoltuk a scriptek topikban . Jómagam írtam is 1 szkriptet amire ha rádobunk bármilyen online stream linket (m3u , m3u8 , xspf , pls) vagy maga a stream link, akkor a rendszerben található "összes" lejátszóval el tudjuk azt indítani. LINK

Lejátszók amiket figyel a szkript hogy van -e : vlc smplayer gnome-mplayer mpv mplayer ffplay
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Kedves Kulusz, én ugyan hébe-hóba előfordul, hogy szórakozott vagyok, de az "alap" médialejátszók képességeiről amit írtam, azt bizony nem az ujjamból szoptam; bizonyítékul elvégeztem egy gyors tesztet néhány TV-csatorna xspf fájljával, vlc, mpv és gnome-mplayer médialejátszókon, tahrlite 6.1.1 rendszeren.
Az xspf fájltípust először hozzárendeltem VLC 2.2.0-rc2 Weathervax-hoz - a fájlokra klikkelve a következőek a tapasztalatok:
FitHD.xspf: van kép, nincs hang.
FishingAndHunting.xspf: van kép, nincs hang.
NatGeo.xspf: van kép, a hang először nyekeg pillanatokra néhányszor, majd úgy fél perc alatt "összeszedi magát" és megszólal folyamatosan.
NatgeoWild.xspf: van kép, nincs hang.
RTL_Klub.xspf: megy remekül.
TV2.xspf: megy remekül.

Az xspf fájltípust ezek után hozzárendeltem a gnome-mplayerhez - a fájlokra klikkelve a következőek a tapasztalatok:
Az összes vizsgált csatorna estén ugyanaz történik: készségesen előpattan a gnome-mplayer ablaka - utána nem történik semmi.

Az xspf fájltípust végül hozzárendeltem az mpv médialejátszóhoz - a fájlokra klikkelve a következőek a tapasztalatok:
Az összes vizsgált csatorna estén ugyanaz történik: még a lejátszó ablaka sem jelenik meg, nemhogy elkezdene lejátszani bármit is - egyszerűen nem tudja értelmezni az xspf formátumot. De ha a fájlokat megnyitjuk text-editorral és a linkeket kimásoljuk és beillesztjük Kulusz cuccába, pupradio-ba vagy más hozzájuk hasonló alkalmazás url-ablakába, innentől kezdve az mpv király: mindig van kép is, hang is.

Nézzük meg azért még Kulusz cuccát: a szkriptet kihúztam az asztalra, és egymás után teszteltem a rádobott xspf-eket - lássuk hát:
FitHD: vlc: kép van, hang nincs; gnome-mplayer: semmi; mpv: kiváló minden; mplayer: felvillan majd eltűnik az ablaka, majd semmi.
FishingAndHunting: vlc: kép van, hang nincs; gnome-mplayer: semmi; mpv: kiváló minden; mplayer: felvillan majd eltűnik az ablaka, majd semmi.
NatGeo: vlc: kép van, hang nincs; gnome-mplayer: semmi; mpv: kiváló minden; mplayer: felvillan majd eltűnik az ablaka, majd semmi.
NatgeoWild: vlc: kép van, hang nincs; gnome-mplayer: semmi; mpv: kiváló minden; mplayer: felvillan majd eltűnik az ablaka, majd semmi.
RTL_Klub: ezt az összes detektált player hajlandó volt lejátszani!
TV2: vlc: szépen megy; gnome-mplayer: laggolva, grízesen, trutymósan, de lejátssza; mpv kiváló, mint mindig; mplayer: kissé belaggol, de azért tűrhetően megjeleníti.

NNYA: a tapasztaltak fényében szerintem, amit a legutóbbi posztomban e dolgokkal kapcsolatban állítottam/ajánlottam - úgy vélem, megállja a helyét.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

VLC hang gond megoldása: LINK
Természetesen gyenge net esetén ez nem oldja meg a gondot.
A szkriptre pedig lehet dobni xspf-et is, nem kell kiszedni belőle a linket , akár jobb gombosan is lehet használni , vagy beállítani a bönginek hogyazt nyissa meg alapból stream megnyitásakor ... müködik kipróbáltam ...
A gnome-mplayer és mplayer a rendszerben található ffmpeg-el játszik le az ffplay-el karöltve , tehát valószínü hogy rossz az ffmpeg a rendszerben. bionicon írtam a szkriptet ott volt gnome-mplayer és vlc is , mind a kettő müködött ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Tahrlite6.1.1 K4.2.8 Hun/Eng 5-ik, BT kiadás, 2020 Jan.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

"tehát valószínü hogy rossz az ffmpeg"... ez egészen pontosan mit jelent? - elavult, frissítenem kéne?
vlc hanggal kapcsolatos tipped köszi!!!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”