Artfulpup 17.11

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Na, letöltöttem ticoo1 jóvoltából a kernelcserés iso-t, telepítettem frugall-ba, és elindítottam, ezzel a képernyővel fogadott.
Kép
Az kissé fura volt, hogy bár legfelül az országkód az magyar nyelvre lett állítva, középen a GMT-idő viszont maradt angol/amerikai, kicsit fura volt, de átállítottam, és rendben működött, de csak az aktuális munkamenetre. Ugyanis nem menti el a beállításokat, a mentésfilét ugyan megcsinálja, de a következő induláskor megint csak beadja ezt a gyorsbeállító képernyőt, ez viszont már hiba.

Azután, már itt sejteni lehetett, hogy ez a kernelcserés iso sem lesz jobb, mint az eredeti, hiszen itt sem enged további felbontást használni, csak a standard vga-t, de azt legalább már 60Hz-vel teszi!
Kép
Kép
Kép

Bár a középső képen az Xorg állításnál elvileg felajánlja a megfelelő felbontást, de csak felajánlja, és nem váltja is át arra!!! Hiába, egyedül csak a nouveau driver az, amit be tud tölteni, minden más driver backlisten van,
Kép
Kép
Kép
Kép

szóval nem tudom, hogy Te ticoo1 ezt a kernelcserét hogyan vitted véghez, de sajnos az eredménye nem lett jó, ugyanaz van, mint a kernelcsere előtt. Ráadásul a 3.14.79-es kernelhez való, és más ilyen kernelt használó puppynál már bevált nvidia driver pet csomagomat is hiába telepítem fel, elvileg úgy tűnik mintha felmenne, de valójában nem teszi fel sem a drivert, sem a kezelőprogramot, minden maradt úgy, ahogy Te az iso-ba beépítetted a most benne lévő cuccokat, mást nem enged bele telepíteni. Olyan érzésem volt, mint a régebbi puppyknál, ahol hiányzott az egyes puppykból a pupsaveconfig pet, és csak annak a telepítése után mentődtek el a feltelepített állományok. Ami viszont érdekes, hogy a csomagkezelőből viszont enged telepíteni, példaképp feltettem onnan az audacious-t, és a rengeteg hozzá kellő függőséget, -és igen, minden kell hozzá, nem csak az alapfüggőségek!- és azok viszont szépen megmaradtak az újraindítás után is, szemben az nvidiás pet csomagommal, ami eddig minden ilyen kerneles puppy verzióra eddig simán felment, és azóta is hibátlanul működik. Itt viszont nem.

Ez valószínűleg nem a Te hibád lesz, ticoo1, szerintem az Artfulpup sem tökéletes még, abban lehet talán valami gond, annyi mindenképp látszik, hogy a régebbi puppykban megszokott kerneles videó driverek itt is elvileg megvannak, de eleve mindegyik backlistre van téve, és nem is töltődnek be induláskor, ezért is nem lehet az xorgwizard-ban más drivert választani, mint az alapból betett nouveau-t, az xorg menüből elvileg kiválasztható vesa, és a framebufferes vacak, de, ha ezeket az utóbbiakat választod, utána már sehogyan sem tudsz megfelelő felbontást beállítani, állandóan visszadob az xorg ablaka, és ennyi.....kakukk.
Ha meg én kézzel próbálom meg szerkesztem az xorg,conf-ot, az a következő induláskor ugyanúgy visszaáll a kezdeti alapértékre, szóval ez a verzió sem jó nálam.

Mindenesetre nagyon köszönöm a fáradozásodat, de sajnos ez a kernelcsere sem hozta meg a kívánt eredményt, ezért törlöm is a gépemről, és a Te tárhelyedről is töröld ki ezt az iso-t, mert ez nem lett túl sikeres alkotás.
További hibák is vannak még benne, a sysinfó és a hardverinfó alkalmazás a hardver rész lekérdezésekor simán kiakad, és lefagy, gyaníthatóan a videórész nem megfelelő volta miatt, a system részt még le tudja kérdezni, lásd felül a két hosszabb képen, de ha a hardvert akarod lekérdeztetni, akkor simán lefagy mindkét alkalmazás. Ezen hiba már a személyi mentésfile készítése, és az újraindulás után is előjön! A már említett másik hiba, hogy a kezdő gyorsbeálító ablak minden újraindulás után bejön, pedig nem kéne neki, ez is azt mutatja, hogy mintha nem mentené el rendesen a beállított configot.
Magyarítási hiba is van a csomagkezelőben, ha beírsz valamit, és azt kerestetnéd, akkor a keresés gombra az van ráírva, hogy később, és nem a megszokott keres felirat, ez is egy idegesítő hiba, alul a tálcán az asztal kijelzése az azstal-ra sikeredet, mondjuk ez utóbbi hiba lenne a legkevesebb.

Azért azt leírhatnád ticoo1, Te hogyan végezted el a kernelcserét, mert az még érdekelne, de ez az Arful puppy már nem, maradok a nekem már bevált 571-es és a Tahr puppyknál, azok legalább jól működnek nálam.
Mégegyszer köszönöm a segítséget, és minden jót a többi verzióidhoz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.02.02. 01:38-kor.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

NTamas írta: 2018.02.01. 10:22 Ez egy Precise 571 puppyban lekérdezett adathalmaz.
Kép
Ezek szerint neked a max felbontás 1280 x 1024 60 hz-en 16 millió színnel, kéne üzemeljen ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

NTamas
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, és ha van hozzá megfelelő nvidia driver, ami az éppen futtatott pupy kernelszámához való, akkor ezt tudja, hozza is! - ez eddig is így volt a precise verzióknál és az újabb tahrpuppyknál is. Csak a legújabb, Artful, stretch puppykkal van ilyen gondom, illetve a nagyon régi, még a négyes verziós ős puppyk közül is volt egy-két olyan verzió, ahol sehogy sem tudtam ehhez a hardverhez öszehozni azon régebbi puppykat.

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

NTamas!

Sajnálom, hogy Te is belefutottál a videóvezérlési problémába (CRT-nek látja a monitorod és így is kezeli, nem lát át a videokártyán, legalábbis úgy tűnik. A laptopomon nem veszem észre, mert annak a max. felbontása megegyezik az alapfelbontással), nekem is ez okozott fejfájást az asztali gépemen és ezért kértem segítséget itt.
Viszont én továbbra se mondok le a megoldás kereséséről, mivel nem Te vagy az egyetlen aki az utóbbi időben ilyen gondokkal küszködik (én is!). Mindenképp szeretném ezeket az újabb Puppy-kat rábeszélni, hogy a régebbi gépeken menjenek.

Tettem fel neked a "Radky" Stretch-ből is egy változat, mert ez igen stabil.
"NTanas_Stretch_7.0.0a2.iso"

Egy kérdés: a mikor feltelepítetted az NVIDIA csomagot, utána megnézted, hogy esetleg mit hiányol (függőségek ellenőrzése)?
Mert szerintem lehet egy-kettő régebbi progi ami az újakban nincs és be kellene pakolni. (Engem ez a lista igencsak érdekelne!)

A Huge kernelek cseréje nagyon egyszerű, csak az adott összeállításba (ISO) kell a vmlinuz és a zdrv......sfs helyére bepakolni (mindig együtt! :geek: ), aztán vagy jó, vagy nem. Feltettem Neked a Te kedvenc kerneledet, ha pl. puppy_xenial_7.0.4.sfs-nél akarod használni, akkor a zdrv_xxxxx .sfs-t így kell átnevezni: zdrv_xenial_7.0.4.sfs (mindig a pupp_......sfs-nek , a cserélni kívánt zdrv.....sfs-nek megfelelően)!!! és a vmlinuz-zal együtt már mehet is a másik helyére. Itt a fórumon már többen részletesebben elmagyarázták, hogy hogyan kell csinálni és mire kell odafigyelni.

Ha lehet egy kérésem, légy szíves add meg az alaplapod (laptopod), a cpu-d és a videokártyád pontos típusát, mert szeretnék egy hasonló konfigot asztalon összedobni, érdekel a probléma. (már szereztem egy FX-5500-at)

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi, de az ISO új neve: Stretch_7.0.0a2_K31479.iso .
Az előbb elfelejtettem megköszönni az észrevételeidet, igyekszem kijavítani. Köszi!

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szeretném a figyelmetekbe ajánlani, kiindulási alapul az Artfulpup 17.11+14 kiadást. Én úgy gondolom, hogy megéri egy kis időt szánni rá.

S-Kami!

Ha van "energiád, időd", akkor légy szíves nézd át (persze másokat is szeretnék megkérni rá). A Puppy-val ismerkedők részére tovább "magyarosítottam" a kezelhetőséget illetően ( nem szakmai alapokon, a teljesség igénye nélkül, kizárólag a könnyebb alkalmazhatóságot, beállíthatóságot figyelembe véve! ). Ahol célszerű volt, ott a "súgó" menüt is átírtam. :lol:

Két ISO-t készítettem ( NoPae K4.1.38 és Pae K4.9.59 ).
A változatokat többfajta gépen is kipróbáltam és szerintem remekül működnek ( persze lehetnek "lelki zavaraik, de tényleg alkalmasak a továbbgondolásra! ). Alap memória igényük 75-90 MB (a képeken mindig fut valamilyen progi a háttérben és hát az "zabál" :mrgreen: )

Gépek:

1. Asus P4PE s478, Celeron 2,2 GHz, 1 és 2 GB RAM DDR1, GF FX-5500, rendesen működik, de 1 GB esetében célszerű telepíteni. Az Alaplap nem "100-as". WiFi USB TL-WN722N, felismeri, használja ( a másik is ).
2. Asus P5RD1-V Deluxe LGA775, Pentium 2,8 GHz HT, 2 GB RAM DDR1, Radeon X200-X300. A HT funkció rendben, remekül fut, nem néztem 1 GB RAM-mal, de ua. lehet mint a másiknál. Ez az alaplap sem "100-as" (ilyeneket kaptam :oops: :!: )
És a szokásos öreg Asus laptopom, Intel dualcore, 3 GB RAM DDR2, integrált Intel GPU, az asztali gépem, AMD APU-s, 4 mag, 8 GB RAM, SSD stb. Természetesen ezeken minden OK!

s478
Csatolmányok
s478_1_GB.png
s478_1_GB.png (305.16 KiB) Megtekintve 4486 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

s478 folytatás (nem vesz be több képet egyszerre tőlem!?)
Csatolmányok
s478_2_GB_mem.png
s478_2_GB_mem.png (1.66 MiB) Megtekintve 4485 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

S478
[attachment=0]s478_2GB_ram.png[/attachment
Csatolmányok
s478_2GB_ram.png
s478_2GB_ram.png (1.26 MiB) Megtekintve 4483 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

LGA775
LGA775_2_GB_HT.png
LGA775_2_GB_HT.png (319.98 KiB) Megtekintve 4476 alkalommal
Saját gép
AMD_APU_Pae.png
AMD_APU_Pae.png (372.27 KiB) Megtekintve 4476 alkalommal
AMD_APU_Pae2.png
AMD_APU_Pae2.png (363.24 KiB) Megtekintve 4476 alkalommal

ticoo1
Hozzászólások: 624
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Artfulpup 17.11

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

NTamas!

Felismeri rendesen a videó kártyát és a felbontás is jó. Nekem automatikusan beállt az Acer monitorral.
FX_5500_NoPae.png
FX_5500_NoPae.png (354.86 KiB) Megtekintve 4466 alkalommal
A FF-odat felraktam, de a pet-ből hiányzik 1-2 fájl és így persze nem működik. Kicsomagoltam, s a csomagból kimaradt, viszont a menüben az ikonjával együtt rendesen megjelenik. Az Office sfs jól működik, de a menüben nincsenek ikonok.
FF_esr_pet_Office_sfs.png
FF_esr_pet_Office_sfs.png (465.68 KiB) Megtekintve 4466 alkalommal
A két ISO itt lakik: https://drive.google.com/drive/folders/ ... nF6PhQw877

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”