Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Ez egy nagyon jól sikerült "ujjgyakorlat", szerintem. Használom a precise-t is és nem tudom igazán eldönteni, melyikük a jobb. Részemről mindkettő szuper minősítést érdemel.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@majorlacko:"nem tudom igazán eldönteni, melyikük a jobb"
_Egy biztos: a tahr a modernebb - DE: a precise 5.7.1 a jobb, kiforrottabb, kisebb veszodseggel jaro alapanyag, amibol epitgethettek.

Ennek ellenere szenvedtem meg 6-8 napot a Tahr 5.8.3 rc1(retro, non pae) verziojaval, bar ne tettem volna. Itt az eredmeny:
PuppyTahr583RC1CsipeszModHun2014Oktober.iso 699.8 MB
https://mega.co.nz/#!9BcVWYRS!vNbKEjQEx ... WW9XR1x22A
http://www.solidfiles.com/folder/631c07aa7e/
Es azonnal egy figyelmeztetes: aki normalisabb Windowsos jatekokat is szeret nyomatni puppy linux+wine-nal, az ne ezt valassza. Ez a szerencsetlen rendszer nem halando elfogadni azokat az nvidia drivereket, amelyeket sajat maga keszitett sajat maganak a getnvidia, devx, kernel src hasznalataval!!!
- Ekkora sz*rt! - gondoltam magamban, mikor a tesztek soran idaig jutottam. Majnem torolltem az egeszet, de aztan lehiggadtam, es ugy gondoltam megsem dobom el sok napi melo gyumolcset, vegul is az elobbi hibat leszamitva egeszen rendesen viselkedik. Magyarul: hetkoznapi igenyekre franko. Mikor eloszor bebootolsz rola, kicsit furcsan viselkedik, egy nagy ablak fogad, amin bepipalhatod, hogy En, vagy Hu; pipald be a hu-t, de ettol a nyelv meg angol marad!!!
Ezutan juss be a setupba, es allitsd at a country-t hu-ra vagyis magyarra. OK, de most jon egy csapda: megkerdezi toled egy szines ablak, hogy leforditsa-e a bootolaskori uzeneteket(gondolom az initrd.gz-be nyul bele); Az istenert, nehogy megengedd! - tobbe nem tudnal bebutolni. Csak valaszolj No-val!
Tudom, hogy ezt a magyaritasnak a tahr retroval valo kis merteku inkompatibilitasa okozza, de mar nem volt kedvem javigatni...
No, de ezutan - persze az opengl tamogatas elerhetetlenseget leszamitva - mar minden rendben mukodik.
Fontosabb osszetevok: Wine, Libre Office, Virtual Box, Audacious beepitve, Palemoon bongeszo a magyar valtozatbol kirugva, friss seamonkey-val helyettesitve.
Bar ez a kep az angol verzio elonezete, de a magyar valtozat is szinte ugyanigy nez ki:
preview.jpg
preview.jpg (63.18 KiB) Megtekintve 5713 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: azami »

Hogy van időd meg energiád én csak ezt nem értem :roll: :roll: :roll: :D :!:

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Csak nem szerettétek meg ezt a Palemoon-t! :)
A múltkor adtam megoldást a magyarítási problémára. Milyen más probléma van vele?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@azami:"Hogy van időd meg energiád én csak ezt nem értem"
Úgy, hogy jóformán munkanélküli vagyok, a fene enné meg... viszont így sok a szabad időm, és azt szeretem kreatívan eltölteni, valami hasznosnak érzett dolgot művelni, így legalább nem hiába telnek a napjaim...

@kzprog: "Csak nem szerettétek meg ezt a Palemoon-t!"
hát... nincs igazi indokom; talán csak annyi, hogy a palemoon kreálásával valahogy nem hoztak semmi újat a böngészők világába... ugyanazt tudja, mint a seamonkey, egy kis maxthonos feelinggel nyakon öntve; mivel pedig a seamonkey nálam már bevált, az a szimpatikusabb, és itt kipróbálhattam egy igen friss verzióját, amit asszem, ntomi ajánlott, ami nagyon jó is és azonnal magyar nyelvű, ahogy kitelepítettem. Két évvel ezelőtt még azt sem tudtam, eszik-e vagy isszák a seamonkeyt, de mostanra megszerettem. Windows alatt meg maradt az Opera a kedvencem, a 18-as verziótól fölfelé.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Gratulálok és köszi csipesz! :)
Az 584-essel szenvedtem tegnap óta, de megy a levesbe az 583-assal együtt.
Letöltöm és majd után reagálok rá, biztosan profi lesz.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szívesen, lacko.
- képzeljétek, úgy látszott, mintha hosszú órák óta itt lennék, pedig csak elaludtam a monitor előtt! :D

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Hello csipesz!
Első blikkre ismét qrva jó. Alaptesztként a vlc-t próbáltam és ami sehol sem megy, már ami a 583/584-es egyéb verziókat illeti, itt tökéletes.
A qbittorrent perfekt, na ez csak az én perverzitásom, de azt az életben nem tudom kitalálni, miért sikerül Neked olyan vlc-t produkálni, ami simán tudja az mkv/mp4 cuccokat rezzenéstelenül lejátszani, ezek még LMDE-n is akadgatnak, igaz ott töltöttem le és írtam ki a CD-t.
Most már csak azon kell keseregni, hogyan is lesz ez a jövőben, thanx to Pártunk és Kormányunk legfrissebb ötletményének, ami szvsz kemény állatság. :mrgreen:
Na mindegy, tisztelettel teljes köszönet ezért a munkáért is.
Még valami. Nálam nem kérdezett semmilyen színes ablak semmit, így nem is volt választásom yes or no közt.
További kellemes elpilledést a monitor előtt. :D

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Tehát akkor "elmegy" a cumó :) - jól van - örülök neki!
Még egy poén: én sem tudom, hogy ebben a cuccban miért viselkedik jobban a vlc...
Annyit tudok, hogy az "alapanyagban" már benne volt, tehát pont a vlc-t nem én telepítettem rá.
Egyébként mindenkor megnézhetőek a ppm uninstall ablakában az általam telepített holmik - abból estleg le lehet vonni valami következtetést, hogy mér' megy valami itt és mért nem másban... mert azt a listát soha nem törlöm ki.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Puppy Tahr alapkészlet meg egy kis ujjgyakorlat

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Én sem tudom miért, ám valahogy mégis.
Jól van ez így.
Na most lesz a nagyszerű elmentés. Izgulok kicsit, nem nagyon. :)
Alles in ordnung:2014.10.23. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayorlacko 2014.10.23. 11:45-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”