Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

szia!
olvasgattam kicsit, mivel nekem nem volt még ilyen tapasztalatom és egy frissítést találtam, mivel másoknál is előfordult hasonló hiba.

Ezzel már nem csak fájlba, hanem könyvtárba is mentheted a változásokat, az sokkal biztosnágosabb szerintem, innen le lehet szedni a fájl, de ezt csak a készítő tudja frissíteni és egy új puppy készítésével megoldani, mondjuk 5.7.2.iso:
http://www.murga-linux.com/puppy/viewto ... 461#802461

...egyébiránt mire van formázva a kártya? milyen fájlrendszert használtál?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@kriszmo:
szia! sajnálom, de most pont nincs nálam 2magos pentum, 2g ram-nál gyengébb tesztgép, úgyhogy csak találomra adhatok tanácsot: készíts konfigurációd bármelyik tárolójára egy legalább 2gb méretű linux swap partíciót - akár a pen drájvodra is ha az megvan legalább 8 gb! Bár tudom, ha estleg a tárolóid jól teli vannak fontos adatokkal, akkor ezt nem könnyű teljesíteni... mindenesetre némi "memória-éhség" esetén ez nagyon sokat segíthetne. Nagyjából milyen konfigod van?
Ha eddig windowst használtál, fordult-e elő azon néha érthetetlen kék halál? - ha igen, akkor gyanakodhatsz egy nem túl kirívó memória-hibára is...esetleg húzd le, majd dugd vissza a tárolóid IDE vagy sata táp- és adatkábeleit és mozgasd meg a slot-okban a memóriáidat is. És ezután tégy próbát újra. Semmit nem tudok a gépedről, úgyhogy csak tapogatózhatom... de minden múltbéli tapasztalatom azt mondatja velem, hogy ha egy op.rendszer EGYSZER FELÁLL SZÉPEN, UTÁNA MEG VÁRATLANUL MÁR NEM KÉPES UGYANERRE, a jelenség mögött nagyon sok esetben valami röhejes kis érintkezési hiba állhat - ezt kéne behatárolni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.06.14. 06:06-kor.

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Ne töltse be az egész sfs-t a ramba, hisz igen nagy (ha tényleg betöltötte az egészet).
A menu.lst fájlba, a kernel sor végére pfix=noram

Kicsi mentésfájl próbaképpen pl: 128MB. Esetleg ext2 ha ext3 vagy fordítva.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

kriszmo78 írta:Sziasztok! Ez a puplet nagyon tetszik nekem, de van egy problémám, ... Szóval feltettem egy memóriakártyára ezt a pupletet, ramba betölti, elindul, működik minden. Aztán jön a kikapcsolás, elmentem a változtatásokat. A következő indításkor viszont nem indul, kiírja, hogy kernel panic. Próbáltam máshova tenni a mentést, ugyanez a probléma. Mit rontok el? Előre is köszi a segítséget!
Nekem ebből az egészből az jön le elsőre, hogy a géped nem képes a memóriakártyáról natívan bebootolni!
A kernelpanic-ot azért kapod, mert nem találja meg a Puppy fő sfs filéjét bootoláskor, vagyis a memóriakártya, - amin ugye elvileg ott a reá feltelepített(hogyan is?) Puppy - nem szerepel a bootolható eszközök között.
A második benyomásom meg az, ha netán mégis képes a géped a memóriakártyáról bebootolni, akkor viszont az elérési utak, meghajtónevek nem stimmelhetnek, ezért nem találja meg az induló Linux rendszer a Puppy verzió fő sfs filéjét./ezért kernel-panicol//
Ezért tettem zárójelbe azt, hogy hogyan? - vagyis milyen módon telepítetted fel arra a memóriakártyára, -és az ugye, mekkora méretű is volt? - a csipesz féle Puppy-t, mivel ehhez írtad a hozzászólásodat, ezértmerem csak feltételezni, hogy ezt a Puppy verziót használtad.
A harmadik benyomásomat csak halkan írom le, -ugyanis memóriakártyás cuccok nélküli géppel dolgozok, így nem ismerem, és nem használtam a memóriakártyára való telepítését a puppy-nak- így csak félve írom le, hogy talán a csipesz dvd-kimásolása a memória kártyára nem feltétlen jó módszer lehet, mondom, nem használok, használtam puppy-hoz memóriakártyát annak hiányából fakadóan, ezért ez az utolsó megjegyzésem, nem biztos, hogy helyes lesz, majd legfeljebb, aki már használt ilyet, az kijavít engem.

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Sziasztok
Köszönöm a tanácsokat, a gépem egy msi k9neov2 amd alaplap, 5000+-os kétmagos processzorral (2.6Ghz magonként), 2gb rammal, windows7 van telepítve rajta, ami már jóideje használatban van. Igen, ezt a csipesz féle puppy-t raktam fel memória kártyára, Rufus nevű program segítségével. Egy másik puppy- verziót már használtam így,ugyanezen a gépen és memóriakártyán, azzal nem tapasztalatm ezt, csak abban nem volt ennyi hasznos program. Megpróbálom a swap partíciós megoldást. Egyébként gratula csipesznek ezért a pupletért, nagyon össze van rakva, mindenhez találtam benne programot, amihez csak kerestem. Köszi a többieknek is a segítséget!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na, tiszta hasonlo erejunek latszanak a gepeink :) , csak a tied amd procos, az enyim meg Dual-Core CPU E5200 2.50GHz pentium. Egyet kernek toled, kriszmo 78: Egy kiserlet erejeig ne rufus-szal, hanem, ha be tudsz kukkantani az iso-ba, akkor masold ki onnan alkalmasabb helyre az "EzzelKonnyenUSBreRakhatodWindowsAlol.exe"-t, es probald ki ezzel, kerlek! - amugy ez nem mas, mint egy Universal Usb Installer 1.9.3.4, atnevezve. Allitom, hogy usb-re felrako progik kozott igenis van kulonbseg, hogy melyik fajta mikre a legalkalmasabb: tapasztalataim szerint precise es meg nehany egyeb puppyra ez, vagyis amit ajanlgatok... De pl. lubuntut tisztessegesen csak linux live usb creatorral tudtam felrakni, kiprobalashoz.
Vagy ott a yumi nevu multiboot progi: hirens boot cd 152-t, kaspersky antivirus 10-et, csipeszpup cd-t es win 8.1 telepitot siman osszedobtam vele egy usb-re, viszont lubuntuval, panda safe cd-vel, sajat berhelesu win7-tel mar bajok voltak - pedig pl. ugyanezt a win7 telepitot az univ.usb installer szo nelkul csodalatosan felteszi!
Vegul mar csak egy illusztracio arrol, ahogy az utobbi idokben hasznalom a pendrajvom - igy barmilyen masik gepbe atdugom, mindig van keznel egy kis swap:
Screenshot_2015-06-14_05_40_20.jpg
Screenshot_2015-06-14_05_40_20.jpg (45.02 KiB) Megtekintve 4450 alkalommal

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

A Rufus kiválló :!: Bocs hogy belekotyogok.. :D

kriszmo78
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2015.06.11. 12:37

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kriszmo78 »

Köszönöm csipesz, tegnap este vettem észre, hogy van benne még ez is. Ki is próbáltam, most indul szépen mindig a rendszer. A partícionálást hasonlóan csináltam mint te. Igen a Rufus is nagyon jó, sokszor használtam már, eddig hiba nélkül.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szeretném letölteni, de innen "http://www.solidfiles.com/folder/2e82ff46d5/" nem tudom! :shock:
Valami más lehetőség? (rev.13 kiadás DVD)
Köszönöm!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Aztán miért nem is?
Oda van írva....igaz, kisbetűkkel, mint a fontosabb szerződések záradékában, amit ugye senki sem olvas el....Direct download link....a helyes letöltési link! /nem a zöld a nyerő/
Ez minden file részlet -rar file- letöltésekor így van, ha lent van az összes, ki tudod tömöríteni belőle a Puppy-t.
Kép
Kép

Másik lehetőség......előbb ismerd meg a solidfiles.com letöltő oldal használatát, több esetben is fogsz vele itt még találkozni!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”