Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »


kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Csipesz, valamit félreértettél: ide, erre a fórumra, nem tudtam prc-t feltölteni, mert ezt a formátumot nem támogatja valami kellék (tök mellesleg win alól...)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Ja...oké :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

8-ik oldal legalul, azami: "Ha esetleg kell még egy pár mega az /opt mappában nézz szét..."
Ó, istenem, azami, én már mindenhol szétnéztem... ha konkrét tipped van az én munkámban kb 2 mb visszanyerésére, kérlek, közöld!

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Bocs de rajtam kívülálló ok miatt pontosan nem tudom most megnézni.. de a Virtualboxban vannak 64 bithez használt fájlok is ami ugye törölhető.(Hisz csak 64bites rendszeren lehet másik 64bites rendszer...)
Persze puding próbája az evés... :idea: :D

Sgor
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.01.06. 15:33

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Sgor »

Üdv Mindenkinek!
Teljesen kezdőként elkezdtem használni pendriveról a csipeszpupot, eddig jó is volt minden, de a munkahelyemen nem látja a wifit (TP-link router), holott win alól 5/3-as erőssőgel látom, és tudom használni.
Be kell állítani még valamit, vagy én vagyok tudatlan? (vagy mindkettő)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

sajnos, sgor, én már túl rég használtam wifit, de arra még emléxem, hogy úgy kezdtem hozzá a konfigurálásához, hogy az internetcsatlakozás varázslóból én az elsõ oldalon balra a vezetékes és vezeték nélküli lan-t választottam, jobbra a Dougal hálózat varázslót - az ezt követõ ablakban pedig az alsó ezközt, nem a freesbee-t és nem az egyszerû hálózat beállítást. Az ezt követõ ablakban már fel kellene bukkannia középtájon egy sávban valami eszközöd nevének...
Ennyit tudtam hozzászólni. Lehet, hogy túl ûj a wifi eszközöd?

Sgor
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.01.06. 15:33

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: Sgor »

4-5 éves routerek-ről van szó, ami érdekes, az az hogy otthon elsőre magtalálta a wifit a freesbee.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Én az SNS-t szoktam használni . Az kijelzi az összes hálózati interfészt a gépben (már ha meg van annak a drájvere a rednszerben) .
SNS = Simple Network Setup azaz Egyszerü hálózat beállítás
Ebben csak rá kell nyomunk a megfelelő interfész gombjára és magától elkezdi keresni a hálózatokat. A wireless interfésznek a gombja általában WLAN ha több van akkor gondolom WLAN1 - 2 - stb.
Én is szoktam wifit használni . Amikor kiválasztom a megfelelő hálózatot utána feldob 1 ablakot a jelszó miatt (ha kódolva vagyon ) . Ott be lehet állítani a titkosítási szintet és a jelszót . Ha minden rendben zajlott akkor 10-20 mp után kapcsolódik a hálózatra .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Vigyázat! SNS!

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

KuLuSz írta:Én az SNS-t szoktam használni .... Amikor kiválasztom a megfelelő hálózatot utána feldob 1 ablakot a jelszó miatt (ha kódolva vagyon )
Én is az SNS-t használom, de ebben van egy komoly biztonsági rés (mi az, hogy rés, átfér rajta egy seregnyi hekker :shock: )

Az SNS ugyanis karakteres formában tárolja a wifi jelszót plusz a hozzá tartozó wifi-hálózat nevét az /etc/simple_network_setup/connections fájlban, hálózatonként.

Például így:

Kód: Egész kijelölése

wlan0|Wireless|rt73usb|usb|Ralink RT73 USB Wireless LAN driver. |00:22:E1:F6:d2:76|04|00:1E:47:33:12:D1|1|42/70|on|Ezittawifihálózatneve|Ezittawifijelszó|WPA-PSK||wext||.
Szerencsére, a jelszó kódolva megmarad az /etc/simple_network_setup mappában akkor is, ha a fenti olvasható jelszó-karaktereket kitöröljük. Az alábbi tartalommal tehát ugyanúgy tudunk wifizni, mint a fenti világgá kürtölt változattal:

Kód: Egész kijelölése

wlan0|Wireless|rt73usb|usb|Ralink RT73 USB Wireless LAN driver. |00:22:E1:F6:d2:76|04|00:1E:47:33:12:D1|1|42/70|on|Ezittawifihálózatneve||WPA-PSK||wext||.
--------------------

Kérdés persze, hogy kinek mit jelent az "ugyanúgy"...

Az otthoni wifi router esetén (legalábbis nálunk otthon) ez azt jelenti, hogy "sikeresen".
A céges wifi hálózatokban (legtöbbször) azt jelenti, hogy "sehogyan". A belső hálózat illetve az Internet eléréséhez ugyanis jobb helyeken még a saját domén jelszó is megkívántatik, azt pl. a böngésző első használatakor kéri el a (céges) rendszer.

Ha a domén jelszavunkat is eltároljuk valahogy, ráadásul ezt is karakteresen (ebben már az SNS ártatlan) vagy valamelyik Nagy Testvérrel szinkronizált állományban, akkor nem sok jóra számíthatunk a céges karrierünket illetően (ha csak azt nem, hogy a kosztunk és szállásunk egy időre biztosítva lesz).
Ugyanúgy. ;)

Üdv

gjuhasz

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”