Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta: Üdv mindenkinek, ... a legfontosabb: A beépített wine alkalmazások közül menesztettem a Cdex-et, a Hammerhead dobgépet és a Sumatra dokumentumnézegetõt, azért, hogy jusson hely az általam csak nemrég megismert, igen remek Mobipocket readernek, amely szintén egy Windows alá készült alkalmazás.
Az egy jó kis program, de van egy jó alternatívája is a Cool Reader 3 személyében. Ez amellett, hogy Windows-ra is elkészült, még van belőle Linux-os verzió is, .deb formátumban, én ezt a verziót -cr3_3.1.2.2-39_i386.deb- használom, nekem bevált, és csak 1.8 Mega a telepítő file mérete, és a telepítés után magyar nyelvű a kezelőfelület. Ha kibontod a .deb csomagot, simán lehet belőle .pet-es telepítőt is gyártani, ha valakinek a Puppy-ja esetleg még nem kezelné a .deb telepítést.
A cr3_3.1.2.2-39_i386.deb fájl telepítése után nálam simán beírta magát a Puppy menüjébe, a Személyes menüpontba épült be a Cool Reader 3.
Pár kép a lényegről:
Kép
Kép
Kép
Kép
Egy gond van, sajnos, hogy nem lehet vele .prc kiterjesztésű könyveket megnyitni, de mivel nekem rengeteg epub, mobi-s fájlom van, van .prc-s is, de azokból meg szinte mindegyikből sikerült az említett két formátumban, illetve pdf-ként, vagy sima txt-ként beszerezni a .prc-s könyveket, így nekem e-book olvasónak Puppy alá így, ezzel a kis hiányosságával simán megteszi, az kár, hogy nem kezeli a .prc-s kiterjesztést, de ez kis odafigyeléssel, alternatív könyvformátum kereséssel kivédhető.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Mivel általában nem nagy állományokról van szó: http://www.zamzar.com/

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Igen, köszönöm szépen a linket, -eltesszük!- ez is egyfajta megoldási lehetőség, de talán a legjobb mód az, ha a kérdéses e-book fájlt másik, a fenti program által is emészthető formátumban is le tudjuk tölteni. Sajnos a konvertálással nekem e-book-nál eléggé rossz tapasztalatom van, számos, konvertálóval elrontott könyvet kellett kivágnom, és azokat újra, vagy eleve már emészthető formátumba letölteni. Szerencse, hogy az e-book készítők eleve két három fájlformátumba is elkészítik az alapművet, így gyakorlatilag jól sakkozva ezekkel, és emiatt, elég egy-vagy két jó e-book olvasó progi. Vagy a Calibre, de az irgalmatlan nagy méretű cucc. Nem beszélve a rengeteg függőségről, ami kell hozzá.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Mivel elég sok tábla pc van már forgalomban, a böngészö kiegészítők nem oldották még meg erre a problémát?
A Chrome áruházban talán lehet egyszerűbb megoldás...... :roll: :roll:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

A böngésző kiegészítők csak púpok az ember hátán e téren.
A firefox-hoz létezett-létezik olyan plug-in, amelyik univerzális e-book olvasóként és konvertálóként is hirdeti magát.
Ugye mondanom sem kell, egyik szerepkörben sem remekel, sőt az alapfeladatában annyira rosszul teljesít, hogy teljesen belassítja a böngészőt, sőt teljesen lefogja annak működését, gyakorlatilag az e-book olvasás mellett semmi mást nem lehet a böngészővel kezdeni. Azt meg már nem is írom le,hogy a bővítő plug-in kinézete egy trágyadomb, gyakorlatilag alig lehet normálisan olvasni benne. Nem, köszönöm szépen, ilyesmiből nem kérek többet!
Inkább elindítok egy erre a célra készült programot, szerszámot, és akkor biztos lehetek a végeredményben.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Ha megosztanál egy pár különböző kiterjesztésű fájlt azért "rá néznék" a dologra, hátha nekem más következtetés jön ki....

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ntamásnak annyiban igazat adok, hogy akad jónéhány olyan e-book, amelyet elég nehéz "áttenni" jobban olvashatóbb - vagy csak egyszerűen általunk jobban kedvelt - formátumba. A családban több eszköz is van, az egyik (Kindle) az azw3 az enyém (Koobe) inkább a mobi vagy a prc kiterjesztést/formátumot szereti.
Több nagyszerű online hely van, ahol el lehet végezni a megfelelő konvertálást.
1. http://www.convertfiles.com/ általános mindenes
2. http://e-konyvtar.com/ itt lehet, tagnak kell lenni, ritkán használom
3. http://ebook.online-convert.com/convert-to-mobi és a mobit a Sumatra is olvassa... (de más formátumot is lehet választani.)
Ezek csak választékot bővítenek, nekem bevált a Calibre is...

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Kros54 te tudnál egy pár különböző ebook fájlt mellékelni főleg .prc érdekelne mert úgy látom az a legproblémásabb.... :?:


kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Itt azt írja, hogy a prc kiterjesztés nem megengedett, tehát tömörítettem.
Csatolmányok
David Baldacci - A Gyujtok.zip
(429.7 KiB) Letöltve 189 alkalommal.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”