Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szerkesztve:
Ha kihagynád a "történelmet", a legfrissebb verzióért ugorj kérlek ide:
viewtopic.php?p=9905#p9905
A hozzászólást 16 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2020.05.23. 20:50-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kipróbáltam, mármint azt a verziót, amelyet a murgán "forgalmazol". Frugál telepítés történt, igazából a fontosabb programok indítását és amúgy az összhangot néztem.
A RetroPrecise szépen teszi a dolgát. Végig jelen van az általam "Csipesz-érzésnek" nevezett valami: akárhová nyúlok, újabb és újabb programba botlok. Ez nem zsúfoltságot, hanem komponáltságot jelent. Rengeteg például a játék, (Nem emlékszem, ezeknek csináltál-e már külön repót, hát nem ártana, ha esetleg nem) a multimédia szekció is komoly alkalmazásokkal büszkélkedhet. Watcher tudna nagyon örülni annak, hogy nem kell külön vacakolni az Opera böngészővel, itt alapból telepítve van. Te a sok ikon a különböző indítási rendszerek híve vagy, ezekkel lényegesen egyszerűsíted különösen a kezdő felhasználó dolgát. A programözön szerintem minden igényt kielégít, sőt, zavarba ejtően sok, s már nem a kezdőkre gondoltál, amikor pl. az Avidemux-ot látom. A gép RAM-használata több elindított programmal is barátságos, tehát egy 1 GB RAM-mal szerelt gépen ez simán elmegy. Meglepett, amikor a Winamp köszönt rám, míg rá nem jöttem (később a fórumhozzászólásban is olvastam) hogy az Audacious-t bőrözted át.
Én a minimalista megoldásokat szeretem, nyilván mások meg a fullost is szívesen veszik. Jó kis (nem kis, nagy) ISO ez, nem tudom, lehet-e mérni a letöltéseket, de sokan tölthetik, mert kiérlelt és hasznos rendszer, akadály nélkül futotta meg a próbakört. Szóval gratula.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Koszonom, kros54. Ez a verzio alapbol magyaroknak keszult, tehat itt nem kell bibelodni bizonyos alkalmazasok
(total commander, photofiltre, seamonkey stb) at-magyaritasaval, mert ez mar mind rendben van.
Igen, a murgasban meg van opera, de itt mar lecsereltem chromium 29-re, mert az istenien kezeli a mega-t, es mintha gyorsabb is volna... De a derek seamonkey-t hagytam beken, jo kis bongeszo az. Azzal le tudtok tolteni videokat barhonnan(legalabbis ebben a pupletben - a flashgot nevu plugin segitsegevel).
Szoval meg egyszer: kosz a pozitiv minositest, kros54 - miota ez a forum beindult, te vagy az elso, akinek volt hozzam egy jo szava.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

kros54 - miota ez a forum beindult, te vagy az elso, akinek volt hozzam egy jo szava.
Hát túlzásba nem vittem de azért :D :viewtopic.php?f=3&t=8&start=10#p103

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

teljesen igazad van, ember - csak feledekeny vagyok :)

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Amúgy meg Csipesznek igaza van...
Bárki, aki ide letesz egy munkát, mindegy, hogy az mekkora és neki örömöt okozott vagy nem, azzal komoly időt töltött el. Csak gazdagodni lehet ezekkel, meg az olyasféle leírásokkal, amit éppen a napokban olvastam itt, hogy pl. Csipesz milyen munkamódszerrel fog egy puplet átformálásához.
Ezeket nem biztos, hogy be kell tartani. Én kicsit másként csinálom: nem jobban, másként.
Azt itt megszólalok a saját maguk dolgában, szűkebb-tágabb érdeklődési területüknek és szabadidejüknek megfelelően kialakítottak egy módszert, eljárást. Azután az is eltérő, hogy ki mennyire jártas az informatika, meg a linux világában, szóhasználatában.
Annyi viszont egészen bizonyos, hogy aki idehoz valamit, azt jó szándékkal teszi, munkája van benne.
Ez nem azt jelenti persze, hogy minden esetben hibátlan, de azt igen, hogy dolgozott vele, tapasztalataim alapján nem is keveset.
Ezt - ha lehet - a hozzászólásokban érdemes figyelembe venni.
A netnek ezen szögletében nem volt egymást lezúzó, sértő vita, sőt, a hangnem is - minden idelátogató szerint - a linuxos fórumok közül a legkulturáltabb volt, s a segítőkészségünkről legendák születtek.
Kéretik ezt figyelembe venni...

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Teljesen egyetértek Krossal . Annyit kiegészítésként , hogy én biztos vagyok abban , hogy egyik fél sem akarta a másikat csesztetni . Nekem mint nem érintetnek sima félreértésnek tűnt a dolog . Mindkettőjüket segítőkész embernek ismertem meg . Most valamiért szerintem kicsit túlpörögtek . Ennyi , fátylat rá ! De tényleg ez az általam ismert legsegítőkészebb , és legjobb hangulatú fórum . Itt még engem se oltottak le soha :D
További szép napot !

ati5
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: kros54 »

ati5 írta: Biztos vagyok abban , hogy egyik fél sem akarta a másikat csesztetni. ati5
Én is így gondolom. De nem egyforma az érzékenységünk, az ingerküszöbünk, kapunk az élettől, máshol, ezt meg azt. Inkább azt...
Mindenkinek van elég baja, itt, ha lehet, békesség legyen.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ez tök jó !
Like !
:-D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Szió-bió!
A csipeszpupnak ismét született egy javított/módosított verziója - ha nagyon hivatalos akarnék lenni,
nevezhetném Build 04.-nek...(ugyanis ez már a negyedik bőr lenyúzása ugyanarról a precise 5.7.1 retro "rókáról")
Ez egy olyan változat, melyből sajnos ki kellett dobnom egy skype-ot, egy gimp-et, egy avidemux-ot(ezt sajnáltam legjobban, mert szerintem egy puppyban mindig legyen egy videóvagdaló),
a jwm-et, a puppy alap iroda-szoftvereit, cserébe belefért (a cd-be) egy még full extrásabb wine, meg egy libre office. Menniük kellett az nvidia drivereknek is, de maradt az xfce4/compizfusion telepítőkészlet. (ehhez, hogy normálisan működhessen, pontos telepítési leírás mellékelve)
2 napja tesztelem, tán mondanom sem kell, a progitáramból MINDEN fut rajta, nincsenek függőségi gondok.
De csak hogy sose legyen teljesen kerek a világ, találtam benne 1 hibát: a startup-shutdown-sound nevű segédprogival hiába állítok be rendszer-indulási meg rendszerből kilépési hangot, a kilépési hang mégsem műxik... sejtem is, mi lehet az oka: a pupsaveconfig nevű segédprogival akadnak össze valami módon...
Nade bánja kánya, ekkora hibákat azért még túlélünk :) - ja még egy: ha valaki használni akarja a bluetooth sfs-t, és előtte telepített xfce4/compizfusion-t, csak openboxon blútuszkodjon, mert míg a bluetooth sfs-t újra le nem csatolja, addig az xfce4 felület el sem fog indulni...
A Cd mérete 699 Mb, ebből az sfs a sátáni 666Mb mérettel bír.
Ha érdekel, töltsd innen:
Szerkesztve: REV12 MEGJELENT, ha a "história" nem annyira érdekel, menj a 11-es oldalra!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:14-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”