Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - megint elővettem régi kedvencem egy kis átgondolásra: a kernel maradt az, ami, hiszen a cserélgetéséhez sem elég bátor, sem elég szakértő nem vagyok, úgyhogy ez a cucc értelemszerűen csak a dual core, p4 ht, p4, p3 illetve p2 gépek tulajainak érdeklődésére tarthat számot, nem túl új wifi hardverekkel.
Változások: látványvilág a 2018-ban kialakítotthoz igazítva - de ez csupán a külcsín. Wine-t, Vlc-t frissítettem, mpv médialejátszót raktam be még; hőmérsékletek figyelésére psensor lett telepítve; internetes tévéző- rádiózó-appokban csatornák frissültek; openbox/lxpanel menük minden korábbi tökéletlensége korrigálva; a cucc magyar nyelven indul, nem kell semmit átállítgatnotok, honfitársak :) ; a netböngésző viszont szándékosan nem friss - seamonkey 2.20, a pentium 3- és 2-kompatibilitás végett; az mpv, a magasabb verziójú wine és vlc kedvéért sajnos számos apróbb-nagyobb extrától(fluxbox, gimp, traverso, subtitle editor, audacity, audacious, a játékok többsége, virtualbox guest additions iso-ból kivonva a solaris-os, os2-es ill. win 64bites komponensek helycsökkentés végett) meg kellett válnom - hogy a CD-méretet tartani tudjam...
Így néz ki a 2019-es retró-cumó és innen lehet letölteni:
https://drive.google.com/file/d/1z_ayrY ... sp=sharing
Precise571RetroCsipeszPuppy2019HunEng.jpg
Precise571RetroCsipeszPuppy2019HunEng.jpg (47.18 KiB) Megtekintve 5847 alkalommal
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2019.02.24. 16:03-kor.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Csipesz !
Nagy érdeklődéssel várom mindig a munkád, szeretek szemezgetni belőle és végignézni, de sajnos, most ettől el kell esnem, egyenlőre nem tudom, hogy nálam jelentkezik a hiba csak. Rufus és Unetbootin -al is kiírtam penre, és ezek a hibaüzenetek fogadtak...

No default or UI configuration directive found. boot: és ennyi, pislog a kurzor
a syslinux 4.07 azért indul, de a szöveg ennyi alatta

jön az unetbootin teszt
ott is ugyanaz a gond
ja, plusszba kiírta még unkown in configuration file: <!DOCTYPE

Kipróbáltam a Browser linuxodat, hogy nem-e nálam van a hiba, az rendesen boot-ol.
Ja, gépcserém volt, így már a Te régebbi kerneleid, akár 3.x is működnek a gépemmel, ez a wifi gond letudva :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: csipesz »

kedves willy36 - próbáld universal usb installerrel - szó nélkül felment. Viszont egy tanács: szerezd be és használd ezt a verziót: Universal-USB-Installer-1.9.6.3.exe - ez egy nagyon jó verzió.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves Csipesz !
Köszönöm a gyors válaszod, kipróbálom és megírom, mi lett :)
Ez a megoldás, rendben működik vele :)
Sok sikert a további munkáidhoz

Közben kipróbáltam és egy plusz nagy örömet szereztél nekem, ami eddig egyetlen puppy-val nem sikerült, rá tudott kapcsolódni szó nélkül a bluetooth hangfalamra. Eddig csak max látta, de kapcsolat nem jött össze. Nagyon köszönöm ezt is, úgyhogy a kedvencek közé került nálam :)
111.png
111.png (230.04 KiB) Megtekintve 5907 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Na, örülök, hogy még ezt is tudja - nálam még nem volt kéznél bluetooth hangfal, hogy e képességeit tesztelni tudjam...
Számomra mostanában az volt precise 5.7.1-gyel a nagy durranás, hogy sikerült beszereznem egy egészséges Pentium 2-es alaplapot, ahhoz hentergett még itthon a sutban egy creative awe64 hangkártyám(ISA hangkártya, nem csak vonali, hanem ráépített végerősítő ic-s hangkimenettel), és bár a hangkártyát elsőre nem ismerte fel, de egy mentésfájl elkészülte, majd újaindulás után a bootmanager használatával(további modulok hozzáadása funkció>snd_sb16*** nevű modulok hozzáadásával) már azt is sikerült működésre bírnom. Így a pentium 2-es, ha nem is egy szélsebes valami, de már be lehet fogni pl. műhelyi net-rádiózásra a precise retro puppy használatával - s ha van ilyen - kb. fél-egy watt kimenő teljesítményű végfokos ISA hangártyánk, akkor már csak egy megfelelő 3.6-os sztereo mini jack végű kábellel kell picit barkácsolnunk és már mehet is ki a hang akármilyen "nem-volt-szívünk-kidobni"-féle, eddig fiókban senyvedő passzív hangdobozra...

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Milyen repo-ból érdemes hozzáadni programokat, mert nagyon nem találok semmit hozzá adott Puppy Package Manager-ben? szeretnék más böngészőt, SmPlayert stb feltenni rá

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Igaz, hazabeszélek, de minden saját berhelésű puppymban alap, hogy a böngészőkbe teszek egy CsipeszSoftwColl nevű könyvjelzőt; legelőször ott is körülnézhetsz, vagy a smokey01 könyvjelző által hívható repókban, de ott néha sokat kell szöszmötölni, keresgélni, hiszen nincsenek úgy kategorizálva a cuccok, mint pl. nálam...
SZERKESZTVE: ó, anyám, hát elfelejtettem szólni, hogya PPM csomag-adatbázisait szintén a cd-méreten belül maradás miatt töröltem!!! - frissíteni kell a PPM-en belül, netről az egészet! - utána már onnan is megkaphattok egy csomó mindent.
A frissítés 2 lépésben zajlik:
1.bemenni a csomagkezelő beállításokba, nyomni a frissítés gombot, minden kérdésre entert nyomni - mikor kész, kilépni az egész ppm-ből!
2.Ppm indít, bemenni a csomagkezelő beállításokba, és ott jobb oldalt bepipálni az ubuntu-precise universe, multiverse és main, valamint a puppy-noarch-official opciókat! - majd kilépni az egész PPM-ből.
Következő indításra a PPM már adja mindenét, amije csak van :) .

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Köszönöm, a PPM frissítés megvolt, de azt hiszem inkább a Te csomagjaidból szemezgetek, azok mindig tetszettek :) De, hátha valakinek jó lesz a PPM infó is, nem baj, hogy idekerült :)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves „csipesz“!

Először is köszönöm szépen, hogy mindig kapunk Tőled egy „meglepetéscsomagot“. Kipróbáltam és nekem rendben működik.

Kedvenc AMD-APU-s, UEFI-s gépemen kergettem, s hogy mindenhez rendben hozzáférjek természetesen egy Pae kernelt kellett alkalmaznom. „Hugisítás“ után többféle kernel verzióval próbáltam ki, ugyanolyan jól működött a K-4-es és a K-3-as sorozattal is. De közelebb szerettem volna maradni az eredeti K-3.2.48-hoz (megjegyzem nem ez az eredeti kernele, hanem a K-3.2.29, azzal készült), így a K-3.14.20-szal nyúztam tovább. A helyes videó megjelenítés miatt Radeon csomagot kellett telepítenem, ami rendben integrálódott, nem „zavarodott össze“ a rendszer. Ergo, egy pici alakítással a legújabb gépeken is jól működik.

Kevés kis kiegészítéssel, remekül fut rajta (beleértve az „Élő“ csatornákat is) :

- a Firefox 65.0.1
- a PaleMoon 28.4.0 és
- az utolsó 32 bites Google-Chrome 48 is.

A Firefoxhoz és a PaleMoonhoz célszerű „nocsak“ által kidolgozottakat használni!

Feltelepítettem a SMPlayer 19.1.0-át, ami azonnal hiba nélkül működik, beleértve a PaleMoon-s alkalmazhatóságot is.

Mivel bepakoltam a megfelelő Radeon meghajtót, ezért a wine „teszi a dolgát“, még játszani is jól lehet vele.

A rendszer akkor sem jön „zavarba“, nem akadozik, nem fagy le, ha egyszerre több böngészőt használunk és ezen estben a „RAM fogyasztás is kedvező, cirka 1 GB. Tehát érdemes mindenkinek továbbalakítania...
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (108.82 KiB) Megtekintve 5845 alkalommal
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (152.77 KiB) Megtekintve 5845 alkalommal
Screenshot.jpg
Screenshot.jpg (141.66 KiB) Megtekintve 5845 alkalommal

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise 5.7.1 Retro K.3.2.48 "CsipeszPuppy" 18, HunEng

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves csipesz !
A segítségedet szeretném kérni abban, hogy a fentebb látható lesifotómon milyen bluetooth eszköz látható, mert nem tudtuk a nevét kideríteni. A folyománya lenne még a kérdésemnek, hogy tudnál abban segíteni, milyen "kékfog" eszközöket tettél bele a puppy-dba, esetleg, ha még meg tudod toldani verziószámmal, :) mivel igyekszünk a discord fórumon a srácokkal összehozni más puppy-n is a kékfog csatlakozást, félig-meddig sikeres eredménnyel. A verziószámot azért látom fontosnak, mert eddig hibába tettem bele más fórumokon ajánlott programokat, nem jött össze. feltehetőleg, nem mindegy mit mivel párosítunk. "Megfertőztem" az ötlettel őket, de mivel más korosztályú gépeken dolgozunk, nehezen tudjuk megnézni, hogy jó-e a beállítás vagy nem. Ticoo1 , nocsak, Kulusz segít ebben nekem, Skaminak nincs, ezért nem tud, és a jövőre való tekintettel úgy gondolom a bluetooth-nak van helye a puppy-ban. A Tied klasszul felismerte a hangfalam,eddig ez a legnagyobb siker nálam, csatlakozik is, de a hangot nem sikerült átváltanom, alapértelmezettről, bár ehhez is kaptam intrót, még próba előtt vagyok. Ticoo1 a buster-ben jól halad, ott sikerült összekapcsolódnia a saját hangfalával, de ez még teszt időszak. Előre is köszönöm kitüntető figyelmed és segítségedet.
További sikert kívánok a retro puppy vonalon, amit nagyon szeretek használni. :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”