Precise5.7.1Retro(K.3.2.48)CsipeszPuppy 21-es, Hun és Eng kiadás, 2023 Január

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Ezt már annó mutatta valaki, ezen nincs hosszú í Í - ergó komolytalan a dolog.

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Csipesz, Csipesz Te valóban nem bírsz ki egy hónapot, hogy ne bonyolítsd meg az életünket. :D
Letöltöttem, kiírtam a drágát és indítottam. Az történt, hogy simán a szepteberit töltötte be, no most akkor az a teendőm, hogy kiirtom a régit? Annyiban sajnálnám mindössze, mivel ismételni kell pár telepítést, de az MTP miatt érdekel a dolog. Mellesleg a szeptemberi felismeri a telefon kameráját, kettőt is, amit nem igazán értek. Egyelőre vacillálok, meglátjuk.
Fogadd ismét elismerésemet a munkádért. Mostanában kevesebb az időm, de igyekszem. :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

lacko, az meg hogy lehet, hogy a szeptemberit???? hát nekem magamnak az már nincs is meg ... A magyar nyelvű öszes előzőt töröltem már mindenhonnan! - ó, már sejtek valamit - nem az volt, hogy bekavart valami régebbi mentésfájl? mert azokra ügyelni kell és szükség esetén átnevezéssel gondoskodni arról, hogy ne csináljanak problémákat, ehhez pedig nem árt, ha van egy "hátországunk", vagyis egy teljes telepített puppy rendszerünk, mert arra egészen biztosan nem hatnak a mentésfájlok.
Ezen kívül egy tanács:én a helyedben nem írnám ki cd-re - miért nem próbálod ki elõször bárki cuccát usb-n? - aztán, ha elégedett vagy vele, ráérsz akkor is kiírni... Szoktál még vindózt használni? mert én ehhez-ahhoz igen, és a legcsudibb programmal szoktam kipróbálni minden puppy-cuccot: az universal usb intallerrel. Errõl jut eszemne: szomorú ezt mondanom, de a puppykba épített bootflash valahogy nem az igazi - néha furcsa dolgok történtek az usb-tárolómmal, mikor azt használtam: egyik tesztgépen bebútolt jól, de egy másikon ugyanarra az anyagra hibaüzit kaptam bútoláskor és ott leállt a folyamat. Valami nagyon furcsát írt a bootszektorba, amit aztán csak az usb tároló teljes újra-partícionálásával tudtam csak semlegesíteni... Ilyesmi az universal usb installer használatával soha nem fordult elõ, legfeljebb egészen õsi puppy-fajtákkal - na, ott tényleg csak az újraírható cd-re kiírás segített.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Szoktál még vindózt használni? mert én ehhez-ahhoz igen, és a legcsudibb programmal szoktam kipróbálni minden puppy-cuccot: az universal usb intallerrel.
VAGY :!:
Ha puppy alól töltesz le ISO-t, felcsatolod (1bal klick) a tartalmát usbre másolod,majd a grub4dos progival készítel neki 1 bootmenüt.
Vigyázat :!: :!: :!: ha sdc-nek adja meg a boot menüben utólag szerkeszteni sdb-re, :!: az usb bootolható legyen :!:( GParted/Manage Flags/boot kipipálva):!:

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azaminak, - kiegészítendő a hozzászólását.

Ez mind igaz, de csak abban az esetben, ha a használni kívánt számítógép -oprendszertől függetlenül!!!- natívan képes az USB-eszközt kezelni, és arról bebootolni!!!
Ekkor valóban elég csak a partícionáló programmal az usb eszköznek csak a bootflag-ot adni - ami ugye semmi mást nem csinál, mint jelzi a sz.gép Bios-ának, hogy van egy + versenyző, aki szintén bootolható oprendszert tartalmaz a tárterületén, és semmi egyebet, tehát ahhoz, hogy az ilyen, -csak bootflag-os - usb-s kulcsok valóban be is tudjanak majd bootolni, a rajtuk lévő oprendszerről az kell, hogy a kérdéses sz.gép natívan, a Bios-ból tudja felismerni, és kezelni, bebootolni a kérdéses usb-s eszközt.
natívan=(értsd:) külön betöltenő driver nélkül!

Amennyiben a kérdéses sz.gép, -és a legtöbb, régi eszköz, jellemzően a régi, csak Puppy-t futtatni képes eszközök szinte mind ilyenek!- nem képes natívan, a Bios-ból kezelni, felismerni, és külön usb-s driver nélkül bebootolni usb-s kulcsról, úgy ezeknél a gépeknél magát az usb-kulcsot kell bootképessé tenni, pl, a syslinux-al. Ilyen esetben az önmagában csak a bootflag kiadása az usb-s kulcsra ezeknél a szgépeknél még nem teszi valóban bootolhatóvá az usb-s eszközt.

mayorlacko-nak
Ez a cikk gondolom talán segíthet megérteni a problémádat.
Android USB Connections Explained: MTP, PTP, and USB Mass Storage
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.12.09. 15:42-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Én a Windows/Universalusb installer helyet kínáltam másik megoldást.......

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

azami írta:Én a Windows/Universalusb installer helyet kínáltam másik megoldást.......
Az rendben is lenne, de a megoldásodhoz az kell, -és ezért írtam a kiegészítést is- hogy a kérdéses gép natívan tudjon bebootolni az ílyen módon előkészített usb-s kulcsról!
Nagyon sokan elfelejtik, hogy a gépük nem képes natívan kezelni, és bebootolni az usb-s kulcsról.
/az rendben van, hogy grub-menüt gyártasz reá, de az még nem biztosítja azt önmagában, hogy a menü elvégezze a feladatát, tehát be kell tudni bootoltatni valahogyan azt az usb kulcsot, -natívan, a Biosból, vagy magát az usb kulcsot tenni bootképessé,(nem elég csak a boot-flag)- majd a bootolás után a vezérlést átadni az usb-kulcsra tett grubmenünek, és onnan már mehet minden a maga útján/

mayorlacko
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.09.01. 08:27

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: mayorlacko »

Na az én gépparkom korántsem nevezhető ifjoncnak és akad ugyan köztük két XP-s, de azokat úgy egy éve be sem kapcsoltam. Csak LMDE és MX-14 disztrók vannak telepítve és ezek alatt Puppyzok. Egyszer volt egy teljes telepítésem, 5.7.1-es precise, amit aztán elrontottam valahogy és emiatt valóban mentésfájlok a létező cuccok. Sok bajom nincs velük, talán inkább a magamnak teremtett káoszban kell tudni kiigazodni. Mindezek fényében az USB eszközről való boot ugyan próbálkozás tárgya volt több esetben, ám mivel siker nem koronázta, így maradt a jó öreg újraírható CD/DVD-s megoldás, ezekből meglehetősen sokat sikerült kellemes áron felhalmoznom a hajdanvolt FŐFOTO utódcégének elhasalását követő kiárusításainak köszönhetően. Amúgy azt azért szokogattam tenni ezekkel a mentésfájlokkal, ha már uncsik, hogy rootként kitörlöm őket a gazdaoprendszer alól, vagy egyszerűbb estben az éppen használt Puppy alól, mivel az mindíg is root nálam. Igazándiból kellemesebbnek tartom ezeket a mentéscuccokat, az universal installert pedig azért mellőztem a Tahr 583, 584 és 60CE óta, mert valami oknál fogva a mentésfájl a teljes lemezt látja, ez nincs így csipesz az általad alkotott Tahr-okkal, amik a szokásos növelhető területet kínálják fel. Azt viszont szélesebb spekrumban, mint a Precise-eid, ez abszolút elhanyagolható szempont természetesen. Az MTP egyébként nálam csak zenecsere szempontjából bír némi fontossággal és nem igazán magam miatt, mert amikor komolyabb hangzásra vágyom az agyam zúzása érdekében, akkor inkébb a szalagzabáló-gyűrő őskövület Sony walkmanomat veszem elő, nos azt sem túl sűrűn mostanában. Még az év elején egy Mint XFCE-s disztrón azért sikerült MTP-zni, de nem egy egyszerű eset. Végsősoron az infantilizmusom lehet az oka annak, hogy mindegyik pupplet bír valami bájjal, amit magam építgetek az pedig különösképp a szívemhez nő, a te "borsóriásaid" csipesz, számomra kiemelkedő, hízelgéstől mentesen fogalmazva is megfoghatalanul felépített tudástárral rendelkező anyagok. Pontosan ezért tartogatom, tán feleslegesen őket, tudván azt is, hogy le kell cserélni időközönként az újabbakra.
NTamás, azami és mindenki aki itt segít mindenkinek: köszönet mindenért.:)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Üdv mindenkinek, hát megint variáltam egy kicsit a csipeszpupsin - idézek az iso-ba is mellékelt OlvasdEl.txt fájlból:
"Ez itt a Puppy Precise 5.7.1 Retro CsipeszPup Rev. 11.
Változtatások ebben a revízióban:
1.Aprócska kinézeti hiba korrigálva a jobb oldali lxpanelen;
2.Egy szép zöld színû háttérkép berakva a "backgrounds"-ba;
3.Hogy Windowsról áttérni szándékozóknak még könnyebbé tegyem a dolgát, ezentúl két klikkre nyílnak meg a programok a mappák, az asztali ikonok stb - csak a képernyõ-széli panelek egy klikkesek;
4.Egy-két kis hiányzó fájlformátum-hozzárendelési dolog megejtve,
5.Az mtpaint-hez figyelmetlenségem miatt egy ócskább magyarítást használtam, ezt cseréltem alaposabbra;
6.végül a legfontosabb: A beépített wine alkalmazások közül menesztettem a Cdex-et, a Hammerhead dobgépet és a Sumatra dokumentumnézegetõt, azért, hogy jusson hely az általam csak nemrég megismert, igen remek Mobipocket readernek, amely szintén egy Windows alá készült alkalmazás.
Ezzel a húzással sikerült elérnem azt, hogy a CsipeszPup Linuxos és Wine-os szekciója vállvetve ezentúl - a Microsoftos "lit" formátum kivételével - az összes többi általam ismert e-dokumentumformátumot képes megjeleníteni. Ez az olvasni szeretõknek lehet jó hír.
Sajnos a Mobipocket reader helyfoglalása a fentebb említett 3 app kivétele után is akkora volt, hogy csak úgy tudtam CD méreten belül maradni, ha a bluetooth.sfs-t is kiveszem az iso-ból."
A mega-ról egy darabban innen tölthetõ le:
Szerkesztve: tudd, hogy van már ettõl frissebb, (11-ik oldal) de még egy ideig a rev11-es megás linkje hozzáférhetõ:
precise-571RetroCsipeszPupRev11Hun2014Dec.iso 698.0 MB
https://mega.co.nz/#!0c0zSYYD!5c0svF6iB ... ltgh69gIq0

Az alap kinézete az eddigi, az itt látható kép csak egy az ezer lehetséges arca közül :) :
Screenshot_2014-12-21_04_47_17.jpg
Screenshot_2014-12-21_04_47_17.jpg (104.96 KiB) Megtekintve 4706 alkalommal
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára csipesz 2015.01.21. 09:57-kor.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Precise 5.7.1 retro alap készlet és "csipeszpup"

Hozzászólás Szerző: azami »

Sajnos a Mobipocket reader helyfoglalása a fentebb említett 3 app kivétele után is akkora volt, hogy csak úgy tudtam CD méreten belül maradni, ha a bluetooth.sfs-t is kiveszem az iso-ból."
Ha esetleg kell még egy pár mega az /opt mappában nézz szét...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”