LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsánat!, de az véletlen, hogy nem sikerült megosztani.

Feltettem ide:https://sourceforge.net/projects/puppys ... les/Teszt/

Addig nem akartam feltenni a repóra, amíg "nocsak" nem adja az áldását, mivel esetleg akaratom ellenére rossz fényt vetek rá, s ezt nem szeretném. Hangsúlyozom ez csak egy próba! , lehet hogy csak kuka lesz :!: Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit csinál régebbi gépeken, hogyan fut, bár a régi Asus laptopomon nagyon jó (előző képek).

Nem nyúltam az eredeti LX-hez, csak a kernellel "szórakoztam".

"willy36" a K-4.9.96-tal is jó!, dehogy mennyire kezeli a Te új WiFi-det azt nyilván nem tudhatom. Ha kell teszek fel pár "huge" kernelt is hozzá, de egy-két K-4-es kernel miatt meg kell változtatni az initrd-et is és az aut. bill. váltást is be kell pakolni. De itt már hozzá kell nyúlnom az "LX-hez".

"nocsak" az eredeti devx-ednek jóknak kell lennie, a huge kerneleké meg adottak. De próba...
Szívesen segítek, ha tudok, de sajnos az ismeretem kevés és igen régi, de rendkívül bátor vagyok. :mrgreen: Inkább csak elgondolkodom olykor-olykor egy problémán.

Ha már itt tartunk, 32 vagy 64, esetleg mindkettő, akkor talán próbára jó lenne egy "xenial64-7.5", mert szerintem erre a 32-64 bites "játékra", úgy tűnik ez a legalkalmasabb, legstabilabb. Készítettem egy ilyen változatot és, ha gondoljátok iderakhatom a "Teszt"-be. Érdekes, hogy a precise csomagokat jobban szereti, mint másokat. Csináltam egy "32 bites portable DOSBox-ot" (hogy ne függjön a puppy verziótól és ne kelljen bepakolni a fő sfs-be) és az alapvetően 64-es xenial remekül futtatja. Lehet, hogy egy jó LX-t lehetne faragni belőle.

Bocsi, ha ez az egész csak "szalmaláng"... :mrgreen:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Ja még egy a devx-hez.

"nocsak" a huge kernelekből alapvetően nincs benne semmi! Vagyis nem lehet zavaró, az "initrd pakolja" be amire a rendszerhez az adott eszközhöz szüksége van. Elvileg minden benne van ami benne volt ( :!: :?: ), na ezt kellene megnézned.
Na arra kíváncsi vagyok, hogy hogyan lehet egy régi NVIDIA drájvert csinálni vele.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

olvastam a bejegyzéseket ... elsőre az jutott eszembe hogy "kicserélte az initrd-t" , akkor most elvileg lehet könyvtárba is menteni , amennyiben szerkesztjük a leállító szkripteket . most meg azon gondolkodok, hogy az initrd cserével a libc-t is kicserélted , alias előfordulhatnak program függőségi hibák az eredeti rendszerhez képest (ez megoldható újrafordítással, vagy portable cuccok cserélésével) . Ez nem leb*szás , csak erre lehet készülni kb. , egyébként gratula :) (elég bátor vagy :lol: )
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

KuLuSz!

Erre írtam, hogy esetleg lehet valamit kezdeni vele, vagy egyszerűen "kuka". De kísérletnek talán jó. Egyébiránt én amiket próbáltam benne azok rendben futottak, működtek. De még egyszer, ezt majd "nocsak" megmondja.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nálam szépen felállt usb-ről (amd proci, nvidia vga), de most nincs időm tovább haladni vele.
Amit észre vettem, a pup-sys-info > kernel > no-pae kiírás, de a többi pl. hardinfo 8GB-t jelez!
Nos, ha tényleg pae, akkor elfogok vele szórakozni! A kernel verzió nekem egy kicsit magas, de hát ha csak ezzel megoldható a pae mód, ám legyen ;)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi Asterix!

Huge kernelek jók. Olyat választasz hozzá, amilyet akarsz, csak egyes k-4...-es kernelek "utálják" a hu bill. beállítást. Ezeknél változtatni kell, de nem akartam a fő sfs-hez hozzányúlni "nocsak" előtt. De nem teljes, mert nem kezeli még az adrv-t, az fdrv-t és az ydrv-t, ezért van most hozzá egy 74 MB-os huge, ami mindenképp megy.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves ticoo1 !
Köszönöm, hogy gondoltál rám, szerintem felismeri a kernel amit betettél a wifi-t eddig a 3.x-ekkel volt gondom emiatt. épp letöltöttem, majd próbálom

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Köszi!

Asterix, nos megnézetem és óriási gond van, úgyhogy már le is szedtem. Sajnos "64 bites" kerneles variációt sikerült feltennem. Bocsánat, de most készíthetek másikat. Nem találom a k-4.6.3 686-os zdrv-et. :twisted:
Igyekszem újat készíteni.

Még egyszer köszönöm!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Megtaláltam! :mrgreen:

Kijavítottam, feltettem ugyanoda. (de mindenképp újat kell csinálnom!)

Asterix most már jó, mármint a sys-info is. (egyébként úgy néz ki mindenevő lett, csak legyen egy zdrv. :mrgreen: )
He-he.jpg
He-he.jpg (316.08 KiB) Megtekintve 3329 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv mindenkinek!

ticoo1!
Nem is volt rossz ötlet a 64 bites kernel... csak az a kérdésem, hogy a xenial 7.5 64 bitből kiindulva, hogy legyenek lib64 könyvtárak a most 32 bites lib könyvtárak pedig lib32 könyvtárak, nem lehetne egy 64 bites 4.9.58-as kernellel megküldeni az LX7-et? Elmondom miért kérdezem:

Adott volna a 64 bit, kvázi kapnánk egy Xenial-t 64 bit vázzal és közben ettől még a 32 bites LX7 töltene be. De lehetne egyúttal 64 bites alkalmazásokat is készíteni, futtatni telepíteni. És lehetne használni mindent ami a 7.5-ös 64-es Xenial-é a 4.9.58-as kernellel. Ha viszont nem ilyen egyszerű a dolog, akkor át kell gondolnom, mert a 64 bites vázat nem akarom eldobni! Az hatalmas dolog szerintem, így azt találtam ki, hogy driver híján minden plusz fordítandó csomagot k3.2.32 <> 32 biten fordítok, de az telepíthető és használható a 64 bitesített LX7-en... Jelenleg is arról vagyok. És az alsa nem akad, minden jónak tűnik. Bár sikerülne amit leírtam....

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”