LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Bizonyára észrevettétek, hogy került fel a SourceForge-ra egy LX7_NosPup32_k64_huge02.iso fájl.

Ez egy újabb LX7 hibrid, amit nem csupán nosztalgikus okokból élesztettem újra és tettem át a NosPup32 struktúrába. Erősen jelezném, hogy ez teszt jelleggel került fel, tehát ekként kezeljük!

Indulás után a setxkbmap hu paranccsal vagy a ticoo1 féle magyar billentyűzetkiosztást állító keymap-os szkripttel (külön beszerzendő) tudjuk magyarra állítani a billentyűzet kiosztást vagy a menüből a kezdő beállításokban, erre azért van szükség mert a NosPup32 avagy a bionic init-jét kapta meg az LX7. A PPM így nem frissíthető, illetve csak trükkösen, majd ezt és a művelet-dokumentációt később írom meg. Tehát amit még a ppm-en és a setxkbmap hu -n kívül tudni kell:

Boot után nem működnek a caps-lock, num-lock, scroll-lock ledek.... de maguk a funkciók működnek.
5.7.2-es 64 bites kernelt kapott egy hatalmas fdrv-vel, így a dualgpu-s gépen is szépen teljesít, de az nvme és vagy GPT-s meghatjókat nem látja vagy az udev vagy más szóval nem látszanak.
Palemoon böngésző lett megtartva, nem ajánlott frissíteni, sőt ajánlott ezt a funkciót kikapcsolni benne, mert valamelyik mozilla? komponens végett szegmentációs hibával mindig össze fog omlani. Biztonságos böngészésre így nem alkalmas, de még youtube videókat lehet vele nézni. Discord és webrtc nem működik vele, utóbbi biztosan mert nincs benne. Firefox már eleve glibc verzióeltérés miatt meg se nyikkan rajta. Ami viszont működik ha beszerezzük hozzá az egy régebbi libreoffice sfs, tehát szövegszerkeszteni, ha jól emlékszem bár most nem volt rá szükségem wine is van benne, ticoo1 tett bele Gimp 2.8-at... stb.. régebbi de még működő vlc is van benne, újabb ffmpeg, vlc ugyan az aac kodeket nem kezeli, de minden más régebbit igen... SSL csomagok így a libssl-dev, libssl, openssl sérültek, tehát lehet hogy ezzel javítva még előáll egy új javított vagy fő sfs vagy iso. Mondjuk furcsa volt, hogy elvileg nincs benne glibc cserélve, tehát a 2.15-ös maradt benne és a freememapplet_tray eredetije is szegmentációs hibával nem indult, ezért lett az is nagy nehezen cserélve. A nouveau ki lett véve a feketelistáról az új kernel végett. De ha valaki tiltani óhajtja azt kernel sorból a nouveau.modeset=0 paraméterrel teheti.

Ez a legutolsó LX7 próba iso-ból lett származtatva, ami ticoo1 munkássága által lett felvértezve és javítva. Ezúton is köszönet érte!


És végül: miért volt erre szükség?
- Kísérlet volt.


Az előzőekkel nem ment a kernel cserével, bootnál kidobott konzolba. És kíváncsi is voltam rá, hogy van e gyakorlati akadálya annak, hogy egy régi nem huge puppyt átköltöztessünk egy huge struktúrába. Aminek köszönhetően újabb kernellel újabb gépen tudunk régebbi puppyt futtatni, ha valamilyen okból ez válik indokolttá. Itt könnyebb volt a dolgom, mert ticoo1 ezt előkészítette, csak hát az init az még többnyire a régi volt.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Íme egy ESR legújabb firefoxot tartalmazó libkorrekcióval ellátott változat, magyarra állítja a billentyűt indulásnál, és hát ez is teszt.
És ahogy a neve takarja: glibc2.20 stable került bele, köszönet érte willy36 kollégának. Javított apulse is került bele menüből úgy indul a firefox.



Ha valaki dosboxot próbálna rajta, teszthez: viewtopic.php?p=5965#p5965

Kicsit áthegesztettem a dolgot, kapott frissebb dosboxot de még precise kompatibiliset... az NTamas féle struktúrát megtartottam a konfot átneveztem hozzá és csak a volkov commandert hagytam meg a /root/dosgames mappában amibe belép a dosbox indulás után elindítva a commandert. Ja igen az ehhez speciálisan válogatott függőségek zippelve a mappában. (Eredetiek +1)

Íme: dosbox-precise

Tesztelésre!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Művelet-dokumentáció: Hogyan cseréltem át az LX7 struktúrát a bionic NosPup32-esére?

Kellett a 2 iso.
Kellett egy ext4 partíció amin kényelmesen végezhettem a műveletet, ahová kibontottam az iso-ból a régi fő puppy sfs-t külön mappába és az initrd.gz-ket külön-külön mappákba.

Az initrd-vel kezdtem, ehhez itt találunk eljárást.

Miután kibontottuk a két initrd.gz-t újat és a régit, az újban a /bin mappa teljes tartalmát kicseréltem a régiben lévővel.
Utána még itt, tehát az új initben az /etc könyvtáron belül talán valahol erre már nem emlékszem van még egy xterm bináris valamelyik mappában, azt az LX7 fő sfs-éből másoltam be ami egy szkript az rxvt-hez.

Majd a kibontott régi fő sfs-ben leellenőriztem, hogy a /lib -ben firmware és a /lib/modulesben semmi ne legyen.
Az initet ezután az előbb linkelt módszer szerint újrakészítettem, és a módosított initrd.gz-t másoltam arra a helyre ahol előkészítettem a grub4dos-szala bootoláshoz menu.lst-vel.

De mivel a módosított init csak az újból származik, a régit nem piszkáltam.
Következő lépés a régi puppy_ fő sfs kibontott helyére felülírtam az újból származó /etc/DISTRO_SPECS és /etc/profile fájlokat. Tehát a régi, ext4-re kibontott lx7 fő sfs-ébe a nosup32 fő puppy_sfs-éből írtam felül.

Szerk.:

A bionic avagy a nospup32 /etc/rc.d könyvtár teljes tartalmát átmásoltam ROX filerrel az LX7-ébe felülírva az abban lévőket. Tehát bionicból az LX7-ébe. Ezek után lett udev és nvme is látszik valamint a num lock és társai is elkezdtek operálni, és kikapcsnál vagy rebootnál a felcsatolva maradt meghajtókat is rendesen lecsatolja. Feltettem az új iso-t.


Továbbá a /sbin/probepart és /usr/sbin/shutdownconfig cseréjével és utóbbi átszerkesztésével már mentésfájlt is készíthetünk vele nvme meghajtókra.



További változtatások az openbox kapcsán:

/root/.config/lxpanel/LXDE/config/panel
amit még kellene szerkeszteni de nem biztos
/usr/sbin/fixmenus az openbox miatt.

változtatva lett:

/root/Startup/times
/root/Startup/wbarhoz
/root/Startup/magyar-1
/root/Startup/freememapplet_tray

Továbbá pótoltam pár deb csomagot amik hiányozhattak vagy sérültek voltak: openssl, libssl-dev, libssl, ubuntu-mono, ikon témák.


Az ehhez tartozó iso még nincs sf-re feltöltve.

Szerkesztve: 2020.10.28. 12:38
nvme.jpg
nvme.jpg (36.02 KiB) Megtekintve 3118 alkalommal
nvmess.jpg
nvmess.jpg (123.45 KiB) Megtekintve 2942 alkalommal
Mivel ez a puppy ticoo1 által már nagyjából elő volt készítve a huge struktúrára, így egy zdrv megfeleltetés már nem volt szükséges, csak az init csere a fent említett módon. De zdrv -t kibontva látszik miknek nem kell benne lennie a fő sfs-ben olyankor.

Majd ezután a kibontott régi fő puppy_ sfs -t tartalmazó mappára terminálból kiadtam a dir2sfs mappaneve parancsot a mappaneve az az a mappa amibe kibontottuk az elején az ext4-re! Mivel a DISTRO_SPECS írja le az új sfs struktúrát is, ezért a bootolandó helyre ahová a módosított init is került, a nospup32 szerinti elnevezésekkel tettem jelen esetben az ydrv-t és a zdrv-t de hozzá raktam az fdrv-t is. _nospup_1.0.sfs utótaggal ugye.

Így nem volt más hátra mint előre, bebootoltam és az első részletező leírás alapján tapasztalt hibák ellenére működő rendszert kaptam.

Hát dióhéjban ennyi.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

viewtopic.php?p=9081#p9081 és


viewtopic.php?p=9082#p9082

szerkesztve, új iso cserélve!

KuLuSz kollégának pedig ezúton is köszönet az udev megoldásáért! (/etc/rc.d/)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nincs mit :)

aki esetleg ilyen manőverbe kezdene mint nocsak azoknak tudok adni pár parancsot a "hiba" felderitéséhez:

find /etc -name *amitkeresel* --- ez kiírja ha van olyan fájl az etc könyvtárban, a könyvtár és a keresett dolog is bármi lehet ...

grep -Ri "amitkeresel" /etc --- ez szintén az etc könyvtár egész tartalmát figyeli, és kiírja a fájlokban talált egyezéseket ...

a grep-et érdemesebb használni, mert az megmutatja a fájl tartalmát is részben. kimeneti példa:

/etc/akármi.conf:# blablabla keresettkifejezés blablabla
a kettőspont előtt a fájlnév és elérési útja , utána pedig a fájlban talált sor amiben szerepel a keresett kifejezés

nyilván ez csak 1 kiinduló pontot ad hogy hol kell nézelődni , de bazi nagy segítség :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

KuLuSz kollégával silabizálgatjuk a firefox hirtelen megtorpanás okát, de mindketten arra tippelünk mivel a gtk3-mas ff óta van ez, hogy valami gkt3 hiba lesz ez, most belőttem a xenial repo-t és abból az adwaita ikon téma tlepítés figyelmeztetett pár precise-s függőségre ami meg nem volt feltelepítve ppm-ből. A hamarosan új iso kiadásban lehet orvosolom ezt is.
Addig ez esetben félre navigált egérkurzorral semleges terüelten nyomunk egy Ctrl billentyűt megy tovább a böngészés.

Jelenleg nálam ezek telepítése után megy minden ahol, hogy használni tudjuk a ppm-et jelen kiadásban ahhoz az /etc/DISTRO_SPECS fájlban a bionic szót cseréljük precise -re. Frissítsük a PPM-et és ezeket telepítsük:

ubuntu-mono, libgtk3-bin, gnome-icon-theme-full +ezek hoznak még pár függönyt, illetve adnak hibaüzenetet is hogy pl egyik-másik már lett telepítve korábban... ez esetben csak a mono és gnome-icon-theme-full fog kelleni. Legalábbis ezek után idáig minden renden működik, persze az installt követően induljunk újra is. Ha meg megint lesz ezek ellenére fagyás akkor azt még megírom.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Hát nem nyert.... viszont menüből átváltva jwm-re ott nem produkál a firefox fagyást... szóval vagy lxde hiány, hiba, vagy régi az lxde és vagy a pekwm...

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

KuLuSz vezényletével felraktam a precise openbox+extras 005 petet PPM-ből, persze lementve a petet. Ebből készítettem új iso-t amit cserélek a 05-tel sf-en. Jelenleg úgy tűnik, hogy a pekwm-et openboxra cserélve

megszűnt a fagyás.

Ez a megállapítás is visszavonásig érvényes.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

A jelen állapotában egyelőre véglegesnek tekinthető változat itt érhető el. Minden ami a művelet-dokumentációban említve volt, bele került - javítva lett.

Érdemes TESZT gyanánt újabb kernelekkel is kísérletezni, a nemzetközi fórumon például az 5.9.3-lxpup64 huge kernelre felhívták a figyelmet, hogy különböző aufs patcheket kapott, tehát óvatossággal de pl az 5.9 kerneltől rengeteg új javítás került a kernelekbe. Az fdrv amit szólóba ugyanazon Teszt könyvtárba feltöltöttem, működik vele.


Ezt telepítve például tudunk képernyővideót felvenni a PAvRecord helyett és az SSR híján.

Video

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Próbálom a 2021-es évet a 3 fősodorra korlátozva elkezdeni: retro(noPAE - 32bit), PAE (32bit), 64bit ágon. Egyelőre a ténylegesen eredeti LX7 Puppy iso -t vettem elő még pedig visszafaragással, javítgatással, emlékeimmel ellentétben viszont a Barryk féle net kezelővel megy vele a wpa2 is. Egyelőre 2db iso készült mindkettő retro vonalon, mod1: az P4++ illetve mod2: PM_SSEonly avagy PaleMoon SSE változattal még régebbi P3-mas SSE only CPU-s gépekre a PaleMoon a murga fórumon keresztül lett alkalmazva glibc2.19-es meghajtással és itt működik az, hogy régebbi glibc újabb ld-so-val csak majd az /usr/bin/mozilla szkript útmutatása alapján. Az Internet menüből indítható az Online Telepítő, amivel +LibreOffice+ffmpeg4.3.1+devx+kernel_src+xvidcap szerezhető be netről gyakorlatilag gombnyomásra. FAT32-es fájlrendszerre nem javallott a mentésfájl készítés, ez az abszolút eredeti LX7-es initet használja még. Régebbi gépeknél pupswap.swp vagy pedig tényleges swap partíció esetleg ZRAM ajánlott!

A PPM nem lett változtatva így az nagyon sokáig frissít.

Bővebben: itt tájékozódhatunk.


Megjegyzés:
A gnome-mplayer alapból nem minden https streamet visz, de ha pl.: az sr8-as szkriptemmel mpeg fájlkiterjesztéssel fájlba mentjük a folyamot, akkor azt utána a gnome-mplayer -rel megnyitva már lejátszható persze az új ffmpeg -gel értve szintúgy, a stream. Lejátszani a kimeneti fájlt az sr8-as szkript 2. megnyíló ablakából lehet illetve megállítani a folyamot és törölni a kimenetet ha már nem kell.

A böngésző a mod2-ben nem biztos, hogy visz YouTube videókat de mint böngésző jelen van és pl.: ezt a fórumot el lehet vele érni.

Nincs csak SSE-s gépem, ezért felhívnám itt is, most is a figyelmet, hogy mindenek előtt TESZTeljünk!!! Amiben kétségeink vannak mindenkor RAM módban ellenőrizzük, a mentésfájlról készítsünk időnként RAM módból betöltve biztonsági másolatot!


Néhány kép:


mod2:
stream_sr8_gnome_mplayer.jpg
stream_sr8_gnome_mplayer.jpg (165.78 KiB) Megtekintve 2526 alkalommal
capture13541.png
capture13541.png (367.93 KiB) Megtekintve 2526 alkalommal
capture27107.png
capture27107.png (537.53 KiB) Megtekintve 2526 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”