LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Nem akarok nagyon beleokoskodni , de ezért volna célszerübb a skami komondor-OS projecjét véghez vinni, ahol lefixáltuk hogy lesz 32 - 64 bitre sfs kernel és program , mert hogy az teljes egészében 1 0 km-es rendszer lenne , amit ő és/vagy "mi" pakkolunk össze kútfőből .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ticoo és kedves többiek !

Gyertek a csetre is fel, mert sokkal egyszerűbb a kommunikáció és nagyban leegyszerűsíti a munkát is !
A munkához kifejezetten van egy külön csatorna, a #devchat

https://discord.gg/74tBqJk

Többen mobiltelefonnal is fenn vagyunk, így nem kell gépközelben lennünk, akkor is tudunk csetelni.

A saját linux elgondolással kapcsolatban szerettem volna mutatni, hogy azóta találtam egy projektet, szinte pont erre gondoltam, így:
https://github.com/FluidIdeas/aryalinux
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Kész a hibrid-64 bites LX7.... részleteket majd alvás után....
capture30213.png
capture30213.png (312.82 KiB) Megtekintve 4113 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nos, vagyis N.O.S. a metódus:

A még 3.2.32-es kernelű LX7-tel RAM módba betöltődtem.
Létrehoztam a HDD végére 15GB EXT3-mat. Így ez lett az sda2.
Majd az sda2 /mappa/mappa02/kibontva_sfs könvytárba a felcsatolt puppy_lxpup_11.12.sfs tartalmát kimásoltam ROX, mindent mutat Csendesennel.
Felcsatoltam a ticoo1 féle wine-os xenial 64 de 4.6.3-as kerneles puppy fő sfs-ét is. (Mivel abban kapásból benne vannak a 32-es kompat libek is).
Létrehoztam a kibontott LX7 gyökerében a /lib64 és /usr/lib64 mappákat, valamint a linkeket úgy, hogy a lib -hez a lib32-eset, az /usr/libhez a /usr/lib32-est.
Majd a lib64-hez a lib-ben az x86_64-linux-gnu linket, és az /usr/lib-ben is az x86_64-linux-gnu linket az /usr/lib64 -hez, hogy keresztbe legyenek linkelve.
Ugye az mindenkinek világos, hogy ez koppra fordítva van egy natív 64-es puppyban. Na de a slussz poén most jön:
A felcsatolt ticoo1 féle wine-os xenial 64 /lib64 mappáját csendes mindent mutat rox-szal, belemásoltam a kibontott LX7 /lib64-ébe, ugyanezt ugyanígy a /usr/lib64-re is értelemszerűen a xenial /usr/lib64-éből. Majd a kibontott LX7 gyökerének etc könyvtárában a profle fájlt úgy módosítottam, hogy az LD_LIBRARY_PATH sor végére kettősponttal ahogy kell elválasztva megtoldottam a :/lib64:/usr/lib64 -gyel.
Minekután ezekkel végeztem, ráuszítottam az sda2-re kibontott LX7-re, a /mappa/mappa02 -be nyitván egy terminállal az mksquashfs kibontva_sfs new.sfs parancsot.
62207 ha jól emlékszem ennyit fájlt szuszakolt bele a 4-es verziójú héj-fájlrendszerbe a parancs. A végét szummázta, majd átmásoltam az így kapott sfs-t ahol az eredeti volt, az eredetit backupoltam, és a new.sfs-t átneveztem puppy_lxpup_11.12.sfs-re, az így kapott 994MB-os sfs-sel meg bebootoltam mind asztali gépen sikerrel mind a 10 éves notin sikerrel.

Aztán ticoo1 féle kernel forrás felcsatol, devx_xenialpup64_7.5.sfs felcsatol, miután sikerrel csináltam egy mentésfájlt is ext3 2gb-al,
és az előző hsz-em képén látható rtl8192-es drivert sikerült beforgatni az így 64-esített LX7 64-es kernel részlegébe, de! mivel a new2dir nem ette meg a make installt ahogy kéne, az pont nem látszik, LD_PRELOAD nem tudta betölteni a 64-es libből az installwatch.so-t, de make install simán meg vitte... Szóval egyelőre itt tartok most. Még biztos lesz rengeteg változat meg utómunka meg faragás, de úgy tűnik az általam elképzelt elv... járható.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szurkolok Neked és várom a végeredmény! Nagyon kíváncsi vagyok rá.

De van egy rossz hírem, vagy jó ( :!: :?: ). Ma délelőtt ráértem és a "BionicPup64" is már rendben tudja 32 bitet (már amennyire lehetséges), jól működik a wine is 32-64 módban. Most még nálam béta, de már nem sok van hátra. Remekül futnak a 32 bites Firefox variációk is és a Gtk-Youtube-viewer is az SMPlayer-rel. Vagyis a legújabbnak is "neki lehet esni". :mrgreen: (Mj. valószínűleg én vagyok az egyetlen hüle, aki 32 bites Firefoxot akar futtatni, mikor van belőle 64 bites is :mrgreen: ).

További sok sikert!

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na hát, szurkolni már nem kell, ugye pont abból kifolyólag tettem fel magamnak a végső kérdést, amit egyszer már itt írtam. Tehát libekből lehet 2 féle de bin -ből, /usr/bin -ből nem. A 64bites binary-k megesznek bizonyos feltételek mellett 32 és "natív" bites binary-kat. De gondolom úgy, hogyha 32 es a drágám, akkor ő azt nem a saját 64-es függvénykönyvtárából hívja meg, hanem ia32 módjára (szintén csak gondolom) a lib32-ből. De a 32-es bin és /usr/bin nem tesz különbséget, csak bekavar nekik ha megtoldom a 32-es rendszert lib32-vel hiába 64-es a kernel a binary-k 32-esek és azok kivétel nélkül sima lib -re hivatkoznak. Nem baj így vissza gondolva, gondolom többed magammal jót derültem, mikor 2 nap után eljutottam erre a felismerésre. Azért köszönöm a bíztatást, meg a támogatást, és a segítő szándékokat!
---
nos.png
nos.png (736.54 KiB) Megtekintve 4029 alkalommal
---

Matematikailag nem biztos, hogy így a leghelyesebb halmazábrázolásom, de vízuálisan erről van szó. Most itt a linkelések elhanyagolhatóak.

Update!!!

Rájöttem egy (a) megoldásra!
ticoo1!

Hármas referálásom van feléd:

1. A wine-os xenialod, az azonos kernelű mint a 64-esített LX7-é az ugye egy és ugyanazon kernel. Voilá, ha abban csak a /lib/modules be menő dolgokat fordítok a devx-szel akkor azt használhatja a 64-esített LX7 is. Hisz az ábra segített megérteni, de jó hogy lerajzoltam... Hát a driverek mind 64 bitesek... és mégis megy.... ergo drivert ami csak a lib modulesbe megy azt 64-es xenialod alatt minden mást a 3.2.32-es LX7 alatt fordítok az öszvér LX7-be!


2. Lefordítottam így a wine-os xenialod alattt újra a 8192eu -s wifi stickem driverét. és felraktam az így kapott petet LX7 öszvérre, és Voilá!


3. Ha pedig továbbra is LX7 csomagokat telepítünk az meg már a sajátjába megy az LX7-nek ami ugye a már oly sokszor nevezett /usr/bin . Legyen az PPM, vagy 3.2.32-es eredetin fordítás hozzá.

Tehát 2-ből 1-et lehet csinálni, de 1-ből 2-t nem. Mert az már két fél lesz.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Remek! :!:

Itt az az érdekes, hogy a K-4.6.3 azon kevés huge kernelek közé tartozik, amiből az alap 64 bites, de csináltak belőle 32-st is. Gyakorlatilag csak "lebutították" (így lett 74 Mb-ból 25 Mb-os a 32 bites Pae) és ezért, ha az eredeti 64-es rakom be egy 32-es rendszerbe, akkor is működik, csak pl. a sys-info nem tudja helyesen lekérdezni. Én azért szeretem ezen kernelt, mert nagyon jó az eszközfelismerése, kezelése és mindegy, hogy 32-es vagy 64-es rendszerhez pakolom be. Egyébként az "fdrv"-ből (firmware) is általában mindenfajtát "megeszik" és kevésbé kell "kínlódni". :mrgreen: Csak kikapom amire szükségem van a firmware-ből, csinálok belőle egy frdv_.....sfs-st és már kész is. CD készítésnél, mentésnél már be is építi.

Találtam Neked egy ilyet (persze tudom, hogy csak nekem új): https://wiki.debian.org/Migrate32To64Bit

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szia ticoo1 !

"Csak kikapom amire szükségem van a firmware-ből" ez nekem még új.

"Találtam Neked egy ilyet (persze tudom, hogy csak nekem új)" nem ez nem csak neked új, itt pedig ha jól láttam apt-vel csinálják a migrálást ami ugye puppyban nincs, meg dpkg-val, meg ha jól vettem ki akkor nekem kéne egy 64 bites "kérdőjel milyen?" repó amiből mindent leszedek ami most épp 32 bites az LX7-ben, de ez még nekem is magas, mellesleg:

"The guide in this page needs to be updated. Several of the following steps should now be unneeded as dpkg natively supports cross-grading packages (apt does not though). See the end of the following announcement and the more up to date documentation in CrossGrading. "

Ez a felirat fogad azon oldal tetején.

Aztán ebben sem hiszek eléggé, épp a rajzom miatt. Ha azt megnézed akkor már nem LX7-et fogsz kapni, hanem egy 64-es rendszert ami valahogy valamit majd kezd az LX7-es llibekkel meg binárisokkal. De ez legalábbis per pillanat most nekem magas. Különben kapásból úgy csinálom meg az LX7 iso-ját és sfs-ét.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ez röviden arról szól amit tico is csinált ... a "mini system" az initrd akar lenni , azt ha ez megvan , telepítsd újra az összes csomagod ami 32 bites vót, csak 64 biten ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Az a baj, hogy itt nagyobb a baj. Ha azt csinálnám amit te mondasz akkor már megint nem LX7-et kapok. És akkor megint mint a lib32-nél kezdődhetne az átfaragás: PPM, stb.

De elmondom az egészben mi a legszebb:

Vegyük alapul az nvidia drivert, ami kapásból, ziccerből és nekifutásból 64-es arch-on mindkét archra gyárt meghajtást, mert miért zárná ki a 32 bitet?
Namármost az én "megoldásommal élve" jön szintén kapásból, ziccerből és nekifutásból az első kérdés: melyik alatt fordítsuk avagy futtassuk a run fájlt?

A /lib/modules az 64
A többi mind 32 bites az "öszvérben".

(De még mindig ott a rajz.)


A válasz erre az, hogy midnenképp 32 biten kéne az első nekifutást kezdeni fordítást (értsd .run fájl futtatást) illetően, mert ha szerencsénk van akkor az xorg-ba fog matatni a run fájl. Igen ám, de a run fájl az nem készít se petet se sfs-t és így csak a szóló Slice LX7 32-re gyártottunk drivert... itt jönne képbe a getnvidia. Az megcsinálná petbe sfs-be, és abból kiderülne megy e a /lib/modules be bármi is. Ha igen bukó, ha nem akkor bingo.

---
Oké, most néztem az sfs-t, ergo bukó a /lib/modules/3.2.32/kernel/drivers/video/nvidia.ko miatt. Most vagy az lesz, hogy legyártom először Slice-ban, majd utána xenial64 alatt is, és abból öntöm össze a 2-t, (feltéve ha a 64 -es .ko megeszi a 32-es libjeit...) vagy annyi meg egy bambi.

Na de gondolj bele, hát a kernel az kapásból, ziccerből és nekifutásból 64 bites alap driverekkel hajtja az LX7-et? Most akkor a 64 bites nvidia.ko megenné a 32-es libjeit?
Hát és hiszen a 8192eu is 64 bites driver oszt azt meg megette a modprobe...

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”