LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

ticoo1, csak hogy ne unatkozz:
capture18406.png
capture18406.png (834.04 KiB) Megtekintve 5016 alkalommal
2 kérdésem volna amúgy hozzád:

Ehhez az RT_LL (Real Time, Low Latency) kernelhez szükséges e az RT devx, vagy pedig ha megvan a hozzá kellő kernel forrás, akkor jó az eredeti?
Másik kérdés, hol találom a billentyűzet rendszerbetöltés után hu -ra váltó szkriptedet?

Köszi!

Projektet KuLuSz-on keresztül mrfricks ajánlotta még múltkor. Ehhez tartozó Link.
capture29292.png
capture29292.png (639.21 KiB) Megtekintve 5010 alkalommal
Időközben megtaláltam a szkriptedet, át is faragtam. Így már csak a devx-es kérdés maradt hátra.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Oké, projekt parkoló pályára állítva:
1. a hozzá tartozó zdrv sfs-ben van két hiba
2. a hozzá tartozó kernel forrásban van 1 hiba

mindkettő eset elég fatal, hogy úgy mondjam és ugyan újra faragtam őket a fordított 8192eu.ko -ra a depmod -a után a modprobe szintúgy fatal reagált.

És azt kell mondjam, hogy jelenleg inkább az öszvér hibrid64 bites változat, mint egy abszolút hibás 32 bites.

Tehát, a 64 bites LX7 az még lehet befutó, ha lesz rá módom letesztelni az nvidia-s driver fordítással. Pillanatnyilag a wifi stick driveréből kiindulva már így is teljes, hiszen mindkét esetemben az integrált intel gpu-t meghajtja hardveres gyorsítással. Az új steam meg nálam meg se nyekkent LX7 alatt, szóval a 3d az nem tudom, talán túlzás. Ha valakinek esetleg dual boot-os konfigja van és nem veszi kifelé konstans emiatt az nvidia kártyáját, teljesen meg tudom érteni, amint eljutok az nvidia driver fordításáig abban a pillanatban kiderülnek a lehetőségek és megírom, ja meg felrakom a az öszvér telepítőjét is (nvidia).

De! Ha valaki előbb meg akarja csinálni mint én, nem fosztom meg a lehetőségtől:

Ahhoz kelleni fog egy olyan gép amin az eredeti Slice 3.2.32 és devx5.4.3 foglal helyet mentésfájllal. PLusz a ticoo1 féle (sourceforge-on README-ben szerepel ugyanígy a leírás) xenial64 k4.6.3 wine-os kiadás, és a hozzá tartozó kernel forrás és devx.... (ez is le van írva ugyanott) foglal helyet mentésfájllal. A következő ötlet szerint kéne eljárni:

1. k4.6.3-xenial64-es oldalon a 64 bites nvidia run fájlt úgy futtatni kilépve parancssorba (devx és kernel forrás sfs csatolva), hogy a nouveau modult fekete listára tettük Puppy Boot Managerben. Ekkor végigzongorázza az installer a 64 és 32 bites libeket és létrehozza a driver fájlt is ami a /lib/modules/4.6.3/ mappán belül lesz valahol mint nvidia.ko. Ezt a fájlt egy külön mappába a meghajtónkon eltároljuk - másoljuk.

2. k3.2.32-LX7-es oldalon a 32 bites nvidia run fájlt lehetőség szerint getnvidiával indítani, kilépve parancssorba ugyanúgy (kernel forrás 3.2.32 patched és devx 5.4.3 csatolva), nouveau modul fekete listán és mentésfájlunk is van ugye. Ekkor a getnvidia és az nvidia 32 bites run fájlja egymással karöltve zongorázzák végig a folyamatot, kapunk egy pet és egy sfs fájlt ha minden igaz, akár a pet akár az sfs lesz megszerkesztve ezután jön a turmixolás:

Bebootolunk öszvér 64-es LX7-ről, kicsomagoljuk pl.: a /tmp könyvtáron belül egy saját elnevezésű külön mappába létrehozva vagy a kapott petet vagy az sfs-t, mindezt lehetőleg úgy, hogy /tmp/custom_folder/custom3/custom4 mélységben legyen, majd kiderül miért:

az így a példám szerint a custom4 mappába kicsomagolt pet vagy sfs tartalmát a következőképpen módosítjuk:

Valószínű lesz ott is egy lib/modules könyvtár. Azon belül ugyanazzal a mappamélységgel mint a xenial64 hasonszőrű kernele alatt ezelőtt kimentett nvidia.ko fájl volt. Most ez itt tuti, hogy lib/modules/3.2.32 vel lesz. ergo ROX fájlkezelővel csendesen töröljük, de mindezen művelet előtt belekukkantunk, meggyőződvén arról, csak az nvidia.ko van benne. Ha így van, törölhetjük és töröljük is itt a 3.2.32-es könyvtárat csendesen. Ekkor ide létrehozzok pontosan azt a mappastruktúrát mint ami volt, csak a 3.2.32 helyére 4.6.3-as mappát hozva létre. Belemásoljuk a 64 biten forgatott nvidia.ko-t. Majd sfs esetén a custom3 mappában nyitunk egy terminált és kiadjuk az mksquashfs custom4 driver.sfs parancsot. Afolyamat végén kapjuk meg készen a driver.sfs-t, amit aztán csatolhatunk és újraindulván megnézhetjük nox módban (csak parancssor de mentésfájllal), hogy a kapott konzolban ha kiadjuk az rm /etc/X11/xorg.conf parancsot, amivel töröljüka jelenlegi xorg konfot, hogy elindul e az X ha kiadjuk a startx parancsot utána a frissen sült nvidia driverrel.

pet esetén a custom3 mappában nyitunk egy terminált és kiadjuk a dir2pet custom4 parancsot. A folyamtot végig vezetve kapunk egy pet fájlt, amit aztán feltelepítve és újraindulva nox módban (csak parancssor de mentésfájllal), hogy a kapott konzolban ha kiadjuk az rm /etc/X11/xorg.conf parancsot, amivel töröljüka jelenlegi xorg konfot, hogy elindul e az X ha kiadjuk a startx parancsot utána a frissen sült nvidia driverrel.

---
Bocsánat, ha hosszú voltam.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia "nocsak"!

Ez "huge", úgy cseréled, ahogy akarod! Cseréld le másikra. Pl.: K-4.9.13-xenialpup64-re.
Itt van:https://sourceforge.net/projects/puppys ... 3_64_huge/

De, itt van több is, válogathatsz: https://archive.org/download/Puppy_Linux_Kernels

(Bocsi, de a k-4.14.63-rt37 az nem huge kernel (capture29292.png) , azzal nem jutsz előrébb, csak igen kemény munkával! :mrgreen: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ticoo1 2018.11.26. 08:45-kor.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Ezek a kernelek már nagyon magas számúak, nem tudom annyira előnyösek is e?
De az én ügyem szempontjából azért nem befutók, mert nem tudok rájuk mindent fordítani. Ezért meg nem dobom ki a kukába azt a hardvert, ami meg műkdök a 4.6.3-as alatt. Nagyon elhúztak a kernelek még nem tudom, hogy az előnyükre, vagy a hátrányukra.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

"Ezek a kernelek már nagyon magas számúak, nem tudom annyira előnyösek is e?"

Magas?: PL.: huge-3.14.54-tahr_64.tar.bz2, huge-3.14.79-tahr64.tar.bz2, huge-4.1.11-slacko64_2.tar.bz2, stb.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

"(Bocsi, de a k-4.14.63-rt37 az nem huge kernel (capture29292.png) , azzal nem jutsz előrébb, csak igen kemény munkával! :mrgreen: )"

Hát ez ezért érdekes:

4.14.63-rt37_low_latency

huge-4.14.63-upupbb.tar.bz2 ------------ 47165110 bytes

---
Amúgy azok valóban nem magasok, de valamiért a 3-at 4-nek láttam, szerintem azért írtam magasnak őket. Vagyis csak a második számtól figyeltem őket... alapnak vettem hogy 4.-gyel kezdődnek.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Hm!

Most akkor úgy van, hogy még nagyobból kell meríteni? Nos így már teljesen elbátortalanodtam. Jó lenne, ha csak egy forrás lenne.

Bocsi, ezek szerint semmi sem biztos. :oops:

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Én csak egy kísérletet tettem, de az a kernel és forrása hibás mint írtam. rossz helyen van bennük 2 link és egy mappanév.
Minden maradjon szerintem az eredeti kerékvágásban. Legalábbis úgy volna értelme gondolom én.

Hogy mindenki értse:

k4.6.3-ra még az öszvér esetében is tudok ha nehezen is fejlszteni inkább mint a magasabb számúakra.
Nem saját ötletként pattant ki az RT kerneles próbálkozásom, mint írtam, ajánlották. Nem volt kötelező sem, de nem zárkóztam el előle. Kipróbáltam, nem sikerült.

Maradok a k4.6.3-nál. (A többi magasabb kernelhez nincs forrásom amivel fejleszthetnék. Nem kernel forrás, hanem driver forrás.)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Mindeközben megcsináltam segítséggel persze, amiért utólag is köszönet, hogy UEFI boot-tal indulhasson a 64 bites kernelű LX7.
Ehhez el kellett barangolnom erre a Link -re.
Egyenként levadászni róla a szükséges fájlokat és a struktúrájukat. Én read_me-stül, mindenestül leszedegettem őket, gondolván arra, hogy ha 32 bites rendszert kell indítani, akkor ahhoz nem a bootx64.efi fog kelleni hanem a bootia32.efi, de ebben biztos per pillanat nem vagyok.
bootx64.efi -vel indítottam viszont sikerrel a 64-es LX7-et, most is UEFI boot alól írok róla. (CSM kikapcsolva)
Mint már megszokhattuk, az esetemben van egy apró svéd-csavar a dologban, még pedig ami a grub.cfg -t illeti. Erről egy példa lesz alább, amiben a pirossal szedett rész nálam nem működik. A svéd-csavar ez esetben az, hogy amiről bootol az LX7, az egy gpt-s hdd, amin egyetlen egy partíció van, ergo a pendrive-on van a nevezett UEFIs "bootloader" amiben viszont van egy paraméter ami lehetővé teszi, hogy ne csak a saját partícióról bootoljunk, hanem uuid szerint is. (Kékkel szedett sor(ok).)

Tehát, a grub.cfg mintája:

---

GRUB_GFXMODE=800x600
set color_normal=red/black
set color_highlight=yellow/black
insmod png
background_image /teszt.png

menuentry "LX7_x64kernel_PenDrive4GB_RAM" {
search --fs-uuid --no-floppy --set=root 0000-0000

linux /folder01/folder02/vmlinuz psubdir=folder01/folder02 pfix=ram

initrd /folder01/folder02/initrd.gz

}
menuentry "LX7_x64kernel_HDD160GB_GPT" {
search --fs-uuid --no-floppy --set=root 0000000000000000

linux /folder01/folder02/vmlinuz psubdir=folder01/folder02

initrd /folder01/folder02/initrd.gz

}




menuentry "OFF" {
halt
}
menuentry "REBOOT" {
reboot
}

---


A három kötőjelből álló elválasztók közötti rész a config maga. Így van egy USB kulcsom, amivel UEFI módban tudom bootolni az adott uuid-jű meghajtókról a puppy-t.


Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”