LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A puding próbája az evés ... :lol:
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na egész tegnap óta nem indítottam újra a gépet. Erre most....
Nézem bootnál mi a frászt villog a monitor... VESA... na mondom remek...
Mire kiderült, hogy a xenial64 alatt forgatott 8192eu driver modulja miatt nem tölt be egyébként az fbdev...
Hálózati kapcsolat bontása
rmmod 8192eu
uninstall pet
reboot
Voilá... újra van fbdev...

Megjegyzem ez 4.6.3-as kernel ugye. Ergo az alábbi képen látható tájékoztatás szerint kilőve a támogatásból:
wrong.png
wrong.png (19.77 KiB) Megtekintve 4452 alkalommal
De még csak nem is ez lenne a gond, hanem hogy én GitHub-ról szedtem forrást. Ezt a képen láthatót rekurzívan kivágja a terminálba hibával azon nyomban ha elkezdem xenial64 alatt fordítani. Szóval a jelenség oka lehet ez is, meg az is hogy a xenial /lib/modules fájl összetétele más. Gondolok a 8192eu.ko kivételével a többire:

/lib/modules/4.6.3/kernel/drivers/net/wireless/8192eu.ko
/lib/modules/4.6.3/modules.dep
/lib/modules/4.6.3/modules.dep.bin
/lib/modules/4.6.3/modules.alias
/lib/modules/4.6.3/modules.alias.bin
/lib/modules/4.6.3/modules.softdep
/lib/modules/4.6.3/modules.symbols
/lib/modules/4.6.3/modules.symbols.bin
/lib/modules/4.6.3/modules.builtin.bin
/lib/modules/4.6.3/modules.devname


Így aztán töröltem a sourceforge -ról a pet-et.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

nocsak a ...V3-é estenként nem jó? Talán egy próbát megérne. Ugyan beta, de 4.9.60-ig elvileg jó.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

De!

Működik... ez esetben a tépélink segédlete alapján csak a .ko fájlt kell a megfelelő helyre kopizni.
utána
depmod -a
modprobe 8192eu
és reboot után is frankó minden. Majd a ko-t README.txt -vel felrakom sourceforge-ra.

Megjegyzés:

Értelemszerűen az ugyanilyen kernelű Xenial64-hez is jó (ticoo1 félé[k]hez)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló "nocsak"!

Tettem fel a xenialpup64-32-ből egy bővített változatot. Ebben benne van a mai Google_Chrome böngésző és az OpenShot videó szerkesztő is. Szerintem, a jövőre gondolva talán inkább egy ilyenből lenne célszerű egy LX-et faragni. Igaz nem kicsi, de a tartalma sem.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Köszi szépen!

Ami az LX faragást illeti, nem véletlenül erőltetem az LX7-et, miközben józanul tudom, hogy nem lesz hosszú életű. Legalábbis a 64 bites rendszerek mellett csak addig fog élni, amíg a 32 bit is a 64-esekkel együtt él még. Erre a véletlen 64-es kernel cserédre az LX7-et illetően 3 okból "kattantam" rá:

1. Ez ez egyetlen olyan LXpup ami megfordult a kezeim között, amelyikbe eredendően jó a dbus-daemon. KuLuSz-szal egyszer már kisilabizáltuk, hogy ez melyik fájlban érintett hiányosság, egy parancs a feltétel ellenére nem fut le az összes addigi általam tesztelt LXpupokban, és manuálisan kiadva megjavul a dbus, de ezt minden LX-nél megcsinálni?

2. Írtam anno a murgára, nem tudom azóta javították e ezt (is), az pedig a FAT32 iso-8859-2 -es kódtáblás partíciók nem karakterhelyes csatolódása bennük. Ezt is megoldottam az LX7-ben a frugal módot illetően és ezért kapta meg külön a csatoló kezelő szkriptemet, meg kismillió olyan dolgot raktam bele-javítottam, linkeltem, amihez most is ragaszkodom. És nem csak azért mert a szokás nagy úr, hanem mert jól működik (nekem). Ellenben az újakkal, hiába 64 bitesek. Sok hibája van így is az LX7-nek, balgaság volna az egekig magasztalni, de így talán érthető a ragaszkodásom.

3. Nem utolsó sorban így, hogy a rendszer meghajtó oldala 64 bites lett el kell induljon olyan 64 bites gépeken is amik magasan "kvalifikáltabbak" (hülye szó, nem tudom máshogy leírni) mint a pae ami akkor és csakis akkor hajt meg !ha jól tudom! max 8GB RAM-ot, ha olyan pae kiterjesztésű processzor van az adott gépben. (Különben el elindul, de nem lát több RAM-ot mint amit a processzor pae készlete enged.) Ebbe nem vagyok tájékozott és biztos, ennek utána kell járni. De jelen 64 bites kernellel egyben ez könnyebbség, másszor nehézség, mert 2 külön másik kernelű rendszerben kell hozzá fejleszteni. Aztán ez már nem midnenkinek jön gondolom be mai rohanó világunkban.

Zárásul pedig annyit, azért küzdöttem most itt oldalakon keresztül ezzel az öszvér kiadással, hogy megvizsgáljam, lehetetlen e rá így a fejlesztés, vagy csak túl macerás. A macera is enyhe kifejezés ehhez, sőt még nvidia drivert nem is készítettem pedig arra is van egy tervem getnvidia nélkül is akár, szóval nehéz. Hogy megéri e?

Nekem igen, ugyanis olyan dologban szerezhetek tapasztalatot amihez hasonlóval másutt még nem találkoztam. Már így is, eddig is megérte.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Igen értem. Tudom sokáig tart mire sikerül a kisebb-nagyobb "furcsaságokat" helyrehozni, olykor egyáltalán a rendes működésre "rábeszélni". Én sem mondok le a már "bejáratott" puppy-mról, csak keresgélem az utódját.

"iso-8859-2"... javították! Már egy rakás zdrv-ből kikapták, ezért kapunk kernelpánikot butolásnál, ha bátorkodunk magyar cherset-tel indulni. A K-4.6.3 még rendben van. Igaz az új initrd-k "átírása" (HU_hu) is egy külön élmény. De ez a jövő!?

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Lehet, hogy megoldottam a firefox fagyásának rejtélyét?
A firefox legújabb 32 bites csomagját ff szkripttel (lib korrekciós), és az apulse csomagommal indítva terminálból, debugoltam mire mit lép, hát érdekes:

kezdjük kapásból 3 problémával:
1. /root/.pangorc -hiányzik
2. pótoljuk PPM-ből a pango csomagokat, azokat telepítsük újra amiket már kipipálva zölddel tartalmaz az LX7.
3. a thai szóra rákeresve telepítsük a libthai-data csomagot is

Majd hozzuk létre és tegyük futtathatóvá a .pangorc fájlt a /root/ -ban, a következő tartalommal:

Kód: Egész kijelölése

[Pango]
ModuleFiles=/etc/pango/pango.modules

---
Megjegyzés: folyamatosan próbálok rá jönni, mi okozza ténylegesen a véletlenszerű fagyást, ha ez megoldotta, akkor megírom még majd.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Arra még emlékezem, hogy én kértem annak idején, legyen ha lehet, egy "PAE-s" LX7 Puppy. Azóta olvasom a topicot, de már rég elvesztettem a fonalat! :lol: Akkor most van vagy nincs :?:
Honnan, mit érdemes letölteni és kivesézni?
Köszike!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Egyszerű! Te találtál a legelső változatban egy hibát (Sys-info), véletlenül a K-4.6.3 64 bites változatát raktam a végén az ISO-ba.

Ezt lecseréltem K-4.6.3-lxpup-32-Pae-re és most a Teszt-ben ez van, .....Proba1:iso néven. Ezt a Sys-info is jól látja.

Mivel a 64 bites tévedésem felkeltette "nocsak" figyelmét, készítettem egy Combo_Pae változatot, amiben "alapból" a K-4.9.58-as 64 bites kernel van, de a hozzá pakolt .zdrv az K-4.9.124-lxpup-32-pae. Itt csak az volt a "lényeg", hogy ezen kombinációval hogyan viselkedik a LX7.

Ahogy "nocsak" továbbfolytatta kísérletezését készített, a legelső változatot felhasználva (amit én már a repóról letöröltem) egy változatot, melyet a repón a Precise könyvtárban találsz.

Végső soron, ha Téged a Pae változat érdekel, akkor a Teszt könyvtárból a ....Proba1.iso-t töltsd le.

Mj.: A Tesztben lévő Xenial64-32-ők csak azért vannak ott, "hogy mi van akkor, ha a LX7-é lenne alakítva..." ugye egyszerű? :mrgreen:

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”