LX7 Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv:

Röviden:

A 64 bit (lib & binary) kezeli meghajt mind natív mind 32 bites további (lib & binary) -kat. Visszafele nem működik, mert a 32 bit nem kezel sem 64 bites libet sem binary-t.

Várom a többiek mire jutnak...

én idáig jutottam:

Kép
Kép
Kép



aztán oda jutottam, hogyha az /usr/lib -be cserélgetett libek amik már 64 bitesek nem fognak meghívódni a /usr/bin 32 bites binary-k által mert azok nem értik a 64 bit nyelvét.


Ja - az kimaradt, hogy megcsináltam az sfs-t a murga fórumon taglalt 64 bit compat lib sfs mintájára, sőt.... de itt elvérzik a dolog (nálam).

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
nocsak !

Még 4-5 nap jó idő lesz, javaslom pihenj,napozz, ússz, sörözz ! :lol:
Discord függő lettél.. :mrgreen:

pedig van fórum is......, de lassan törölhető ;)

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv ismét itt!

Egyelőre nem szeretném elkiabálni, de ...:

Kép


... úgy tűnik sikerült alvázat cserélni a motor után az LX7-ben is immáron a xenial repót alá rakni. Mindez mellett megjegyzem sajnálom, hogy eltűnt fejlesztői körünkből ticoo1 kolléga, akinek talán KuLuSz kollégával egyetemben a legtöbbet köszönhetek s talán mindannyian! Remélem még azért viszont láthatjuk a közösség fedélzetén!

Kép

Amint az a hardinfóból jól látható felismerte az új alvázat glibc 2.23 néven, és ezzel a xenial 7.5 32 bites devx-szel lehet majd ha minden jól végződik közös nevezőre tenni.
Persze a glade és társai is kérdés még, de majd meglátjuk...

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nos, hát Ikarosz történetét legtöbbünk ismeri....
Mert kicsit úgy érzem én is elszálltam ... de mit érne a tapasztalás a dolgok megélése nélkül?
Szóval a glibc egy dolog, a busybox is egy dolog, az viszont, hogy a verzióeltérések olyan jelenségek ez esetben mint a bábeli zűrzavar, ez sokkal inkább fontosabb:

Ha cserélem a glibc-t, és a hozzá azonos busybox-ot, akkor még alapvetően nagyobb problémát nem követtem el, mint hogy alvázat cseréltem az amúgy motorcserés (kernel) rendszeren. A probléma itt még rétegszerűen követhető. Első a kernel, aztán jön a C könyvtár, a hozzá tartozó parancsértelmező és végül a programok és függőségeik, amik ezeken keresztül kommunikálnak és működnek. Onnantól viszont, hogy cseréltem a C könyvtárat (hardinfo kép előző hsz.) a busyboxot is hozzá kellett igazítani. Onnantól viszont, hogy a programok is értsék az új nyelvet, jött a képbe a xenial repo hozzáadása mely a KuLuSz xenialja esetében az ldd --version parancsra 2.23-as verziót dobott. Tehát ezért adtam hozzá bátran az lx7-hez a csere után. A gond az, hogy pl.: a libpangocairo azon nyomban hazavágta a rendszert, mert az más nyelven kommunikál mint a meglévő libGlib és GObject. Viszont ha 2 eltérő verzió kerül egymás mellé, az pontosan olyan helyzetet teremt, mintha egy kínai elmagyarázná egy magyarnak kínaiul, mit csináljon. Nem fog működni, ahhoz hogy értsék egymást, vagy a kínainak kellene tudni magyarul is, vagy a magyarnak kínaiul is. És ez a glibc esetében működik is!!! Egy darabig! Bizonyos verzió felett s alatt már az alapjelenség bábeli vetülete jön elő. Ez annyiból baj, hogy sok bosszúságot okoz, de ha belegondolok egyúttal előny is, mivel kizárja a hibás működést azzal, hogy nem fog sehogy működni :) Másik:

ötlet éppen még volna arra, hogy hogyan lehetne mégis megoldani:
pl: szkriptet írni ami adott repóból újra felépíti a meglévő bin-ek és libek alapján a teljes rendszert: belülről kifelé, tehát készítene egy térképet a pillanatnyi helyzetről, és annak alapján kicserélné maga alatt a rendszert (binárisok és függőségeik). Ezt nem próbáltuk, ezért csak ötlet, viszont megírni egy ilyen szkriptet, nem 2 perc.

További ötletként az is felmerült, hogy az LX7 fő sfs-ét kibontva, annak tartalmát felülírni egy megfelelő xenial fő sfs-ében található komplett /usr könyvtárral. Illetve /lib és /bin könyvtárral is... de ezt sem próbáltuk még.

Az, hogy értelme van e, nem kérdés, mert ezzel a megoldással tovább lehetne görgetni egy kiadást, amiben minden kinézet, beállítás megmaradna csak a meghajtása lenne újabb frissebb... nem kéne azzal küzdeni, hogy újra megszokjunk egy kiadást amiben már más a wm, a tálca, a menü és a többi.

Aztán erre jött vélemény, hogy akkor már inkább woof-ce vel egy vadonat új xenial puppyt, de arra ott a NosPup32 ami az akkor legfrissebb bionicból készült, pont ezért. Illetve a HuBi széria megannyi igazított iso-ja a többféle igényekhez.

A kísérlet oka nem az elégedetlenség volt, hanem megvizsgálása a fenti esetek lehetségességének. Tehát a lehetőségét még mindig nem zártuk ki, de ez akkora falat időben, hogy egyelőre egyikünk sem vállalta. Az egész mozgató rugója pedig csupán annyi, hogyha kernelt lehet cserélni, akkor ezt is meg lehetne oldani. (Lásd: Hibrid LX7)

Gyakorlatilag olyan az egész, mintha egy pohár vizet átöntenénk, vagy átszivárogtatnánk egy másik pohárba... a víz ugyanaz marad, csak a pohár nem.

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

És Sikerüüüült!!!! :D :D :D


Megcsináltam.....
takesoh.jpg
takesoh.jpg (168.14 KiB) Megtekintve 4569 alkalommal
takesoh1.jpg
takesoh1.jpg (161.79 KiB) Megtekintve 4569 alkalommal
takesoh2.jpg
takesoh2.jpg (157.07 KiB) Megtekintve 4565 alkalommal

Leírást később....

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

faja :)
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

VLC is kész...

takesot3.jpg
takesot3.jpg (95.81 KiB) Megtekintve 4562 alkalommal
A dbus errort kell már csak megoldani....

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na közbe kiforgattam a rendszerből a lelket is.... és apránként hol teljesen egyedül, hol a többiek segítségével eljutottam a legvégső megoldásig... igazából ez már tényleg az a plasztikai műtét, ahol khmmm.... szóval ja... Inverz művelettel egyszerűbb:

A root könyvtár tárolja a programok és a root user konfigjait... innentől kezdve már csak a hivatkozó fájlokat kell helyükre billenteni és kész. Ehhez fogtam egy xenis lxpup-ot, és a root könyvtárába körültekintően felülírtam a szükséges fájlokat. Ebből majd készítek egy petet, és ezzel bármelyik lxpupból lx7 kinézetűt faraghatunk.... ami vonatkozik a háttérre, a tálcára és a boot hangra. Minden másra egy frissített PPM elegendő illetve a Puppyszoftver tárolónk megfelelő használatával.

Továbbá átírtam a mount manageremet is abból is lesz új verzió... Kellett egy xenis apulse is, takeashot program pet, valamint az SSR PPM-ből telepítése és adott egy VLC ami teljeskörű. Viszont!:

A pcmanfm rosszul csatolja itt is a vfat meghajtókat úgyhogy pendrive vfat használatnál ezzel szembesülünk a mentésfájlnál is... ami jó hír, hogy a pmount viszont a mount managerem nélkül is jól csatolja őket.


És akkor a nap képe:
Screenshot222.jpg
Screenshot222.jpg (120.71 KiB) Megtekintve 4530 alkalommal

Minek nevezzem? LX10?

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Na az így LXhetesizált HuBi-LX-t1-k4.6.3 -ban, a korábban KuLuSz ágon eredeztetett LX7 v2 pekwm event sound-ot openboxhoz is adhatjuk a következők képpen:

Kód: Egész kijelölése


         <action name="Execute">
          <command>aplay /usr/share/audio/close.wav</command>
        </action>
/root/.config/openbox/rc.xml fájlban:

példa:


Kód: Egész kijelölése

<context name="Close">
      <mousebind button="Left" action="Press">
        <action name="Focus"/>
        <action name="Raise"/>
        <action name="Unshade"/>
      </mousebind>
      <mousebind button="Left" action="Click">
        <action name="Close"/>
         <action name="Execute">
          <command>aplay /usr/share/audio/close.wav</command>
        </action>
      </mousebind>
    </context>

ugyanígy beállíthatunk az ablak átméretezése gombnak és a tálcára kicsinyítőnek is hangot:

Kód: Egész kijelölése

    <context name="Iconify">
      <mousebind button="Left" action="Press">
        <action name="Focus"/>
        <action name="Raise"/>
      </mousebind>
      <mousebind button="Left" action="Click">
        <action name="Iconify"/>
        <action name="Execute">
          <command>aplay /usr/share/audio/squish.wav</command>
        </action>
      </mousebind>
    </context>

Kód: Egész kijelölése


<context name="Maximize">
      <mousebind button="Left" action="Press">
        <action name="Focus"/>
        <action name="Raise"/>
        <action name="Unshade"/>
         <action name="Execute">
          <command>aplay /usr/share/audio/squish_reverse.wav</command>
        </action>
      </mousebind>
      <mousebind button="Middle" action="Press">
        <action name="Focus"/>
        <action name="Raise"/>
        <action name="Unshade"/>
      </mousebind>
      <mousebind button="Right" action="Press">
        <action name="Focus"/>
        <action name="Raise"/>
        <action name="Unshade"/>
      </mousebind>
      <mousebind button="Left" action="Click">
        <action name="ToggleMaximize"/>
      </mousebind>
      <mousebind button="Middle" action="Click">
        <action name="ToggleMaximize">
          <direction>vertical</direction>
        </action>
      </mousebind>
      <mousebind button="Right" action="Click">
        <action name="ToggleMaximize">
          <direction>horizontal</direction>
        </action>
      </mousebind>
    </context>

Így ehhez hasonló helyzetet kapunk:


https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... tre121.mp4

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: LX7 Puppy

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Utolsó felvonásként megosztanám az LX7 kinézetet készítő pet telepítő csomagot, melyet telepítve elvileg bármely mostani LXPup-ból LX7 kinézetűt farag, mint azt már láthattuk az előbbi hsz-ek képein. Így az lxterminal, Geany, pcmanfm beállításai, lxpanel, és gonome-mplayerét is. Talán még az rxvt-ét is. A pet nem tartalmazza az openbox event sound módosításokat, csak az LX7-ben már jól ismert start_sound -ot. Amennyiben bizonytalanok vagyunk abban, hogy a pettel felülírandó fájlokat elrontjuk gondolok itt arra, hogy pet2tgz paranccsal, mielőtt telepítjük kicsomagoljuk a tartalmát és megnézzük miket ír felül egy fájl van csak ami érdekes lehet, az a

/root/.config/pcmanfm/LXDE/pcmanfm.conf

ha és amennyiben aggályaink lépnek fel, előtte készítsünk róla bak fájlt: Geanyvel megynyitjuk, és másként elmentjük, így az eredetit bármikor vissza tehetjük, de nálam nem okozott gondot, másnál sem fog. A pet csak azért i686 mert ez alatt készült, de 64 bites lxpup-ra is tehető.

HuBi-n használom, de felhívom külön a figyelmet, hogy jwm-mel nem, csak LXDE-vel tehát Lxpuppykkal használható.

Annyi van még, hogyha feltelepítettük, xrestart avgy reboot szükséges, és az lxpanelen jobb klikk panel beállítások megjelenésnél, ki kell választani a kép lehetőségnél a background.png lehetőséget, így módosítva megkapjuk az eredeti LX7 tálca kinézetet is. Az is előfordulhat, hogy már van a /root/Startup -ban egy startup_sound szkript, ez esetben azt helyezzük át máshova, és akkor nem egymásra indulnak.

Először RAM módban mindenek előtt TESZTeljünk! Mielőtt mentésfájlt rontanánk. Érdemes a mentésfájlokról is néha mentést - másolatot készíteni!

A pet hierarchia és struktúra alapján bármely LXpupra továbbfejelszthetjük ezt, ha majd később nagyobb különbségek adódnának.

Jó próbálgatást!
Minden jót!
Csatolmányok
lx7_skin_change-1.0-i686.pet
LX7 kinézet telepítő.
(1.12 MiB) Letöltve 217 alkalommal.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”