Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Ez a "hibaablak" a többi kernel esetén is fennáll!
Más:
nvidiások!
Puli alatt nem tudtok megfelelő drivert készíteni, csak egy megfelelő kernelt használó és verziójú (6.0.5 > puli-6.1)(6.0.6 > puli-6.2)
Tahr puppy-n! Ha ez sikerült, a akkor a puli-ban a "nvidia-xxxxxxx.pet" fájlt használjátok a "smartload"-ban, mert a nouveau driver szívat!
A devx és sources fájl értelem szerint sfs.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Sziasztok !
Egy kis segítséget tudnátok adni, alábbi az problémámhoz ?
Ez általában az én nyűgöm, de ez néhány puppy-nál előfordul, és az én tudásommal nem találok megoldást rá. Ha lehet kérni, ne próbálgatásokat ajánlgassatok, hanem konkrét megoldást, méghozzá ehhez a puppy-hoz. Nagy köszönet érte, tetszik, gyors és szinte minden rendben van, amit szeretek használni ( Nagy Köszönet GJuhász fórumtársnak érte ). De ez kifog rajtam...
Van ez az oldal https://onlinestream.hu/tv ( ne a zöld play nyílra menjetek, hanem a mellette levő lefele nyílra és ott az Open Format XSPF-re,ott nyitja meg a lejátszót, ha beállítod rá az USR/BIN könyvtárban), itt szoktam néha tévézni, ha elutazok. A National Geographic érdekelne főleg, VLC-ben megnyitva soha nincs hang, próbálgattam, ezt-azt állítgatni, eddig semmi. Ez más puppy-kban is így volt, S-kami is nézte már anno egy felkérésemre. SmPlayer más puppyban lejátssza hanggal együtt ( majdnem a legújabbat próbáltam 18.4 ), de itt csak az "Opps... " üzenetet kapom. Ja, VLC-ben kép van, akadás mentes, szóval szuper lenne, ha hang is jönne. Cserélgettem mplayert, stb, tehát ne elvben írjatok, csakha konkrét megoldás van. Én nem vagyok guru, a megoldást légyszíves érthetően közöljétek :). Nagyon köszönöm előre is mindenkinek.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: 2018.07.20. 00:30 Üdv!
Már elég régóta használom a Puli-t! Sok specifikus dolog van benne, amiket csak idővel ért meg a felhasználó.
A PaleMoon-ra térve, itt az egyik!
A legújabb 0.24-es pminstaller.sh fájlt át kell nevezni "pminstaller1.sh"-ra , majd az /usr/bin/ mappába lecserélni a meglévőt! Mert van egy kicsit más pminstaller.sh fájl is, meg 2 pmoon fájl is!
Nos, a kicserélt pminstaller1.sh rendesen leszedi a legújabb PaleMoon-t. De indításnál (ami simán indul) előjön egy számomra is érthetetlen hibajelzés,ami a rendes müködést nem befolyásolja. Ezt majd gjuhasz talán elmagyarázza!
Kedves Asterix!
Azok az átnevezett fájlok nem véletlenül vannak ott ahol találtad őket!
Talán nézz bele, és kövesd végig, miért van belőle kettő, és rájössz, hogy egy ügyes megoldást takar mindkét fájl, amiből az első indítás után már csak az egyik fájl fog a továbbiakban működni.(pontosabban mindkét file lefut, de a másodiknak lesz a hatása az updater indulására) Ez a megoldás egyéb iránt a tahrpuppy 6.0.5-6.0.6-ban is jelen van, és mivel a puli alapja a tahrpuppy(605 és 606-uefi), ezért itt az új az új Puliban.verzióban is megvan.(gondolom én, mert én csak még a régi Pulit szedtem szét darabjaira, a fórumban olvasható módon) Továbbmegyek, ezek okán kell még lennie egy bejegyzésnek az Internet menüben is, nevezetesen a Palenmoon Updater bejegyzésnek,(ehhez külön egy desktop file van legyártva) amiben a két előbb említett sh fáljból indítja el az elsőt, és az indítja (hívja majd meg) a második sh fájlt.

Amúgy a Palemoon Updater rendes használata egyszerű, nevezetesen kibontva a Palemoon weboldaláról leszedhető legfrissebb Linuxos Palemoon Updater csomagot, a pminstaller-0.2.4.tar.bz2 fájlt, és az abból kinyerhető pminstaller.sh fájlt kell elhelyezni lehetőleg olyan helyre, ami az oprendszerben az érvényes patch-on belül van, akár az /usr/bin-be, de akár -ahogy én csinálom már régóta- a /rootba tenni azt egy külön pminstaller-0.2.4 nevű alkönyvtárba.(az alkönyvtár nevébe célszerű belevenni az installer verziószámát is, így azonnal látni, hogy milyen verzió van a gépünkön feltelepítve)
De, ha úgy teszel, ahogy az előbb leírtam, kibontod a gyári csomagot, a benne lévő parancsfájlt egy patch-on lévő helyre beteszed egy megfelelő nevű alkönyvtárba, és abba belépve is csak egy kattintást kell majd neki tenned az Updater elindításához. És ha nagyon biztosra akarsz menni, azt teszed, amit már nocsak fórumtársunk is pedzegetett, és bevált neki, nevezetesen a parancsfilét tartalmazó alkönyvtárat hozzá adja az /etc/profile fájlban fent a Patch-hoz, valahogy így:(beszúrva a sor végén lévő felső dupla idéző jel elé)

PATH="/bin:/usr/bin:/sbin:/usr/sbin:/usr/local/bin:/usr/X11R7/bin:/root/my-applications/bin:/root/pminstaller-0.2.4/pminstaller.sh"

Továbbá, gyárthatunk neki saját kezüleg egy külön bejáratú, palemoon-updater.desktop névvel egy saját, az installernek a puppy menüből indíthatóságához kellő desktop fájl, egy ilyen tartalommal:(a desktop filéhez kellő ikonképet -mozicon128.png- is magunknak kell beszerezni, de elképzelhető, hogy ez már a rendszerben létezik, valahogy már bele került)

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Palemoon-updater
Icon=/usr/share/icons/mozicon128.png
Comment=Palemoon web browser-updater
Exec=/root/pminstaller-0.2.4/pminstaller.sh
Terminal=false
Type=Application
Categories=X-Internet-browser
GenericName=Palemoon web browser-updater

És az így elkészített update desktop fájlhoz már nem kell az /usr/bin-be semmilyen más bejegyzés, hiszen a desktop fájlból közvetlenül hívható meg a root könyvtárba feltelepített pminstaller.sh update parancsfájl.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.07.20. 14:18-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

willy36 írta: 2018.07.20. 08:44 Sziasztok !
Egy kis segítséget tudnátok adni, alábbi az problémámhoz ?
Ez általában az én nyűgöm, de ez néhány puppy-nál előfordul, és az én tudásommal nem találok megoldást rá. Ha lehet kérni, ne próbálgatásokat ajánlgassatok, hanem konkrét megoldást, méghozzá ehhez a puppy-hoz. ...
Van ez az oldal https://onlinestream.hu/tv ( ne a zöld play nyílra menjetek, hanem a mellette levő lefele nyílra és ott az Open Format XSPF-re,ott nyitja meg a lejátszót, ha beállítod rá az USR/BIN könyvtárban), itt szoktam néha tévézni, ha elutazok. A National Geographic érdekelne főleg, VLC-ben megnyitva soha nincs hang, próbálgattam, ezt-azt állítgatni, eddig semmi. Ez más puppy-kban is így volt, S-kami is nézte már anno egy felkérésemre. SmPlayer más puppyban lejátssza hanggal együtt ( majdnem a legújabbat próbáltam 18.4 ), de itt csak az "Opps... " üzenetet kapom. Ja, VLC-ben kép van, akadás mentes, szóval szuper lenne, ha hang is jönne. Cserélgettem mplayert, stb, tehát ne elvben írjatok, csakha konkrét megoldás van. Én nem vagyok guru, a megoldást légyszíves érthetően közöljétek :). Nagyon köszönöm előre is mindenkinek.
Bocsi, de a kérdésed elejéhez kikívánkozik belőlem ez a mondat:
A konkrét megoldások eléréséhez kísérletezés, sok próbálgatás szükséges, míg eléred a kívánt megoldást!
A kérdésed második feléhez meg annyit, ha van kép, de nincs hang eleve az a gond, hogy a hang megszólaltatásához szükséges (pl. aac, hevc faac, faad2, stb.) kodeck nincs a rendszerben, illetve a vlc sem rendelkezik ilyen újabb verziójú beépített codeckel. Az mplayer motort meg hiába cserélgeted, mert ahhoz még szükség van az alap /usr/lib/codeck könyvtárban található hat vagy hét alapcodectől eltérő, frissebb, újabb codeck-ek meglétére, illetve mplayernél maradva az oprendszerbe telepítve azokat. Nem véletlenül léteznek külön aac, faac, faad2, stb. deb és ha van ilyenből pet csomag, akkor azok, a mostani, modern streamek hang és videó kódolása eltérő, újabb codeckek meglétét igényli. Csak csendben jegyzem meg, hogy ezt már én végigszenvedtem, végigkísérleteztem, végigpróbáltam, én minden puppy rendszernél más volt a megoldás, de az alapként említett dolgok figyelembe vételével. Ugyanis nem mindegyik puppy tartalmaz alapból ilyen modern codeck csomagokat, azokat sajnos utólag a rendszerbe kell telepíteni, ez történhet a kérdéses puppy csomagkezelőjéből is, vagy a megfelelő webtárolóból egyenkénti letöltéssel, és kézi feltelepítéssel.
Az Mplayer, SMplayerben kapott az "Opps... " üzenet is ezért van, (meg még másért is, lásd lejjebb!) ezért kapod meg, ki kell deríteni, (a Vlc-ben és az SMplayerben ez megoldható!) hogy a kérdéses stream milyen kodeckkel (videó és hang) van bekódolva, és az ahhoz szükséges állományokat fel kell tenni a gépedre.
Az MPlayer motor cserélgetéshez még annyit, hogy minden puppy rendszerben, legalább is majdnem mindegyikben, alapból benne van egy mplayer.bin állomány, (ez a motor, GUI nélkül) ami a rendszerhez van hangolva, ezzel működik, működnek a kérdéses rendszerben lévő, és mplayer motort használó programok, lásd pl. a pupRadio/PupTelly program, a gnome-mplayer program stb. Ha Te most önkényesen cserélgetni fogod az MPlayer motort, akkor ezek a beépített programok nem fognak működni! (ez is egy tapasztalat, amire csak próbálkozások során jut hozzá az ember!) És ekkor is a kérdéses az "Opps... " üzenetet fogod megkapni ha ezekből az mplayer motort használó programokból elindítasz egyet.(az "Opps... " üzenet egy általános hibaüzenet, amit többféle hiba esetén kapsz meg)
De pl. ugyanezt az általános "Opps... " hibaüzenetet fogod akkor is megkapni, ha pl. az új verziójú SMTube-t indítod el, és abból egy kiválasztott videóklipp streamet akarsz netán egy régebbi verziószámú SMplayer-el lejárszani, nem fog az SMplayer csatlakozni a szerverhez, hanem jön az "Opps... " üzenet.

.. tehát ne elvben írjatok, csakha(?) konkrét megoldás van ....
De kénytelen vagyok az elvet leírni, mert a fog elvezetni téged a konkrét, gépedre illő, személyre, az általad használt puppyra való megoldáshoz, amit viszont neked egyedül kell majd végigpróbálnod az elv figyelembe vételével!

... az Open Format XSPF-re ...
Ez a fájl is egy m3u-t tartalmazó fájl, amiben a többféle felbontásokhoz illő külön m3u fájl címet kapod meg. Ez ugyanazt jelenti, mint a hls link, a lényege, hogy az ilyen, többféle felbontást kezelni tudó weblejátszó programból te ki tudod választani, az éppen neked való, a te netsebességedhez illő stream folyamot.
Kép
Kép
A letöltött xspf fájl tartalma, ha megnyitod azt egy szövegszerkesztőben:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<playlist version="1" xmlns="http://xspf.org/ns/0/">
<trackList>
<track>
<title>(#1) - M4 Sport élő adás</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#2) - M4 Sport élő közvetítés #3</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#3) - M4 Sport élő közvetítés #4</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#4) - M4 Sport élő közvetítés #5</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#5) - M4 Sport élő közvetítés #6</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#6) - M4 Sport élő közvetítés #1</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
<track>
<title>(#7) - M4 Sport élő közvetítés #2</title>
<location>https://redirect.onlinestream.hu/stream ... </location>
</track>
</trackList>
</playlist>

Látható, hogy eltérő nevű(ID számú) m3u-s streamek vannak benne leírva, amiket amúgy az onlinetv weboldalába beágyazott lejátszó(egy másik, megnyiló weblapon-weblapban) jelenít meg neked. Ezek eltérő kódolású és eltérő helyről,vagy esetleg ugyanarról a streamszerverről származnak, és ebben az esetben át vannak irányítva az onlinetv weboldalába beágyazott streamlejátszó programba.

Ha Te ezt a stream m3u filét beadod, belinkeled egy másik, külső lejátszóba, pl,vlc, smplayer, az vagy nem fogja tudni neked rendesen lejátszani, vagy csak kép, vagy csak hang lesz, mint ahogy Te is írtad nálad. Ráadásul, mivel ez nem publikus cím, hanem az online tv-hez való, oda irányított streamcím, így az is elképzelhető, hogy egy idő után a külső lejátszókkal már nem is fog működni az ily módon lelopott m3u, mivel ehhez a lejátszódnak egy azonosítót kéne visszaküldeni a stream szerverre, de az neki nincsen meg, ellenben az onlinetv-be beépített weblejátszónak igen, és az rendben lejátssza neked a kérdéses stream folyamot, már persze, ha rendelkezel hozzá megfelelő codeckekkel az oprendszerbe feltelepítve. Szóval ez nem csak úgy megy ám, hogy egyszerű ésszel lelopom a weboldalról a stream linket és majd azt fogom én használni, főleg nem külföldről, ehhez sok mindennek össze kell jönnie, ajánlott egy ilyen stream-al, annak elvi megoldásaival foglalkozó weboldal meglátogatása a szükséges infók beszerzése okán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2018.07.20. 14:39-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: 2018.07.20. 03:20 Üdv!
Ez a "hibaablak" a többi kernel esetén is fennáll!
Akkor nagy valószínűséggel a _Palemoon telepítésekor nem jött létre, vagy hibásan jött létre a Palemoon profilkönyvtára, ami alapesetben a /root-ba kerülne.
Kép

Ebben a /root/.moonchild productions könyvtárban van a profilt tartalmazó pale moon nevű alkönyvtár, abban meg a számokat és betűket tartalmazó nevű default profil könyvtár, és mellette a profiles.ini fájl. A hibaüzi képed szerint a D-BUSZ rendszer küldte hibaüzenet szerint nem jött létre a kapcsolat, válasz ettől a profilt tartalmazó könyvtártól. Ez vagy azért van, mert nem készült ilyen, vagy sérült, esetleg a gjuhász féle biztonságos böngésző futtatás miatt a profilkönyvtár máshol van, vagy csak a gjuhász a megmondhatója, hogy milyen korlátozást vezetett be erre a böngészőre, illetve ennek a böngészőnek a telepítéskor létrejövő alapdolgait(a profilt) hova irányította át.

(csak találgatok, lehet, hogy az új verzióban megjelent merevlemez lekapcsolásnak is talán öze lehet a dologhoz.....lehet, de ezt is gjuhász tudná pontosan elmondani.)

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Tisztelt Fórumtársak!

Köszönöm ticoo1-nek az ösztökélést. Megcsináltam a magyar helyesírás-ellenőrzést az Abiword-nél (és ezzel be is indult a javító-csomagok gyártása).
Az aktuális javító-csomag a smartload-olható http://smokey01.com/gjuhasz/Puli-6.2.0_ ... cepack.pet fájl. Mást is javít, nem csak az Abiword-nek kellő /usr/bin/enchant* -ot tartalmazza.
A helyesírás-ellenőrzéshez még kell a http://smokey01.com/gjuhasz/packages/ könyvtárból a szintén smartload-olható hunspell-hu_<éppenaktuálisváltozat>.deb is.
A többi nyelvre itt találhatók a hunspell deb fájlok: https://packages.ubuntu.com/search?keywords=hunspell (ezeknél is a trusty verziót kell letölteni és smartloadolni (innen való a hunspell_hu is). Mellesleg a SoftMaker és a LibreOffice máshol tárolja a szótár-fájlokat, nem az /usr/share/hunspell és /usr/share/myspell mappákban.

A hu_HU mappát sajnos minden esetben le kell cserélnem, ha csak a magyar verzióban kell javítani. A Puli_install.zip fájl helyett csak akkor töltök majd fel másikat, ha már túl nagyra hízott a Servicepack.pet javító-csomag vagy a javítás nem oldható meg pet fájllal. Persze az összes változás fel lesz sorolva holnaptól :) a http://smokey01.com/gjuhasz/Puli-6.2.0_ ... cepack.txt fájlban.

-----

Kedves Asterix!

Nálam nem jön elő a jelzett D-BUS hibaüzenet, próbáltam a 3.14.79 non-PAE és a 3.14.56 PAE kernellel is. (Lehet, hogy azért nem, mert a fent említett javítócsomag is installálva van)
1. betöltöm a Pulit (mondjuk az iron böngészővel)
2. a menüből rákattintok a(z első) Palemoon -os menüpontra
3. észreveszi, hogy még nincs telepítve, felajánlja a legújabbat és telepíti.
4. Ha kész, kilépek ebből a telepítő ablakból és ugyanarra a menüpontra kattintva most már feljön a Pale Moon (nincs hibaüzenet, és talál egy néhány alapértelmezett könyvjelzőt)
5. Itt most böngészhetek, sőt telepíthetek akár Firefox-ot a http://smokey01.com/gjuhasz/packages/ -ből.
6. A Pale Moon egyszerre fut az összes többivel (hibaüzenet nélkül). Érdemes megnézni a könyvjelzőik között megtalálható HTML5 Test oldalon, mit tudnak.
7. A Palemoon menüpontból uninstall-t választok, majd újra installálom a 2-es ponttól. Nincs hibaüzenet.

Kérlek, hogy nézd meg a fentiek szerint is (javítócsomaggal)

A http://smokey01.com/gjuhasz/Puli-6.2.0_ ... -howto.txt -ben leírtakon kívül nem sok okosat tudok hozzátenni az nvidia témához. Az ott lévő link mögött van egy pár nvidia csomag, és ha egyik sem jó a Puliban tesztelt kernelek és az adott gép együtteséhez, akkor tényleg a máshol kutakodás, vagy végső esetben az Általad is ajánlott fordítás marad.
Megjegyzendő, hogy ugyanazzal a Puli pendrájvval akárhány, különböző nvidia kártyás gépen tudsz különböző nvidia drájvereket futtatni, hiszen a gép-specifikus env-<macaddress> mappa smartload fájljában kell kijelölni a(z esetleg csak ennél a gépnél alkalmazható, de persze a közös packages mappában tanyázó) nvidia csomagot.

-----

Kedves willy36!

A munkahelyemen csak a Puli 7 -et tudom futtatni, azzal működik mindkét National Geographic stream. Kép is, hang is van, csak meg kell nyitni az xspf-ből kibányászott linket.
A Puli 6-tal otthon tudom csak kipróbálni majd este. Egyébként az a sejtésem, hogy a http://smokey01.com/gjuhasz/packages/ffmpeg.pet
betöltése után Nálad is működni fog (az /usr/bin/ffmpeg az csak egy link a sokkal kevesebbet tudó /usr/bin/avconv -hoz. Az ffmpeg.pet lecseréli a linket az igazi ffmpeg-re.) De ha így se jó, akkor megoldjuk a Puli 6-on máshogyan. (Nézted a Puli "Rádió-TV" könyvjelzőiből elérhető TV csatornákat? Továbbra is az iron böngészőt javaslom...)


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Kedves gjuhasz, NTamás !
Köszönöm a segítségeteket, és a "kimerítő " ( témát kimerítő ) írásokat, azt hiszem a puppy bibliám része lesz, a rendszer tanulásához. Sejtem, hogy ez a szürke oldalhoz tartozó oldal, és ha a stream változik, ők is átírják, szóval kényelmes és reklámmentes. A Film4 és a Nat Geo, Nat Geo Wild-nál jött ez a probléma, de a legtöbb puppynál, elég volt feltennem az SmPlayert és az mindent megoldott alapból. A Vlc sehol nem ment rendesen. Remélem az ffmpeg megoldja a problémát. Azt hittem hogy az sm vagy vlc player konténerje alapból tartalmazza ezeket a kódekeket és máshol lehet a hiba, míg nem írtad le a komplikációkat :)
Különben a kedvenc puppy-jaim közé került, nagyon tetszik. Nálam a palemoon probléma nem jeletkezett, rámentem a frissítésre és tolta is egyből fel a legújabbat. illetve annyi volt, ha a start menűben rámentem, azt írta nincs telepítve, ha a telepítővel akartam installálni, azt mondta már fent van, viszont szó nélkül frissített és el is indult rendben. Frissítés: másodjára tettem usb pendrive-ra, ha a Plaemoon-ra mentem, akkor is az install dobta fel elsőre és telepítette a legujabb verziót. Semmi hibaüzenet nem volt. Nekem ez a kedvencem puppy-n, pont a kényelmes dolgai miatt. szeretem a telepítő scrip-eket , mert én választhatom ki, mit akarok használni. (lsd. Libre Office telepítője ) A Te munkád az én izlésemet teljesen kiszolgálja, ha lesz hang. :)
Ezt win 7-alatt készítettem, de pl. Dpup Stretch puppy alatt is így működik.
SmPlayer.jpg
SmPlayer.jpg (503.68 KiB) Megtekintve 4432 alkalommal
Magyarításhoz itt igyekszem gyűjtögetni a file-okat. sajnos csak így csomóban van meg nem tudom rendszerezni.
https://sourceforge.net/projects/puppys ... n%20files/
Ez a gyűjtőoldal S-kami segítségével indult, elkezdtem az SmPlayereket ide gyűjteni, töltsétek nyugodtan. a többit Skami tudja :)
https://sourceforge.net/projects/puppys ... rce=navbar
Az eredeti puppy-s képek...
Screenshot(1).jpg
Screenshot(1).jpg (114.59 KiB) Megtekintve 4416 alkalommal
Screenshot(2).jpg
Screenshot(2).jpg (73.94 KiB) Megtekintve 4416 alkalommal
Itt kép van, hang nincs

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Screenshot(3).jpg
Screenshot(3).jpg (140.33 KiB) Megtekintve 4414 alkalommal
Az ffmpeg.pet telepítés után is ez van, ez akkor készült.
Dpup Stretch-ben simán elindult SmPlayer telepítés után hanggal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Akkor még egyet próbálj meg a Pulin, ha már az ffmpeg fel van rá telepítve. Küldök neked egy aac csomagot, ebben négy darab deb fájl van, mindegyik aac-s kodecket takar, és mind a négy deb fájlt fel lehet telepíteni a Pulira.

proba1.tar.gz

Kép

Na, akkor emlékszel feljebb megadtam az M4 sportcsatornához való m3u-s link tartalmát, ahol is az első m3u filében ez a konkrét cím utazzik:

#EXTM3U
#EXT-X-STREAM-INF:PROGRAM-ID=1
https://redir.cdn.connectmedia.hu/chkhu ... index.m3u8

Ha ezt a https-s címet bemásolod a Puli alatt az SMplayerba, de előtte még feltelepíted a 4darab aac-s codecket, akkor nálad is lennie kell az SMplayer lejátszóba betöltött https-s címlejátszásakor hangnak.
Kép

Ha netán nálad egy 403 Forbidden hibaüzit dob az SMPlayer, az azért van, mert a linkelt stream cím érvényessége lejárt, nálam még ment a próbakor. most újra elindítom, és most egy focimeccs megy, és ennek is van nálam hangja. De ez a linkelt streamcím nem örökéletű, talán már reggel nem is fog működni, de ez sajnos ebben a műfajban egy természetes dolog.
Kép

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
gjuhasz!
A mellékelt "Services.pet"-el már nincs hibaablak! :D
Ellenben akadt egy másik "bug" :!: :?:
Ha nem a iron.deb fájlt, hanem mondjuk a az iron_58xxxx.pet vagy iron_63xxxxx.pet fájlt smartloadolom, akkor a következő hibaüzit kapom:
Screenshot.png
Screenshot.png (30.86 KiB) Megtekintve 4387 alkalommal
iron.deb-nél nincs ez, de nem is indul el inkognitóban (defaultbrowser) és a menűben sem iron jelenik meg,hanem chromium,bár az /usr/share/applications/-ban van "iron.desktop" fájl és chromium nincs.

Lehet,hogy én baltázok el valamit, de az új 6.2.0 alatt (pae kernellel) iron-xxxx.pet fájlt még nem tudtam elindítani. :(

Javítás:
A hiba bennem volt, ha a "servicepack.pet" fájlt a devx,kernel-sources,nvidia után loadolom, akkor rendben indulnak az iron-xxxx.pet fájlok! ;)
Nem élhetek servicepack nélkül (windows élmény) :lol:
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Asterix 2018.07.21. 09:47-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”