Puli 6.2

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves @gjuhasz,

köszönöm a válaszokat, de úgy tapasztalom, hogy minden bizonnyal én voltam pontatlan a "hiba" leírásánál
A Puli menüje tartalmaz a Dokumentumok szekcióban egy Get Libre Office download and install LibreOffice elemet
Ezt úgy értelmeztem, hogy rákattintok, s semmi dolgom nincs, mert letölti majd telepíti (valahonnan, de a beavatkozásom nélkül) az LO csomagot.
Meg is néztem az usr/share/applications mappában a desktop-fájlt, ahol az exec sorban ez áll:

Kód: Egész kijelölése

Exec=get_libreoffice
OK, rákerestem tehát több lehetséges lelőhelyre, s az usr/sbin/ mappában rá is leltem.
Bele is néztem, és valóban, ennek az lenne a dolga, hogy letöltse a LIbreOffice szerverről a Deb fájlokat, stb., a kód 72. sorától.
A valóságban és nekem ez nem működött, s erre volt ez a hibaüzenet:
No pupsave. USB low RAM and DVD installs are unsupported. Sorry
Ezzel szemben, a Menüből is elérhető Súgó fájlban látok egy megoldást, méghozzá a 3 d. alatt:
töltsünk le további programokat a Puli 64-bites packages mappájából.
És valóban, ott van a LibreOffice64-hu.sfs (jó nagy, 303,6 MB ezért írtam, hogy az Apache OpenOffice a maga 154,8 MB-jával - nekem - jobb választás.
Ez viszont egyáltalán nem automatikus megoldás!
Pontosan emiatt gondolom azt, hogy a Get LibreOffice...-mostani megoldás fölösleges bűvészkedés, ami nem (megbízhatóan*) működik, ráadásul ebben a helyzetben megtévesztő.

Javaslok is helyette megoldást.
A Menüben megjelenhet a LibreOffice, a Softmaker meg az OpenOffice is (ez utóbbi neve talán pontosítva, de amúgy világos, hogy ha az egyik Libre- a másik meg Open-, akkor a további megkülönböztető név elhagyható).
Ám a LibreOffice esetében (mivel azt a zip-állomány sem tartalmazza) arra kattintva egy szöveg jelenthetne meg, hogy ehhez előbb töltsd le az sfs-t, s itt megadni a pontos linket, s a Softmakernél ugyanígy. Tehát ez nem lenne "eldugva" a Súgóban - és biztos, hogy működne is.
Egy átlag (és egyszerű meg avatatlan) felhasználónak szerintem ez lényegesen egyszerűbb megoldás lenne, mint a mostani, nem működő.

*Ezt írta - ugyanerről - @fkorneli: Nocsaknak jár a dícséret, csak a NOSpupban volt jó eddig a Libreoffice link :) A puppyszoftver tárolóban ott van a Libreoffice 6.4 sfs. A Libreoficce esetén nincs menüikon (na bumm), de jól müködik.

Ha jól értem, akkor neki sem működött ez az LO-dolog...

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

kros54 írta: 2020.05.06. 19:09A Puli menüje tartalmaz a Dokumentumok szekcióban egy Get Libre Office download and install LibreOffice elemet
Ezt úgy értelmeztem, hogy rákattintok, s semmi dolgom nincs, mert letölti majd telepíti (valahonnan, de a beavatkozásom nélkül) az LO csomagot.
Kedves kros54!

Kijavítottam a hibát, most már az idézet szerint automatikusan (bár egy kicsit pulisabban) teszi a dolgát a get_libreoffice szkript (tisztelettel feliratkozom Nocsak mellé). Egyúttal feltöltöttem a sourceforge repóba a Puli 64-bites csomagjai közé az ezzel készült LibreOffice sfs-t és egy szintén magyarul beszélő LibreOffice AppImage-et (amiben még a súgó is megnyílik).

Az Apache OpenOffice nevét hagytam a régiben, mert a hivatalos súgóban is Apache nélkül, OpenOffice-ként említi saját magát.

A könyvjelzők közé betettem a javasolt Google szolgáltatásokat (Dokumentumok, Tanterem) plusz a Meet-et.

A fentiek értelemszerűen a frissített Puli7_iskola.zip-ben találhatók.

Köszönet a tesztelésért.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2020.05.09. 11:37-kor.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

(folytatva az előzőeket)

Feltöltöttem továbbá az aktuális Sky AppImage-et (a Skype for Business-szel kompatibilis linuxos változat), és a tegnap megjelent legújabb 76.0.1-es magyar Firefox-ot (tar.bz2 formátumú változtatás nélküli "gyári" csomag, a Puliban rákattintva automatikusan települ).

Az AppImage fájlok smartload-dal betöltve egyből a helyükre, az /opt/AppImages mappába kerülnek és az ilyenkor megjelenő "három pöttyös" asztali ikonra kattintva futtathatók is.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gjuhasz 2020.05.09. 11:24-kor.

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

A Firefox támogatásról még annyit, hogy:

Egyrészt

a Firefox frissítéseket a Puli majdnem automatikusan kezeli: a böngésző szól, hogy új verzió van, felajánlja a letöltést, elfogadom, letölti, rákattintok, települ. Ha tetszik, akkor a régi verziót lecserélem az új tar.bz2-re a boot eszköz /packages mappájában. Ha nem tetszik, akkor nem mentem el - a következő indításnál ismét a régit látom (persze, az megint szólni fog, hogy van újabb).

Másrészt

A Firefox-ban (a Chrome-mal és társaival ellentétben) nincs beépített homokozó, viszont erre való a firejail. Az iskolai változatban a 2-es smartload betölti (az OpenOffice, az MS Teams és persze a Firefox mellett) a firejail-t is. A "homokozóval" védett Firefox a menüből indítható.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves G Juhász!

Ha az alapértelmezett módon bootol a Puli (nem írok számot) akkor a wacom tablet drivere nem töltődik be, ha az 1-es opciót választom, akkor müködik. Ez inkább észrevétel nem gondolom hibának.
Üdv:fkorneli

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves fkorneli!
fkorneli írta:Ha az alapértelmezett módon bootol a Puli (nem írok számot) akkor a wacom tablet drivere nem töltődik be, ha az 1-es opciót választom, akkor müködik.
Megnéztem egy Wacom Intuos CTL-480S-S tablettel:

Tökéletesen működik, nem függ a smartload-ban beadott karaktertől. Az a trükk, hogy a tabletet még a Puli bootolása előtt kell csatlakoztatni a géphez, hogy a wacom driver betöltődjön.

Valószínűleg az történt, hogy

* először tablet nélkül bootoltad a Pulit,
* csak utána csatlakoztattad a tabletet (ami így nem működött, viszont ettől kezdve bedugva maradt),
* utána rebootoltad a Pulit, hogy a smartload 1-et is kipróbáld (a tablet így már működött)

Biztosan meg lehetne erőszakolni, hogy az egérhez hasonlóan a tablet is plug-and-play legyen. Az X újraindítása ugyan most is (tehát utólag is) aktivizálja a wacom drivert, de ez nem valami elegáns megoldás.
Hátha lesz rá időm.

Köszönöm az észrevételt.

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Kedves @gjuhasz,

letöltöttem és kipróbáltam az új , azaz inkább javított verziót.
ppp.jpg
ppp.jpg (67.36 KiB) Megtekintve 5380 alkalommal
Maga a letöltés az egy érdekes dolog volt, tegnap abba is hagytam,mert úgy 1 napot mondott a letöltésre,és nagyjából 6kbit volt a folyam, aztán ma néhány perc alatt lejött.
Ami a legfontosabb: minden javítás jól működik, települt a LibreOffice,meg is jelent a Menüben.
(Persze kisebb írási célra tök jó a Geany,ami persze nem egy wordprocessor, hanem csak jófajta jegyzettömb, texteditor.)
Maga a rendszer a 4 GB-os RAM-mal szerelt T1600 Dell Precision gépen core I3, 3,3 Ghz procival gyors, stabil.
Amit szoktam csinálni, arra teljesen jó.
Amúgy persze mindig megy a vita, mi meg mennyi és azokból is pontosan melyik is kell egy rendszerbe.
Ezek nyilván hitviták: nekem az okostelefonon is csak annyi van letöltve, amit biztos, hogy használok,más meg több százat telepít. Ugyanígy van az asztali gépen is. Ha az munkaállomás, persze, hogy nekem kell rá office, most abból kívánság szerint telepíthető. Én már csak online hallgatok vagy rádiót vagy nagynéha valami youtube-os vieót (zenét persze) arra ez fullos, sőt, lényegesen több annál.
Hozzám közelebb áll egy abszolut minimálrendszer, szóval egy online-oprendszer, ami mindent a neten intéz. Ez lényegében arra is jó, bár szívesen kipróbálnék akár egy olyat is,amiben tényleg csak egy böngésző van, mégis,mire megyek vele...
Persze követem @Csipesz, @nocsak, @ticoo1, @Kulusz dolgait is, csak nem ennyire naprakészen...
Szóval hibátlan ez a darab, kedves @gjuhasz, gratulálok hozzá, mert minden részletében kiérlelt, furmányos,mégis egyszerűen használható cucc, amit csak ajánlani lehet.

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Puli 6.2

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves G Juhász!

Ott a pont! A wacom tabletet bootolás előtt csatlakoztatva, használható :)

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

IrfanView

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!

Készítettem egy sfs csomagot az IrfanView éppen aktuális 4.5.4 változatából.

Feltöltöttem a sourceforge repóba, ide:

https://sourceforge.net/projects/puppys ... /packages/

Magyarul (is) tud. A Puli 7.3 alatt teszteltem, de remélem, a többi puplettel is működik.

Igyekeztem a minimumra szorítani a futtató környezetet, de a mérete, többek között a sok plugin miatt, így is 139 MB.

Az IrfanView egyébként csak magán-célokra használható ingyenesen (a céges laptopomról az illetékes fegyőr leszedette). Nem szeretnék licensz-vitákba bonyolódni itt sem, ezért nem vettem ki az eredeti csomagból semmit, sőt ide biggyesztem az EULA linket is:

https://www.irfanview.com/eula.htm

Hasonló okok miatt az alábbi képen szereplő fehér puli is csak az orrától felfelé látszik...

Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz
Csatolmányok
magyar.jpg
magyar.jpg (43.2 KiB) Megtekintve 5104 alkalommal

gjuhasz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.08.17. 13:52

Re: Puli 7.3 - iskolai verzió

Hozzászólás Szerző: gjuhasz »

Kedves Fórumtársak!


Az új tanévre való felkészülés jegyében ráncfelvarrtam a Puli 7.3 iskolai verzióját:


https://sourceforge.net/projects/puppys ... p/download.


A csomagban frissültek a linkek, a Puli sfs alapértelmezett alkalmazásai, a Firefox böngésző, az MS Teams és az Adobe Flash player.

További részletek: viewtopic.php?f=7&t=414&start=117


Jó terelgetést!

Üdv

gjuhasz

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”