Pr571Lite (kernel 3.9.11)

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Pr571Lite (kernel 3.9.11)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A témát azért nyitottam, hogy a Főlapon megjelenő cikkekhez való hozzászólás ezen a helyen folytatódjék.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise571

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Sziasztok!
kros54-nek már levélben jeleztem, hogy ebben a Puppy Precise 5.7.1 verzióban érdemes lecserélni illetve feltenni/felülíratni az Internet menüpontban lévő flash letöltő progit, mivel a beépített verzió valamiért nem akar a szerverhez csatlakozni.
Viszont, a következő kis .pet állomány telepítése után, már a legutolsó flash-verziót lehet vele a menüből indítva telepíteni!
Innen, erről a lévő linkről elérhető a kérdéses, getflash-1.5-1.pet fájl.
Továbbá még annyit, hogy ennek a verziónak a Puppy-s csomagletöltőjében megjelent, és letölthető a Firefox 30-as webböngésző verzió főcsomagja, illetve (a szükséges csomagnevek a képről leolvashatóak) a hozzátartozó magyar, és többi nyelvi file, tehát innen a csomagletöltőből is lehet már telepíteni, múlt héten még a 29-es verziót lehetett leszedni innen, azóta már frissült. Frissült az OpenJDK-7Jre is, az alapprogramban még a 6-os verzió van, érdemes ezt is frissíteni, ügyfélkapus bejelentkezéshez a 7-es verzió kell, legalább is, én úgy tapasztaltam. Továbbá, a napokban kellett egy ismerősnek ugyanerre a Puppy-verzióra Abevjava (offline jar-os) programot telepítenem, és csak próba kedvéért felugrottam a nav.go.hu oldalon lévő java ellenőrző linkre, és a legnagyobb megdöbbenésemre a precise-ben lévő openjdk_icedte​a_6b24_precise​ verzióra nem írt ki semmit, vagyis nem támogatott-ként kezelte!!
Ezután kezdtem el kutakodni egy frisebb verzió után,amit a Precise Puppy 5.7.1 csomagkezelőjében az alaptárolókban meg is találtam, (Ubuntu-precise) majd azonnal fel is telepítettem. Erre már a Nav-os oldal is reagált, és ékes magyar nyelven közölte, hogy ez a verzió már támogatott, és a továbbiakban nem lesz gondom vele. És lőn, az ügyfélkapu is működött az újabb, 7-es OpenJDk-7jre verzióval. A legviccesebb az egészben, hogy már létezik a java jre-7u60-as pet csomag, azt feltéve a Puppy-ra működik is, csak éppen a Nav nem fogadja el azt, nem támogatottként jelöli meg.
Az Oracle weboldalára fellépve az ott elérhető online ellenőrzés mindent rendben talál a jre-7u60-as pet csomagban lévő java-ra, és megfelelő java verziót ír ki, míg a Nav-weboldalán lévő ellenörző link viszont nem, érthetetlen, továbbá az is érthetetlen, hogy az OpenJDk-7jre telepítése után a Nav olddalról letöltött jar-os nyomtatványkitöltő programban nem látszottak a hosszú ő Ő betük, a többi ékezetes karakter igen, bár igen furcsa betűtípussal megjelenítve ezeket. Sajnos ezek miatt le kellet mondanunk a Puppy alatti Abevjava program használatáról, maradt a jól bevált Windows-os megoldás, egyenlőre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2014.07.06. 19:31-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise571

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egy érdekes, gyerekek körében népszerű játék kapcsán jön ide a kérdésem:
Wine+windowsos java+windowsos kliens?

A minecraft így indult el nekem. Wine+ windowsos java +windowsos kliens
:?:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise571

Hozzászólás Szerző: csipesz »

@"Innen, a felettem lévő linkről elérhető a kérdéses, getflash-1.5-1.pet fájl"
Szia, Tamas. Az a link total doglott. Tudtal rola?

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise571

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Link javítva!

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise571

Hozzászólás Szerző: kzprog »

Oracle java esetén is lehet használni az abevjava programot.
Ehhez engedélyezni kell az oldalt (felvenni az engedélyezettek közé).
Oracle java 7 plugin control panel menüpont Security füle alatt az Exception site Listába kell felvenni az abeves oldal címét.
(http://www.nav.gov.hu/sites/apeh/html/javaok.html
http://www.apeh.hu/sites/apeh/html/checknavigator.html)
És ez lesz az üzenet:
"Minden rendben, az Ön gépe 2010. július 1. után is alkalmas az ÁNYK program futtatására."
A keretprogram telepítéséhez az alábbi oldalt is fel kell venni az exception site listájába:
http://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/ny ... stall.html

Az oracle java-ba ma már (néhány hónapja még nem így volt) a mindennapos használatot is
komolyan akadályozó - de azt biztonságosabbá tevő - megoldásokat építettek be.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Pr571Lite (kernel 3.9.11)

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Az utóbbi időkben volt valamennyi időm és kipróbáltam néhány új pupletet.
Aztán @Csipesz gyártott egy mondatot, és az alapján - ki tudja, hányadszor -, újra kézbevettem az XP-pótlékot (by Csipesz) és némi korszerűsítést is végrehajtottam rajta.
Az eredeti, 2014-es (ki tudja, nagyjából akkori...) puplet még Firefox böngészővel kerregett. Később egy PaleMoon-t kapott, mindenféle turbózással. Ezt most lecseréltem a 28.9.3 verzióra, s persze megkapta a helyesírás-ellenőrző meg magyarító átalakításokat is.
A nagy Dell kapta meg a pendrive-verziót (ez Rufus programmal készült, win10 alatt) és pillanatokon belül működni is kezdett.
capture2020.jpg
capture2020.jpg (99.71 KiB) Megtekintve 3704 alkalommal
Néhány program és a RAM állapota

Sajnos, a korábbi, éppen erre a célra vásárolt mini 32 GB-os USB-tárolóm elromlott, így voltaképpen újra kell szerkeszteni a korábbiakban jól belakott rendszert, ami most egy 4 GB-os tartaléknak meghagyott pedndive-on lakik. Nem döntöttem el, hogy flasplayert frissítek-cserélek-e benne (update: cseréltem, a jelenleg legfrissebbre) hiszen az év végén - ahogy hírlik - amúgy is kivonják a forgalomból, s ez meg egy afféle mentő-OS-nek készül, ami azért akár napi tevékenységre is alkalmas, inkább persze online. Van benne pár win alatti, megszokott programom is.
Ami még hátravan: egy csomó finomítás, meg az ezekhez kapcsolódó belső munkálatok.
talca2020.jpg
talca2020.jpg (22.52 KiB) Megtekintve 3648 alkalommal
Majdnem végleges a Tálca, talán még a Radio?Sure! kerül majd ide

Amire jó:
- bármilyen böngészés, beleértve youtube-videókat is, online rádióhallgatás
- irodai munkák
Más, ennél szofisztikáltabb igényem nem volt, tehát nem is kerestem azokra megoldást...
Azt gondolom, idősebb gépekre (lásd a RAM-használatot) kitűnő megoldás ez a korszerűsített cucc.

dealora
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2020.11.25. 10:51

Re: Pr571Lite (kernel 3.9.11)

Hozzászólás Szerző: dealora »

!Káprázatos!

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”