Precise5.7.1Retro(K3.2.48) MegaPuppy 8-ik kiadás, Hun/Eng, 2021 november

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Szia csipesz!
Mondom, na ezt megtekintem! USB-ről indítva, nem telepítem mert nopae! De szépen indul,ha "nouveu.modeset=0" opciót használok, a benne lévő "nvidia-glx-390.87-k3.2.48.pet" telepítve majd restart! A méretéhez képest talán a leggyorsabban ez a puppy töltődik be! :D
Az internetes és multimédiás programokat próbáltam először, ezek rendben vannak!
Az "unetbootin" az említett javítás (sde1 nálam) után rendben van, de ha az asztalon lévő ikonról indítom akkor bizony mellé trafál (sdc1)!
A Skynet játékot is elindítottam, működik, csak a billentyűzettel nagyon nehéz pontosan poziciónálni a kurzort a beállításoknál! Hang volt!
(rádiós egerem és billentyűzetem van)
Szóval, szép munka,jól mükszik, köszönet érte csipesz!
Pae? :?:

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszönöm, asterix, hogy "le-meóztad"; az egeres-billentyűs problémát nem egészen értem - kipróbáltad a dosboxot teljesképernyős módban is(Alt-Enter kombó)? vannak játékok, ilyen a skynet is, amelyek "kezesebbek" abban a módban. Unetbootin? A mydox mappában pár tanácsot helyeztem el többféle program kezelésével kapcsolatban - nézegesd meg őket!

én meg közben még mindig fedezek fel pitibb-nagyobb hiányosságokat...
Jegyzeteltem őket:
sea nevû dos-app-ot betenni mer' hiányzik, kifelejtõdött; pár újonnan szerzett dos-appot(kétféle paint) is betenni
quickpet is jöhet akár...
7ziphez hozzárendelni valamelyik archivert
firefox irányultságát magyarra átállítani. Hiányzó böngésző-verziószámot egy-két böngésző menü-neveiben pótolni.
nuovo ikonszettet sürgősen berakni! mert kimaradt! pedig az az egyik lexebb.
elk*rtam a virtualboxot - korrigálni fogom - ezt tudom is, hol kell...
végül egy probléma, amely meghaladja a tudásom: miután frissítettem a firefoxot asszem 52-esre a munkálatok idején, valamiért nem ment többé a chromium 40 meg a szintén chrome-alapú maxthon - ezért ezeket kidobtam a cuccból, pedig nem volt szándékomban alapből... ha valaki sejti az okát, kérem, árulja el.

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia csipesz !
nagyon szép munka, kivül mindent kipróbáltam az asztalon, szépen működött nálam, Start menüben még keresztszemes öltésminta program is van, nem semmi :). Hogy ezeket honnan szedted össze ? Tetszenek a játékok is, főleg, hogy megdöbbentően sok számomra, a magyarul tudó, induló kollekciód. szép gyűjtemény. Egyedüli gondom, amibe beleszaladtam, de ez nem a Te hibád, hogy én kicseréltem a gépemben a wifi kártyát, és sajnos a 3.x kernel túl régi hozzá. Nálam a 4.9.x talán 4.2.x kernellel működnek a dolgok, így a netes részéről nem tudok mit mondani. Sok olyan programot is beletettél, ami létezéséről nem is tudtam, de jópofák, tehát tetszik, hogy belekerült. A nevüket majd kiírom magamnak, mert más puppy-nál is szívesen használnám. tetszik, hogy az emulátoroknál, nem csak betetted a programot, hanem pár kipróbálásra használható romot és mellékeltél, így sokkal kellemesebb az egész. Dosbox-nál is jó ötlet volt a volkov vagy norton commander alapból elindul, felhasználóbarátnak tartom.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kzprog
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2014.07.05. 16:51

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: kzprog »

csipesz írta: 2018.10.12. 05:22 végül egy probléma, amely meghaladja a tudásom: miután frissítettem a firefoxot asszem 52-esre a munkálatok idején, valamiért nem ment többé a chromium 40 meg a szintén chrome-alapú maxthon - ezért ezeket kidobtam a cuccból, pedig nem volt szándékomban alapből... ha valaki sejti az okát, kérem, árulja el.
Egy lehetséges ok, a java. A firefox és a chrom másféle java-t használ. Lehet, hogy a firefox átírta az alapértelmezett java-t frissítéskor, így a chrom nem találja a magáét, azaz el sem tud indulni.

petergroer11
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2018.12.06. 13:15

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: petergroer11 »

every precise linux you release all but two build which are not precise vivid with phil boots.

but with a dell latitude xt3 laptop with precise even kaulers lts will not boot. says cannot find .sfs file

Latitude xt3 is the weapon of choice there on amazon refurbished

Thank You


Peter

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Precise5.7.1Retro MegaPuppy 7-ik Hun/Eng kiadás '18 okt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

I am glad to hear that!

You are welcome!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Precise5.7.1Retro(K3.2.48) MegaPuppy 8-ik kiadás, Hun/Eng, 2021 november

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Sziasztok - előhúztam ezt a "jó öreg" dvd-anyagot is egy kis átnézegetésre-javítgatásra; szerényebb megjelenése ellenére maradt benne az alkalmazások zöme, csak a reménytelenül elavultakat töröltem belőle, mint például firefox, xbmc, freetuxtv, smtube... bekerült viszont Fenyő új Palemoon-ja
( viewtopic.php?p=9579#p9579 ), még egy-két emulátor és kisebb játék valamint a calibre e-book olvasó, a kissé elfuserált, magyarul se tudó avidemuxot meg cseréltem egy normálisabbra. Zsnes SuperNintendo emulátort lecseréltem Snes9x-re, mert annak szebb a hangja, valamint készítettem magyar fordítást is a snes9x-gtk1.52-höz. Ennél még jóval több is történt, de most csak ennyi jutott eszembe... - opera 45 böngésző még mindig egész' jó, viszont a mega.nz már nem engedi be sehova, egyem a szívüket, aszongyák, jor bráozer szímsz ö bit autdétid, frissíccsé'! - guglidrájvos linkek még megnyithatók vele - egyelőre :( ...
Épp' ezért, mivel Fenyő az ő igazán kiváló NewMoon/PaleMoon böngészőjét megára töltötte, gondoltam, felrakom én is saját guglidrájv tárhelyemre, hátha adódtak másnak is gondjai megás linkekkel:
newmoonsse-29.4.1.linux-i686-gtk2.tar.xz
https://drive.google.com/file/d/1KslUXO ... sp=sharing
Ezzel a böngészővel - egyelőre - lehet még precíz puppy alól "megázni".
Majdnem kiment a fejemből a legrosszabb hír: Precise Puppyk PPM-je(csomagkezelője) nem frissül többé, kampó, annyi neki, használhatatlan...
A megapuppy 8-ik kiadás pedig letölthető innen -
(SZERKESZTVE: FIGYELEM, A DVD ANYAG IDÉN NOV.22-ÉN FRISSÜLT MÉG EGYSZER, MERT MÉG MINDIG TALÁLTAM JOBBÍTANI VALÓKAT BENNE: )
precise-5.7.1RetroK3.2.48MegaPuppy8HunEng2021NovCsipesz.iso - 3987,1 Mb:
https://drive.google.com/file/d/1uZq_Cp ... sp=sharing
(újabbak kedvéért: a dvd iso-n belül, az EgyebCumok mappában találhattok egy csomó, régibb/újabb nvidia drájvert, ha kellene...)
Screenshot_2021-11-14_16.08.55.jpg
Screenshot_2021-11-14_16.08.55.jpg (94.35 KiB) Megtekintve 1924 alkalommal

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Precise5.7.1Retro(K3.2.48) MegaPuppy 8-ik kiadás, Hun/Eng, 2021 november

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Szia Csipesz!

A /root/.packages/ könyvtárban érdemes a megfelelő fájlokban cserélni a

http://archive.ubuntu.com/

címet a

https://old-releases.ubuntu.com/

címre.

Nem tudom, hogy itt a https -nek lesz e jelentősége, de én úgy látom az old-releases repó még él:

https://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/dists/precise/


Bár az biztos, hogy nem friss.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”