Vivid Beta2 K3.19.5 BrutalPuppy Reloaded Hun/Eng 2023, Október

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Egy virtualbox sfs úgy indult el hogy beraktam a /lib/modules/3.19.5.-vivid_PAE-32-pae mappába
egy régi csipeszvivid azonos zdrv kerneléből a modules. builtin fájlt.
De ezután egy slacko 6.3 iso akkor indult el virtuálisan ha a többi fájlt is átcseréltem ( csak a fájlok).
Talán nem kellet volna mindet, de nem próbálgattam.
Hogy ez a csere okoz e gondot más programok működésében azt még nem tudom.
brutal.jpg
brutal.jpg (130.65 KiB) Megtekintve 5310 alkalommal

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Köszi a tipped, janugsa, vizsgálom nemsokára!
JELENTEM, A - REMÉLHETŐLEG - MOST MÁR HELYES CSOMAGOLT/SZELETELT ISO ÚJRA FELTÖLTVE UGYANODA!
és külön köszönet Asterixnek a fürge fídbekkért(visszajelzés), így nem lett belőle akkora égés mint amekkora lehetett volna...

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: Asterix »

20_8.gif
20_8.gif (66.85 KiB) Megtekintve 5291 alkalommal
Máskor is állok rendelkezésedre!

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Nos, janugsa, pontosan úgy tettem, ahogy írtad, ennek ellenére ugyanaz a tapasztalat:
Screenshot_2015-12-05_12_45_25.jpg
Screenshot_2015-12-05_12_45_25.jpg (172.98 KiB) Megtekintve 5290 alkalommal
Á, nem baj, minden nem lehet tökélyes - a földgoló sem szabályos kerek kör :)

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

jajj, hát csak most figyelek, hogy te(janugsa) egy sfs-t használtál! hohhohó! én meg a repóból telepítgettem... - kérném szépen az sfs-ed elérhetõségét, légyszi!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Nos, janugsa, pontosan úgy tettem, ahogy írtad, ennek ellenére ugyanaz a tapasztalat:
Screenshot_2015-12-05_12_45_25.jpg
Á, nem baj, minden nem lehet tökélyes - a földgoló sem szabályos kerek kör :)
vbox linux kernel driver


Kép

Virtualbox Kernel driver not installed
How to fix Virtualbox error “Kernel driver not installed (rc=-1908)” on Ubuntu
Installing on Linux hosts - The VirtualBox kernel module

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: janugsa »

virtualbox-4.2.18-1.sfs
virtualbox-4.3.12-1.sfs
http://shinobar.server-on.net/puppy/opt/

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Mostanra eljátszottam janugsa 2 ajánlott sfs-ével, live usb üzemmódban, 2 gigabájt mentésfájllal.
Tapasztalatok: a virtualbox-4.3.12-1.sfs TRUTYKÓ, viszont a virtualbox-4.2.18-1.sfs nyerő, bár a virtuális konfig létrehozásakor ezzel ijesztgetett:
Screenshot_2015-12-06_10_07_54.jpg
Screenshot_2015-12-06_10_07_54.jpg (23.1 KiB) Megtekintve 5248 alkalommal
készítettem egy fél gigás lemezképet és bebútoltam a legkisebbik rendszerem isójáról, a rendszer szépen felállt, bár az egér, ahogy puppylinuxok virtualizációjánál szokta, kicsit akadt, de mikor a v.box menüjéből átméretezhető ablak-módra váltottam, már egész jó volt minden. Ekkor a net tesztelésére indítottam a puprádiót - az is rendben volt.
Screenshot_2015-12-06_10_15_08.jpg
Screenshot_2015-12-06_10_15_08.jpg (163.21 KiB) Megtekintve 5248 alkalommal
Úgyhogy: Janugsa, köszi, sikerült segítened! :)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: NTamas »

csipesz írta:Mostanra eljátszottam janugsa 2 ajánlott sfs-ével, live usb üzemmódban, 2 gigabájt mentésfájllal.
Tapasztalatok: a virtualbox-4.3.12-1.sfs TRUTYKÓ, viszont a virtualbox-4.2.18-1.sfs nyerő, ...
Hát nem tudom, én mindenesetre ezt a Te általad elsőnek megemlített, komplett sfs verziót letöltve, -virtualbox-4.3.12-1.sfs- és a precise571 puppyhoz felcsatolva nálam hibátlanul működik. Régen használtam már vbox-ot, ezért kiestem kicsit a kezeléséből, de ennek ellenére 1 perc alatt összehoztam egy virtuális linux-verziót, és így ebbe betöltve a skami által napokban bemutatott nano linux iso-filéjét -mint virtuális cd-rom/iso file- végre ezt is ki tudtam próbálni, íme pár kép a manőverről.

Kép
Kép
Kép
Kép

Az említett vbox verzió indításakor azonnal magyar nyelvű volt, mondjuk ezt azért el is vártam tőle, a virtuális fájl létrehozása után a betöltött nano.iso-t simán bebootolta, a natolt Net-beállítás miatt azonnal volt a vbox-on belül is Net-elérés is, lásd a webböngészős képen, viszont a programba beépített webrádiónak nem volt hangja. Ez mondjuk érthető is, hiszen a Host rendszer eleve Alsa-ra volt állítva, míg a nano-linux alapból beépítve OSSS-t használ, és mivel a nano programban nincs hangbeállító rész, így programon belül nem tudok hangrészt váltani.(alsa-ra váltani)

Kép
Kép

Még megpróbálom magát a virtuális linux beállítást OSS-re váltani, ha sikerül, de ha nem, az sem gond.
Mindenesetre a próba alapján a virtualbox-4.3.12-1.sfs is működőképes, legalább is nálam elsőre működött.

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: BrutalPuppy, avagy "jesszusmáriahámekkoraezmá"

Hozzászólás Szerző: csipesz »

teljesen jogos, hogy nálad mehetett az általam trutykóként megjelölt v.box sfs, hiszen teljesen más gazda-rendszert, precíz 571 paét futtatsz, nem brutal puppyt, számomra viszont csak egy cél volt: találni egy brutal puppyval kompatibilis v.boxot, mert nagyon hiányzott volna nekem ebből a "kicsit mindenhez konyító" összeállításból... de szerencsére ez is megoldódott, a v.box integrálva lett egy vadonatúj remasterbe, jelenleg tűkön ülve várom, hogy felmásszon végre a pendrájvomra, és élesben tesztelhessem az új, alapból (nagyjából)magyarul kezdő dvd anyagot. ha minden rendben lesz vele, töltöm majd a solidfiles-ra.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”