Precise 5.6 - Öreg 512 Megás Pendrájv Kiadás

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.6 - Öreg 512 Megás Pendrájv Kiadás

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Nem tudom segít-e, de nálam
"▶—— Distro Specifications ——◀

Distro: LxPupTahr64 15.09
Desktop Panel: lxpanel 0.8.0
Window Manager: Openbox 3.5.2
Desktop Start: xwin startlxde "
alatt a meglévő és az új telepített programok, ami a "Menű" button kattintáskor megjelennek a
root alatt a .jwmrc fájlban láthatók.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Precise 5.6 - Öreg 512 Megás Pendrájv Kiadás

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Asterix írta: Distro: LxPupTahr64 15.09
Desktop Panel: lxpanel 0.8.0
Window Manager: Openbox 3.5.2
Desktop Start: xwin startlxde "
alatt a meglévő és az új telepített programok, ami a "Menű" button kattintáskor megjelennek a
root alatt a .jwmrc fájlban láthatók.
A Csipesz féle Precise5.6-Öreg 512 Megás Pen-puppy kiadásban nem lxde asztali felület(környezet) van, hanem Openbox és a standard JWM ablakezelő felület!

Alapesetben az Openbox-os felülettel indít ez a puppy verzió, és ennek az alsó és felső tálcáját az LXPanel-0.5.8 segítségével oldotta meg Csipesz. Ez külön is letölthető pet csomagként a net-ről, de a jobb megoldás, -és Csipesz is így járhatott el- az Openbox-hoz lehet még +-ban letölteni egy Openbox-plusnevü kiegészítést, ami sok jó tulajdonsággal bővíti az alap Openbox-felületet, és ez az ominózus LXPanel-0.5.8 alkalmazás is a csomag része! Tehát nem valódi LXDE felület van itt, csak abból az LXDE-ből lett a Desktop panelt létrehozó alkalmazás abból felhasználva azzal az Openbox-plus kiegészítés révén.

Ez az LXPanel, és a fentebb már megemlített fájlokban lévő ajánlások, ha úgy tetszik előírások teszik lehetővé, hogy a panellal létrehozott tálca első-Menu-gombja mögött elérhető fő menürendszer megfeleljen az anyaszoftver, az LXDE menürendszerének, és ez arra az hierarchiára van létrehozva. Ez a menürendszer alapjában véve majdnem megegyezik a Puppy menürendszerével, - emlékezz a fenti hozzászólásban említett hierarchy nevű filére, ebben van a puppy menürendszere szépen leírva- és az LXDE fő menürendszere is hasonló ahhoz, de nem teljesen ugyanaz!!! És vannak a Csipesz által is megemlített programkategóriák, amikkel ebbe a menürendszerbe be lehet illeszteni a klf. telepített programokat. Viszont minden régi és újabb LXPanel-ban meglévő menü hierarchia kissé eltér egymástól, és emiatt előfordulhatnak olyan esetek,-mint nálam is megtörtént- hogy egyes programok ebben az LXPanel-el létrehozott tálcának a menüszerkezetébe nem illenek bele, azaz nem lehet belekategorizálni az épp feltelepített programot, és az bár az Openbox-os menüben szépen látszik, az LXPanel-os tálca menüjében már nem.

Ezért kellett ezt a kissé brutális megoldással élnem, azaz egy újabb LXPanel-es verziót ráfrissítenia Csipesz véle verzióra, és ennek hatására lett meg az az egy plusz menüelem/menüpont, ahová a nem bekategorizálható szoftvereket a rendszer ún. bevágta egy függőlegesen görgethető, és az Egyéb nevet viselő menüpontba. Bár ezen megoldás nem túl esztétikus, de praktikus, így ez most megoldást adott a jelzett problémára.
Amit Te említettél file, - jwmrc - az nem más, mint a standard jwm felület főmenüjét tartalmazó fájlja, ami fájlszinten nálam is létezik, de ez alapvetően a jwm felülethez tartozó file. Nálam is megvan, és ebben is hiánytalanul megvannak a telepített, és alap, beépített programok, de ennek a filének jelen esetünkben nincs köze az LXPanel-hez, illetve annak a menüjéhez. Annyi köze esetleg lenne, hogy az abban levő menüszerkezetet, és az abban lévő bejegyzéseket figyelembe kéne vennie, de mivel a menüszerkezet nem teljesen azonos, így a programok közül pár nem jelenik meg az LXPanel menüjében.

Az előbb belinkelt oldalon többek között ezt lehet olvasni:
Más asztali környezetektől eltérően, az LXDE komponensei nincsenek szorosan integrálva. Ehelyett képesek önálló futásra.
Vagyis önálló alkalmazásként, illetve más környezetbe integrálva is működnek, ezért lehet pl. az Openbox-os felületbe beépíteni - egy openbox-plusz-os fájl által- ezt a tálca varázsoló kisalkalmazást.

Azt már csak csentben jegyzem meg, hogy az Openbox alá létezik egy hasonlóan jó alkalmazás , a tint2, amivel szintén lehet klf. látványos tálcákat létrehozni, és talán annak a beállítása kissé könnyebbnek tűnik, legalább is számomra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.11.13. 13:23-kor.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Precise 5.6 - Öreg 512 Megás Pendrájv Kiadás

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszi a részletes leírást, mindig tanulok valamit! :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”