Megjelent új puppyk listája

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Megjelent új puppyk listája

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Csipesz vividpup béta2 pae -kernel 3.19.5 - iso méret 1GB
-ubuntu vivid csomagokból készítették, -hiányosan magyar,
-sok program van benne, -stabilan működik
viewtopic.php?p=2908#p2908

Csipesz slacko 5.7 pae -kernel 3.10.32, -iso 700MB,
- slackware 14.0 csomagokból készítették, -hiányosan magyar,
-kernel nem cserélhető, -picit réginek tűnik, de ezért lehet stabil.
viewtopic.php?p=2952#p2952

Wheezy 3.5.2.9 nopae -kernel 3.12.3 , - kernel cserélhető , -angol
-debian wheezy csomagokból készítették, -a régi wheezy új köntösben,
-firefox 25 van bennede szinte azonnal frissült 41-re.
-az iso 149 MB ami mostanság kicsinek számít.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 444#868444

Slacko 6.0.7.4 nopae -kernel 3.18.22, -iso 208MB - nem írnak róla,
csak elérhető teszt, -slackware 14.1 csomagokból készítették, -angol
-új a tűzfalsetup, - firefox 38 van benne, -
http://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/Linux/di ... st/slacko/

LxPup 15.10.2 pae -kernel 4.1.6, -iso 235MB, -ez egy teszt slacko 6.0.7 származéka
tehát ezt is slackware 14.1 csomagokból építették, -angol
-mindha gyorsabban indulna mint az eredeti slacko, - a fájlkezelőjével
nem vagyok kibékülve (PcManFM)
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 782#868782
Kis átalakítás után akár ilyen is lehet:
LxPup1502.jpg
LxPup1502.jpg (52.24 KiB) Megtekintve 3353 alkalommal

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Megjelent új puppyk listája

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
LxPup 15.10.2 pae -kernel 4.1.6
"Kis átalakítás után akár ilyen is lehet:"
Milyen fájlt használtál a magyarításhoz?
Elérhetővé tennéd?
:roll:

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Megjelent új puppyk listája

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Angol, nincs magyar nyelvi fájl.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Megjelent új puppyk listája

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... Wheezy 3.5.2.9 nopae -kernel 3.12.3 , - kernel cserélhető , -angol
-debian wheezy csomagokból készítették, -a régi wheezy új köntösben,
-firefox 25 van bennede szinte azonnal frissült 41-re ...

Nos, az én kissé macerás gépemen - az AGP-s NVidia kártya miatt - ez a verzió olyat mutatott elsőre, -ilyet eddig egy-két puppy verzió tudott csak- hogy nem hittem a szememnek! Ugyanis, itt nem kellett játszani a videó kártya felismertetéssel, hanem elsőre, igaz, nem hibátlanul, de beállította a megfelelő módot a videókártya életre keltéséhez. A natív képfelbontást azt még jól felismerte, és beállította a monitorhoz, de már a képfrissítési frekvenciát nem az lcd-nek kellő natív 60 Hz-re kalibrálta be, hanem 76Hz-re, ami bár működik, de nem túl jó a monitoromhoz, és ráadásul a monitoron látható képet bal oldalra elhúzta, ezáltal a jobb oldalon maradt egy üres sáv, amit a monitor kézi adjusztálásával meg lehetett oldani, helyesen középre lehetett tenni a képet, de ez így igazából nem jó megoldás. A programon belül többféle beállítási lehetőség -program- van, de a kép középre helyezésére szolgáló beállítás csak ezen programok teljes végigpróbálása után jött elő, találtam meg, nem túl felhasználóbarát megoldás több beállító programot betenni egy rendszerbe, nem egyértelmű, mit hol kell tényleg jól beállítani. Na, mindegy ez nem oly vészes, de zavaró megoldás.A nagyobb hiba az, -a puppy-hoz mellékelt devx sfs még nem volt csatolva, tisztán az alapprogramot teszteltem most- hogy a rendszerben alapból kevés videó driver van beépítve!!! - mindösszesen 3 vagy négy alap videó driver van betéve, ennél még a régebbi puppy-kban is több volt, és ami nagyon fájó, hogy a legtöbb esetben jól működő, és NVidia kártyákhoz talán a legjobb, szimpla nv driver nincs benne alapból!!! - érthetetlen megoldás, van a hagyományosan benne lévő Intel driver, vesa driver, az újabb nouveau driver, és még egy, de annak a neve (nem Radeon driver volt!-ez biztos!) most nem jut eszembe, de a lényeg, a kellő nv driver az bizony hiányzik!!!! Nagy hiba, a nouveau driver bár elsőre már adott képet, nekem ez nem teljesen jó,(eddig még sohasem volt nekem ez tökéletes az én kártyámhoz!) ez később még hibák okozója lehet, és nálam sajnos volt is!

Ugyanis, a program -Wheezy 3.5.2.9 nopae -kernel 3.12.3- jó, az alap puppy programok vannak benne alapból beépítve, + az Abiword, Gnumeric páros, és jó a beépített, újabb verziós puppy csomagkezelő is, természetesen az adatbázisának frissítése után, sok jó program van benne elérhető, és a függőségeket is jól hozza, újabb verziós benne már a Psysnc online időszinkronizáló progi is, ez már a 2.10-es verzió javított változata, a Partview is újabb, módosított, és grafikailag modernebb verziója lett ebbe már betéve, a Retrovol hozza a jó formáját, és alapból volt hangom, (nekem itt nem kellett semmit állítgatni, nagy szó!) Net elérésem is volt azonnal, rendben felismerte, és beazonosította a Realtek hálókártyámat, (a wifi-t nem próbáltam ki benne!) a hálózatvarázsló teszi a dolgát rendesen, szóval ezzel nincs is gond, ilyen téren ez a program jó, ajánlott lehet azoknak, akik meg tudnak barátkozni az alapból angol nyelv alapú programhasználattal. Kis trükk, lehetőség azért van itt is, de erről majd később.

Szóval pakolgattam bele szépen a kellő programokat, a csomagkezelő, és a saját pet csomagtáramból a nekem kellő alkalmazásokat, szépen lehetett bővíteni, de elkövettem benne egy hibát, nevezetesen, szúrta a szemem a monitornak a program által beállított 76Hz-es képfrissítése, vissza akartam állítani a nekem megfelelő 60Hz-re, a felbontásváltó viszont nem ajánlott fel a nekem kellő 60 Hz-et, ezért a varázslót elindítva próbálkoztam a megfelelő beállítással, de innentől meghalt a progi, és a varázslóval való driver kiválasztás sem vezetett nálam használható megoldásra, ezután már nem volt képes a rendszer újra felállni, észhez térni. Ez érthető is, a nekem, kellő, és a kártyámhoz kizárólagosan megfelelő nv driver hiánya miatt!!! Semmi trükközés, parancssoros frekvencia-beírás nem segített, a rendszer ezután már nem volt elindítható. Remélem, ez csak az én haklis alaplap+videókártya combóm miatt van így, de tény, a jól megszokott sima, és jól működő nv alap driver itt nem alaptartozék! - ezt nem győzöm elégszer leírni, mert ez szerintem nagy hiba, nem mindenkinek jó az nouveau driver, még, ha el is indul vele a gép elsőre.

Tehát aki ezt a puppy verziót kívánja használni, és ebből magának egy rendszert építeni, az jól teszi, ha az elsőre elinduló (már, ha elindul egyáltalán neki) programhoz azonnal feltelepíti a videókártyájához teljesen megfelelő drivert, mert ha nem így tesz, akkor esetleg úgy járhat, mint én. Nem biztos, de lehet.

Végezetül pár szót még az említett program nyelvi trükközéshez, a beépített 25.01-es angol nyelvű Firefox valóban azonnal felfrissült a 41.0.2-es verzióra, és ezt az utólag feltelepíthető local nyelvi váltóval, illetve a hozzá feltelepíthető magyar nyelvi csomaggal szépen magyar nyelvűre lehet beállítani, feltéve, ha a puppy telepítésekor már eleve a magyar nyelvet választjuk ki, -én így tettem! - és a hozzávaló magyar billentyűzet kiosztással telepítjük fel a gépükre a puppy-t. Ekkor, ha van saját magyar nyelvű, vagy a programhoz kellő nls fájlunk, ami tartalmazza a hu nyelvi kiegészítést, a feltelepített programunk már magyar nyelvű lesz, erre jó példa a beépített 1.22-es angol nyelvű Geany, amire rátelepítettem az 1.23.1-es verziójú, és nls filével is kiegészített verziót, és ez már azonnal magyar nyelvű is lett! Hasonlóan a Leafpad-hoz, ez sajnos nem alaptartozék, nincs is benne alapból ebben a puppy verzióban, de az utólag feltelepített MPlayer, Audacious és még pár, általam próbának feltelepített program is szépen magyar nyelvű kezelőfelületet kapott ezzel a megoldással.

Természetesen a kipróbált puppy főmenüje az maradt továbbra is angol nyelvű, ez evidens, de ez amúgy is könnyen böngészhető, érthető még alap, párszavas angol tudással is. Sajnos, a telepítés közben készített, de le nem mentett desktop képek, amiket a beépített mPaint képlopó-val készítettem, azok a fentebb leírt hiba miatt megsemmisültek, de egy alap hibára azért még emlékszem, és ezt még megemlítem. Szóval a desktopon felül van egy gyorsindító panel, ez eddig oké, jól működik, de a készítő ezt alapból úgy oldotta meg hogy ez a panel rálóg/takarja a desktopon itt alatta elhelyezett, oda előzőleg már kitett ikonokat, szóval ez azért kissé furcsa megoldás, erre azért jobban odafigyelhetett volna a csomag összeállítója.

Mindent figyelembe véve, egy jó kis, igaz alapból angol nyelvű rendszert kapunk, pár bosszantó apró, és egy súlyos nagy hibával, az utóbbi, az említett szimpla nv driver hiánya sokak számára bizony bosszantó lehet, és legrosszabb esetben még a program használatát is megakadályozhatja, ha nem tesszük fel még időben -elsőnek!- a megfelelő, jó videó drivert a gépükre.
A hozzászólást 8 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2015.10.24. 17:27-kor.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Megjelent új puppyk listája

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Még egy fontos dolog, ami az előbb sajnos lemaradt!
Az említett puppy verziót úgymond Frugall módban a merevlemezre telepítve próbáltam ki, tehát nem teljes, tiszta telepítéssel!!! Eleve volt már egy (kettő) Frugall módú Puppy telepítés a gépen, ahhoz fűztem még hozzá (a menu.lst-hez ) ezt a verziót is.
Az iso filéből a merevlemezre egy üres alkönyvtárba kimásoltam a Frugall módhoz kellő filéket, a fő sfs fájlt ami jelen esetben csak egy sima puppy.sfs névre hallgatott, -igen, nincs az iso-n belül a fő sfs file átnevezve a program nevére, ha netán erre Te átnevezed, akkor az indításkor nem fogja ezt megtalálni, mivel eredendően egy puppy.sfs filét keres a betöltő! - akkor kell még nekünk az iso-ból a vmlinuz file, illetve az initrd.gz fájl, és ennyi, semmi más!
/Kiszedhetjük a devX.iso-ból a devX.sfs fiét is, de most ez az alap próbához nálam nem lett felcsatolva, de a fájl nálam is ott volt a Frugall telepítés -Wheezy Puppy 3.5.2.9- könyvtárában./

Tehát a már meglévő Frugall telepítéshez, illetve az ahhoz történő hozzáfűzéshez egy, a program nevével megegyező -Wheezy Puppy 3.5.2.9- alkönyvtárat hoztam létre. Majd ebbe bele másoltam az isok-ból fentebb említett fájlokat. Végül a már meglévő menu.lst filét kiegészítettem ezekkel a sorokkal:

title Wheezy Puppy 3.5.2.9
find --set-root --ignore-floppies /Wheezy Puppy 3.5.2.9/initrd.gz
kernel /Wheezy Puppy 3.5.2.9/vmlinuz psubdir="Wheezy Puppy 3.5.2.9" pfix=fsck
initrd /Wheezy Puppy 3.5.2.9/initrd.gz
boot

title Wheezy Puppy 3.5.2.9 - Do not load save file
find --set-root --ignore-floppies /Wheezy Puppy 3.5.2.9/initrd.gz
kernel /Wheezy Puppy 3.5.2.9/vmlinuz psubdir="Wheezy Puppy 3.5.2.9" pfix=ram
initrd /Wheezy Puppy 3.5.2.9/initrd.gz
boot

továbbá, mivel a már meglévő Frugall Puppy-verziók telepítése eleve egy XP mellé történt a C merevlemezre, így a hagyományos Puppy grub telepítés is elmaradhatott, mivel a Puppy Linux verziók elindítása az xp.ini filéjében történik meg, és egy grldr filét hív meg az .ini bejegyzés. Ami ugye a C gyökérben van, az említett menu.lst filével, és a Puppy-k indítómenüjének a hátterét adó Grub_GUI.gz filével egyetemben.
/ezzel indít a menu.lst fájl amúgy./

timeout=6
default=0
gfxmenu=/Grub_GUI.gz

Ez talán a legkönnyebb megoldás, én így szoktam a próbákat megoldani, de ez nem minden puppy verzió, főleg a legújabb verziók esetében már nem működik jól. De itt most még ezen módszer bevált, és sikerrel elindította ezt a Wheezy Puppy 3.5.2.9-es puppy csodát, csak az a fránya, fentebb már említett nv driver hiány ne lett volna! Pedig milyen szépen indult az egész....

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”