PuppEX Thar remaster

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: azami »

Készítettem egy TahrExton remastert az eredetit egészítettem ki pár progival.
snapshot.png
snapshot.png (722.8 KiB) Megtekintve 6047 alkalommal
Kernel 4.01
Újdonságok
15 Gb tárhely a Copy jóvoltából, automatikusan indul a renszerrel a kliens program..
Firefox 37 plusz flash player frissítve
Chrome 42
A Java telepítve Ntamás pet csomagja.
A Gjuhász féle Skype, Libreoffice, Inkscape 0.48 telepítve de a 0.36 is fent maradt, mert eltávolításkor a gtk+ sérült volna..
A Palemoon viszont eltávolítva.
Egy kiváló képlopó Hotshots
Mp3Gain Mp3 hangerő normalizálása
Imagination fotókhoz
Openshot videóhoz
Virtuális billentyű
Gweled játék
Link a fórumra
Vlc, Gimp magyarítva
A magyar nyelvi fájlt nem telepítettem mert látható változást okoz a rendszerben, mivel nem tudom, hogy nem látható változást is okoz e ezért kimaradt.
Szóval akinek ezek a szoftverek általában kellenek, további telepítés nélkül használatba veheti...
https://drive.google.com/file/d/0B0ivZX ... view?pli=1

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Kipróbáltam. Hálózatot , hangot állítani kellett.
Libreoffice és a Chrome menüből nem indul, csak az asztali ikonokkal.
Magyar nyelvi fájt felraktam, olyan mint írtad. Mást nem tapasztaltam.
Jó nagy puppy , több mint 800 mega.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: azami »

Köszi hogy megnézted, kipróbáltad... :!:
Az Office részt megkérdem Gjuhásztol..a Chromet meg frissítettem, nem távolítottam el a régit lehet az a probléma :roll:
Nagy méretről indul alapból :D amit belepakoltam azok sem apróságok....de ha telepítgetni kellene mindig akkor sem úsznánk meg kisebbel plusz vadászat és a telepítési idő....

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ide off.
Esetleg van-e olyan puplet, amelyben 4.X a kernel, és csak alap? Tehát talán még 200 MB körüli?
Esetleg további kívánság: openbox.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: azami »

Én is erre "gyúrok" :D most mert nem leltem más kisebbet 4-es kernellel :!:
viewtopic.php?f=7&t=72&start=50#p1950

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: pfeco »

Kros54-nek

Van feltettem az UnicornPen 1.0 könyvtárba unicorn6.0.obHu.zip néven.
Alap unicorn 6.0 JWM és openbox1.1+Lx panel felülettel (Thar 6 változat én telepítettem és próbáltam ki) kernel 4.01 StemSee változat.
Az alapot szó szerint kell érteni nincs szövegszerkesztő,videólejátszó, viszont van Netsurf-gtk vebböngésző.
Nálam stabilan működött ezzel a kernellel, ha megfelel.(Én nem akarom tovább fejleszteni az openbox verziót,
pár napig marad fenn helyhiány miatt).

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: kros54 »

OK. köszönöm, letöltöttem.
Keresek gépet, amelyen megnézhetem.
Nyilván teszek bele FF-ot, flasht. A többi majd elválik
Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ez a kernel bármiben hoz-e jobbat, mint a 3.X (ki kéne keresnem pontosan) szóval azt, ami a Precise 5.7.1-ben dolgozott. Nálam az vált be a legjobban, ahogyan ezt már többször ideírtam.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Szóval, letöltöttem én is, de ez az új kernel nem régi gépekre való, szerintem.

Nálam a kros54 által is említett Precise-n, a kernel:3.9.11-es verzión kívül eddig csak pár verzió volt még képes elindulni, és hát ez az új kerneles verzió sem indul. Addig azért eljut, hogy betölti a memóriába az sfs-t, meg az utána következő sorban a hálózatot, nyomtatót, majd ezután három soron át valami dev eszközt hiányol, vagy nem ismer fel, tehát jön ez a három soron át tartó dev szöveg kiíratás, ezután simán továbblép, és a szokásos dolgokat irja ki, majd egy pillanatra felvillan az egérkurzor, - már kezdtem örülni, de kár volt - és utána csak egy fekete háttér, valamint a bal felső sarokban egy fehér kurzor, és semmi, sehova, és nem ismeri fel az Agp-s NVidia kártyát, - ez már szinte hagyomány egyes telepítőknél- és végül egy torz elrontott frekvenciával beállított képet -ami nem is kép, csak egy színes torzó- dob fel, és ezután megfagy, még a videofelismertetést sem lehet vele rendesen megcsinálni. Ez persze csak az én kis Asrock alaplapos szörnyetegemnél van, ebben van az a kamu, az Asrock által csak AGI-nak keresztelt kamu AGP videocsatlakozás, ami elvileg 8xagp-tud, de csak egyes fajta agp-s videókártyával működik normálisan, még Windows alatt is.

Azt azért továbbra sem értem, miért nem lehet az első induláskor úgy megtervezni a hardverfelismerőt, hogy a szabványos, minden videókártya által tudott, és megjeleníteni képes alap VGA-n indulna a rendszer, majd betöltve a szükséges dolgokat indulna egy normális videórész beállító egység, ahol már az éppen futtatott géphez lehetne normálisabb menüben-módon belőni a videókártyát és annak felbontását, mert a legtöbb Puppy verzió ezen bukik meg, nem tud rendes videókártya felismerést csinálni, normális felbontást beállítani, hiába van ott a kézzel beírós frekvencia érték megadás, ha van egyáltalán, legtöbbször nem menti el azt, és ezzel a következő indításkor ugyanez a cirkusz kezdődik újra, ezt már többször is leírtam. És persze kérdés az is, milyen videómeghajtók vannak ebben a kernelben, már csak az újabb gépekhez valók vannak benne, vagy a régiekhez valók is.

Szóval kros54, ha lehet, ne Asrock gépen, és NVidia kártyával próbáld ki ezt az új kernelt, és hát azt is jó lenne ám tudni, hogy ez a kernel PAE-s volt, vagy esetleg non-PAE-s kernel volt e. Bár szerintem ez a 4-es kernel már csak PAE-s lehet, aminek viszont működnie kéne nálam is, lévén a mostani, gépemen lévő 3.9.11-es kernelű Precise Puppy is PAE-s kernelű, és simán működik nálam 1Giga Ram-al is.

De ez az új 4-es kernelű verzió nem megy, talán, ha a videófelismertetés rész jobb lenne benne....kb. mint az AntiX-nál alkalmazott megoldás, akkor talán jobb lenne mindenkinek. /és elindulna talán nálam is, esetleg, rendesen felismerve a videórészt/

pfeco
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2014.08.09. 21:24

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: pfeco »

A kernel k4.01PAE (de felteszem a noPAE verziót is) meg kell próbálni egy másik kernellel is pld. k3.19.3noPAE.
A edev sorok vezérlő betöltések (szerintem) az hogy milyen vezérlők vannak benne meglehet nézni
a zdrv....sfs-ben lib/modules/(kernel száma)/kernel/drivers mappában.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pfeco 2015.05.15. 10:53-kor.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: PuppEX Thar remaster

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Köszönöm a megfigyelést, NTamas.
Ezek szerint viszont, bár a kernel fő sorozata, száma különbözik, valójában nem túl sok a különbség: csak éppen annyi, ami már/még új, de az ósdibb hardvereknek nem biztos, hogy nyerő.
Van egy félig-meddig kidobott Compaq laptopom (órajel 1000 MHz, 384 MB RAM) s van rajta egy stabil winXP-SP2. Rájöttem, hogy ezen még tudok próbálgatni, persze csak frugálban.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”