Puppy 383

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
k(n)andi
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.01.16. 01:02

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: k(n)andi »

ticoo1 írta: 2019.10.14. 04:50 Üdv !

Köszönöm a próbákat, de nem a puppy-val van a gond.

Sajnos a képeken az látható, hogy a puppy elérési útja nincs megfelelően beírva, vagy sehogy. Az initrd.gz elindítása rendben van (mivel ez az egyetlen aminek a helye korrektül szerepel -- honnan kell elindítani), de az hogy az initrd honnan folytassa a betöltést, az nincs megadva.
Pl.. valami ilyesmi kellene:
" kernel /PuppyProbe/vmlinuz psubdir=PuppyProbe pmedia=atahd pfix=fsck
initrd /PuppyProbe/initrd.gz" (itt a /PuppyProbe könyvtárban van a használni kívánt puppy...) ...
Üdvözletem!

Pedig bizony vannak meglepő furcsaságok. A grub konfigurációban így nézett ki a 383-as:

menuentry 'puppy_precise 3.8.3.1'{
set root='(hd0,1)'
linux /precise383/vmlinuz pmedia=atahd pupsfs=sda1:/precise383/puppy_precise_3.8.3.1.sfs zdrv=sda1:/precise383/zdrv_precise_3.8.3.1.sfs psubdir=/precise383
initrd /precise383/initrd.gz
}

Nem találtam benne hiányosságot. Vagy mégis van?

Keszi86
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.09.22. 10:38

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: Keszi86 »

Én is pont ezt mondtam. Pl. a HuBi és még számtalan puppy simán elindul frugalban de van egy kettő mint pl ez is ami nem. De érdekes, hogy amikor pen drive ról indítom ott is pause zik vagy 2x mire rátalál az sfs fájlra.

Plusz a kodi t sem sikerült feltelepíteni.

De egy nagyon kis király puppy ez ettől függetlenül. :) Egy ősrégi dell latitude gépre is ezt raktam. 1gb ram van benne de hasít, jó mondjuk 4k videót nem nagyon kell nézni. :D

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Az eredeti 383-ast próbáltátok ?
Pemasu készítette, 2013-ban, ebből csinált Kros54 magyar változatot akkoriban. Most ezt újította fel ticoo1.
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic. ... 423#691423
Letöltése:
http://www.smokey01.com/pemasu/UpupPrec ... ecise3831/

Még a precise 5.7.1-nél is idősebb pár hónappal. A korát is figyelembe kell venni a hibajelenségeknél.

Kros54 puppyja itt található precise3831-HU.iso néven:
https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze

k(n)andi
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2019.01.16. 01:02

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: k(n)andi »

janugsa írta: 2019.10.16. 09:51 ...
Kros54 puppyja itt található precise3831-HU.iso néven:
https://yadi.sk/d/WmJMuf_bF6fze
Szép estét!

A Kros54 puppyja tökéletesen indul és működik! Amikor még "meg is szólalt", hát az maga volt a kellemes meglepetés.

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre a régi kis pupletre!

u.i.
A pontosítás kedvéért: az .iso kiírása Bionicpup64-8.0 hivatalos kiadású rendszeren történt.
Sajnos Linux Mintel (a beépített USB kulcs írójával) ugyanez eredménytelen próbálkozással járt. A L.M. op. rendszerre telepített UNetbootin azonban eredményesen végrehajtotta a feladatot a ticco1 383-as változatával is. Tehát érdemes próbálkozni!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Üdv.!

Hagy tegyek egy-két észrevételt.

A régebbi puppy-k kiválóak, de sajnos az új böngészőket és más új programokat már nem képesek futtatni. Pl. a Youtube is olyan követelményeket támaszt egy-egy rendszerrel (böngészővel) szemben, melyeknek a régi rendszerek nem felelnek meg. Mivel még sok régebbi gép van, ezért gondoltunk arra, hogy egy-egy rendszert kiválasztva, azokat, ha lehet, akkor modernizáljuk.

De azt is fontos tudni, hogy a régebbi és az új rendszerek között van egy óriási különbség, mégpedig, hogy a Tahr-tól kezdve már a puppy-k huge kernellel rendelkeznek. Így az initrd.gz felépítése is más. A boot-olásnál már ez jelentkezik. A huge rendszer lényege, hogy egy-egy puppy-t könnyebb kernelcserével a gépekhez "hozzáigazítani". Egyes régebbi puppy-k induláskor átvizsgálják a rendelkezésre álló adathordozókat puppy után kutatva (pl. sfs-ek vannak-e), míg mások csak egy-egy sfs-t keresnek.

Minden puppy alkalmas a "frugal" módra, de hogy hogyan lehet beilleszteni a frugal módot más linux-ok mellé, azt az adott linux határozza meg.

Sajnos már egy ideje ott tartunk, hogy előtérbe került a "glibc" cseréje is, sőt már a gcc verzió is sokat számít. A glibc cseréje nagyon fontos, s vagy "kibírja" egy régebbi puppy, vagy nem. Itt viszont megjegyezném, hogy nem a glibc frissítéséről van szó, hanem a cseréjéről, s ezért kell olykor a busybox-ot is lecserélni.

Ugyanakkor egyre több új program igényli a ffmpeg-4-et, vagyis ezt is figyelembe kell venni. (glibc csere!)

Azt is tudni kell, hogy a régebbi "hardinfo" nem képes az újabb glibc verzióját kiírni (függetlenül, hogy tökéletesen beépült a glibc !). Sőt az is előfordulhat, hogy a hardifo használata "megborítja" a rendszert (pl. puppyee).

Sajnos a "startx"-szel is gondok vannak, mert egy-egy új puppy-hoz más és más "mcookie" kell.

Az új puppy-kal kapcsoltban az is lényeges, hogy az un. "hivatalos kiadások", tele vannak apró problémákkal, melyeket olykor körülményes javítani. Erről bővebben "csipesz" írhatna nekünk, de azt hiszem, hogy 5-6 oldal alatt nem "úsznánk" meg! :mrgreen:

És még egy:

Azért álltunk neki a HuBi puppy-nak, hogy legyen egy olyan puppy ami a régi gépeken is és az új gépeken is fut rendesen, s a legújabb programokat is használhatjuk rajta. P3-tól működik!!! Én mindenkinek ajánlom, ki kell próbálni, a hibákat gyűjteni kell, s majd javítani.

Keszi86
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.09.22. 10:38

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: Keszi86 »

Kedves ticoo1!

Nekem a HuBi-val kapcsolatban az egyetlen pozitívum az volt, hogy frugal-ként ment MX mellett. De a palemoon-ben szaggattak sőt megálltak a youtube videók. Ebben a puppyban pláne amit utóljára csináltál semmi probléma nem volt. Egy office-al egészítettem ki ennyi. Akartam Kodi-t hogy onlinestream működjön de sajnos az nem működött. Szóval szerintem az MX le fog kerülni ext3-ra fogom az egy szem partíciót formázni és arra megy majd.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves " Keszi86 " !

Sajnos valóban nem lehet egy modern Kodi-t belerakni a 3.8.3.1-be, de készítettem neked egy olyat, aminek rendesen kell futnia nálad. Persze ez egy teszt, PaleMoon-27.9.2 van benne, meg minden az office-on kívül. P4-en kipróbáltam K-3.14.56-os NoPae kernellel (is, CD-ről!)), minden működik vele, de nekem nagyon kergeti a cpu-t (másik kernelt kell hozzá használnom). Én a K-4.6.3-ast javaslom próbára, mennie kell rendesen, ha mégse, akkor másik kernel kell neked is, a repónkon találsz bőven.

Xe-Ko-K4.6.3.iso és Xe-Ko-K3.14.56_NoPae.iso

A "Teszt"-ben vannak: https://sourceforge.net/projects/puppys ... szt/Xe-Ko/

Így néz ki: (CD-ről indítva, csak kivettem a CD-t, mert van swap!)
Kép-P4-1GB ram.jpg
Kép-P4-1GB ram.jpg (79.08 KiB) Megtekintve 4065 alkalommal
youtube.jpg
youtube.jpg (126.6 KiB) Megtekintve 4065 alkalommal
kodi-tv.jpg
kodi-tv.jpg (107.1 KiB) Megtekintve 4065 alkalommal

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Csak egy kérdés tico1, melyik Kodi verzió lett ebbe beleépítve?
Köszönöm!

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Kodi-17.3, de ez Xenial-7.0.4. Csak aszt szeretném tudni, hogy tudja-e használni, vagy sem. Eléggé egyszerű, még a régi alapokon, s csak teszt.

Keszi86
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.09.22. 10:38

Re: Puppy 383

Hozzászólás Szerző: Keszi86 »

Kedves ticoo1! Nagyon szépen köszönöm, holnap kipróbálom. :)

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”