Tahr Puppy

Pupletek, Új puppy változatok, veruiók, ISO fájlok,
kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Ide lehet majd írni a Tahr Puppyval kapcsolatos megfigyeléseket, tapasztalatokat, javaslatokat.
***
Hát, nemcsak a csavarhúzó, de még a crova-kulcskészletre is szükség volt, de már valami működik.
1. Az első leállítás után nem mentett semmit. Sebaj, erre van megoldás: beleszereltem a pupsaveconfig-2.2.5.pet csomagot, és máris vígan tette a dolgát.
2. Bár a Firefox-klón gyors, nem tudtam magyarítani (annyira, hogy össze is omlott egy nem megfelelő hu.xpi-től). Tehát a legstabilabb címmel büszkélkedő Seamonkey 2.17.1 (ezt csinálta újra Barry Kauler!) ment bele, és ez már beszél magyarul is.
3. Van benne flashplayer, openJDK (Bgyula, kzprog leírása alapján, ez még egy régebbi köszi!!!).
Tudja a flasht és a javát is
Tudja a flasht és a javát is
flash-tahr.jpg (57.36 KiB) Megtekintve 7634 alkalommal
4. Még nem írtam, a 2.1.4 VLC a médialejátszója.
Ahogy elnézegetem, ebből remélhetően hamarosan lesz egy magyarított puplet, a szokásos átalakításokkal:
(a hozzászólást közben szerkesztettem, érdemes megtalálni a különbségeket a képeken...)
A tálca készen is van...
A tálca készen is van...
talca.jpg (38.07 KiB) Megtekintve 7628 alkalommal
- gyorsindítás eszköztár a Tálcán, szerintem ezek a leggyakoribbak
- kevesebb ikon (1 db, a Rox) az Asztalon

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Első meglepetés: Német - Ghána 2-2 a 89. percben, a második meglepetés, az új puppy 205 mega
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No kérem, ez egy nagy szerelem lesz.
Minden nagyon szép és nagyon jó...
:-D
...még ccsak 10 perce tesztelem.
Erről írok még. Kérem, ez nagyon ott van !
tharr.jpg
tharr.jpg (61.76 KiB) Megtekintve 7617 alkalommal
Kros54 csak gratulálni tudok a készítőknek és a figyelemfelkeltésért is :D !
;)
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: S-kami »

No kérem, tegnap leszedtem, teszteltem munka után, nagyon késő este, mától viszont az első számú rendszerem lett és ez még csak egy nagy barátság kezdete.
Szép munka a készítők részéről, Kros -nak meg külön köszönet a kincs megtalálásáért !!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Arra azért megkérnék minden kezdő puppy rajopngót, hogy ne kövesse a példámat csupán azért, mert bátor, mert egy alfa, vagy egy friss rendszer csinálhat csúnya dolgokat a cuccainkkal, ugyanakkor hihetetlenül jó lett.
Régen tetszett ennyire puppy.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Csak egy apróság, s éppen az előzőekhez kapcsolódik: igazából mostanában "hivatalos" Puppy Linux nincs - vagy ha van, akkor meg sok van.
(Wary, Slacko, Precise, Quiky sorozatok...) A Tahr Puppy 666philb munkája, s ahogy a murgán e puplet fórumszálának 6. oldalán egy kérdésre leírja, ez nem hivatalos puppy, hanem kísérlet:
"no it's not the next mainstream puppy rather an experiment in using woof and getting a working tahr based puppy."
És akkor a mai képernyőkép:
Egyszerűség és használhatóság=Puppy
Egyszerűség és használhatóság=Puppy
tahr-0622.jpg (21.94 KiB) Megtekintve 7586 alkalommal
Az avatottak talán észreveszik, és amúgy is ideírom, hogy ez a háttér az Ubuntu Tahr hivatalos backgroundja.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nekem ezzel a Puppyval (s nemcsak ezzel) a bajom, hogy a grafikai megoldásai reménytelenül elavultak. A JWM témái úgy 20 évvel ezelőtti, win95 megoldásokat mutatnak. Na már most, ez azért már nekem sem mindegy, de egy reménybeli új felhasználót meg egyszerűen riaszt.
Tehát semmi könnyedség, semmi légiesség, pl. a Tálcára kirakható ikonok körül ott a szigorú keret. Túl erős színvilág, amik ráadásul össze sem illenek, túl harsányak.
Az sem véletlen, hogy éppen ezek miatt már korábban is az openbox felé fordultam. (Most azt nem szeretném egy alap-pupletbe beszerelni.) Tehát vagy kéne találni egy csomó JWM-témát, amik közül valamelyik hátha megfelel, vagy - csinálni néhány újat, esetleg átalakítva egy már meglévőt sokkal könnyedebbé.
Valami ilyesmire gondoltam...
Valami ilyesmire gondoltam...
win81_talca.jpg (37.71 KiB) Megtekintve 7563 alkalommal
Ilyenek vannak a win8-ban, s kernele alapján a Puppy most kb. ott lenne - segítsünk neki a grafikában is.
Tehát, ha valakinek van lelőhelye jwm-témából, jelezze!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

jwm témát egyszerü csinálni . Én már gyártottam 1-et a mintroid verziómhoz és elég jau lett , egyedül a gombok cseréjével vagyok gondban az ablakokon .
kép 1
kép 2

egyéb iránt itt van 1 pár téma :
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

OK. Kulusz,
köszönöm. A Mintroid témáid tetszenek, igényes munkák!

Tehát olyan - mondjuk így - légies témát keresek, amit a win8.1-nél mutattam, s abban a színvilágban, amely a Tahr hivatalos háttérképe.
De ha a kettő nem passzol, ellenben van egy szép téma, akkor az önmagában is jó, mert akkor nyilván keresek hozzá megfelelő háttérképet.
Egyelőre ennek szerkesztésével nem foglalkoznék.

biopet
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.06.23. 11:28
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: biopet »

Szívesen szerkesztenék témákat jwm-re, ha kapok indításnak némi haszutmafor-t (használati utasítás magyar fordításban), boldogan elbíbelődnék vele.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Tahr Puppy

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Szia, biopet, javaslom inkább a sok-sok próbálgatást... Nekem nincs leírásm, és éppen ezt a részt még sohasem próbáltam.
(És majd a továbbiakhoz nyissunk egy új fórumszálat a megfelelő helyen, mert a nem is annyira a Tahrhoz kapcsolódik.
Találtam azért olyan témát, ami a többinél jobb (vagy csak nekem tetszik) ez pedig a burned-jwm-theme.pet (ha így rákeresel, biztosan megtalálod, a murgáról van. http://www.murga-linux.com/puppy/ Ez lehet egyébként a kiindulópontod. Ez ehhez a sötétebb háttérhez egészen elmegy.
Alul láthatod a hibát: alig olvasható a Geany. Tehát ott más színösszeállítás kellene.
Alul láthatod a hibát: alig olvasható a Geany. Tehát ott más színösszeállítás kellene.
burned-tahr.jpg (75.66 KiB) Megtekintve 7547 alkalommal
A Kulusz által föntebb linkeltek közül is az egyik egy szerkesztgetős oldal, azt is használhatod.
Érdemes lenne ezen Tahr Puppyban dolgoznod. Ugyanis van ebben ilyen, Asztal -> JWM Téma készítő útvonalon, s már nyit is a JWM Theme Maker nevű alkalmazás.
Mindezeken túl, nálam általános szabály, hogy bizonyos megszokott programok a saját ikonjaikkal jelenjenek meg, ne általánossal.
Pl. a Geany egy srgás teáskanna, az mtPaint egy festékes paletta ecsettel, a VLC-t nyilván ismered, és így tovább. Rajtuk kívül vannak az általános cuccok, s ezekhez meg valami kiválasztott ikonkészlet is alkalmalmazható. Nekem pl. a faenza a kedvencem, (lásd yandex letöltőhely, pet-csomagok) de ez nyilván ízlés kérdése. Tehát majd az Asztal - s benne a Tálca - úgy áll össze, hogya lesznek a saját, s lesznek az általános ikonok.
Valami olyasmit szeretnék, ami elegáns, könnyed, mintaként nyugodtan lesd a föntebbi win8.1 tálcás ikonsorát.

Válasz küldése

Vissza: “Pupletek”