Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Első benyomások eddig, nagyon gyors és tetszetős, nagyon szimpatikus rendszer...
Alapjáraton olyan 200 mb ramot fogyaszt, 220 -at, viszont egy nagyon jól felépített felületet kapunk.

Hamarosan kicsit bővebben is...

Valakinek van már tapasztalata vele?
Képernyőkép – 2016-06-16 21-11-24.png
Képernyőkép – 2016-06-16 21-11-24.png (251.79 KiB) Megtekintve 7913 alkalommal
Képernyőkép – 2016-06-16 21-03-40.png
Képernyőkép – 2016-06-16 21-03-40.png (78.22 KiB) Megtekintve 7913 alkalommal
Képernyőkép – 2016-06-16 20-51-57.png
Képernyőkép – 2016-06-16 20-51-57.png (76.42 KiB) Megtekintve 7913 alkalommal
Képernyőkép – 2016-06-16 20-50-39.png
Képernyőkép – 2016-06-16 20-50-39.png (113.24 KiB) Megtekintve 7913 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: watcher »

Helló!
Virtualboxon az alábbiakon futtottam át:
- manjaro-budgie-2015.11-x86_64
Hát ez egy elég kiforratlan külső, talán még a böngészővel is voltak problémák. Qka
- manjaro-deepin-16.06.1-i686
Ahhoz képest, hogy nem egy klasszikus - a köztudatban mindennapos - GUI, nagyon jól, összeszedetten működik, érthető és könnyen kézreálló beállítási felület.
- manjaro-e20-community-16.04-i686
Az E20 (E 2.0) hozza a megszokott -számomra kissé túllihegett- formáját, de itt nem sikerült teljesen összehangolni a design-t. Qka
- manjaro-jwm-community-16.06.1-x86_64-19616
Jelenleg ez alól írok, szintén csak jót tudok eddig mondani róla.
Tekintve, hogy a grafikus felületből még van jó néhány (http://manjaro.github.io/download-community/) én csak ezt a párat próbáltam.
Igazi közösségi művek: némelyik jobban sikerült, némelyik kevésbé. Ha sikerül a számodra kedvező verziót megtalálnod könnyen a gépeden ragadhat hosszabb időre.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Áthelyeztem a fórumtopikot, bocsánat, hogy így utólag szólok, de nyitottam egy manjaro fórumot, mert nagyon megszerettem, bár még sajnos sokat nem tudok róla, még csak most ismerkedem a rendszerrrel.

Ami engem személy szerint nagyon megfogott, az a JWM kiadás és készítettem is egy videót róla.

A videó:
https://www.youtube.com/watch?v=6GqTBo4GwfM

...és a visszajelzés topik:
viewtopic.php?f=54&t=373

A budgie és deepin felületek, mivel teljesen újak, szinte ismeretlenek voltak előttem és nagyon meglepődtem, hogy milyen jól néznek ki és milyen jókat írnak róluk, de ezek szerint még nem elég kiforrottak.

Az e20 . enlightenment mindig is nagyon tetszett de mindig is úgy éreztem, talán egy kicsit túltolták a biciklit, néha egyszerűen az alapvető dolgokat nem találtam, amikor a leggyorsabban kellett volna valami, túl csicsás volt ez már nekem, még a macpup megjelenése idején, de a szépségét elismerem, nem beszélve arról, hogy az egyik olyan DE, ami rendelkezik tablet móddal, külön érintős felülete van.

Köszönöm a tapasztalatokat, így tanulok én is, nekem, ahogy azt már említettem, abszolút a JWM jött be, illetve a nagyobbakat meg esélyem sincs kipróbálni, sajnos, nincs akkora gépem :-D

u.i.: ez a közösségi kiadás és közösségi barkácsolás része a manjaro linux közösségnek, ez nagyon szimpatikus nekem... :-D
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: ati5 »

S-kami írta:Első benyomások eddig, nagyon gyors és tetszetős, nagyon szimpatikus rendszer...
Alapjáraton olyan 200 mb ramot fogyaszt, 220 -at, viszont egy nagyon jól felépített felületet kapunk.
Nos nekem is tetszik , de az hogy mennyi ramot eszik alapjáraton sajnos nem sokat mond . Ugyanis most Mint-et használok éppen XFCE ablakkezelővel , az alapjáraton 170 mb ramot eszik , Egy giga ramom van , és egy 1,6-os proci a laposon , de nem érzékelem gyorsnak . Ugyanis ha megnyitok egy alkalmazást , megnő a RAM fogyasztás (nem vészesen) , de viszont a procihasználat az egekbe szalad . Pl. a firefox megnyitásakor 100% majd néhány perc után amikor minden betöldődik lemegy 70% alá . Persze egy új oldal megnyitásakor megint megugrik . És a firefoxban nincs semmi extra csak a reklámblokkoló .
Ezért nekem többet mondana ha a procihasználatról tudnál valamit mondani , mondjuk futó alkalmazás alatt , és alaphelyzetben .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Hát az igazat megvallva az LXQt verzió sokkal gyorsabbnak tűnt nekem, az ablakkezelő miatt szerintem.

Az XFCE feltehetőleg több ramot fogyaszt.
A JWM verzió az hozza az elvárt sebességet, nagyon szépen és gyorsan fut, de abban a legfrisebb palemoon van, azt használtam és nagyon meg voltam elégedve, nagyon jól és gyorsan ment két megnyitott oldallal, mondjuk index.hu plusz a facebook, de nyilván kicsit fapados a jwm miatt.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Köszi az infókat !
Ki is akartam próbálni , csak pont a ISO kép letöltése közben elhalálozott a winyóm . Amint sikerült egyet szerezni megy is fel próbaképpen .
Maga a rendszer mennyire lett magyar ? Alkalmazásokat lehet találni hozzá ? Ami nekem fontos az a skype . Azon kívül bármilyen böngivel , médialejátszóval , stb. elvagyok .

Na megyek is és kotrok elő valami winyót .
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta:egy 1,6-os proci a laposon , de nem érzékelem gyorsnak . Ugyanis ha megnyitok egy alkalmazást , megnő a RAM fogyasztás (nem vészesen) , de viszont a procihasználat az egekbe szalad . Pl. a firefox megnyitásakor 100% majd néhány perc után amikor minden betöldődik lemegy 70% alá . Persze egy új oldal megnyitásakor megint megugrik .
Nyugodj meg, nálam a 2.4GHz-es egymagos Intel D320-as procim is ugyanezt produkálja, sajnos.
Ellenben, ahogy skami is említette, a legújabb Palemoon, és a legújabb Seamonkey viszont kifogástalanul megy rajta.
Sajnos, a Firefox egy behemót, lusta nagy dög lett, ráadásul van, hogy annyi szálat nyit meg a kapcsolódáshoz, hogy emiatt terheli le, fogja le, és használja 100 százalékosan a procit a betöltéskor, és ez megmarad a weboldalak betöltése után is, csak igen lassan megy vissza a proci foglalás értéke.
Például az Origó, az Index oldalak megnyitásakor, a weboldalba barom módjára beletett rengeteg yuotube videó, és egyéb nyalánkságok annyira leterhelik a procit, hogy több másodpercig is szinte megfagy az éppen nézni kívánt oldal, majd nagyon nehezen magához tér, de ezután sem lesz világbajnok sebességileg. Más weboldalak, az egyszerűbbek azért más jóval gyorsabban nézhetőek a Firefox-al s, de ez a gyorsabban egy viszonylagos fogalom. Ami az érdekes az egészben, hogy a Palemoon az gyakorlatilag egy Firefox klón, és mégis sokkal jobban teljesít, mint az igazi Firefox.
Nálam is 1GB Ram van, de ezzel már a Firefox, ezzel a procival rémség kategória. Sajnos...

ati5
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014.06.17. 11:14

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: ati5 »

Igazad van Tamás , a firefox tényleg elég nagy és lomha lett . Nem is tudom , hogy miért az a kedvencem mégis . Bár mostanság a Midorit használom sokszor , csak hiányzik belőle a jelszavak mentése funkció nekem . Tudom , hogy a biztonság , meg ilyesmi , de én lusta vagyok , és különben sincs olyan internetes forgalmam ami bárkinek hasznot hozhatna . De szóval igaz hogy a proci használat valóban nagyrészt alkalmazásfüggő . És talán a disztronak sincs túl nagy jelentősége . Inkább az ablakkezelőnek . Az emlitett Mint-et is átszereltem openbox ablakkezelőre és valóban izmosabbnak hat vele . Kicsit fapados meg nem csilivili , de akinek nem fussa új gépre az legyen nyitott némi kompromisszumra :D Meg a külcsín nem igazán izgat . A tálcára helyezhető inditó ikonok azok hiányoznak , de egyenlőre nem boldogulok a tint2 panel szerkesztésével .
Csak azért irtam ezt le , hogy talán többet kellene foglalkoznunk ezekkel a régi , talán már leírt ablakkezelőkkel . Sok lehetőség van bennük . Na persze nem az én tudásommal :D
ati5

Mert befagyott ablakot már láttam , de megfagyott pingvint még soha :D

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ati5 írta:... Az emlitett Mint-et is átszereltem openbox ablakkezelőre és valóban izmosabbnak hat vele .
A tálcára helyezhető inditó ikonok azok hiányoznak , de egyenlőre nem boldogulok a tint2 panel szerkesztésével .
Ezeket találtam neked, talán segítenek valamit....
A tint2 nevű alkalmazás
Crunchbang szépítés
tint2.md
tint2 - Configure.wiki
How To Install And Configure Tint2 Using a GUI [ Panel / Taskbar for Linux ]
tintwizard
tintwizard - Help.wiki
Install Light Weight Taskbar Tint2 for Ubuntu/Linux Mint

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Manjaro Linux 16 XFCE 32 bit

Hozzászólás Szerző: kros54 »

A régi fórum-oldalakon érdemes szétnézned, mert a tint2 panel szerkesztéséről akkoriban sokat írtam.
De, ahogy most nézegettem, valahogy hiányosnak tünik a fórum.
Viszont, ha belenézel pl. a PR571 Lite verzióba, akkor abból ki tudod bányászni a tudományt.

Válasz küldése

Vissza: “Hivatalos kiadások, verziók”