LMDE3_Cindy_Slax.iso

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

A múltkori próbálkozásom nem lett sikeres, azt talán hagyjuk inkább!
De viszont megtaláltam az utat ahhoz hogy UEFI-gépen lehessen használni.
Systemd boottal simán működik , hiszen azért debián az alapja. Itt a leírás hozzá:

Kalandom a Slax linux-szal ,működik GPT partíción UEFI alatt systemd-boottal !

Sok sikert a módszer kipróbálásához!
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

A slax9.6.6 64 bites verzióját újféle módon egy USB-s HDD egyik Ext4-es partíciójára másoltam be mégpedig UEFI gépen GPT-s partíciós séma mellett. Ez már Debián alapú disztró. Systemd boottal indítgatom , emiatt nyilván az eredeti szándék szerint készített syslinux.cfg nem tud lefutni és csak automatikus bootal indul el az, ami éppen az aktuális slax mappába be van telepítve. A RAM-ban szépen kibontogatódnak a squashfs modulok és bemountolja magának a fizikai slax mappát is. Működik, tudom tuningolgatni.
Egy a főgépre telepített linux mint segítségével tudok turkászni az akarmi.sb (sqashfs) modulok könyvtár szerkezetében is.
Egyenlőre csak három apró változtatást csináltam:
1. Magyar karakterkészlet rögzítése és
2. a Chrome lecserélése Firefox-ESR-re
- a fentieket egy modulba dugtam bele és egyben kilöktem a Chrome modulját, lehet hogy ezzel a húzással némi hiány keletkezett a NET-es video lejátszási lehetőségekben (facebookon a video nem indul el).
3. sb2dir dir2sb ollózós módszerrel kicseréltem a desktop hátteret.
Csináltam belőle egy iso fájlt, szerintem a hagyományos MBR , Legacy körülmények között is menni fog ugyanúgy mint a gyári verzió.
Itt lesznek a Google drive linkek, Ha valaki ránézne örülnék neki. Köszönöm szépen addig is! :)
sha512sum_slax966CsI-64bit.iso.txt
slax966CsI-64bit.iso
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Csináltam egy nagy bazi LMDE3 Cyndy Slax iso fájlt. Pöpecz !!! Majdnem a teljes Cindy, csak a Gimpet cseréltem Xnview-ra, meg egy pár sallangot kiszedtem belőle. 64 bites.
Egyenlőre egy DVD-re kipörköltem . Bootol mint a huzat! Most abból írok. Eddig hiba nincs.
Felmászik a RAM-ba, lehet böngészni , bányászni akár. Kikapcsolás után azt is elfelejti , hogy hogy hívták.
Ez egy telepített linux, live módban. Hát csak tud valamit Thomas Matejicek! Gratula neki!
Majd holnap feltolom valahova. Hátha érdekel másokat is.
MBR,Legacy módú, DVD-ről , vagy akár egy pendrájvról mehet, de valószinüleg GPT-re másolva fog menni UEFI gépen is Systemd boottal.

Kép
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

willy36
Hozzászólások: 220
Csatlakozott: 2017.05.16. 18:43

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: willy36 »

Szia !
Előre is köszi a munkád, toljad, várjuk...
Van sourceforge oldalunk is az egy gyűjtőhely az itteni közösség számára. Ha gondolod...
https://sourceforge.net/projects/puppyszoftver/
vagy https://skamilinux.hu/ oldaláról is elérhető

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Hali.
Még akarok gyúrni egy javítottat amiben bekapcsolom a tűzfalat , mert gyakorlatlanságom miatt még életemben nem kapcsoltam be eddig, mert azt hittem, hogy eleve be van kapcsolva, mint a windowsban.
Meg ebben már lesz egy Brasero is. Remélem bele fog férni.
Nem tudom, hogy az SSH-t nem kellene-e kiirtani belőle? Ismert root és user jelszóval elég furin mutat együtt. Vagy ezeket mindenki változtassa meg magának és mentse el egy saját sb modulban?
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Elkészült a Slaxosított LMDE3_Cindy 64 bites verziója. https://prohardver.hu/tema/re_csixy_kal ... 16-16.html
Parancsoljatok! Remélem tetszeni fog. Én egyenlőre csak DVD-re pörkölve próbálgatom. Most is abból írok.
A root jelszava toor és a slax passwordje slax.
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Azért megnézhetné valaki.
DVD-re kiírva legacyn bootolható.
Pendrájra kell egy Ext4-es partíció és erre átvonszoljuk a komplett linux mappát a felmountolt iso-ból. Ezután sudo chmod 777 a pendrájv UUID-jére, majd elnavigálunk a /linux/boot mappába és ./bootist.sh , ezután bootolható a pendrájv. Bootoláskor a sárga kép megjelenésekor tab billentyűt nyomunk és a sor végére beírhatók a cheat kódok:


Running Slax from memory

There may be situations though when you need to unplug the boot device as soon as possible while keeping Slax running. This is indeed possible; it requires your computer to load (copy) all Slax data to RAM memory during startup, so it is accessible even after your boot device is no longer plugged in. In order to put this "Copy to RAM" feature into action, make sure to start Slax with this boot option in boot menu. The time needed to start Slax will increase, since it will need to copy the entire /slax directory from CD or USB to your computer's memory, but then it will run Slax from there, letting you disconnect your boot device. Your computer will need at least 512 MB of RAM to hold all Slax data while still having enough free RAM for the operating system itself. Remember that even if you run Slax from memory, you have to properly shut it down when needed in order to safely unmount your hard drives (if any).

Cheatcodes for Slax

Boot parameters (also known as cheatcodes) are used to affect the boot process of Slax. Some of them are common for all Linuxes, others are specific for Slax only. You can use them to disable desired kind of hardware detection, to start Slax from hard drive, etc. To use cheatcodes, press Esc key to activate boot menu during Slax startup as usual, and when you see the boot menu, press Tab. A command line will appear at the bottom of the screen, which you can edit or add new boot parameters at the end:

Cheatcode Meaning Example
from= Load Slax data from specified directory from=/slax7/
or even from an ISO file from=/Downloads/slax.iso
from=http://domain.com/slax.iso
nosound Mute sound on startup nosound
toram Activate Copy to RAM feature slax.flags=toram
perch Activate Persistent Changes feature slax.flags=toram,perch
text Disable starting of X and stay in textmode console only text
debug Enable Slax startup debugging debug

Separate commands by space. See manual pages man bootparam for more cheatcodes common for all Linuxes.


Nekem most épp pendrájvról persistens módban megy.
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Szia!

Kiírtam egy DVD-re, arról kipróbáltam. Lemezről viszonylag gyorsan indul. Teljesen magyar, részleteibe menően is. Remekül működik, a frissítéskezelője azonnal felajánlja a pl. a Firefox frissítését és rendben el is végzi, ugyan a végeztével a hálózati kapcsolat nekem lebomlott és újra kellett kapcsolódnom, gondolom az ismerkedés közben valamit eltoltam :mrgreen: .

Én a LbOffice-ból a 6-os valamelyikét raknám bele (5.2.7.2 van benne), de mindenki maga dönti el, hogy melyiket tartja jobbnak. Feltelepítettem a PaleMoon-t és rendben is működik. Tetszik az Xplayer és jól működik a Firefox-szal még az onlinestream.hu kínálatát is figyelembe véve.

Igazából a kipróbálás rövid ideje alatt, arra nem sikerült rájönnöm, hogy most miért is Slax, miután a LinuxMint (Ubuntu, Debian) tárolóit használja alapból. Persze örülök neki, mert én debian párti vagyok. Megy a gyűjteményembe.

Köszönöm szépen, igazán remek egy rendszer, az UEFI-s gépem minden eszközét rendben kezeli.
Képernyőkép – 2019-01-31 12-50-59.jpg
Képernyőkép – 2019-01-31 12-50-59.jpg (147.24 KiB) Megtekintve 6056 alkalommal

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Szia ticoo1 ! Örülök, hogy tetszik!
Az új slax linuxot Thomas Matejicek már Debian alapokon fejleszti. Keress rá a neten, érdemes . A Porteus fejlesztőitől már rég levált, az még most is slackware maradt , ha jól tudom.
Ha úgy vesszük ez is slax, de mégsem az mert nem fér bele 256 megabájtba. Az egész Thomas M. live scritjével készült az utolsó stabil 2.1-es verzióval.
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Avatar
csixy
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.01.24. 08:03

Re: LMDE3_Cindy_Slax.iso

Hozzászólás Szerző: csixy »

Az eredetileg MBR-re készült Slax linuxot (Slax9.7.0) én feltettem UEFI, Systemd bootos pendrájvra a magam barkácsolós módszerével. Így az általam ismeretlen dolgokat sikerült átlépnem. Mint egy fürkészdarázs a petéjét egy gazdaállatba úgy oltottam bele a Slax linuxot egy systemd bootos antergos minimal telepítésű pendrájvba. Jelentem , hogy működik. Igaz bootválasztó menü nincs, csak a RAMba tolja fel magát , de tuningolható, customizálható , a savechanges , sb2dir, dir2sb satöbbi működik rajta és a változásokat.sb modulban el lehet menteni a /run/initramfs/memory/data/slax/modules/akarmi.sb útvonalon.
Munka, matek, morfondír, kert, kütyük, nomeg a család ... köbö ennyi. :oops:

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”