ReactOS

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

ReactOS

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ReactOS 0.4.2

A DistroWatch oldalán egyre népszerűbb ReactOS-nek megjelent egy újabb, letölthető boot(telepítő) illetve Live (zip-ben van mindkettő) verziója.
(A ReactOS egy nyílt forrású projekt, melynek célja, hogy egy mikrokernel alapú, a Windows NT, Windows 2000 és Windows XP alkalmazásaival és drivereivel kompatibilis operációs rendszert fejlesszenek ki.)
Kép
Letölthető innen:
https://sourceforge.net/projects/reacto ... tOS/0.4.2/

Mivel üres merevlemez hellyel (partícióval) nem jól állok, ezért a Live zip fájlt szedtem le, ez 65MB körüli csomag, ebben van a live.iso, ami meg kibontva kb. 203MB-os méretű. Ezután a Precise Puppy 571 alatt elindítottam a Virtualbox-ot, és abban próbáltam ki az újdonságot. A .vdi méretezésénél nem figyeltem eléggé, és az induló méretnek véletlenül kevesebbet adtam meg az iso fájl tényleges méreténél, de még jó. hogy rutinból a dinamikus méretet választottam, így nem lett ebből végül is baj.
Kép
Kép

A Vbox-ban egészen szépen muzsikál a cucc, én 220MB memóriát adtam neki, ezzel szépen dolgozott, és aránylag gyors is, legalább is a Vbox-ban.
Az új cuccban már lehet kártyázni, meg még pár dolgot próbáltam csak ki, a teljesség igénye nélkül, ezekről lőttem is pár képet, itt vannak.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Nem lesz ez egy rossz cucc, ha egyszer elkészül végre a teljes verziója.
Közben a Wiki-n megtaláltam a gépigény leírást is. Eszerint én még sok memóriát is adtam az OS-nek, ami azért nem túl nagy baj, hiszen abból soha sincs elég.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NTamas 2016.08.18. 13:52-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: ReactOS

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Mivel régi gépeim vannak, igen jól jött volna egy windows szerű rendszer, fel is próbáltam tenni a laptopomra is, meg az asztali gépre is, de sajnos mind a két géppel csődöt mondott.

Már évek óta próbálkozom, hátha, de eddig semmi siker.
Sajnos, ilyen kis gépekre ugyan lenne értelme, de eddig nem indult el egy fizikai gépen sem, én is csak virtuálban tudom nézegetni.

...na majd egyszer, hátha, addig viszont egy kis puppy plusz wine kombóval bőven kenterbe veri mindegyik gépemen, ha véletlenül windowsos proramot kell használnom.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NRLD181
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2015.10.27. 18:37

Re: ReactOS

Hozzászólás Szerző: NRLD181 »

Fö rendszeremé teszem tökéletes 16 Gb flason lesz rajta.Kár régebben 10 -évesen szét szedtem darabora a pentium 1-et.Meghibásodott benne a merevlemez.Mág usb port sem volt rasjta.Csak RS átalakitóval lehetett flasht csatlakoztatni.
Üzletes szerint nem érdemes vele semmire sem szerintem jó rajta vannak a régi portok.
Jó uj fajta modell HDmi helyett meg gyenge minöségü tranzisztor.

http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=4906#ov

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: ReactOS

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Fő rendszernek még ebben az állapotában nem lehet jó szívvel ajánlani, pár dolog elmegy rajta, de ennyi, nem több.
Itt még olvashatsz róla pár dolgot, ha ennyire érdekel.
http://hup.hu/cikkek/20160829/reactos_0_4_2_kepeben

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: ReactOS

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Nemrég jelent meg a ReactOS-0.4.8-as verziója, ebből is két fő kiadás, a Live iso-t tartalmazó 76.9 MB méretű ReactOS-0.4.8-live.zip file, illetve a boot-iso-t tartalmazó ReactOS-0.4.8-iso.zip ami méretileg 107.9 MB méretű.
Én egy gyors próbaként a Live iso-t tartalmazó zip fájlt szedtem le, és bevágtam egy Precise 571Lite alatt futó VirtulBox-ba, ez az eredmény, csak egy gyorsteszt, elindul e, mi van benne, van e hálózat, böngésző stb.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A Network Connections-ra kattintva azonnal volt Netem, csak mivel a Live iso-ban nincs (vagy csak én nem találtam meg, elvileg az IE-nek benne kéne lennie) webböngésző, így nem tudtam a Netre kijutni, és a Windows, - bocsi- ReactOS óráját sem lehet a Net-en szinkronizálni, van viszont benne egy elvileg Net-es remote desktop connection alkalmazás, aminek a beállító ablaka működik, azzal elvileg egy másik gépbe be lehetne jutni, de ezt nem próbáltam. Van benne egy saját multimédia lejátszó, lejátszandó tartalom hiánya miatt nem tudtam kipróbálni, majd még a délután(?) folyamán leszedem a telepítős iso-t is, és azzal is próbát teszek a VBoxban. Egyenlőre röviden ennyi, működik.....de nincsen hang, nem lehet bele drivert tenni.(a vbox az extended kiegészítő fenn van, a beállításban hozzá lehet adni az AC-97-et, de még így sem működik nálam a hangrész vmiért.)

A telepítős iso a VBox-ban:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Újraindítás után itt sincs hangrész(driver) noha a VBox-ban itt is hozzá lett adva az AC-97, de ez nem segít, nem érzékeli az alaplapi integrált hangrészt, így drivert sem tud hozzá telepíteni. A megosztott könyvtár is be van állítva a VBox-ban, ott van az alaplapi hangrész XP-s telepítőcsomagja, de a ReactOS vmiért nem látja, nem jön fel a megosztott könyvtár, így hangdrivert itt sem tudok telepíteni.
Kép
Kép

Net az itt is van alapból, de a cuccban lévő IE böngésző igen lassú, alig tudok vele egy oldalt behozni.(a ReactOS saját oldalát)
Szóval ez még úgy tűnik, nem teljesen használóbarát cucc, pedig jó lett volna, de, hát ez van....

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”