Cylon Linux

Egyéb operációs rendszerekkel kapcsolatos leírások, infók, hírek

Moderátor: S-kami

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Cylon Linux

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Cylon linux(Sri Lankai, azaz ceyloni készítőktől) - ez volt az utóbbi két hét alatt átnézett kb 20 fajta linux rendszer másik kiemelkedő tagja a Makulu 10, az Emmabuntüs meg a LinuxMint 17 mellett. (a többiekre kár is szót vesztegetnem - kényelmi szintjük, tudásuk - az Emmabuntüs-t kivéve - GYALÁZATOS volt a puppy linuxokhoz képest.) Tehát - mit tudott, mit nem?
Először live üzemmódban próbáltam ki, egy TÜNDÉRSZÉP, alapból compiz felülettel indító, ubuntu 12.04 alapú oprendszert csodálhattam meg, bámulatos programgazdagság, wine, onboard képernyőbillentyűzet, minden... kivéve játékok, azokból csak 3.
Aztán jöttek az első maflások: fájl-és rendszerműveletekhez félpercenként jelszót kér, mint szinte mindegyik nem-puppy linux, az őrületbe kergetve az örökös jogosultsági rohadásokkal - röhejesen kevés ablak-és színtéma, semennyi egérkurzor-téma, a háttérképváltó "kroppolja" a háttérképet, nem állíthatod át, hogy "sztreccselje" - végül a legsúlyosabb hibu: bár hozzáfoghattál, de nem tudott magyar nyelvet letölteni a nyelvi támogató segédprogi. - No, mondom, kapsz egy esélyt, rendszike, mert nagyon szép vagy, kitelepítelek fullosban. Oké, megtörtént, magyar nyelvvel a helyzet ugyanaz maradt, azonkívül szerettem volna klassz drájvert az nvidia kártyámnak, az sem működött. Ekkor a rendszer még, ugye, 12.04-es volt, de magától kínálgatta, hogy frissíthetem 14.04-re ha akarom. Megtettem. Dual core-os gépemen röpke másfél órát vett igénybe a folyamat, a rendszer működőképes maradt, nem ment benne tönkre semmi fontosabb, sőt: ezután már sikerült a magyar nyelv telepítése, meg az nvidia drájveré is. Mi romlott el a frissítést követően? - eltűnt a compiz felület és ócskább lett a wine. Mi volt személy szerint a legnagyobb csalódásom? - van egy komoly, megalomán puppin avagy csipeszpup-on (jó nvidia kártyával, drájverrel) natívan lazán futni képes linux játékgyűjteményem - nos, ez a nem viszi ezeket a játékokat. Viszont minden olyan embernek, aki nem ennyire gamer-lelkületű, mint jómagam - csak ajánlani tudom, mert még így is napjaink full extrás 4-5 legjobb fajta linuxának egyike.
1.jpg
1.jpg (98.45 KiB) Megtekintve 2176 alkalommal
2.jpg
2.jpg (122.55 KiB) Megtekintve 2176 alkalommal
3.jpg
3.jpg (100.79 KiB) Megtekintve 2176 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Egyéb OS”