Bejelentkezés hogyan?

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
ikszman
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.08.30. 09:13
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Agyarország

Bejelentkezés hogyan?

Hozzászólás Szerző: ikszman »

Talán érdemes erről is kicsit bővebben tudni. :)
Azt látom, hogy root-ként auto-login módon indul a LX7 puplet. Lehetne esetleg valahogy ezt megváltoztatni?
Szeretnék inkább egyszerű user loginnal netezni és csak a rendszerrel kapcsolatos munka folytán root-ként dolgozni. :)
A puppy-kban ez lehetséges? Próbáltam lxdme-t telepíteni a csomagkezelővel de talált egy kielégíthetetlen függőséget (upstart-job). Van más megoldás is erre? Üdv. Karesz.

Úgy látom érzékeny témára találtam. :) Itt olvasgattam erről: http://www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=15839

Ha nincs jó megoldás, nem baj. Majd megszokom. :)
MyPC: ASUS P4P800-E, 2.6GHZ Intel, 1280Mb DDR1 memória, ASUS A9550 256Mb V. kártya, 40Gb HDD.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Bejelentkezés hogyan?

Hozzászólás Szerző: azami »

Pont a "lelkét" kapcsolnád ki (sokan pont ezt szeretjük benne) :D :!: :?:
Ha a biztonság miatt szeretnéd akkor készíts egy mentést, feltelepíted a kedvenc alkalmazásaid, majd remaster, és azt használod..... :idea:
A memóriába betöltött rendszer megfertőződhet de csak addig míg ujra nem indítod a gépet.Akkor minden indul "tiszta lappal".. :idea: :!:

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Bejelentkezés hogyan?

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Lehet használni a mentésfájlodat is root mentesen úgynevezett fido felhasználó ként, illetve megtudod változtatni a root jelszavát , ha gondolod.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”