Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

KuLuSz írta:Nemtom merrefele nézted ... de ez a program létezik puppy alá is . ITT írnak róla, és még .pup csomag is van. QT futtatókörnyezet kell hozzá, ha szerencséd van, elindul. :D
Igazából már belinkeltem neki pár oldalt, az még rendben van, hogy a targéza csomagból nem megy a telepítés, de kapott deb csomag linket is, most pedig adok neki egy.pet csomag linket is, ennél többet nem tudok érte tenni.
f4l.pet 527.8 KB
Nem mai darab, hiszen maga a program sem mai készítés, de nálam, egy 3.9.11-es kernelű Precise Puppy-ra simán felment, beírta magát az Openbox menübe is!!! - és simán elindul!, ítt a két kép, nézd meg.
http://kepfeltoltes.hu/view/140925/capt ... es.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/view/140925/capt ... es.hu_.png
Mondjuk ezt a progit még sohasem használtam, így a kezeléséről, meg az esetlegesen hiányzó függőségekről nem tudok nyilatkozni. Ez a pet csomag hibátlanul felment, a csomagellenőrző nem talált függőségi hiányt, de ennek ellenére esetleg -nem tudom, csak sejtem - kellhet még a programhoz más kiegészítő is, gondolok itt a végeredmény átkonvertálására, de ezt csak az tudná megmondani neked pontosan, aki már használta, és belülről is ismeri a kérdéses programot.

A deb-es csomagokhoz kell még függőség, azt tudom, hiszen itt az oldalon írják is: F4L [Flash for Linux]
A deb-es csomag: Package "f4l"
A függőségek hozzá : Package: libstdc++5 (1:3.3.6-25)
Az ehhez kellő /usr/share/applications/f4lm.desktop file tartalma ennyi lenne ezen oldal szerint:

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=F4L
GenericName=Flash for Linux
Comment=Make Flash movies in Linux
Exec=f4lm
Terminal=false
MultipleArgs=true
Type=Application
Categories=Application;Network

Ez a f4l.desktop fájl a feljebb megemlített f4l.petcsomag telepítésekor már létrejön automatikusan, és ennek a fájlnak a tartalma a pet csomag telepítése után -belenézve- így alakult ki:
[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=f4l
Icon=/usr/share/pixmaps/icon.xpm
Comment=f4l
Exec=/usr/bin/run-f4l
Terminal=false
Type=Application
Categories=Utility
GenericName=f4l

A pet-es telepítő a szükséges ikonképet is bemásolta a megfelelő helyre, így a menüben is megjelent a program, és onnan is elindítható. A többi már a Te dolgod...

sakis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.22. 12:05

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sakis »

Sziasztok!

Segítségetek kérem szépen! 5.7.1 puppyra telepítettem chrome.deb-et a chrome oldalárol de csak terminálban tudom elindítani!

kerjuk inditsa el a google chromeot egyszeru felhasznalokent bla bla bla

Mit tehetek ebben az esetben?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Azzal kezdenem, hogy en ezt nem szeretem, csak a chromiumot abbol a 29, 34 mind a ketto jo, de a 29-es a legjobb. Ezeket kiprobalhatod pl. innen:
http://www.solidfiles.com/folder/a829521d43/
Ezek csk sajat tapasztalatok. Nem eroltethetem rad.
Ha ragaszkodsz a chrome-hoz, nezd vegig ezt a forumszalat, ott mintha megoldottak volna ezt:
viewtopic.php?f=12&t=55

sakis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.22. 12:05

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sakis »

És olyant lehet hogy csinálocsinálok egy indítóikont ami elindítja terminálban?

Avatar
csipesz
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2014.06.24. 11:02
Tartózkodási hely: Isaszeg

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: csipesz »

Hétszentség, hogy lehet... csak én egy kicsit lütyő vagyok ezekhez.. várj egy kicsit, míg valamelyik "szkriptkirály"( :) ) észleli ezt a topikot, szerintem fognak tudni segíteni.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Kedves sakis !
Mielőtt kérdezel valamit, nézd meg, nem írnak e már erről a fórumban...
felül van egy keresés gomb is a fórum jobb oldalán.

itt írnak erről:
viewtopic.php?f=12&t=55&start=20
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

sakis
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.22. 12:05

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sakis »

Elnézést! Köszönöm!

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Nem volt kedvem valami új fórumszálat nyitni, viszont a mai tapasztalataimat csak ideírom.
Nevezetesen, kollégámnak van egy kb. 8 éves Toshiba laptopja. Azon most egy winXP figyel (meg még ki tudja, milyen kémprogram, gyanús e-mail-nézések, más böngésző-előzmények, ilyesmik bizonyították, hogy valaki(k) távolról turkálnak ebben.
A winXP kitakarításán túl ajánlottam neki - különösen online munkára - a linuxot, s mi mást, mint a Puppyt.
De hogy az szokatlan. Mondtam neki, nem annyira, mint fehér embernek az Office 200X szalagos menüje (a fene essen bele, csak más le ne másolja...!) így aztán erre is megbízást kaptam.
A gépet nem különösebben néztem meg, 1700 MHz órajel, Intel Celeron, és 1 GB RAM (amiből kér a grafika is).
Kezdtem az onlinepuppy-525-tel, aki esetleg nem tudná, ez a Justin Bieber Linux sokadik átalakítása, wbar, openbox, stabil, mint az atom.
Fel is ment (unetbootin + frugál, kell offline munkára a win is...) de kiderült, hogy a firefox ebben 7.01 verziójú, tehát frissítsünk. Két lépésben el is jutottam a 32.01 verzióig, ami viszont úgy lefagyott, mint a világűrben az üstökös csóvája az Oorth-felhőben, ide úgy kábé 1 fényévnyire. Sebaj, van másik, elő a precise571Lite verzióval. Igen ám, az meg PAE, valamit ugyan kiírt, mármint az első futtatáskor, de azt el sem tudtam olvasni... Jó, hát akkor próbálkozzunk a Retro-Precise 542-vel. Az meg bekernelpánikolt, szóval a nagy Puppyzásból lett a még nagyobb égés.
Így még sohasem jártam, a géptermi szedett-vedett gépekre vagy egyik, vagy másik puplet minden felment, a Sulipuppy különösen, csomó ismerős, ez meg az használja boldogan valamelyik pupletet, és tessék, amikor szükség lenne rá, cserben hagy...
Végül a winXP-s rendszert takarítottam ki/le vagy három egymástól független vírusellenőrzővel, online spyware detektorral, meg effélékkel, s a gép a kezdeti 4 perces boot-idejét sikerült 1 perc alá levinni, de az égés az égés.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Lehet slacko macko kellett volna neki . Van amelyik gépnek az jobban fexik .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: S-kami »

óóóó...
Én legutóbb majdnem így jártam, szerencsére anyámnak volt egy magyar lucid xp puppy528 kiírva...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”