Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kavics »

Szerettem volna Puppyt telepíteni egy gépre, de a képernyőn nem helyezkedik el helyes pozícióban a kép. Úgy jelenik meg, hogy jobbra elcsúszik minden, és az utolsó 5 cm átkerül a bal oldalra. Ami átkerül, azt el sem lehet érni, mert csak az eredeti bal oldal vonaláig megy ki a kurzor, hiába látszik minden átkerült dolog. Ez egy korszerű gép, 4 giga rammal. Több Puppyval is kipróbáltam, de azokkal is ez volt a gond. Eredetileg 1366×768 felbontást ajánl fel a telepítés után, próbáltam 800x600-ban is, de ugyanaz.
Mit lehetne tenni?
Volna mégegy olyan gond is, hogy exe-s telepítővel feltettem egy verziót, de uninstall után is benne maradt az indulásnál az operációs rendszer választás, pedig a Puppy letörlődött mentésekkel együtt windows alól.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

A képernyő eltolódást a menü > beállítások > xorg varázsló > xvidtune programmal tudod a helyére állítani. Egyszerüen csak nyomsz 5-10 left gombot , majd test . Addig állítsd amíg nem lesz jó neked , majd ha kész vagy akkor az apply gombot nyomd meg . Elviekben az új beállításnak meg kell maradnia a következő induláskor is .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: azami »

Talán ha sikerül a videókártya driverét fölrakni, akkor megváltozik a helyzet, a monitor beállító gombjaival is tudod a képet jobra-balra, le-fől stb...Meg amit Kulusz írt..
Mivel ismerkedsz a puppyval ezért adnék pár jó tanácsot. Próbálgasd usb-ről, ha tetszik a puppy valamelyik változata, a mentést tedd esetleg a merevlemezre. Ha több puppyt szeretnél egyszerre próbálgatni, indíts el egyet usb-ről-> a merevlemezedre készíts annyi új mappát ahány puppyt ki akarsz próbálni->kattints az iso-ra, és a tartalmát külön-külön másold be más-más mappába-> ha az összes iso-t bemásoltad futtasd a grub4dos alkalmazást (menü/rendszer) a boot menüt az usb-re tedd mindig,így a merevlemezed boot szektora nem sérülhet. Újraindítás után válogathatsz hogy melyiket indítod. Mivel nagy a választék előbb-utóbb megleled a neked megfelelőt. ;)

kavics
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.08. 17:26

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kavics »

Köszönöm a tippeket!
Egy kollégámnak mutattam a napokban a Puppyt a gépemen. Nagyon tetszik neki, csináltunk egy gyors próbát a telepítésre, csak idő hiányában nem igazán tudott eddig kiforrni a dolog. Nem lesz most nála a gép, így nem is tudjuk folytatni a próbálgatást. Igazából nem bánja, hogy esetleg agyonvágjuk rajta a windowst, mert úgy is újra akarja rakni az egész gépét. Most megy úgy ahogy, de nem Ő fogja használni. Majd ha visszakerül, próbálgatunk ismét...:)

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Egy frugal telepítéssel nem lesz semmi baja a windowsnak . Még a rendszertöltő grub-ot is lehet telepíteni . A windows-t ugyanúgy fogja tudni indítani a grub menüjéből. Puppy teljes telepítésénél kell arra vigyázni hogy ne töröljük a windows partíciót , egyébként azzal se csinál nagy bajt ha készít a win part mellé 1 linuxosat . Egyszerüen szólva, megfér a 2 egymás mellett ha mindent jól csinálsz.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
sapysoft
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.07.10. 14:26
Tartózkodási hely: facebook.com/szappanos1 microbit.eu

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sapysoft »

Sziasztok.
Ez a program mire szolgál? Nekem valamiért változtatja magát lent. Hol piros, hol sárga alapon van egy villám.
Kép

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

ez a program laptopokhoz lett kitalálva . A képen látható opciók azt jelentik hogy :
Processzor használata :
- energia takarékos módban
- teljesítmény módban
- turbó módban
Ezzel a programmal ilyen dolgokat lehet beállítani , igényeinknek megfelelően . hogy mit jelent a színkülönbség azt nemtom. Talán húzd felé az egeret és előjön 1 tip hogy mivan ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

1 apró megjegyzés . Ha valaki képet akar itt megjeleníteni, az vagy linkben tegye ezt , vagy töltse fel közvetlenül a honlapra csatolmány ként . Hogy miért ? Mert pl: ENNÉL a hozzászólásnál szükségvan egy olyan asztalra, ami kb 4000x3000 pixel felbontású, ahhoz hogy lássuk a kívánt (képernyő)képet a fórumban. A link a legjobb választás , majd azt követi a csatolmány. Csak azért hogy 1024x768 pixelben is látni lehessen a screenshot-ot. Az én 1280x1024 pixelem kevés volt hozzá :) .
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Jogos az észrevétel.
Más megoldás is van: a feltöltendő képet ajánlott 800x600-ra átméretezni. Ez az a méret, amelyet minden beállított felbontás tud értelmezni, és nem lóg ki. A 800 helyett lehet kisebb, a bemutatandó dolog természetéhez igazodó más pixelszámot alkalmazni.
A legegyszerűbb egyébként az itteni, hozzászólásbeli csatolás, alul, a Csatolmány feltöltése gombra kell bökni... Ehhez képest minden más jóval bonyolultabb.

Avatar
sapysoft
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.07.10. 14:26
Tartózkodási hely: facebook.com/szappanos1 microbit.eu

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: sapysoft »

Lenne egy olyan problémám, hogy ebben a linux verzióban nem tudom beállítani, hogy egy meghajtó csatlakozzon indításkor. Egy másik verziónál automatikusan mountolta a pendrive partíciót. Hogyan állíthatnám be?
-Más.
Hogyan tudom beállítani, hogy egy progi rendszer intításkor automatikusan induljon. Skype, transmissi...
Segítségetek előre is köszönöm.
Csatolmányok
Screenshot(3).png
Screenshot(3).png (61.6 KiB) Megtekintve 6810 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”