Kezdő lépések.

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Olvastam az precise megoldásodat, ezért is írtam a fentieket le.
Szerintem úgy jó ahogy írtam. A sorszámozást az érthetőség miatt változtattam, tehát 7.-nek azaz utoljára a mentésfájl, 6.-nak az adrv
......stb
Nálad legvalószínűbben a puppy.sfs fájlban lehet valami ami, felülírja a zdrv.sfs valamelyik fájlját. Mikor adrv.sfs-nak nevezted át akkor a driverek később töltődtek be mint a puppy.sfs így jó lett. Elvileg nem lehetne a puppy sfs-ben olyan ami a zdrv valamelyik fájlját felülírja.

Azt írod: „ha lenne már elkészített mentésfiléd, az a fő sfs fájl elött fog majd betöltődni“.
Ez azért nem lenne jó, mert ha például egy szövegfájlhoz hozzáírsz egy szót az a mentésfájlodban teljesül virtuálisan, de ha utána töltenéd be a puppy.sfs fő fájlt akkor ez nem teljesül, mert a puppy.sfs-ben
„bele van égetve“ az eredeti szövegfájl, az írodna be.

Egy régebbi példa a betöltési sorrendre:
Én adrv.sfs fájlba mentek a puppykban. Az eredeti Precise puppy nem ismerte az adrv.sfs-t. Ott trükköt kellett alkalmazni. A zdrv.sfs fájlt akkor is felismerte már, de nem használta. Így zdrv.sfs mentést kellett készíteni, majd a nevet cserélni a fő puppy sfs fájllal, hogy ne írja felül a mentést.
Így jól meg lett keverve:
zdrv_precise_5.7.1.sfs 124MB ---------ebben van a fő puppy sfs (elsőnek töltődik be)
puppy_precise_5.7.1.sfs 6MB ------ebben van a mentésfájl (másodiknak töltődik be)

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

janugsa írta: 2019.04.20. 12:10 Olvastam az precise megoldásodat, ezért is írtam a fentieket le.
Szerintem úgy jó ahogy írtam. A sorszámozást az érthetőség miatt változtattam, tehát 7.-nek azaz utoljára a mentésfájl, 6.-nak az adrv
......stb
Nálad legvalószínűbben a puppy.sfs fájlban lehet valami ami, felülírja a zdrv.sfs valamelyik fájlját. Mikor adrv.sfs-nak nevezted át akkor a driverek később töltődtek be mint a puppy.sfs így jó lett. Elvileg nem lehetne a puppy sfs-ben olyan ami a zdrv valamelyik fájlját felülírja.

Azt írod: „ha lenne már elkészített mentésfiléd, az a fő sfs fájl elött fog majd betöltődni“.
Ez azért nem lenne jó, mert ha például egy szövegfájlhoz hozzáírsz egy szót az a mentésfájlodban teljesül virtuálisan, de ha utána töltenéd be a puppy.sfs fő fájlt akkor ez nem teljesül, mert a puppy.sfs-ben
„bele van égetve“ az eredeti szövegfájl, az írodna be.

Egy régebbi példa a betöltési sorrendre:
Én adrv.sfs fájlba mentek a puppykban. Az eredeti Precise puppy nem ismerte az adrv.sfs-t. Ott trükköt kellett alkalmazni. A zdrv.sfs fájlt akkor is felismerte már, de nem használta. Így zdrv.sfs mentést kellett készíteni, majd a nevet cserélni a fő puppy sfs fájllal, hogy ne írja felül a mentést.
Így jól meg lett keverve:
zdrv_precise_5.7.1.sfs 124MB ---------ebben van a fő puppy sfs (elsőnek töltődik be)
puppy_precise_5.7.1.sfs 6MB ------ebben van a mentésfájl (másodiknak töltődik be)
Bocs a teljes visszaidézésért, de ezt olvasva esett le, hogy mi simán elbeszélünk egymás melett!
Mert bizony mi nem ugyanarról beszélünk!
Én a hagyományos puppy megoldás szerinti -xyz.2fs- mentésfiléről beszéltem végig, -és szerintem a Murgas linken is ez van, amit neked idéztem - és nem pedig arról az általad a fórumba máregyszer beírt másfajta mentési megoldásról ahol a hagyományos puppys xyz.2fs nevű mentésfile helyett Te másképp, más sfs-be íratod bele a mentésedet. Ez pedig két nagyon eltérő módszer, és bizony, a hagyományos puppy féle xyz.2fs mentésfile a bootoláskor a fó puppy.sfs fájl előtt töltődik be, és csak ezután jön a fő (pl.) Pcrecise-verziónév.sfs fájl betöltése-hozzácsatolása! Én végig ez utóbbiról beszéltem veled ellentétben.
Abban viszont egyetértünk, hogy az eredeti Precise puppy nem ismeri az adrv.sfs-t, de már ismerte a zdrv-ot, de ez utobbit alapesetben nem használja.(de bizonyos paraméterezéssel erre azért rávehető - ahogy ezt a Murgan is írták)
Az a bizonyos kanadai puppy csomag egy hibrid készítés, mint írtam, Precise rendszernek mondja, mutatja magát, de az igazi Precise rendszerrel elentétben ez már simán ismeri és tudja alkalmazni, használni az adrv.sfs-t, és nekem ez volt a legnagyobb meglepetés ebben. Hogy ezt hogy oldotta meg a kanadai úriember, azt nem tudom, de nekem mindenesetre kapóra jött a dolog, mert így a már említett problémámat így, emiatt az adrv.sfs használhatósága, elsőként való betölthetősége miatt egyszerű módon javítani tudtam.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Bocsi, hogy belekotyognék, de mind a kettőtöknek igaza van. De szeretném figyelmetekbe ajánlani, hogy az initrd is szerepet játszik a betöltés mikéntjében. Ezen "huge"-s puppy-ban az initrd is új. Ezen hugis megoldást úgy érte el, hogy remasternél kért zdrv-t, majd egy hugés intrd-vel indította a rendszert egy huges vmlinuz+zdrv párossal, majd egy kis "mókolás " után készített egy új ISO-t (persze a remaster progit is cserélte, vagy átírt benne ezt-azt). Aztán lett hugis precíze. Persze a distro-specs-t is át kellett írnia.

Na mármost a bash maradt azon eredeti kernel maradványokkal együtt, ami az eredeti precise működéséhez feltétlen kellett. Na itt rúg vissza a ló. "NTamás", neked ahogy írtad, a régi vas miatt kellett szükségszerűen variálnod, s ha már "idomult", akkor részedről már jól kezelhető. Nekem sem kellet variálnom és rendben elindult, de amikor ATI drájvert telepítettem máris dobott egy "hátast". Megjegyzem pl. "csipesz" egyes alkotásánál az fdrv-t át kell neveznem ydrv-re, mert csak így hajlandó az frdv-t "megenni". Mivel már csináltam ilyet (hugisítást) tudom, hogy mivel jár és egykét apró hiba, már elég is, hogy nem úgy csinálja a dolgát, mint ahogy kellene.

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

ticoo1 írta: 2019.04.20. 14:40...az initrd is szerepet játszik a betöltés mikéntjében...
Jogos, lásd épp most írtam a Fórumba ez ügyben.
viewtopic.php?p=7917#p7917
Viszont a két iso verzióban lévő initrd.gz az teljesen egyforma, lévén ugyanaz a huge-s kerneles cucc van minkét iso-ban.
Kép
Szerencsére a fórumba már az újabb verzó lett belinkelve, -mert a weboldalról a készítő időközben levette a legelső, eredeti 128MB-os isot, amit én próbáltam ki- és ott már csak a belinkelt, javított iso van ott alap isoként.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Valahogy eltüntettem egy ISO fájlt! :cry:
Nem mentette le valaki ?
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (46.35 KiB) Megtekintve 5106 alkalommal
Már nem müxik az oldal, ahonnan leszedtem!

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: NTamas »

DeltaLinux-ból ezt találtam:
https://sourceforge.net/projects/deltalinux-obs/files/
van egy .img fájl innen.
DeltaLinux.img 01-Mar-2018 16:32 1.4G
https://archive.org/download/Puppy_Linu ... aLinux.img

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!
Köszi NTamas, ezeket én is megtaláltam, de nem az igazi! :?
Úgy oldottam meg, hogy a xenialdog-32 iso-t kiírtam, majd az usb mentésről bemásoltam illetve felülírtam amit kellet! :idea: :D

Avatar
fkorneli
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2019.05.07. 00:06

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: fkorneli »

Kedves Hozzáértők!

Szeretnék egy 2011-es Samsung N145 Plus számítógépen Puppy Linuxot használni.

A sok olvasgatás és próbálgatás után erre a verzióra esett a voksom :Xenialpup704Rev5HunKodiFirefoxGoogleEarth2018SzeptCsipesz, azonban a gépet nem tudom a wifin keresztül csatlakoztatni az internethez. (egyszer valahogy sikerült, de elfelejtette) A jelszó megadásakor a helyesen megjelenő jelszót tévesnek veszi és nem csatlakozik.

Beállítások/internet csatlakozás varázsló/Vezetékes vagy vezeték nélküli LAN/Frisbee/UPC..../jelszó beírás/...hibás jelszó üzenet..(invalid key or password)

A modem 2,4 és 5 GHz-en is működik, mindkét frekvencián hibás jelszót észlel

Előre is köszönöm.




Intel(R) Atom(TM) CPU N450 @ 1,66 GHz (két szál)
2 GB RAM (gondolom DDR2)
Intel(R) Graphics Media Accelator 3150 (256Mb)
Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Esetleg megpróbálhatod a Simple Network Setup-ot is . Nálam előfordul wifinél hogy törölni kell a /etc/resolv.conf fájlt, hogy csatlakozni tudjak helyes jelszó mellett ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

janugsa
Adminisztrátor
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2014.06.28. 00:17

Re: Kezdő lépések.

Hozzászólás Szerző: janugsa »

Azon a puppyn kipróbáltam a frisbeet. Nálam sem működik.
A simple network setup által beállított wifi meg működik.

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”