Utak lehetőségek a Puppy számára

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Helló azami!
Én a 64 biteseket rendszeresen kerülöm, mert nekem, általában már az elején kernel panich-kal elbukik az AMD miatt. A Quirky64 8.0 kernele 4.4.7 x86-64 arch., na ez már nekem gond. Ha jól emlékszem a "gyerekkoromra", akkor az úgy van, hogy az AMD 64 bit az valóban 64 bit, míg a később megjelent Intel 64 bit az 2x32 bit, mert az AMD levédte a 64 bit-es direct technológiát (ez a RAM-ok kezelésénél keményen megmutatkozik!). Szerintem egy 32 bites PAE-val jobban jársz. Az AMD nem szolgáltat elég infót a kernel készítéshez, sajnos, s így nehéz. Ugyanakkor az a tapasztalatom, a pendrive-ra kihegyezett rendszereknél (majd csinálunk belőle egy ISO-is, de már a "belső" tartalomkorrigálása elmarad), hogy az esetleges beépített USB-és kártyaolvasók teljesen összezavarják a rendszert (mj. a Windows-t és az Ubuntut is!), sorrendiség, 3-5 eszköz, fel-lecsatolás, a felcsatolt eszköztől nem lehet megszabadul, így a mentés beolvasása kudarcba fullad. Nekem a mentések csak akkor voltak jól beolvashatók, ha a "C"-re mentettem. Tapasztalatom szerint a puppy a mentést az első partíción keresi (mindegy, hogy én mit akarok!), de Win7-től ugye van "rendszer partíció" is, vagyis a "C" csak a második! Én ezért a Windows-nak nem engedek rendszerpartíciót csinálni, csak menjen a rendszerindítás is a "C"-ről. Ezek persze a frugál telepítéseket is megkeseríthetik.
Na, ezekért látom jónak és jövőbemutatónak a kedvenc Puppy-m, mivel a kernel cserélhetősé végett rendkívül rugalmas.

azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: azami »

Nem vagyok járatos 64 bit jogaiban de nekem gyanús hogy azt úgy lelehetne védeni ahogy írod, de ha le is védtek valamit akkor is mint nemzetközi szabványként kellene visszaköszönni, de lehet teljesen félreértem amit írtál :D .

Mivel 64biten gyorsabb kell hogy legyen a rendszer, ráadásul a Chrome már csak erre ad ki újabb verziókat nálam meg alapértelmezett így maradok az ilyen rendszerek mellett. Egyébként az a véleményem ha nagyobb rendszerek mennek 64biten akkor a kisebbnek is menni kell! Nem kell annyira kigyomlálni az önmegvalósítás rögös útján ;) .

Nekem a mentés helyével sosem volt problémám a régi kerneleknél a mostani puppykban már találkoztam olyannal hogy nem engedett a windows partícióra írni alapértelmezésben, amúgy a puppy ahogy indulásnál látható minden partíciót megvizsgál hogy nincs e rajta mentés, akár az első almappa mélységig is.

Új év első hozzászólásában kívánok neked és a többi fórumtársunknak boldog új évet :!:

spondeuslinux
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.04.16. 13:02

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: spondeuslinux »

Utak lehetőségek a Puppy számára

Magam új vagyok ezen az oldalo, és vállalom, hogy nem is nagyon értek a linux fejlesztéshez. Humán területen dolgozom, de régóta kedvelem a számítástechnikát és a linuxot is nagyon megszerettem.

Szerintem mindnekinek az álma, hogy legyen frankó, gyors, viszonylag jól kinéző rendszere, ami kezes, és stabil.
A világ állása több féla tanulságot rejt magában.
A hardwarefejlesztés irtó környezetpusztító, ám gyors eredményeket mutat. A minőségi és bonyolult szoftverfejlesztés (gépi kód, assembly, Menuet, Kolibri) időigényes és bonyolult, az emberi időt pusztítja, de környezetet nem. Ez szerintem meghatározó trend.

A másik ami meghatározó, hogy polihisztorok, és az egyéni törekvések ideje az információ forradalomban lejárt. Ezt már Eric S. Raymond is leírja A katedrális és a bazár című könyvében, amit szintén nem lehet tömegével megvásárolni. :lol: Nagy tömegben fejlesztett szabad csoport jobb minőséget állít elő mint a megfizetett proggerek. A honvédők nagyobb erőfeszítést fejtenek ki, mint a zsoldosok. A háborúk megnyerése a létszámon nagyban múlik, ez már Szun-cénál is megfigyelhető, lásd bekerítés. Az értelmesebb emberek kevesebben vannak, mint a kevésbé értelmesek, az a közösség minőségileg jobb, de létszámban alacsonyabb a többi linux közösségnél. De annál nagyobb az ereje a kiválasztott területen és respect az elhivatottságnak.

Ennyit bevezetőnek.

Továbblépés szempontjából én ha megköveztek is, mert látom, hogy sok az individuális erő, és tudom, hogy a Kincs ami nincsben is volt hátramaradt japán katona, de azt gondolom, hogy adott körben lehetne együtműködni az individualitás feladása nélkül. Ezzel összefüggésben az Apple-t hozom fel példaként. Adott zárt hardware eszközre maximális finomhangolás. Puppy esetében is el tudnám képzelni, ha nem pusztán Xenial, Tar, Slacko horizontális variánsok alakulnának ki, hanem mintaprojektben, vagy pilotban lenne, egy elfogadott egységes hardwaren végigvitt vonal.

https://www.laptophardware.hu/blog/lapt ... atisztika/

Ki lehetne választani egy adott laptop típust, amit egy egész közösség használna egységesen, és fejlesztene egységesen, erről frankó videósorozatokat lehetne csinálni youtubeon, amiken keresztül még több embert leheten a közösségbe bevonni, mindenki profitálna belőle.

Lehete: Lenovo x61 projekt, ezeket a gépeket fillérekért meg lehet venni és 8 gb ramot elvisznek. De tőlem lehet bármilyen márka, amit a csoport meghatároz. Az egyéni energiákat egy közös erős mederbe leheten csatornázni. Igazából látszik, hogy azért kell állandóan új hardware, mivel energiatakarékosabb platformok jönnek létre, és a bonyolult, de hatékony kódolás mint az Assembly háttérbe szorul, mivel kevesebb értelmes személy lehet erre irányba állítani. Ha a kicsi, de minőségi közösségek is egy irányt vesznek fel fegyelmezetten, abból nyilván sokkal jobb eredmény fog kijönni. A Puppy most is csodálatos. Sajnos a tömegfogyasztók sosem fogják értékelni, mert nincs elég erős marketingja, amit videókkal lehetne fokozni.

Szóval csoportosan kellene orchaestra, zenekari jelleggel egy kiváló hangszert megszólaltatni.

Ugyanezen a gondolatmeneten pedig örülök neki, hogy Skami videókat csinál, mert így megnyílik a Puppy csodálatos világa. Még több videó kellene,

Ilyenre gondolok:

https://www.youtube.com/watch?v=vMiSndMsQ_w

Mondjuk a virtuálboxos cuccok nekem csalókák.

Még több ilyen videó kellene:

https://www.youtube.com/watch?v=ySh5mbPz5Ro

Sok sok sebességvideó kellene. A jelenlegi benyomásaim alapján ezek jutottak eszembe. Ha valaki egy egységes hardwares projektben benne lenne, rám számíthat.

Köszönöm a figyelmeteket!

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

Ez 1 elég érdekes elgondolás, de jelezném hogy a puppy linux eredeti iránya a régi gépek felélesztése volt ... mint ahogy az nálad is müködött az öreg laptopon . Ezen a vonalon elindulva , és magyarországot ismerve , nem sok olyan ember akad aki venni fog 1 újgépet, főleg nem a puppylinux-ért hogy használni tudja . Persze használhatja , de a windows mindig is fölényben lesz a programok futtathatósága szempontjából. Az meg hogy egységes gépet vásároljon mindenki , teljesen felesleges. Ehez csak 1 rendszer kell bármilyen gépen , 1 olyan programmal ami testreszabja a rendszert (finomhangolja). Én ezt már nem 1x említettem , éppen ezért hogy 1 kernellel kellene foglalkozni , hogy mindenféle géphez és eszközhöz meglegyen a teljeskörü drájverkészlet a helyes müködéshez. A rendszer tulajdonképpen mind1 volna hogy melyik repóból épül , ha a kernel ugyanaz ... így átjárhatóak lennének a slackware ubuntu debian variánsok a puppyban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KuLuSz 2018.05.02. 22:00-kor.
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Nagyon sokat gondolkodtam, hogyan lehetne röviden és a leghatékonyabban válaszolni, véleményként az előbbi gondolatokra. A következőre jutottam:

Ma a technika igen fejlett korát éljük, és ennek csak egy nagyon keskeny szeletét érezzük a mi mindennapjainkban. Mondom ezt azért, és linkelhetnék pár videót, megjelölhetnék forrásnak pár könyvet is, amelyet neves „technológiai kutató” éllovas írt, valamint akik mindebből levonták a következtetést és eköré építettek egy jövőképet. Ha innen nézem akkor a mi civil életünkben a Puppy Linux egy (szinte) észrevétlen hullócsillag, ami köré kisebb közösségek formálódnak. Épp a kis népszerűsége és felfedezetlensége miatt a legkiszámíthatatlanabb területek egyike, akkor amikor a jövőjére gondolunk. Ma már quantum-számítástechnikáról is beszélhetünk, ahol (esetenként már például topological) qubitekre építkeznek és önszervező(dő) megoldásokkal is ötvözik őket. Elszállt gondolatoknak hathatnak ezek de meghatározók, mert a legtöbb hétköznapi hatás még nem érzékelteti ezen tények fontosságát, miközben már léteznek.

KuLuSz tökéletesen leírta a Puppy létének fő okait, és azzal is egyetértek, hogy a rengeteg kernellel széttöredezik a Puppy és a sikere is. A polihisztor szó jelentését én erre is érvényesítem, abban az értelemben, hogyha minden (modern hardver) igényt ki óhajt elégíteni a rengeteg puppy változat és kernelei, azzal pontosan azt érjük el ami az egyéni törekvések idejére vonatkozóan az információ forradalomban lejár. Ehhez túl kevés lelkes és hozzáértő önkéntes ember áll rendelkezésre, és az idő is egyre rohamosabban kevesebb a (szabadidős) fejlesztésre. Ez az én meglátásom.

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Mostanság inkább a pálya széléről, de amúgy aktív érdeklődőként sajnos rengeteg (tév)utat látok.
Ma az OS-piacot 3 nagy rendszer uralja: az MS Windows, az Android, meg az iOS.
Ezek együtt minimum 98 %-ot tesznek ki, s a maradékon osztozik a ki tudja, hányféle linux (számuk naponta nő, minimum ezernyi) meg más OS.
Nyilván mérhetetlen a Puppy Linux - a mi véleményünk nem számít, mert simán elfogultak vagyunk.
Ehhez nagyon szorosan kapcsolódó kérdés, hogy maga a linux is egyre nagyobb erőforrásokat, egyre erősebb vasakat igényel.
Igazából a gyakorlatban már nem nagyon látszik, hogy amatőr módra úgy tudjunk optimalizálni egy rendszert, hogy az jobb legyen, mint a "hivatalosak" (bármit is értsünk ez alatt).
Mert azt én nem tekintem használatnak, hogy üresen, bekapcsolás-szinten fut maga a TurboPuppy, de műveletet végezni vele/rajta úgyszólván lehetetlen.
Ebben az értelemben szerintem följebb is ment az alap-hardverszint, tapasztalataim alapján úgy gondolom, a Precise utáni pupletekhez már úgy 2 GB RAM kell, mert egyébként jobbára csak offline gépként használható. Na, ez éppen egy jó választható út: telepíteni egy gépet, offline, rá a működő programokat, ez biztos elmegy, míg kap elektront...
(Nekem egy 1,5 GB RAM-mal szerelt kis DELL is szolgálatban van, Precise alatt, hát nem nagyon dicsekszek vele, de amúgy meg jó.)
Ott a következő probléma: a világ elzúg a 32 bit mellett, mutatóba lelni ilyen böngészőt, ha meg van, azt meg az átlag-felhasználó nem szereti.
Ha mégis van, annak mérete nagyságrendileg összemérhető a teljes pupletével... (300 mega az ISO, +180 mega a böngésző...)
Mindezek mellett, ellenére, számomra a Puppynak óriási előnyei is vannak. Jónéhányszor hozott vissza gépet egy live rendszer, mert a Puppy felállt rajta, s a rontott-sérült más rendszerű fájlokat legalább menteni, olykor rendberakni lehetett.
Tehát egy ilyen másik út a rescue-ISO.
A Puppy tapasztalataim szerint nem túl bonyolult, önképzéssel igen jól beleáshatja magát az érdeklődő.
Előző miatt totálisan testre szabható, akár naponta lehet ablakkezelőt, ikonkészletet, akármit cserélni benne, előállítva egy új pupletet.
Az a népszerűsítés, ami itt pl. az install-videókkal történik, a legjobb út. Ilyennek látom a párhuzamos rendszerként való használatát megkönnyítő alkalmazásokat (exe-puppy).
S nem elfelejteni az ősrégi szabályokat:
- ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani.
- az adott géphez, s a kívánt feladathoz válasszuk meg az operációs rendszert.

spondeuslinux
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.04.16. 13:02

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: spondeuslinux »

Remek olvasni az elgondolásokat! :-) Azt is, hogy közös motívumok tűnnek fel és egyetértés látszik! :idea:

Avatar
watcher
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:16
Kapcsolat:

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: watcher »

Lábjegyzetek a magyar PuppyLinux jövőjéhez

4 napos elmerülésem oka a Linux alaverzumban egy Dual-Core-os HP laptop 2GB Rammal és egy olyan felhasználói csoport, akiknél éles helyzetben bizonyított a CubLinux. (A végeredményt a Vadászatomban rőgzítettem.) Kutatásom közben jutottam vissza a Browserlinux-hoz (és a megújult Slaxhoz) mivel a Cublinuxot már nem fejlesztik (újjáélesztése phoenixlinux néven vergődik. Biztos túl vizes lett a hamuja), gondoltam a browserlinuxot sem gondozzák (a honlapja alapján) de szánnok rá némi időt és nosztalgiából megnézem mi a helyzet. További két napot töltöttem ott.
Eme szómenés-halmaz a puppy mai helyzetét hivatott tisztába tenni főleg számomra (immáron szigorúan csak buta civil felhasználó). Ha feljut a fórumba és ismét viharokat váltok ki, hát majd kitörlik (miután jól leoltottak miatta) de talán a sok alkotó elmének egy újabb lökést adhat annélkül, hogy észrevennék.
Már nem vagyok képben a Puppy-val mint annak idején, ezért bocsánat ha elavult dolgokat/hülyeségeket írok. A környezetemben olyan Internet használók élnek akik csak az Androidot és a Windows-t ismerik (és ez a fiatalok igen nagy százaléka) valamint hozzá vannak szokva/elvárják a tiszta felhasználói élményt. Ez maximum az adott program/app beépített beállításainak mélységéig értendő. Ezért az általam írtak is lehetőleg ilyen szintűek lesznek.

Először 2 pupletben gondolkodtam, a manapság már kihaló 32 és az aktuális 64 bit-es verziókban. De úgy tűnik, hogy Csipesz munkássága visszanyúlik a még régebbi gépekhez is így 3 pupletet vázolok fel.
Általam ChromePuppy-nak hivott pupletről zagyválok. Röviden Cpup amit valamiért inkább (ejtsd:) Szípup-nak hívok. 8-)
Méretek: szerintem a CD-k kapacitása legyen a maximum, mert így még az 1 GB-os pendrive-okon is marad hely visszamenteni a beállításokat. A további bővíthetőségük pupletenként változó. Telepítés után a következő programokat tartalmazza (lényegében a Slax tudását tudja csak a gépigényeknek megfelelően) Böngésző, fájl-kezelő, mindenes (videó és hang) média lejátszó (kisebbeken csak mp3 szintű) beállítás panel (Control Center), terminál, számológép, notepad-szintű editor, csomagoló(és grafikus csomagkezelő)program...stb. (https://distrowatch.com/images/cgfjoewdlbc/slax.png)
Ezen funkciókat ellátó programok szintén pupletenként változóak.

Cpup64
Ezzel viszonylag könnyű dolgom van attól eltekintve, hogy az alap puplet miatt (XenialPup64 XFCE) valószínüleg máris kinőtte a CD méretet. De lepucolva biztos kisebb lesz. Programok hozzáadása a jelenleg használható Ubuntus/puppy-s tároló. Böngésző a Chromium, van saját fájl-kezelője, médialejátszója de csomagból felmegy a VLC és a Double Commander. Valamint könnyen skinezhető, erről bővebben a Külalak bekezdésben.

Cpup32
Nos, ez egy vitatott verzió mert olyan gép korosztályra gondoltam ahol már megjelennek a 64 bit-es gépek is (elején említett laptop is) Mivel 32 bit-es verzió és ezt már a linux közösség (legalábbis az Ubuntu és az Internet biztos) dobta, ezért talán szükség lenne az sfs csatoló funkcióra ahonnan a készítők által itélt legjobb 32 bites program verziók lehetnének csatolhatók (böngésző, médialejátszó, Office csomag, egyéb alkalmazások...szóval amik a legjobbak még 32 biten. Ezek egyszer elkészülnek, neten elérhetők és már nem kell a naprakészségükkel foglalkozni). Böngészőnek a SeaMonkey internet-csomag frissíthető de automatikusan nem frissülő (első indításnál megkérdezi de nem lesz kötelező) változatát javaslom. Ha többet is bír a gép, telepít nagyobbat. Ha nem, ebben is elég sok minden megtalálható a netes kapcsolat tartáshoz (levelező, hírolvasó, név/címjegyzék...stb.).
Alapjának szintén valamelyik aktív disztró csomagjait kezelő verziót kellene választani (vagy csak vmi deb csomagkezelőt mert a legtöbb program oldalának csomagkinálatában szerepel a *.deb-es verzió, + kellene egy függőség-kezelő.), ami megkönnyítené az sfs tesztelés után az esetleges állandó telepítést. (Régebben volt egy puplet ami csak sfs-ben csatolt mindent de néha le is dobta ezért pld. lejátszás közben elszáll a VLC sfs, vagy a böngésző, ami bosszantó/negatív reklám tud lenni. De ha kipróbálás után fixen tudja telepíteni...)

Mivel minimalista verziónak vannak szánva, nem ártana mindkét verzióban a nem napi felhasználói programokat elkülöníteni/eldugni. Arról nem is beszélve, hogy nem kell 2-3 beállítgatási módot szem előtt hagyni, mert csak megzavarja és elriasztja a felhasználót. Ezt szintén a Slax-on tudom szemlélteni. Csak azokból tud választani amik értelemszerű használat mellett nem horpasztja be a rendszert.

Cpup32retro
Egyszerűbb megoldása a feladatnak: Csipesz által felújított BrowserLinux további csiszolása.
De választható más alap puplet is. Nem tudom, hogy van-e még régebbi, egyszerű napi használatra tervezett hardware ami nem bírná el a sima Cpup32-t (Van-e egyáltalán értelme ilyen célra használni azt a gépet).
Ez a verzió már inkább hozzáértőknek készül(ne). Itt is élhetne az sfs csatoló, itt nem kellene eldugni az összes barkácsoló-varázslót, puppy ISO készítés...stb. Guru beállítja, behangolja, csinál egy biztonsági mentést az alapbeállításokról amire talán nem lesz szükség a felhasználó miatt.


Külalak: Érdemes lenne Skami által felfedezett Transformation Pack-ot begyűjteni és hadrafogni. Nem tudom, hogy már telepítve ajánljuk a pupletekben vagy választható verzióként. Telepítve sokat javít az elfogadottságukon. Szerintem.
Javasolt felszerelés:
Cpup64: Telepítve Win 10 (xFCE-n jó); választható: bármelyiket. A GUI bármelyiket elbírja.
Cpup32: Telepítve a Windows 7-t javasolnám de ha az ajánlott hardver még az XP-s korszakból származik, akkor legyen az; választható:(?) elbírja a GUI a felhasználói beavatkozást? Vagy elég volt felhegeszteni rá?
Cpup32retro: Telepíteni (ha lehetséges) WinXP. Ha nem, - ami nem kizárt,- akkor valami világos (paszteles) hangulatú külső, lásd megint Slax. ( elsőre a klasszikus Windows külső is logikus választás lenne de ez már túl rondának hatna, valamint nem biztos, hogy feltelepül, így akkor már a Slax design/feeling ( :) ) a rendelkezésre álló felületből könnyebben kihozható)

Honosítás: Természetesen minél mélyebben, annál jobb. De mint írtam: "...az adott program/app beépített beállításainak mélységéig értendő."
Ez a Cpup64-ben a xFCE fejleztői úgyis intézik, a nagyobb programokhoz vagy van csomag, vagy beépítve tartalmazza vagy esélytelen. :(
Cpup32: Itt már csak a nagyobb programoknál úszható meg a dolog illetve a választott alap puplet eddigi honosításának mértékén és a beválasztott programok/modulok lefordítottságán.
Cpup32retro: A Vadnyugat/Háborús Zóna ebből a szempontból. Mivel hozzáértőknek készül elkerülhetetlen az angol nyelvű felület. Aki érez rá esélyt a kevés modul és program miatt, annak kihívás.

[+] Biztonsági Puppy már van, a magyar Puli 7.0. (Nagy tiszteletem az Alkotóknak) De azt nem adhatom 1.0-ás felhasználóknak, az megzavarná őket, ők meg összezavarnák szegény Pulit.

[-] Rendszer helyreállító és mentő puplethez példaként a Hiren's Boot CD/pendrive programválasztékához hasonló összeállítás puppy-n elérhető verziókkal (vagy egy saját puppy-t mentő puplet!) lenne elsőre felmerülő ötlet de a nagyobb pupletek amúgy is tartalmazzák az alapvető, könnyen használható programokat. (particionáló, biztonsági mentés...stb.) Talán maga a Hiren's is feleslegessé teszi ennek létjogosultságát az egyszerű felhasználók szemében.

Első olvasatra biztos mindenki rávágja, hogy magasra tettem a lécet és hogy kibicként lehetetlen kívánságaim vannak (meg könnyen írogatok...stb.). De éppen azért bontottam szét, mert részekre bontva vannak eredmények, alapok (Skami Win10-es xFce-s felülete, minimalista felépítésű puppy a Browserlinux).
Az általam leírtak kézzelfogható célokat adnak a közösségnek, olyan célokat amellyel közelebb vihetik a puppy-t az egyszerű napi felhasználókhoz. Ma. Manapság. Szerintem.

Köszönöm a figyelmet és az erőfeszítést amit írományom megfejtésére fordítottak.


Források:
Transformation Pack: https://skamilinux.hu/nem-tetszik-akkor ... agy-macos/ & https://b00merang.weebly.com/themes.html
CubLinux -> https://distrowatch.com/table.php?distribution=cub v. https://phoenixlinux.weebly.com/
Slax -> https://www.slax.org/
Browserlinux -> https://skamilinux.hu/browser431-vlc-hu-kros54-csipesz/ & viewtopic.php?f=7&t=321&p=7138#p7138
PuLi 7.0 -> https://skamilinux.hu/puli-7-0/
Hiren's Boot CD/pendrive ->https://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk v. https://www.hirensbootcd.org/usb-booting/

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Halihó !

Köszönjük szépen ezt az alapos észrevételt.
Ezer éve nem jártál felénk ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Szerintem is léyneges, hogy valami egyszerű és könnyen kezelhető felületet kapjanak.
Ez a Phoenixlinux valami elképesztően néz ki, de a Slax felülete nálam is viszi a prímet.

Kíváncsi vagyok, mások mit írnak.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Utak lehetőségek a Puppy számára

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Volna két apróság, amin elgondolkodtam:


I. Puppy szempontok sablon készítése teszteléshez:

Kellenének válogatott alapvető szempontok amik alapján tesztelnénk pupleteket, ha nem teljesül belőle valamelyik és az nem javítható akkor nightly vagy kuka kategóriába átrakni amíg eldől a sorsuk. Ugye már van 4 fő szempont: internet, multimédia, office, wine. +fejleszthetőség, +frissen tarthatóság, +bővíthetőség.




II. Kijelölni például 3 stabil irányt és azokra ráállni:


1. retro stabil & kompatiblis

2. pae stabil & kompatibilis

3. 64bit stabil & kompatibilis

minden más teszt avagy nightly.

Összehangolt teszteléssel és legalább egymás közti visszajelzéssel tudnánk haladni és koordinálni, meddig húzunk meg egy határt például akár kompatibilitás akár más szempontok terén, hogy elkerüljük a káoszt. Ezeket pedig írásban online is megosztani a célközönséggel, tudjanak mi szerint válogatni. Mit gondoltok erről? Persze nem beleőrülni, hanem ahogy időnk engedné.

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”