Segítségre volna szükségem

A puppy linux operációs rendszer és szoftverei
Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ahoi!

Nekem még eddig nem volt gondom velük.
Van valami rapoo márkájú, meg most egy új vezeték nélküli egerem.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Fel fogja ismerni,
Kép
először a kis usb-s adaptert csatlakoztasd a Linux alatt, fel fogja ismerni az usb-dugóba épített chip alapján, utána már tudod rendesen használni.
Nekem egy Logitech V220-as rádiós egerem van,simán működik a Precise571 alatt, usb-s rádiós dugója van, ha bedugom a sz.gépbe, megy mellette a ps2-es egér is, szinkronban. Ráadásul, ebben az usb-dugóban eleve ott van már a driver is telepítve, így minden OS alatt működik rendesen.
Kép
Kép
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nemrégen költözés volt a házban, és annak lezajlása után lementem vásárolni, a ház előtt a lábtörlőrács fém fogai között találtam egy miniatűr usb-s dugaszt, olyat, mint a Te Genius cuccodé, mivel a régi lakót már nem értem el, így megörököltem az usb-s wireless dugót, amit a Precise Puppy 571 alatt az usb-be dugtam, a Puppy Linux sysinfó ezt írja róla:

VendorID=248a ProductID=8566 Rev=01.00
Manufacturer=Telink
Product=Wireless Receiver
Driver=usbhid

Most már csak egy vezeték nélküli billentyűzet kell hozzá. :D
Ez a Telink chip sok vezeték nélküli cuccban létezik, tehát, ha az usb-be dugva a Pupy sysinfója felismeri, jó eséllyel használni is tudja azt.
Ez is egy Wireless 2.4G Combo - Telink chipsetes cucc. és pontosan ugyanilyen mini usb-s Wireless dugót találtam én is, valszeg, ugyanilyen combót használt az is, aki ezt a költözésekor elvesztette a házunk előtt.

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Köszönöm Uraim a gyors választ. De van egy csavar a dologban.Az USB adapter (vevő) nálam a jobb vétel érdekében a monitoromban lévő 3-as USB-HUB-ba van dugva. Így pontosan rálát, a távolság kb. 50 cm. Bootolható pent is szoktam ide dugni, semmi probléma.
Ezt a felállást is megeszi a puppy? :?: Vagy nem mindegy mit hova dugok?
(tudom, ki kell próbálni, de pl. a W-10 csak HID-kompatibilis eszközként hivatkozik rá, egy sor se a tipusról vagy chipszetről.)

krobi
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.08.31. 12:22

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: krobi »

Szevasztok!

Abban kérném a segítségetek,hogy pár napja szembesültem azzal a problémával
hogy a facebookon a 32bites thar 6.0.6 és strech puppyn sem indulnak el a videók.
Az újratelepítés sem segített. Találkoztatok-e ti is ezzel,és tudtok-e valamilyen trükköt erre a problémára?

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: S-kami »

ÖÖÖ, én speciel nem...
Nekem nemrég még ment... ma nem néztem...

Melyik webböngészővel?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Konkrétabb is lehetnél, csak egyes videókat nem tudsz megnézni, vagy egyiket sem?

Nálam, a tahrpup-6.0.6 puppy alatt a Palemoon 27.7.1-es verzióval semmi gondom nincsen, noha én nem vagyok face rajongó, de a kérdésedre reagálva azért felnéztem oda, és pl. ezen a webcímen:
https://www.facebook.com/facebook/video ... =2&theater
az illető jelenleg is elérhető videóját az említett webböngészőben simán tudom nézni.

Kép

Egy másik élő videófolyamot, a Rai2 élő adását is simán tudom nézni az említett Palemonn-27.7.1-es webböngészővel.
https://www.facebook.com/Rai2ufficiale/ ... 589893993/

Kép

Szóval első körben azon az általad használt puppy verzión webböngésző cserét, vagy egy másik webböngésző feltelepítését ajánlanám megoldásképp.

Közben frissítettem a Palemoon-t a most aktuális 27.7.2-es verzióra, a fenti videók ezen a frissített wbböngészőn is simán működnek, nézhetőek.

krobi
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2014.08.31. 12:22

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: krobi »

Köszi!

Akkor a hiba az én berkeimen belül van.

Avatar
KuLuSz
Adminisztrátor
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2014.06.17. 21:19

Re: Segítségre volna szükségem

Hozzászólás Szerző: KuLuSz »

nálam a fész videókat a gecko jácca le ami a gnome-mplayer browser pluginja ...
-<(].K.u.L.u.S.z.[)>-
-----------------------------------------------
Elérhetőségeim: Angol irc csevegő, (reg mentes) Discord, YouTube

Válasz küldése

Vissza: “Puppy Linux”