Puppyszoftver projekt

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Jogos. Viszont a képernyőkép ami adott iso-hoz tartozna, azt fontosnak tartom, hogy aki válogat az vizuálisan is tudjon tájékozódni. Én az LX7-et úgy tudtam még kiválogatni, hogy találtam róla képernyőképet. Ezt úgy is lehet, hogy pl.: LX7_2018_03_14.iso -hoz, tartozna egy LX7_2018_03_14.png vagy jpg mondjuk. A dátumot is jó lenne írni mert az is viszonyítási pont a remaszterek követhetőségéért. De ez talán már részlet kérdés.

---

Amúgy lehet, hogy a kulcs a megfelelő fájlnév megadásában fog rejleni: ha mondjuk maradok az LX7-nél és élőnek tekintem az általad javított struktúrán belül pl.: iso-ba: LX7_2018_03_14_k3_2_32_noPAE.iso. A dev-be meg a kernel src tartalmazza a kernel forrásának verziószámát, a devx-et meg lehetne még akkor úgy azonosítani, hogy az iso-hoz tartozó leírásban szerepelne, hogy ez 5.4.3-as precise vagy valami.

LX7_2018_03_14_k3_2_32_noPAE.iso
LX7_2018_03_14_k3_2_32_noPAE.htm
LX7_2018_03_14_k3_2_32_noPAE.png

htm fájlt készíthetünk LibreOffice-szal is, amiben ha mentjük a dokumentumot, utána fájlmenüből tudjuk html-be exportálni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nocsak 2018.05.09. 12:18-kor.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Igen! Ez a képernyőkép jó ötlet!
Másrészt a bejegyzésekhez is kellene legalább egy, amikor ugye a főoldalon is írunk az adott feltöltésről!
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Egészen pontosan erre gondoltam:
https://sourceforge.net/projects/zestypup/files/

Meg erre:
https://sourceforge.net/projects/lxpup/ ... rce=navbar

Akkor ha mindenkinek ez így megfelel, megkérnék minden kedves feltöltőt és feltölteni szándékozót, hogy regisztráljon és akkor hozzáadom a felhasználó nevét az admin csoporthoz, vagy a developerhez, gőzöm nincs, hogy itt most melyikhez kell.
Majd kitaláljuk közösen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A másik pedig, hogy akkor a puppylinux.hu oldal adminisztrátoraihoz is hozzáadom, hiszen akkor a feltöltésekről oda is tudunk készíteni egy bejegyzést minden alkalmazásról, pupletről és akkor így lesz hivatalos egyúttal.

nocsak: Amikor kész a puppylinux.hu oldalon a cikk, a szövegszerkesztőből közvetlenül is lehet másolni a cikket HTML tartalomként egy kattintással, így létre tudjuk html tudás nélkül is a README fájlt a könyvtárakhoz...
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Valahol mér be lett idézve a talán legteljesebb Puppy-repó, vagyis ez:
https://ftp.nluug.nl/ftp/pub/os/Linux/distr/puppylinux/

Na már most, mi lenne (és a feltöltést mennyivel egyszerűsítené!!!) ha a mi oldalunkra a nluug-linkeket másolnánk be.
Természetesen alapos ellenőrzés után, és csak azokat, amelyeket ajánlunk.
Nyilván lehet olyan is, amelyet meg azért teszünk fel, mert van már benne magyar mo-fájl, szóval akér egy ilyen hármas öszvért is el tudok képzelni
- alapesetben nluug-link
- ha van magyarítása, nem közismert, akkor csak az mo-fájl, leírással,
- esetleg egy-két-három (...) esetben a teljes fájl.
Munkában a töltögetésesnek a töredéke.
Ha valakinek más repó-ötlete van, s onnan kívánnan linkelni, az is működhet, megadni ugyanarra a szoftverre több linket.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Teljesen jó!

Akkor mutatnám az immáron szinte teljesen kész oldal koncepciót, ami eddig megvan - a menüket kell figyelni:
http://www.puppylinux.hu/

Észrevételek? Javaslatok?
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Skami!
Odaírtad, vélemények javaslatok, -de minek is?
Kaptál egy véleményt, és egy javaslatot, erre kitörlöd a hozzászólást, nem mondom, elegáns megoldás volt részedről!
Remélem azért a nagy átalakításban a fórum bevált formáját nem fogod átszabni,

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Csak a szép, adekvát stílust preferálom és ennek megfelelően cselekedtem.
A véleményt meg is kell fogalmazni és nem csak odaokádni a küszöbre.
Ezt már itt megszokhattad.

Egyébként javaslatodra reszponzív lett az oldal és nagyítottam rajta, az a szürke sáv pedig se nem reklám, se nem bug, ez a template saját megoldása, ezt dizájnelemnek hívják.

1., Minden puppy, puplet és puppy szoftver a puppylinux.hu oldalon legyen.
2., A google oldalán nagyon biztonságban van és jóval gyorsabb is és akkor is elérhetőek lesznek ezek a tartalmak, ha esetleg ez az oldal nem menne.
3., Ez így szép. A puppy linux tartalmak a puppylinux.hu oldalon. Csak ugye sokáig nem volt az enyém ez a domain.
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: NTamas »

S-kami írta: 2018.05.11. 10:31 Csak a szép, adekvát stílust preferálom és ennek megfelelően cselekedtem.
A véleményt meg is kell fogalmazni és nem csak odaokádni a küszöbre.
Ezt már itt megszokhattad.
Mivel nekem minden beírt levélről van másolaton, azt elküldeném neked, húzd már benne alá azokat, amelyek szerinted erre a Te megfogalmazásod szerinti odaokádásra utalnak, ugyanis ilyesmi nem volt benne!
Volt benne viszont egy határozott vélemény, ami valószínűleg neked nem nagyon tetszhetett!
S-kami írta: 2018.05.11. 10:31 Egyébként javaslatodra reszponzív lett az oldal és nagyítottam rajta, az a szürke sáv pedig se nem reklám, se nem bug, ez a template saját megoldása, ezt dizájnelemnek hívják.
Tudom minek hívják, és hogy legtöbbször mire is használják a weben. Ráadásul feleslegesen terheli meg a böngészőt a betöltődésével, és gyakorlati haszna a reklámozáson kívül nemigen van. Pont ezért javasoltam a mellőzését.
Ami, mint látom, meg is történt, de!
Kép
Noha megnövelted a tényleges tartalmat magában foglaló baloldali hasáb méretét, viszont a jobboldali rész felemásra sikeredett. A discord chat ablaka csak félig látszik, viszont a mellette lévő linkeket tartalmazó rész meg indokolatlanul szélesre sikeredett, van benne egy üres fehér rész, ami szerintem hazavágja az egész kinézetet. Ez az én véleményem, és pont emiatt javasoltam az első levelemben, amit töröltél, hogy inkább egy olyan, máshol már remekül bevált hármas tagozódást adj a weblapnak, vagy ha ilyen kész sablon nincs felhasználható, akkor Te magad állítsd át úgy az ablakfelosztást, hogy két kisebb oldalsávra tedd ki a linket, illetve a Discord részt magában foglaló sávokat, és középre, a mostani, már megnövelt méretű főablakrész kerüljön be. És a betűméret növelését, mert a képen is látszik, hogy egy nálam jelenleg 1280x1024-es felbontásban egy 19-es monitoron milyen kicsik is a betűk a fő tartalmi részben.
S-kami írta: 2018.05.11. 10:31 1., Minden puppy, puplet és puppy szoftver a puppylinux.hu oldalon legyen.
2., A google oldalán nagyon biztonságban van és jóval gyorsabb is és akkor is elérhetőek lesznek ezek a tartalmak, ha esetleg ez az oldal nem menne.
3., Ez így szép. A puppy linux tartalmak a puppylinux.hu oldalon. Csak ugye sokáig nem volt az enyém ez a domain.
Ehhez nem tudok hozzászólni, mert ezt az idézett 2 pontban említett dolgokat nem én írtam, javasoltam!

Amit viszont zárásként még javasolnák, az az, -amit már talán kros54 is említett, ha nem ő volt, akkor elnézést kérek- nevezetes a már meglévő puppy tartalmak nem tényleges újra feltöltését, hanem azoknak csak a linkelését javaslom én is.

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Puppyszoftver projekt

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Igen, az oldal egy korábbi állapotot tükröz, elszámoltam az oldal százalékos arányát a forráskódban.

A betűméret minden böngészőben a ctrl++ billentyűvel, vagy a ctrl+görgő fel kombinációkkal egyszerűen és gyorsan módosítható, ezt szinte minden weboldalon alkalmazni is szoktam, ezért a sablont fölösleges átírni, mert ez az alap betűtípus.

Minden más javítva!

Akkor ha más nincs, hamarosan mehetnek ide a pupletek és a szoftverek is, minden ami puppy linux.
Cikkek, leírások, új verziók.
A cél, ha bármi történik is ezzel az oldallal, az akkor is menni fog, ha meg történne valami a google -el, akkor az sokkal nagyobb baj lesz, mint egy weblap :lol: :lol: :lol:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”