Köszönet

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Ó! Nagyon szépen köszönöm kedves uram!

Töltve, bepakolva a virtuális polcra.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Screenshot_20200612-053901.jpg
Screenshot_20200612-053901.jpg (598.02 KiB) Megtekintve 4208 alkalommal
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Vissza még nem vonulok, de egy időre kihúzom a dugót. Mindenkinek köszönök mindent!
turn.jpg
turn.jpg (73.72 KiB) Megtekintve 4042 alkalommal
Előzmény:
turn2.jpg
turn2.jpg (191.38 KiB) Megtekintve 4042 alkalommal

És a sors érdekes fintora, hogy pont az "öt.hét.hetes" kernelnél jutottam el addig, hogy végre azt is fordítottam így a következő versrészlettel zárnám a hozzászólást:
"S ha mindez volt, ahogy írva,
hét emberként szállj a sírba.
Egy, kit tejes kebel ringat,
egy, ki kemény mell után kap,
egy, ki elvet üres edényt,
egy, ki győzni segít szegényt,
egy, ki dolgozik bomolva,
egy, aki csak néz a Holdra:
Világ sírköve alatt mégy!
A hetedik te magad légy."

Asterix
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2015.07.11. 08:55

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: Asterix »

Üdv!

Nocsak,nocsak...."NOCSAK" kolega is rájött valamire....
Élek,vagyok,figyelek, csak élvezem a nyugdíjas éveimet az asszonypajtival! :lol:

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Megkérdeztem grafikus ismerősömet - cimborámat, elvállalna -e egy Puppy póló mintát? Természetesen pólónyomtatásra kész vektoros formátumban ami pdf-ként el is készült a minap. Az ötlet a Discord csevegőben született. Végül is minden puppy tulajdonos egyúttal gazdája az adott pupletnek vagy pupleteknek így hát elmondható róla - róluk, hogy Rendszergazdi -k. Ő ezért a munkájáért nem kért semmit, idézem így szólt: "Egészségetekre"
Mire én így köszöntem meg: "Hozzá járultál az OpenSource világ szebbétételéhez 😉"
Fogadjátok nagy szeretettel tehát!

A .gz kiterjesztést nevezzük át .pdf -re!
PuppyPoloMinta.png
PuppyPoloMinta.png (1.55 MiB) Megtekintve 3353 alkalommal
Csatolmányok
PuppyPoloMinta.gz
Rename from .gz to .pdf extension!
(161.66 KiB) Letöltve 157 alkalommal.

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Pompás! Köszönöm! :D :D :D

kros54
Adminisztrátor
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2014.06.17. 07:01
Kapcsolat:

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: kros54 »

Egy agymozgató, alapműnek számító sci-fi.
Carl Sagan: Kapcsolat
Sagan fantasztikus kalandra invitálja az olvasót – egy magasan fejlett civilizáció felfedezésére a határtalan világűrben. Egy nemzetközi kutatócsoport végigéli a fénysebesség és a relativitás fogalmát eltörlő utazást, hogy tanúi és résztvevői lehessenek az emberi történelem leglélegzetelállítóbb találkozásának…
Sagan - Kapcsolat.zip
(918.98 KiB) Letöltve 157 alkalommal.
...és egy (teljes) sorozat, ami nem tudományos, de fantasztikus...!
Galaxis útikalauz stoposoknak
Galaxis_utikalauz.zip
(1.48 MiB) Letöltve 149 alkalommal.
Mint azóta ismert: van Végső Válasz...

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: NTamas »

... Carl Sagan: Kapcsolat ...

Ebből a regényből készült a Kapcsolat (Contact) egy 1997-es amerikai tudományos-fantasztikus film Robert Zemeckis rendezésében, Jodie Foster főszereplésével.
Kép
Két kritika a filmről:
https://filmdroid.hu/2010/11/kapcsolat_contact_1998/
https://kritikustomeg.org/film/257/cont ... cikkek/152
"Contact" Theatrical Trailer (1997)
És a filmben még épségben látható a nemrég összedőlt Puerto Rico-i híres rádióteleszkóp, az Arecibo is.
Kép

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Re: Köszönet

Hozzászólás Szerző: NTamas »

És még egy megjegyzést engedjetek meg, -bár ezt ugyan tartalmilag nem ide kéne tenni, hanem a Programok-hoz- de ha már kros54 fórumtársunk a nagyszerű könyvet belinkelte nekünk mobi formátumban, akkor ehhez nem árt egy mobi formátumot is olvasó-tudó e-book reader is.
(ha még nem lenne a gépeden)
Mivel kros54 és én előszeretettel használjuk még a régi, de nagyon bevált Precise-571 Puppy verziót, ezért tegnap este ehhez a Puppy verzióhoz gyártottam egy újabb pet csomagot, az fbreader_0.12.10dfsg_6_ubuntu_precise.pet képében. Ehhez az fbreader binárist már csak az Ubuntu Update Archiv-ból lehetett letölteni, természetesen a programhoz szükséges lib függőségekkel egyetemben.
Kép

A .deb csomagokból legyártottam a pet telepítőt, ez már tartalmazza a Precise Puppy-571-hez való függőségi lib fájlokat is, azokat már nem kell külön keresgélni. Amúgy is nehezen találnánk már meg ezeket, mert a Precise-571 beépített csomagkezelője sem az fbreader-t, sem a hozzá kellő függőségeket nem hozza már le. Legalább is az én Precise Puppy verziómnál ez a helyzet.
Ha a telepítő pet csomagot feltettük a Precise 571 Puppyra, ahhoz még két alkönyvtárat is létre kell hoznunk, lásd a képen is,
Kép
ezek a Books és az FBooks könyvtárak, az előbbibe, a Books-ba tegyük be a kros54 által jelzett mobi kiterjesztéssel bíró könyv fájlt, az .FBooks könyvtárat maga a program fogja nekünk létrehozni a program beállítását követően. A program kezelőfelülete természetese tud magyarul is,
Kép
és a betöltött mobi könyvet így jeleníti meg nálam.
Kép

Downloads:
fbreader_0.12.10dfsg_6_ubuntu_precise.pet

Megjegyzés.
Létezik a neten, és elérhető egy fbreader_0.12.10dfsg-9_i386.deb telepítő is, de ez az Ubuntu-Tahr/Puppy Tahr verziókhoz való, és az ahhoz való függőségi lib fájlokat igényli maga alá.
A közismertebb fbreader_0.99.4-1_i386.deb telepítő verzió már a xenial verzóhoz -és az újabb puppíkhoz- passzol, és az ahhoz illő függőségek meglétét igényli.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”