Magyar puppy leírás, tele helyesírási hibákkal!

Totál hétköznapi témák, ötletek, tutira nem linux és nem PC

Moderátor: S-kami

NTamas
Hozzászólások: 1872
Csatlakozott: 2014.06.19. 13:36

Magyar puppy leírás, tele helyesírási hibákkal!

Hozzászólás Szerző: NTamas »

Magyar puppy leírás, tele helyesírási hibákkal!

Szomorúan láttam és olvastam a tárolóba nemrég feltett HuBi_puppy-t3.pdf irományt.
Maga a kezdeményezés üdvözlendő, ám a megvalósítás kissé félrecsúszott.
Ugyanis már a második pdf oldalon több helytelenül leírt, magyartalan szavakba botlik az olvasó. (Pl. Más-képpen, Puppy-felhaszná-ló, tartal-mazza, tölt-hetők, és ezek csak egy, a második oldalon lévő helyesírási hibák, mi lehet még a többin?)
Ha már magyar nyelven írunk valamit, főleg egy ismertetőt, ami sokáig megmarad, azt nem ártana megfelelő helyesírással megtenni.
Jó lenne javítani, mert így a meglévő helyesírási hibákkal nem túl szépen mutat egy magyarnak mondott leírás.
(a második oldaltól már nem is olvastam tovább, gondolom a többi oldalon sem jobb a helyzet)

ticoo1
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2014.10.21. 08:58

Re: Magyar puppy leírás, tele helyesírási hibákkal!

Hozzászólás Szerző: ticoo1 »

Kedves "NTamas"!

Köszönjünk szépen a véleményezésedet, de nem vettél észre egy-két apróságot.

1. Ez egy tervezet, egy vázlat, s nem egy kész, publikálásra, lektorálásra készített kiadás előtti verzió!
2. Csak azért került ki, hogy esetenként "pitju"-nak egy kis tájékoztatást adjon a puppy-ról, hogy Őt is tartósan a közösségünk tagjának tudhassuk, s segítsünk neki, mint ahogy Te is tetted (ámbátor nem biztos, hogy a slacko javaslatod lenne neki a legjobb megoldás, de ez csak az én véleményem, ... nem is érdekes).
3. Ha csatlakoznál a Discord-ra, akkor lényegesen több információd lenne a HuBi-Puppy-ról, s pl. a leírás tervezetéhez is gyorsabban hozzájárulhatnál. Nem nekem kell a leírás, de egy puppy iránt érdeklődőnek esetleg szüksége lehet rá. Én csak összeállítom, s majd a végén egy hozzáértő "gatyába rázza" (megszerkeszti, pdf-be konvertálja).
4. Az általad felróttak szövegszerkesztési, ha úgy tetszik tördelési hibák. De jelen pillanatban ez másodlagos.

Viszont nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményedre a felépítésével, a tartalmával, egy-egy témakör mélységével kapcsolatosan. Mi ne legyen benne, mi kell még bele, milyen sorrendben készüljön, stb. Vagyis számítunk a véleményedre, mert jó értelembe véve igencsak kritikus, alapos vagy, amire nagyon nagy szükség van.

Ha van kedved részt venni ebben a munkában, akkor légy szíves szánj ránk egy kis időt!

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”