Mx 18

Hivatalos kiadások, telepítők, verziók
azami
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2014.06.20. 20:25

Mx 18

Hozzászólás Szerző: azami »

Karácsonyra megjelent a 18-as verzió.
Mint mindig nálam stabil, gyors, könnyen jól testre szabható, remaster készítés pofonegyszerű.
Mindenkinek jó szívvel ajánlom,egy apró bibi lehetséges, a HDMI kábelt ne csatlakoztassuk mert így bizonyos programokat a másik megjelenítőre küldhet, így úgy tűnhet nem indult el.
Beállításokkal természetesen korrigálható.
Az én gépem szinte minden Linux esetében így viselkedik, ezért általános hibának számítom és nem az Mx-nek.
Jó szórakozást, akit érdekel https://distrowatch.com/?newsid=10411
.
k3.jpg
k3.jpg (48.83 KiB) Megtekintve 3871 alkalommal

sid
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2016.08.03. 00:17

Re: Mx 18

Hozzászólás Szerző: sid »

Nem tudom figyelték-e mostanában a kedves topik-társak, de a Distrowatch-on már egy ideje első a találati rangsorban az MX Linux.
Szóval tíz milliárd légy már már csak nem tévedhet :D

Avatar
S-kami
Adminisztrátor
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.16. 12:54
Kapcsolat:

Re: Mx 18

Hozzászólás Szerző: S-kami »

Igen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A múltkor valaki kirakta a cseten is :lol:
Puppy linux ! Mert megérdemlem !
Gyertek fel a csetre ! Katt ide a csevegéshez: https://discord.gg/9pm6rTfG5s

Avatar
nocsak
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2014.09.29. 15:01
Kapcsolat:

Re: Mx 18

Hozzászólás Szerző: nocsak »

Üdv!

Eljött a szintet lépés nálam, a Puppy Linux eddig a frugal NTFS-ről képes futásával nyerte el legnagyobb tetszésemet, és amiért a Puppy a Puppy azért most is az marad nálam... Ám eljött az idő és az MX 18 új szintre hozta a frugal Linux fogalmát.

Már a második gépre lőttem be, a híres-hirhedt 640-as AMD-s gépemre is ezt raktam másodfejlesztő környezetnek. Ha a nyomtatás is sikerrel zárul majd, akkor tuti befutó lesz a sajnos egyre fregmentálódó Puppy mellett. A kis 2008-as X3100-as notimra is felment 2 indítással, amit failsafe meghagytam az AMD-s gépen is, de akkor lássuk, mi minden közös a Puppy-val az MX 18-ban:

1. képes frugal Grub4Dos-szal NTFS-ről indulni és működni. Automatikusan létrehozza az általunk megadott méretekben a homefs és rootfs mentésfájlokat.
2. van gtkdialog, root jog nélkül képesek vagyunk futtatni pl stream_player szkriptet.
3. a /live/boot-dev alatt root Thunar-ral amit jobb klikkel Thunar-ból tudunk egyébként bármikor nyitni, érjük el az NTFS meghajtónkat.. Erre hoztam létre egy pwned.sh szkriptet, hogy amikor onnan másolok fájlokat root joggal, akkor át chown-oljam őket rekurzívan egy mappába a demo felhasználóra.
4. van ffplay, tudunk telepíteni palemoon-t stb, wine-t sok sok hasznos dolgot!
5. Teljes értékű firefox-ot kapunk amely magyarrá tehető ahogy a libreoffice is stb.

Grub4Dos menu.lst -be intel i915 esetében és a vesa mód példa:

Kód: Egész kijelölése

title 1T1mx_i915\n (sda1/data) mx_frugal
root (hd0,0)
kernel /data/mx_frugal/vmlinuz bdir=/data/mx_frugal persist_static i915.modeset=1 buuid=000000000000000
initrd /data/mx_frugal/initrd.gz



title 0mx_nomodeset-vesa\n (sda1/data) mx_frugal
root (hd0,0)
kernel /data/mx_frugal/vmlinuz bdir=/data/mx_frugal persist_static nomodeset xorg=vesa,1280x800 buuid=0000000000000000
initrd /data/mx_frugal/initrd.gz
AMD-s gépen:

Kód: Egész kijelölése

title 1T1mx\n (sda1/data) mx_frugal
root (hd0,0)
kernel /data/mx_frugal/vmlinuz bdir=/data/mx_frugal persist_static buuid=000000000000000
initrd /data/mx_frugal/initrd.gz

Kód: Egész kijelölése


title 0mx_nomodeset-vesa\n (sda1/data) mx_frugal
root (hd0,0)
kernel /data/mx_frugal/vmlinuz bdir=/data/mx_frugal persist_static nomodeset xorg=vesa,1280x1024 buuid=0000000000000000
initrd /data/mx_frugal/initrd.gz

a pwned.sh chroot szkript, mely a /home/demo/Music mappában van és a /home/demo/Music/mappa mappát chownolja:
(ezt root terminálból futtassuk)

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash

cd /home/demo/Music

chown -R demo:demo mappa

xmessage -title "chown mappa Music" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "Owned mappa as demo recursively" -timeout 5 


és szintén root terminálból, ha van az ntfs meghajtón gyökerében pupswap.swp:

swap.sh:

Kód: Egész kijelölése

#!/bin/bash

cd /live/boot-dev

# chmod 600 pupswap.swp

swapon pupswap.swp

xmessage -title "swapfile.swp" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "live boot-dev swapfile.swp on" -timeout 5 




és a kikapcsoláshoz (root terminálból):


swapoff.sh:

Kód: Egész kijelölése


#!/bin/bash

cd /live/boot-dev

swapoff -a

xmessage -title "swapoff" -buttons Ok:0,Cancel:1 -default Ok -nearmouse "live boot-dev swapoff" -timeout 5 




Válasz küldése

Vissza: “Hivatalos kiadások, verziók”